Kurutma Makineleri

Kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan kurutma makineleri, yıkanan çamaşırların kurutulması işlemini son derece pratik hale getiren cihazlardır. Bu makineler ayrıca, evin çeşitli bölümlerine çamaşır serilmesi ihtiyacını da ortadan kaldırarak, kötü görüntüyü ve yer kaybını da önler. Özellikle çamaşırların acil kurutulması gerektiği ve çok miktarda çamaşır yıkandığı durumlarda, bu cihazlar tam anlamıyla hayat kurtarıcı olurlar.

Kurutma Makinesi Fiyatları

Kategoride yer alan ve fiyatları 800 TL ile 2700 TL arasında değişen kurutma makineleri, sahip oldukları teknolojik özellikleri ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Farklı modeller arasından yapılacak seçimde, ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ise enerji verimliliğidir. Enerji verimliliği düşük olan modeller, sık kullanımda elektrik faturalarında ciddi artışa sebep olabilirken, daha yüksek fiyat etiketli olmalarına rağmen, enerji verimliliği yüksek ürünler tercih edildiğinde, uzun vadede tüketici kâra geçer. Enerji verimliliği ile ilgili diğer bir önemli nokta da, ısı pompalı ürünlerin tercih edilmesidir. Isı pompasına sahip kurutucu modelleri, ısıtma işlemi için çok daha az enerji harcarlar. Enerji verimliliğinin yanında, ürün seçiminde çamaşır kapasitesi de dikkate alınmalıdır. Normal bir kullanım için 7 kg kapasiteli modeller yeterliyken, daha yoğun kullanımda ise kapasitesi 10 kg olan modeller tercih edilmelidir.

Kurutma makinelerinde, kumaş cinsine göre özel programlar bulunur. Kıyafetlerin en uygun şekilde kurutulabilmesi için, ürün seçiminde en sık kullanılan kıyafet türlerine uygun programların olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında, kurutma makinesinin tercih edilen süre ile çalıştırılmasına ve makinenin çalışmasının ertelenebilmesine olanak veren ayarlarının olup olmadığı da, ürün seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Kurutma makinesi, yaşanılan ortama yakın bir yere koyulacaksa, gürültü seviyesinin de düşük olmasına dikkat edilmelidir. Bu özelliklerin yanında, program ve kalan zamanın takibinin daha kolay yapılabilmesi için, dijital ekranlı ürünler de tercih edilebilir. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun kurutma makinesi modellerine, kategoride yer alan Electrolux, Hoover ve Siemens gibi markalara ait ürünleri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Kurutma Makinesinin Avantajları

Kurutma makinesi kullanımının en önemli avantajı, çamaşırların kısa süre içinde kurutulmasıdır. Bu makineler çamaşırların tek tek asılıp kuruduktan sonra tekrar toplanması zahmetini de ortadan kaldırırlar. Dış ortama serilmeleri ile çamaşırların çeşitli kirletici etkenlerden etkilenmesi de, bu makineler sayesinde engellenmiş olur. Kuruyan çamaşırlardan buharlaşan deterjanlardan kaynaklanan alerjik durumlar da, kurutma makinelerinin kullanılması ile ortadan kalkar. Bu cihazlar, çamaşırları kurutmaları için ihtiyaç duydukları ısıyı kendileri ürettikleri için, ayrıca havanın ya da evin sıcaklığının yüksek olması gerekmez. Bu durum, özellikle kış aylarında yaşanan çamaşır kurutma zahmetini ortadan kaldırır.

Bu makineler ile yapılan kurutma işlemlerinde, ayrıca çamaşırlar üzerindeki havlar da toplanır ve çamaşırlar, makineden havlardan arınmış, sıcak ve yumuşacık şekilde çıkar. Çamaşırlar için özel programların tercih edilmesi ile kumaş türüne göre en uygun kurutma gerçekleşirken, bu çamaşırlar dolap kuruluğu ve ütü kuruluğu gibi seçeneklerle istenen seviyede kurutularak, kırışmadan makineden alınabilirler. Kurutma amacının dışında, bu makineler kötü kokuların uzaklaştırılması için kıyafetlerin havalandırılmasında da kullanılabilirler. Çamaşır makinesinin üzerine yerleştirilerek de kullanılabilen bu cihazlar, çamaşırların kurutulması için yerden maksimum tasarruf sağlarlar.

Kurutma Makinesi Nedir?

Kurutma makineleri, yıkanan veya ıslanan çamaşırların kısa sürede ve zahmetsizce kurutulabilmesi için kullanılan elektrikli araçlardır. Bu araçlar tasarım olarak çamaşır makineleri ile oldukça benzerlik gösterirler. Çamaşırların kurutulabilmeleri için, makinenin tamburu içerisine çok sıkışık olmayacak şekilde yerleştirilmeleri gerekir. Kontrol paneli üzerinden uygun program seçimi yapıldıktan sonra çalıştırılan cihazlar, bir taraftan dönerlerken tamburlarındaki delikleri vasıtasıyla çamaşırlara sıcak hava göndererek onları kuruturlar.

Kurutma makinesi kullanımından önce, çamaşırların etiketlerine bakılmalı ve bu makineler ile kurutulmaya uygun olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Uygun özellikteki çamaşırlar ise, en doğru program seçimi yapılarak kurutulmalıdır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kurutma Makinesi Fiyatları

59 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Beko
  2. Bosch
  3. Hoover
  4. Siemens
  5. Arçelik
  6. Miele
  7. Regal
  8. Electrolux
  9. Grundig
  10. Vestel
  11. Altus
  12. LG
  13. Candy
  14. Profilo
  15. Samsung
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Kurutma Kapasitesi (Kg)
  1. 8
  2. 9
  3. 7
  4. 10
 6. Kontrol Paneli
 7. Enerji Sınıfı
 8. Renk
  1. Beyaz
  2. Inox
  3. Gri
  4. Bej
 9. Program Sayısı
 10. Genişlik (cm)
 11. Yükseklik (cm) A-Z
 12. Derinlik (cm) A-Z
 13. Yıllık Enerji (kWh) A-Z
 14. Tambur Hacmi (L)
 15. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/153223
Başa dön