Elektrikli Izgara-Barbekü

Bahçede veya piknik yaparken et ve sebze pişirmek için kullanılan barbeküler kömürle, gazla ve elektrikle çalışır. Kömürlü ızgara çeşitlerine oranla dumansız ve kokusuz pişirme yapan elektrikle çalışan ürün çeşitleri elektrikli ızgara barbeküler arasında yer alır. Era, Akel ve Sinbo gibi markalardan temin edeceğiniz elektrikli barbeküler arasında, birbirinden farklı modellere ve özelliklere sahip ürünler bulunur. Kullanılacak alana göre özellikleri değişiklik gösteren ürünlerin kullanım şekilleri de birbirinden farklıdır.

Barbekü Fiyatları ve Çeşitleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip barbekü çeşitli arasında balkon, bahçe ve piknik için tasarlanan farklı ebatlarda ürünler yer alır. Kapaklı barbekü çeşitlerinde şişli kullanımı olan ürünler, kapaksız modellerde ayaklı veya pratik kullanılan ürünler, ızgara tipli barbekü çeşitlerinde ise modern tasarıma sahip şık ürünler öne çıkar.

Çift taraflı, kapaklı, tepsili ürünleri inceleyerek ürünler hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilir, elektrikli ızgara barbeküler arasında model karşılaştırması yapabilirsiniz. Balkon ve teras gibi dar alanlarda kullanmak için küçük ebatlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ev içinde kullanıma uygun ürünlerde aşırı ısınmaya karşı güvenlik önlemi bulunan, termostatlı, kaymaz ayaklı ürünlerin fiyat ve özellikleri arasında değerlendirme yaparak avantajlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Barbekü çeşitleri arasında farklı parça sayısına sahip ürünler de bulunur. Kolay monte edilen iki, üç parçadan oluşan mangallarla birlikte dört, beş parçaya sahip olan ürün çeşitleri de sizlere sunulur. Lüks barbekü çeşitlerinde ise cam kapaklı, yapışmaz tabanı olan ve yıkanabilir plakalara sahip ürünler teraslar için uygun seçim olacaktır.

Barbekü Nedir?

Izgara ya da mangal adı ile tanınan barbekü özellikle balkon, teras ya da bahçe gibi açık alanlarda deniz ürünü, kırmızı veya beyaz et ve bunların yanında çeşitli sebzeleri pişirmek için kullanılır. Gerek balkonda gerekse bahçede ailenizle ve dostlarınızla mangal keyfi yapmanıza imkan veren ürünler, çeşitli özellikleri ile birbirinden ayrılır. Özellikle apartman dairelerinde ya da şehir merkezlerindeki evlerin bahçelerinde yapılan mangal, duman ve koku gibi durumlar yüzünden çevreye rahatsızlık verir.

Elektrikle çalışan ve kokusuz, dumansız barbekü yapmanıza imkan veren kapaklı modern barbeküler, balkonlar ve bahçeler için iyi bir tercih olacaktır. Kompakt tasarımı ile dikkat çeken modern ürünler, hem kolay saklanır hem de farklı ortamlarda rahatça kullanılabilir. Elektrikli ızgara barbeküler etleri ve sebzeleri dumansız pişirdiği için, sağlıklı ve lezzetli etler hazırlamanıza imkan verir. Tek düğme ile çalıştığı için daha çabuk ısınan elektrikli barbekü çeşitleri, hızlı ve kolay kullanımı ile öne çıkar. Özellikle modern tasarımı ile dikkat çeken ürünlerde ısı ayarı düşmez ve etler lezzetini korur.

Barbekü Nasıl Kullanılır?

Birbirinden farklı türleri olan barbekü çeşitlerinin kullanım şekli de birbirinden farklıdır. Kömürle çalışan barbeküler için mangal kömürü ve çalı çırpı gibi malzemelere ihtiyaç duyulur. Kuru odun ve çeşitli malzemeler ile yakılan barbeküye kömür konur ve kömür iyice ısınınca ızgara kömürlerin üzerine yerleştirilerek sebzeler ve etler pişirilir. Farklı tür barbeküler kullansanız da barbeküyü yakmadan önce mutlaka düz ve sağlam bir zemine oturtmanız gerekir.

Elektrikli mutfak aletleri içerisinde yer alan ızgara barbeküler ise kolay çalışır. Düz bir zemine sabitlenen barbekü en yüksek ısıda 10 dakika ısıtılır. Isınan barbeküde pişirilecek et türüne uygun derece seçilerek, gıdalar üzerine yerleştirilir. Barbekü kapaklı bir model ise, yağ kokusunun etrafa yayılması için kapağını kapatmak gerekir ve modeline bağlı olarak havalandırma kapağı varsa, fazla buharın çıkması için kapaklar açılır. Et türüne uygun ısı ayarı yapılabildiği için, etleri uygun şekilde pişiren elektrikli ızgara barbeküler daha lezzetli etler pişirmeye imkan tanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elektrikli Izgara Barbekü

340 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 340 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22013