Kavanoz

Genellikle camdan yapılan ve içine reçel ve turşu koyulan mutfak gereçlerinden olan kavanozlar, saklama gereçleri arasında yer alıyor. İçine baharattan bakliyata kadar pek çok farklı şeyi koyup daha sağlıklı ve güvenli koşullarda saklamamıza imkan veren kavanozlar, birçok çeşide sahip oluyor.

Kavanoz Çeşitleri Nelerdir?

Fonksiyonel ve sağlıklı kullanımları ile mutfakların geleneksel gereçlerinden olan kavanozlar, günümüzde şık modelleri ile öne çıkıyor. Dekoratif tasarımları, kapak dizaynları ve kullanım amaçları ile değişen kavanozlar arasında ahşap kapaklı, cam kapaklı, metal kilitli kavanozlar bulunuyor. Genelde tek parça halinde satılan kavanozlar içerisinde orta boy, büyük boy ve küçük boy seçenekli ürün çeşitleri yer alıyor. Tekli kavanozlar dışında set halinde satılan kavanozlar da bulunuyor. Genellikle mutfakta baharat seti olarak veya ebadına bağlı olarak bakliyat koymak için kullanılan set halindeki kavanoz çeşitleri, dekoratif açıdan da hoş bir görünüm sergiliyor. Ürünler açık raflara dizilerek görsel açıdan da mutfağa şıklık katıyor. Klasik metal ve plastik kapaklı kavanozlar ise ebat açısından farklılaşıyor. İşlevsel kullanımları ile öne çıkan klasik kavanoz modelleri reçel ve turşu gibi besinleri saklamak için tercih ediliyor.

Kavanoz Ne İşe Yarar?

Kavanoz; genellikle mutfakta çeşitli besinleri saklamak için kullanılan mutfak gereci olarak biliniyor. İçerisine konulan besini hava almadan saklama imkanı sunduğu için besinleri daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde saklamaya imkan veriyor. Özellikle fasulye, mercimek, pirinç gibi bakliyatları ve çeşitli baharatları saklamak için ideal olan kavanozlar, ağırlıklı olarak mutfaklarda kullanılmasına rağmen saklama gereci olarak kilerde veya çocuk odalarında da kullanılıyor. Çocuk odalarında özellikle dekoratif bir şekilde süslenen ürünler, çalışma alanlarında çeşitli nesneleri saklamak için ideal bir kullanım sunuyor. Yine kilerde çeşitli gıdaları saklamak için kullanılan gereçler, farklı alanlarda işe yarayarak pratik ve kullanışlı bir ev gereci oluyor.

Kavanoza Neler Konur?

Kavanozlar, genellikle mutfaklarda reçel, turşu gibi çeşitli besinleri muhafaza etmek için kullanılıyor. Ayrıca bakliyat, baharat, şeker, kahve gibi besinleri saklamak için de tercih edilen kavanozlar birçok yaratıcı alanda kullanılabiliyor. Mutfakta kurabiye, şekerleme gibi besinleri hava almadan saklamanıza imkan veriyor. Muffin kabı, pipet, kurabiye kabı gibi küçük mutfak gereçlerini bir arada düzenli bir şekilde saklamak için de kullanılabiliyor. Özellikle küçük boy kavanozlar birer bardak gibi içecek servisinde kullanımı ile de ilgi çekiyor.

Kavanoz Fiyatları Nedir?

Kavanoz fiyatları, modele bağlı olarak değişiyor. Set halinde satılan dekoratif kavanozların fiyatları daha yüksek seviyede konumlanıyor Orijinal tasarımları sayesinde dekoratif amaçlı kullanımı ile ön plana çıkaran şık kavanoz setleri içerdiği parça sayısına bağlı olarak da fiyat açısından değişiklik gösteriyor. Set halindeki baharat kavanozlarının fiyatları ise daha cazip oluyor. Ağırlıklı olarak 4 veya 5 parça içeren ve farklı boyutlarda baharatlıklardan oluşan kavanozları birçok model seçeneği ile inceleyebilirsiniz. Renkli desenli kavanoz çeşitleri ise dekoratif tasarımları ile ilgi çekiyor ve fiyat açısından orta düzey ürünler arasında yer alıyor. Aynı zamanda kavanoz litresinin de fiyatlar üzerinde de etkili olduğu görülüyor.

Kavanoz Nerede Satılır?

Kavanozlar, genellikle mutfak gereçleri satan mağazalarda, zücaciye ürünleri satan dükkanlarda ve online alışveriş sitelerinden temin edilebiliyor. Özellikle orta boy ve küçük kavanoz setleri, farklı model seçenekleri ile satılıyor ve farklı modellere de kolayca ulaşılabiliyor. Dekoratif tasarımları ile değişen orta boy kavanoz setlerini birçok seçenek eşliğinde bulabilirsiniz. Çok çeşitli model seçenekleri arasından dilediğiniz kavanoza kategori üzerinden kolayca ulaşabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kavanoz

6283 ürün listeleniyor
Paşabahçe
Zeze Desing
Herevin
Passion11
Sunshine
Xsay
Rainbow
Weck
Afracam
Sarkap
Sanlindou
Dunk
Perotti
Hermoso
The Mia
SAN MİGUEL
Acar
Depa
Lav
Go İthalat
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 41 / 6283 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?