En İyi Granit Tencere

Granit Tencereler

Pişirme grubu ürünleri, mutfağınızın vazgeçilmezlerinden biri olup, yemeğinizin hem sağlıklı hem de lezzetli olmasını etkileyen ön önemli parçalardandır. Lezzetli yemekler için malzemelerinin kaliteli olmasının yanı sıra pişirdiğiniz tencerelerin de aynı kalitede olması gerekir. Özenle seçtiğiniz et ve sebzelerin tüm doğallıklarını koruyarak, sağlıklı bir şekilde pişmesi için Schafer, Korkmaz ve Karaca gibi öncü markaların granit tencerelerini kullanabilirsiniz.

Granit Tencere Fiyatları ve Modelleri

Granit tencereler set içindeki parça sayısına, büyüklüklerine, markalarına, şekillerine ve fiyatlarına göre çeşitlilik gösterir.

İhtiyaca göre farklı boylarda üretilen granit tencerelerin 20 cm'den başlayan ve 30 cm'e kadar çıkan çeşitli modelleri mevcuttur. Bunların yanı sıra, sos hazırlamak ya da daha az yemekleri pişirmek için daha küçük boyutlu olanları da vardır. Bu ürünler, farklı boyutları ile ister iki kişiye, ister kalabalık bir gruba rahatlıkla yemek pişirmenize imkan verir.

Evdeki ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak, tercihinize sunulan tencere takımlarında ise farklı sayıda ürünler yer alır. Farklı boyutlardaki granit tencereler ve tavalar takım halinde tercihinize sunulur. Tamamen ihtiyacınız göz önünde bulundurularak hazırlanan takımlar 3 parçadan 9 parçaya kadar farklılık gösterir. Seçeceğiniz tekli ürün ya da takımların 40 TL'den başlayan ve 800 TL'ye varan geniş fiyat aralığı ise bütçenizi uygun ürünü bulmanızı kolaylaştırır. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun granit tencere modeli ve çeşitlerine, bu bilgileri göz önünde bulundurarak daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Granit Tencere Nedir?

Hem sağlamlığı hem de doğallığı ile ön plana çıkan granit malzemesinden üretilen tencereler, daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Bu ürünler tıpkı teflon ve seramik tencerelerdeki gibi yapışmayan yüzeye sahiptir. Hatta granitin su bazlı olmasından kaynaklı, yemek pişirirken hiç yağ kullanmanıza gerek kalmadan pratik bir kullanım sağlar. Granit tencerelerde, teflonlarda bullanılan ağır metallerin olmaması pişirme sırasında yemeklere zararlı elementlerin bulaşmasını engeller ve bu sayede daha sağlıklı bir şekilde beslenebilmenize imkan verir. Pişirme grubunda bulunması tehlikeli olan kurşun, PFOA zararlı maddesi ve kadmiyum gibi metalleri içeriğinde bulundurmaması sayesinde, yemeklerinizin güvenle pişirebilirsiniz.

Yemeklerinizi pişirirken ya da ısıtırken daha az enerji harcamanızı sağlayan tencerenin alt yüzeyi, ısıyı daha fazla muhafaza eder. Tabandan gelen ısıyı tencerenin tüm yüzeyine eşit şekilde yayması ise, yemeklerinizin daha lezzetli bir şekilde pişmesini sağlar. Yan taraflarında ısı geçirmeyen tutacakları da diğer tencerelerin aksine en sıcak halinde bile güvenle kullanabilmenizi amaçlar.

Pişirme grubu tercih ederken, granit bazlı tencereleri seçmeniz, size daha sağlıklı ve lezzetli yemeklerin yanı sıra, ürünlerin dayanıklılığı sayesinde uzun süreli ve güvenli bir kullanım sunar.

Granit Tencere Nasıl Temizlenir?

Yemek pişirdikten sonra yapılan tencere temizliği, herkesi uğraştıran zahmetli bir iştir. Özellikle teflon ve porselen tencerelerde, yüzeye yapışan yemek artıklarını temizlemek için yapılan sert bir hareket, ürünün yüzeyine zarar verebilir. Granit tencereler ise, tüm bu zorluklara çözüm üreterek, sizlere rahat bir temizlik işlemine imkan verir.

Üst korozyon direnci ile açılmaları engelleyen ve yüksek çizilme güvenliğine sahip dış kaplaması, hem bulaşık makinesinde temizlenebilmesini hem de temizlik sırasında metal gereç kullanabilmenizi sağlar. Tencerenin yapışmayan pişirme yüzeyi ise temizlik işlemini kolaylaştırır ve hızlandırır.

Uzun süreli bir kullanım için, metal gereçler kullanıyorsanız fazla baskı yapmadan hafif bir şekilde yüzeyi temizleyerek, öncelikle kaba temizliğini yapmalısınız. Kabasını temizleme işlemini tamamladıktan sonra, bulaşık makinesinde tam temizliği için herhangi bir deterjan ile tencere temizliğini bitirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Granit Tencere Fiyatları ve Markaları

3700 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Tencere Ebatı
Toplam 24 / 3700 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60005719