Evin en işlevsel ve şirin yerlerinin başında gelen mutfaklar, içinde bulunan farklı gereçler ve malzemelerle iştah açıcı, canlı ve çekici bir hale gelir. Ailesi, konukları ve dostları için yemek yapmayı seven her insan, mutfakta çalışırken elinin altında, yemek yapımında gerekli tüm gereçlerin hazır olmasını ister. Bunların başında gelen tencere setleri tencereler, tavalar mutfağınızın vazgeçilmezleridir.

Tencere Seti Fiyatları

Hangi yemeği yaparsanız yapın, her biri için farklı ebatlarda ve farklı işlevi olan tencerelere, tavalara ihtiyaç duyarsınız. Karnıyarık, imam bayıldı gibi yemekler için ayrı, tane tane bir pilav yapabilmek için ayrı bir ürün gerekir. Güveç veya başka bir sebzeli yemek yapmak isterseniz daha derin bir tencereye gerek duyabilirsiniz. Balık, piliç veya bonfile etlerinizi, köftelerinizi buharı ve kendi suyu ile pişirebilmek ve çok lezzetli, sağlıklı yemekler elde edebilmek için, döküm tencere veya döküm tava çeşitlerine ihtiyacınız olabilir. Sahanda yumurta, sucuklu yumurta, peynirli omlet veya menemen yaparken seramik tencere, çelik omlet seti, porselen sahan gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Patates, patlıcan kızartma yapmak istediğinizde yine başka bir tencereye ihtiyacınız olacaktır. Farklı ebatlarda ve farklı malzemelerle üretilen kızartma tenceresi çeşitleri, mutfaktaki en pratik yardımcı gereçlerinizden biridir. Mutfak malzemeleri arasında bulunması gereken bütün bu tencere tava seti çeşitleri, zannedildiği kadar yüksek meblağlar gerektirmez. İhtiyaca ve mutfak kültürünün genişliğine göre edinilebilen bu ürünler, setlerin kalitesine, modeline ve malzemesine göre değişen geniş bir fiyat aralığında, yüzlerce farklı çeşide sahiptir.

Tencere Temizliği

Özenle yapılan yemekler için kullandığınız araç gereçler, her öğünden sonra aynı titizlikle temizlenmelidir. Tertemiz kaplarda yapılan yemeklerin hem insan sağlığı hem de yemeğin lezzeti ve görünümü açısından önemi büyüktür. Rengarenk, yüksek görselliğe sahip modellerin sofranızda her daim şık görünmesi için, en iyi şekilde temizlenmesine dikkat etmek gereklidir. Yemek sonrası tezgahta bırakılmış ve uzun süre bekletilmiş tavalar veya tencereler, daha sonra çok daha zor temizlenecektir. Kuruyan yemek partikülleri ve donmuş yağlar, temizlerken epeyce uğraştırarak vaktinizi alacaktır. Oysa yemek sonrası hemen yıkanan kaplarınız, çok daha kolayca temizlenir. İçerisinde bakteri üremesine izin vermeden kısa sürede temizlenmesi, kaplarınızın daha sağlıklı kullanımını sağlar. İster çelik, titanyum, porselen veya teflon tencere olsun isterseniz de döküm tava veya granit tencere olsun, yemekten sonra hemen ıslatılmalıdır. Sert yüzeyli olmayan süngerle hafifce ovarak temizlenmeleri daha sağlıklı olur. Bu şekilde yemek artıkları temizlendikten sonra, bulaşık makinesine konulabilir veya temizlik elde tamamlanabilir.

Tencere Nasıl Parlatılır?

Makinenin kaşıklık bölümüne konulan yarım limon kabuğu, hem tencerelerin daha parlak olmasını hem de makinenin kapağını açtığınızda hoş kokmasını sağlar. Kullandığınız kimyasal deterjanların en iyi şekilde durulanmasını sağlamak, sağlık açısında önemli olduğu kadar tencere ve tavaların parlaklığını da olumlu yönde etkiler. Malzemelerinizi bulaşık makinesinde yıkadığınızda, durulama suyuna bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave ederek, daha parlak bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, doğal bir ürün kullandığınız için sağlık açısından da faydalı olacaktır. Bulaşıklarınızı yıkarken makinenizin tuzunu sık sık kontrol edersiniz, suyun kap kacak üzerinde bıraktığı kireç lekelerini önlemiş olursunuz. Parlatıcı ürünler kullanmayı tercih ederseniz, yine bu lekelerin oluşmamasını sağlamış olursunuz. Balıklı tavalarınızı bir sünger yardımıyla limon kabuğu veya demlikte kalan çay ile ovarsanız hem kokusunu giderir hem de daha parlak bir kaba sahip olursunuz. Balık pişirdiğiniz tencere veya tavanın ilk temizleme suyu soğuk olursa koku daha çabuk kaybolur ve tencereniz daha parlak olur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tencere Setleri ve Tencereler

Titanyum Tencere
Granit Tencere
Çelik Tencere
Seramik Tencere
Teflon Tencere
Döküm Tencere
Emaye Tencere
Porselen Tencere
Cam Tencere
Tekli
Set
30 cm
26 cm
28 cm
24 cm
20 cm
22 cm
18 cm
16 cm
14 cm
32 cm
10 cm
12 cm
20,24 cm
36 cm
40 cm
25 cm
34 cm
21 cm
15 cm
23 cm
Granit
Çelik
Döküm
Emaye
Teflon
Alüminyum
Titanyum
Bakır
Seramik
Porselen
Cam
Kalay
Peek
Toprak
Platinyum
Plastik
Lotan
Taş
New Xtrema
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 7129 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535