Kek Kalıbı

Kek Kalıbı

Kek, 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir tatlı türüdür. Bu nedenle kek kalıpları da evin olmazsa olmaz ürünlerin başında gelir. Birbirinden farklı trend modelleri ile herkese hitap eden kek kalıpları ile sizlerde dilediğiniz zaman kek yapabilirsiniz. Kek kokusunun evin dört bir yanını sardığı, eşsiz görünümü ve lezzeti ile sohbetlere tat katan kekler gelen misafirlere ikram edilecek en önemli atıştırmalıktır. Aynı zamanda küçük kek kalıplarında yapılan kekler bir yere giderken atıştırmalık olarak yanınıza alabileceğiniz bir alternatiftir. Kek kalıbı, silikon, döküm, granit, cam ve seramik gibi birbirinden farklı modelleri ile satışa sunuluyor. Kekin bu denli herkes tarafından sevilmesi nedeniyle kek kalıpları da model olarak zengin çeşitliliğe sahiptir. Örnek olarak gösterilecek olur ise şık sofralarınızda kekinizin görünümünüzün kusursuz olmasını isterseniz çiçek modeli olan kek kalıplarını tercih ederek sofranızın şenlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Kek Kalıbı Çeşitleri Nelerdir?

Kek kalıpları kullanım yoğunluğunun fazla olmasından dolayı herkesin beğenisine göre dizayn edilen çeşitleri ile piyasada yerini alıyor. Kek kalıbı çeşitleri arasından sizler için uygun olan modeli belirleyerek sizlerde eviniz için tercih edebilir ve yapabilirsiniz. Özellikle mutfak lezzetlerine yeni merak salan insanların ilk denediği tatlı türlerinden birisi olan kek, kolay yapımı ile herkese hitap ediyor. Sizlerde kendi zevkinize göre tercih edebileceğiniz kek kalıbı çeşitlerine bakabilirsiniz. Kek kalıbı çeşitleri şu şekildedir;

Seramik Kek Kalıbı

Seramik kek kalıpları tam anlamıyla fiyat ve performans ürünüdür. Kaliteli malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşan seramik kek kalıpları şık görünümü ile mutfaklarınıza ayrı bir hava katacaktır. Kolay kullanımı ve kolaylıkla temizlenebilme özelliği ile her alanda rahatlıkla kullanabilme imkanınız vardır. Özellikle her türlü fırında kullanıma uygun olan yapısı ile dilediğiniz kekleri yapabilirsiniz. Seramik kek kalıplarının en önemli özelliklerinden bir tanesi keklerin yapışmamasını sağlamasıdır. Zemin kısmı kek hamurunun yapışmasını engelleyecek nitelikte üretilmiş olup sağlıklı kekler yapabilmenize imkan sağlar. Aynı zamanda seramik yapıda olması nedeniyle kek yaptığınız zaman kısa süre içerisinde soğumaz ve böylelikle uzun süre kabın içerisinde sıcak kalabilme yapısı vardır. Sizlerde keklerinizin her an taze ve sıcak kalmasını isterseniz seramik kek kalıbı tercih ederek içlerinde mükemmel kekler yapabilirsiniz.

Demir Döküm Kek Kalıpları

Son dönemlerin en trend kek kalıpları arasında yer alan demir döküm kek kalıpları uzun yıllar kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanan kek kalıbı çeşididir. Kişilere sağlamış olduğu çeşitli avantajlar neticesinde evlerin olmazsa olmaz ürünü olan demir döküm kek kalıpları hem fiziki hem de işlevsel olarak oldukça farklı bir üründür. Her çeşit fırında ve sıcaklık derecesinde rahatlıkla kullanabilme imkanınız vardır. Demir döküm kek kalıpları, diğer kek kalıplarına göre biraz daha hassas ve dikkatli kullanılması gereken bir ürün olsa da çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Demir döküm kek kalıplarının en önemli özelliklerinden bir tanesi ısıyı doğru bir şekilde ve eşit olarak dağıtır. Bu nedenle kekin pişme süresi bir tık daha fazla uzun sürebilir. Kek yaptığınız zaman meydana gelen en önemli sorunlardan bir tanesi kekin dışının pişerek iç kısmının pişmemesidir. Demir döküm kek kalıpları bu problemin ortadan kaldırılmasını sağlayarak her bir noktanın eşit bir şekilde pişmesine yardımcı olur. Keklerinizin iç kısmının pişmemesi gibi sorunlar ile karşılaşmadan gönül rahatlığı ile keklerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Klasik ve sıklıkla yapılan herhangi bir keki demir döküm kek kalıbı ile yaptığınız zaman harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizlerde lezzetli kekler yapmak için kek kalıbı döküm modellerini tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Granit Kek Kalıpları

Granitler mutfaklarda en çok rastlanan ürünler arasındadır. Gerek tencere, gerekse de kek kalıpları granit olarak üretilerek piyasada satışa sunulmaktadır. Granitler yapısı gereği, yanmaz, yapışmaz özelliğe sahiptir. Bu nedenle her türlü yemek ve tatlı çeşidini rahatlıkla yapabilirsiniz. Granit, sert ve kristal yapıların bir araya gelmesi ile birlikte oluşmaktadır. İnsan sağlığı açısından zararlı olmamasından dolayı da mutfaklarda yerini almaktadır. Granit kek kalıpları, kek severlerin gözdesi konumundadır. Az risk taşımasından dolayı herkes tarafından tercih edilen kek kalıpları granit özelliği ile de ekstra önem arz eder. Granit kek kalıpları satın almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi, kek yaparken yağlı kağıt kullanmanız gerektiğidir. Her ne kadar yanmaz ve yapışmaz özelliği olsa da yağlı kağıt kullanılarak yapılan keklerin lezzeti daha farklı olmaktadır. Lezzetli keklerin dehası olan granit kek kalıpları ile sizlerde harikalar yaratabilirsiniz.

Cam Kek Kalıbı

Cam maddesi ısının kısa sürede iletilmesini sağlar bu özelliği neticesinde cam ürünleri içerisinde yapılan yemek, kek, tatlı daha kısa süre içerisinde hazır hale gelir. Cam, insan sağlığı açısından herhangi bir zararı olmayan bir maddedir. Bu nedenle mutfaklarda sıklıkla cam ürünlerine rastlanır. Cam ürünlerinin sıklıkla tercih edilmesinden dolayı kek kalıpları olarak da üretilerek satışa sunulmaktadır. Cam kek kalıpları ısıya dayanıklı olarak üretilen, fazla ısıdan kaynaklı olarak kırılma olasılığı olan bir kek kalıbıdır. Ancak cam kek kalıbı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi kekin yapışma olasılığıdır. Cam kek kalıplarında kek kalıbı kağıt ya da yağlı kağıt kullanılmadığı takdirde kekinizde yapışma durumları söz konusu olabilir. Bu risk ile karşılaşmamak adına yağlı kağıt kullanmanız tavsiye edilir. Sağlığınıza zarar vermeyecek ürünleri tercih etmek isterseniz cam kek kalıplarının modellerine bakarak, kendi zevkinize göre inceleyerek satın alabilirsiniz. 

Kelepçeli Kek Kalıpları

Kek kalıpları arasında en çok bilinen çeşitler arasında kelepçeli kek kalıpları yer alıyor. Kek kalıbı kelepçeli model oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kelepçeli olmasından dolayı yapmış olduğunuz keklerin kelepçelerinden açarak kolaylıkla çıkabilirsiniz. Tam anlamıyla bir tasarım harikası olan kek kalıpları kelepçeli modellerini tercih edebilirsiniz. Kelepçeli kek kalıpları kendi içerisinde farklı modellere ayrılır. Cam, granit, seramik ve benzeri farklı modelleri mevcuttur. Sizler de bu modeller arasından kendinize uygun olan modeli seçerek tercih edebilirsiniz. Kelepçeli kek kalıpları oldukça derindir bu nedenle 4 kişilik bir aileye rahatlıkla yetebilecek kekleri yapabilirsiniz.

Kek Kalıbı Modelleri

Kek kalıbı modelleri günden güne artan, değişen model ve çeşitleri ile herkese hitap ediyor. Birbirinden farklı renk ve modele sahip olan kek kalıplarında sizler için uygun olan model hangisi ise tercih ederek kullanıma başlayabilirsiniz. Öncelik olarak mutfağınızın renklenmesi, mutfağınıza canlılık katılması açısından silikon kek kalıplarını tercih edebilirsiniz. Silikon kek kalıpları, sağlığa zararlı olmayan etkin maddeler aracılığı ile üretilmektedir. Bu nedenle ısı ve benzeri kaynaklı nedenlerden dolayı herhangi bir problem yaşanmaz. Aynı zamanda yanmaz ve yapışmaz özelliğinden dolayı kekleriniz istediğiniz şekli alabilir. Silikon kek kalıpları diğer modellere göre farklı bir yapıdadır. Hem renk hem de model bakımından zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Sofralarınızı farklı desenler ve modeller ile süslemek isterseniz çeşitli desenleri bulunan kek kalıbı silikon modellerini tercih ederek kullanabilirsiniz. Evinizde tercih edebileceğiniz silikon kek kalıbı modelleri şu şekildedir;

Ayçiçek Modeli Silikon Kek Kalıbı

Şekil ve görünüme önem veren kişilerin tercih ettiği bir model olan Ayçiçek modeli silikon kek kalıbı küçük bir yapıda olmakla birlikte sunumlarda harikalar yaratmanıza yardımcı olur. Pembe, sarı, mavi, kırmızı ve birçok renk seçenekleri ile satışa sunulan ayçiçek silikon kek kalıbı ile dilerseniz farklı alternatif ürünleri de yaparak sofranızı şenlendirebilirsiniz.

Gül Şekilli Silikon Kek Kalıbı

Fırın ve mikrodalgaya uygun olarak üretilen gül şekilli silikon kek kalıbı şirin yapısı ile gönüllere taht kuruyor. 260 dereceye kadar ısıya dayanıklı olan kek kalıbı, sadece kek yapmak için değil şekilli çikolatalar, tart ve benzeri ürünleri de yapabilmenize imkan tanır. Çok amaçlı kullanımı ve bulaşık makinesinde yıkanmaya elverişli olan özelliği sayesinde kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor. Orta büyüklükte ve derinlikte olan bu kek kalıplarını dilediğiniz şekilde kullanarak tasarım ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Kek Kalıbında Neler Yapılabilir?

Kek kalıpları sadece kek yapmak için değil birçok alternatif ürün yapabilmek için de kullanılan bir üründür. Öncelik olarak ana amacı kek yapmak olan kek kalıplarında, aklınıza gelen tüm kek tariflerini yapabilirsiniz. Kek kalıbında börek yapmak, böreğin daha lezzetli olmasına olanak sağladığı gibi böreğinizin yapışma riskini de ortadan kaldırır. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz kek kalıplarının özelliğine göre de böreğiniz eşit oranlarda pişer ve istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Kek kalıbında yapılabilen ve duyanları ekstra şaşırtan bir diğeri ise kek kalıbında pasta yapmaktır. Kek kalıbında pasta yapmak için öncelik olarak pastanın şeklini belirlemeniz gerekir. Baton bir kek kalıbında pasta yapmak, pastanızın uzun ve dar bir görünüm almasını sağlar. Kek kalıbında yapılacak olan pastalar genellikle yuvarlak model kek kalıbında yapılır. Görünüm olarak pasta görünümü elde etmenizi sağlayan oval kek kalıpları ile pasta kekinizi ayarlayabilir, üst kısımlarını da ekstradan dilediğiniz şekilde süsleyerek sevdikleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Kek Kalıbı Setleri İle Avantaj Sağlayın

Kek kalıpları model ve desen bakımından farklılık arz eder, bu nedenle kek kalıbı satın almak isteyen kişiler için tek bir kek kalıbı yerine kek kalıbı set modellerine bakarak sizler için en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Kek kalıbı setleri fiyat bakımından da kişilere ekstra avantaj sağlar. Kek kalıbı seti, baton, kelepçeli kek kalıbı modeli, gül kek kalıbı modeli ve tart kek kalıbı modeli olarak tam 4 parçadan oluşur. Ancak, ihtiyacınıza yönelik olarak daha az parçadan oluşan kek kalıbı setlerine bakarak tercih edebilirsiniz. Kek kalıbı setleri fiyat bakımından da avantaj sağlamasından dolayı granit, cam, seramik ve benzeri ürünlerden oluşan setleri kolaylıkla bularak kendi tarzınıza göre istediğiniz model set yapabilirsiniz. Renk bakımından kırmızı, mor, pembe, siyah ve kahverengi tonlarında bulunan kek kalıbı seti ile mutfağınız için renkli bir alan oluşturabilirsiniz.

Kek Kalıbı Fiyatları

Kek kalıpları uzun yıllar kullanıma uygun olarak tasarlanan ve çok amaçlı olarak kullanılabilen bir üründür. İşlevsel olarak her bir ürünün farklı özelliği mevcuttur. Bu nedenle kek kalıpları için belirlenen fiyatlar birbirinden farklıdır. Kek kalıpları ile sizlerde soflarınızı süslemek ve sevdikleriniz için lezzetli kekler yapmak isterseniz kek kalıplarını satın alarak ister kek, ister tart, isterseniz de kurabiye gibi birçok alternatif yaparak birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kek kalıbı fiyatları için kendi bütçenize uygun olan ister set isterseniz de tek tek alarak set oluşturabileceğiniz silikon, granit ve benzeri ürünleri tercih edebilirsiniz. Mutfakta farklılık yaratmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu ürünleri satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kek Kalıpları Arasında Ne Farklar Vardır?

Kek kalıbı satın almaya karar veren insanların en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi kek kalıplarının aralarında ki farklardır. Kek kalıpları granit, cam, döküm, silikon ve seramik olarak farklı malzemelerden meydana gelir. Her bir kek kalıbının ortak özelliği keki yapıştırmadan kolaylıkla kalıp halinde çıkarılmasına imkan tanımasıdır. Bu haliyle kek kalıpları birbirlerine benzese de aralarında ki tek fark pişirme süreleridir. Örnek olarak gösterilecek olur ise; cam kek kalıplarında kekin pişme süresi kısadır. Yaklaşık olarak yarım saat içerisinde kek hazır hale gelir. Ancak döküm kek kalıplarında aynı durum söz konusu değildir. Döküm kek kalıplarında kekin pişme süresi uzundur. Cam kek kalıplarında kek fırından çıktıktan belirli bir süreye kadar sıcaklığını korur. Seramik kek kalıplarında ise durum değişkendir. Kek kalıpları tercih etmeden önce kalıpları ne şekilde kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. 

Kek Kalıplarının Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Kek kalıpları, ekstra bir bakım ve temizliğe gerek duymadan kolaylıkla temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Her bir kek kalıbı bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilse de granit ve benzeri maddelerden üretilen kek kalıplarını elde yıkamak kek kalıbının daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar. Kek yaptıktan sonra kalıbın üzerinde kalan hamur parçaları ve diğer lekelerin kolay bir şekilde çıkarılması için elma ya da üzüm sirkesi kullanabilirsiniz. Fırından çıkan kek kalıplarının üzerinde kalan lekeler için, kek kalıplarını sıcak suda bekleterek kısa süre içerisinde kalıbın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kek kalıbı önerileri ve kek kalıplarının uzun ömürlü olarak ne şekilde kullanılacağına dair birçok yapılması gereken işlem söz konusudur. Kullanmış olduğunuz bulaşık süngerinin sert kısımları kek kalıbının çizilmesine neden olabilir. Bu nedenle bulaşık süngerinin sert kısımlarını kullanmadan ve hassasiyet göstererek temizlerseniz kek kalıplarınızı uzun ömürlü olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seramik ve teflon gibi ürünlerin çizilmesi kek kalıbının kalitesini bozan bir unsurdur. Pişirme kalitesinin bozulmasına neden olan çizikler kekinizin istediğiniz şekilde kabarmamasına da aynı oranda etki eder. Eskiyen ya da değiştirmek istediğiniz kek kalıplarınızı ister saksı olarak isterseniz de dekoratif bir malzeme olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif bir malzeme yaratmak için kek kalıbınızı boyamanız yeterli olacaktır. 

Doğru Kek Kalıbı Nasıl Seçilir?

Güzel bir yemek yapmak ve tatlı yapmak için malzemeler ne kadar önemli ve etkiliyse kullanılan materyaller de bir o kadar etkili ve önemlidir. İdeal kek kalıbını tercih etmek için öncelik olarak sahip olduğunuz fırının hangi boyutlarda olduğunu biliyor olmanız gerekir. Örneğin 26 cm büyüklüğünde bir kek kalıbı sığabilen fırın modeline daha büyük boyutlarda kek kalıbı almamanız gerekir. Dilerseniz kek kalıbı küçük boyutlarda tercih ederek kolaylıkla her fırında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda minimal yaşamı tercih edenlerin de ilk tercihi olan küçük kek kalıpları sizlere avantaj sağlar. Kek ile farklı sanat eserleri oluşturmayı sevenler için 4’lü kek kalıbı mevcuttur. Bu kek kalıpları farklı desen ve modellerden oluşmakla birlikte ister 4’lü kek kalıbında ıslak kek, ister kek kalıbında kek türlerinin hemen hemen hepsinin yapımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Doğru kek kalıbını tercih ederek dilediğiniz gibi lezzetli kekler yapabilirsiniz. 

Silikon Kek Kalıpları Satın Almak İstiyorum Sağlığa Zararlı mı?

Silikonların ana maddesi camdır. Bu nedenle materyalinde sağlığınıza zarar verecek herhangi bir etkin madde bulunmaz.

Kek Kalıplarını Bulaşık Makinasında Yıkayabilir miyim?

Kek kalıplarının bazı türleri bulaşık makinesinde yıkamaya elverişli olsa da uzun yıllar kullanabilmeniz için kek kalıplarını elinizde yıkamanızda fayda vardır.

Kekin Kalıba Yapışmaması İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Kek kalıbınızdan keki yapıştırmadan çıkarmak için kalıbı yağlayabilir ya da yağlı kağıt kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kek Kalıbı

10.000+ ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?