En İyi Buzdolabı Kampanyaları ve Markaları

Buzdolabı Modelleri ve Kampanyaları

Buzdolapları farklı tasarımlar ve oldukça değişken fiyatları ile bizlere sunuluyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşit çeşit özelliklere bürünen yeni buzdolabı çeşitleri, Hepsiburada.com adresinde sizleri bekliyor. Buzdolaplarında geçmiş yıllarda en popüler renk olarak beyaz karşımıza çıkıyordu. Son zamanlarda ise koyu renkler, ilgi çekici tasarımlarıyla beyaz rengin yerini almaya başladı. Buzdolabı almaya karar verdiğiniz an da ilk olarak ihtiyacınız olan boyutları belirleyiniz. Çift kapalı buzdolabı, tek kapılı buzdolabı, büro tipi buzdolabı gibi çok fazla çeşit bulunuyor. Eviniz veya ofisiniz için uygun buzdolapları değişkenlik gösterecektir.  Bu konuda doğru kararı vermeniz uzun sürekli kullanacağınız dan dolayı önem taşımaktadır.

Buzdolabı Etiketleri

Buzdolaplarının bir çoğunda en altta ses simgesine benzer bir ikon görürsünüz. Bu ikonun anlamı buzdolabına ait gürültü seviyesinin belirtilmesidir.  Aynı alanda yer alan buz ikonu da, buzdolabının derin dondurucu hacmini betimliyor. Etiket üzerindeyıllık (kW) elektrik tüketimini de görebiliyorsunuz. 

Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de dolabın sınıfıdır. A, A+, A++ gibi çeşitli sınıflar bulunmaktadır. Bu sınıfların arasında en iyisi A+++ olanlarıdır. A’dan aşağıya kadar indikçe enerji  tüketimi de artış göstermektedir. Eğer buzdolabının yakacağı elektrik, önemsediğiniz noktalardan bir tanesi ise bu konuya dikkat etmeyi ihmal etmeyiniz.

Alacağınız buzdolabının mutlaka garanti süresini göz önüne alınız. Buzdolabınıza ait garanti süresi ne kadar uzun olursa, siz de o kadar avantaja sahip olacaksınız.

Buzdolabı Garanti Süresi Uzatma

Bazı buzdolaplarını aldıktan sonra garanti süresini uzatabiliyorsunuz. Bu konu hakkında çeşitli bilgiler ürün sayfalarında belirtilmektedir.  Garanti süresini uzatabileceğiniz bir buzdolabı aldığınızda uygun fiyat avantajları sayesinde,garanti süresini uzatarak uzun süre problemsiz bir şekil de buzdolabınızı kullanabilirsiniz. Garanti süresi uzatma konusunda Eğer buzdolabı sipariş sayfasında garanti uzatma hakkında bilgi yer almıyorsa, buzdolabınızı kurmaya gelen servis çalışanından da konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için en doğru bilgiyi servis çalışanı veriyor olacaktır.

Büro Tipi Buzdolapları

Bir ofisiniz bulunuyor, bu ofis için de dolap arıyorsanız sizin için en uygun seçenek, büro tipi buzdolapları olacaktır.  Büro tipi buzdolaplarının en büyük avantajı fiyatıdır. Normal buzdolaplarına göre biraz daha ufak olması sebebiyle fiyatları normalin daha da altındadır. Fiyat dışında kapladığı yer bakımından da büyük avantaj sağlar. Ufak boyutları sayesinde ofisinizde en ufak alanlara dahi kolayca yerleştirebilirsiniz.  Büro tipi buzdolapları da çeşitli kalite sınıflarına ayrılmaktadır.

Büronuz için alacağınız buzdolabını belirlemeden önce mutlaka hacimlere karar veriniz. Hacim kararınızı verdikten sonra birçok markadan bütçenize en uygun büro tipi buzdolabını sipariş verebilirsiniz.Sitemizde Beko, Hotpoint, İndesit gibi markaların büro tipi buzdolabı çeşitlerini bulabiliyorsunuz.

Buzdolabı Malzemesi

Son zamanlarda çelik buzdolapları oldukça ilgi görmektedir.Bu ilginin başlıca sebebi de, geliştirilmiş olan malzemelerin parmak izi yapmıyor oluşu ve ilgi çekici görünümüdür. Buzdolabının iç kısmını göz önüne aldığımız zaman da, raflarda sıkça temperli cam kullanılıyor. Geçmişte buzdolaplarının içerisinde cam gibi çeşitli malzemeler denenmiştir. Bu malzemeler arasında en iyisi olarak temperli cam belirlenmiştir. Bu sebeple yeni bir dolap alıyorsanız yüksek bir ihtimalle raflarınız temperli camdan oluşacaktır.

NoFrost Buzdolabı Nedir?

Nofrost buzdolaplarında içlerde nem ve kar oluşmasının önüne geçmek için çeşitli teknolojilere yer verilmektedir. NoFrost teknolojisi sayesinde dolabınıza koyduğunuz yiyecekler uzun süre ilk günkü kalitesini koruyor.

Buzdolaplarında Tatil Modu

Eğer teknolojiyi takip etmeyi seviyor, yeni nesil bir buzdolabı aldıysanız buzdolabınızda tatil modu bulunma ihtimali yüksektir. Son zamanlarda birçok marka, yeni üretmiş olduğu buzdolaplarına tatil modunu eklemektedir.  Uzun veya kısa bir tatile çıkacağınız zaman dolabınızı bu moda geçirebilirsiniz. Bu mod sayesinde dolapdüşük enerji tüketimine geçecektir. Düşük enerji tüketiminde dondurucunuzda yer alan ürünleri bozmadan tutacaktır. Normal dolabınız ise koku yapmaması için ortalama 12 derecede siz gelene kadar çalışacaktır.

Buzdolabında İnox Özelliği

Eğer baktığınız buzdolabının sayfasında inox özelliğinden bahsediliyorsa şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. İnox teknolojisi sayesinde dolabınızın yüzeyi normale göre daha az leke tutacaktır. Sizde bu sayede fazla temizlik problemi yaşamayacaksınız.

İnox maddesi için özel olarak üretilmiş olan solüsyonlardan satın alarak da dolabınızı temizleyebilirsiniz. Bu solüsyonlar dolabınızın normale oranla çok daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır.

Buzdolabı Ses Seviyesi

Her buzdolabı belli oranda ses çıkartmaktadır. Bazı buzdolaplarının sesi fazla rahatsız etmeyecekken, bazıları oldukça rahatsız edici derece de ses yapmaktadır. Yeni bir buzdolabı alıyorsanız bu konuda da hassas davranmanızı tavsiye ediyoruz. Daha önce bahsetmiş olduğumuz buzdolabı etiketleri konusunda, ses seviyesini nasıl tespit edebileceğinizi anlatmıştık.Ses seviyesinin de fiyat konusunda etki sağladığını sizlere söyleyebiliriz.  Düşük sesli bir buzdolabı alırken bunu da göz önüne almalısınız.

Buzdolabı Karşılaştırma

Hepsiburada.com olarak sizlere bütün ürünleri diğeriyle karşılaştırma imkanı sağlıyoruz. Bu sayede kararsız kaldığınız dolapları birbiriyle karşılaştırabilir, sizin için en uygun buzdolabını seçebilirsiniz.  Karşılaştırma kısımlarını ürün sayfalarında görebilir, hızlıca karşılaştırma işlemini yapıp doğru ürünü bulabilirsiniz. Karşılaştırma sayfasında aşağıdaki bilgileri bulabiliyorsunuz;

  • Hacim Karşılaştırması
  • Dondurucu Özelliği
  • Enerji Sınıfı
  • Enerji Tüketimi
  • Boyutlar
  • Renk
  • Garanti Süresi

Yukarıda belirtilen bilgileri bir arada görmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu sayede de doğru tercihler yapabileceksiniz.

Buzdolabı Satın Almadan Önce;

Sonuç olarak alacağınız bir buzdolabını uzun süre kullanacağınızı başta düşünmeniz gerekiyor. Fiyat konusunda yapacağınız ufak hesaplar bir süre sonra daha fazla masraf yapmanıza yol açabilecektir.Buzdolabında kullanılan malzeme, boyutları, hacimleri, enerji tüketimi kavramları başlıca incelenmesi gereken unsurlardır. Yüksek bir enerji tüketimine sahip buzdolabı almanız halinde faturanızın yüksek gelmesi problemiyle yüzleşebilirsiniz. Seçiminiz sırasında seçtiğiniz markadan çok markaya ait servis sürecini inceleyiniz. Her markanın servis süreci farklı çalışmaktadır. Bu sebeple buzdolabını aldıktan sonra servis sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Sizi servis süreçleri hakkında bilgilendirecek en güzel yer kullanıcı yorumları kısmıdır. Sitemizde yer alan bütün buzdolapların da kullanıcı yorumları sekmesi yer almaktadır. Buzdolabına sahip olan kişilerin yorumlarını okuyup, gerçek kişilerin fikirlerine erişme imkanı elde edersiniz.  Geçmişte buzdolabı denildiği zaman beyaz renk haricinde pek fazla renk seçeneğiniz yokken, şimdi çok fazla sayıda renk seçeneğiniz bulunuyor. Farklı renkler seçerek de evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Yeni buzdolabı seçimi sırasında birçok kişi fiyat farkından dolayı hacim olayını pek fazla önemsememektedir. Buda buzdolabı alım sırasında yapılan hatalardan bir tanesidir. Şimdi alacağınız düşük hacimli buzdolabı,kısa bir süre sonra ikinci bir dolabı almak zorunda bırakabilecektir. Bu durumda ek maliyet ve yer kaybını meydana getirecektir. 

Sitemizde buzdolabı çeşitlerinin yanı sıra çamaşır makinesi,ankastre setler, bulaşık makineleri, derin dondurucuları da bulabiliyorsunuz.Dilediğiniz ürünü hızlı bir şekil de sipariş verebilir, hızlıca evinize kadar teslim alabilirsiniz.

Ürünlerin büyük bir çoğunluğu servis tarafından aktif edilmektedir. Bu sebeple mutlaka ürün yönergelerine uyum sağlayınız. Ürünü kendiniz açmanız halinde garanti problemleri yaşayabilirsiniz.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bütün elektronik eşyalarda olduğu gibi buzdolabında da bir marka önermek doğru olmayacaktır. Buzdolabı seçiminde, oturduğunuz bölgede servis ağı olan ve müşteri hizmetleri konusunda deneyimli markaları tercih etmelisiniz.

Buzdolabı satın alırken mutfakta buzdolabı için ayrılmış alana, ihtiyaç duyulan özelliklere, enerji tasarrufuna ve fiyatlarına dikkat edilmelidir. Bu temel özelliklerin yanı sıra mutfakta büyük bir yer kaplayacak olan buzdolabının renk seçenekleri ile dekoratif olarak etkisi de hesaplanmalıdır.

Büyük kapasiteli buzdolapları doğal olarak daha küçük buzdolaplarına göre fazla enerji harcar. 365 gün kesintisiz çalışacak bir cihaz için elektrik sarfiyatı büyük önem taşımaktadır. Kalabalık bir aile tarafından kullanılacaksa ve mutfağınızda yeterli alan da varsa geniş kapasiteli hatta 2 kapılı buzdolapları tercih edilebilir ancak yine enerji sınıfı gözden kaçırılmamalıdır.

Buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta derin dondurucudur. Buzdolaplarının derin dondurucu bölümlerinde kullanılan no-frost özelliği incelenmelidir. El ile ayarlanabilen buzdolapları da yeterli verimi sağlayabilmektedir ancak ince de olsa buz tabakası oluştuğunda performansları düşecektir. Non-frost özelliğine sahip derin dondurucular, uzun dönemde daha verimli olacaktır.

Buzdolabı Ne Kadar Enerji Harcar?

Teknolojik gelişmeler sayesinde son dönemde üretilen buzdolapları enerji tüketiminde oldukça cimri davranmaktadırlar. A+ enerji sınıfı buzdolaplarının gün boyunca harcadığı enerji değerleri ortalama olarak şöyledir:

Mini buzdolabı: 450-500 W

Orta boy buzdolabı: 600-650 W

Büyük boy buzdolabı: 950-1000 W

Bu kitabi değerleri yakalayabilmek ya da daha az elektrik kullanabilmek için dikkat etmemiz gereken bazı konular vardır. Buzdolapları etrafı açık olacak şekilde ve güneş ışığından, ısı kaynaklarından etkilenmeyecek yerlere yerleştirilmelidir. Buzdolabına kaldırmadan önce gıdaların bir arada tutulduğu fazla poşet veya paketler çıkartılmalıdır. Düzenli olarak da buzdolabının bakımı yaptırılmalıdır. Yapılan bakımlar sonrasında sistem daha efektif çalışacak ve cihaz daha uzun süre kullanılabilecektir.

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Her ne kadar temizlik esnasında elektrik ile temas edilmeyecek olsa da buzdolabının fişi çekilmelidir. Raflar, sepetler, gıdalar gibi tüm malzemeler boşaltılmalıdır. Buzdolabı malzemeleri yumuşak bir bez veya sünger yardımıyla ılık su ve sıvı deterjan ile çizmemeye özen göstererek silinmelidir. Raflar veya diğer malzemeler, cam ya da seramik ise ılık su ile temas ettirilmeden belli bir süre oda sıcaklığında bekletilmelidir. Buzdolabının iç kısmı da dikkatlice silindikten sonra temiz bir bez ile kurulanmalıdır. Raf ve diğer malzemeler de kurulandıktan sonra buzdolabına yerleştirilebilirler. Temizlik esnasında kesinlikle ağır kimyasallar kullanılmamalıdır. Gerek duyulursa kabartma tozu ve elma sirkesi sıcak suda karıştırılarak kullanılabilir.

Buzdolabında Neden Koku Oluşur?

Buzdolabının düzenli olarak temizlenmemesi, tencere ve tabaklardan dökülen yemekler, çürüyen meyve sebzeler kokuya neden olur. Bu gıda bozulmaları da birçok bakterinin üremesine yol açacağı için kokular uzun süre giderilemeyebilir. Buzdolabı yukarıda anlatıldığı şekilde iyice temizlenmeli ve koku filtresi kontrol edilmelidir. Buna rağmen kokmaya devam ediyorsa piyasadan temin edebileceğiniz koku önleyici jeller kullanılabilir. Koku sürekli değilse ve son dönemlerde oluşmaya başladıysa farklı noktalara konulacak mangal kömürü, bir çay tabağı karbonat ya da yine farklı noktalara konulacak kesilmiş limon, buzdolabı içerisindeki kötü kokuları engelleyebilecektir. Buzdolabınızdan bir koku geliyorsa, sağlıksız bir ortam oluşmuş demektir. Kısa vadede kokunun önlenmesi hedeflense de en kısa sürede buzdolabının hijyeni sağlanmalı ya da koku filtresi değiştirilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/6
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Buzdolabı Fiyatları ve Modelleri

994 ürün listeleniyor
Bosch
Arçelik
Siemens
Beko
Samsung
Profilo
Vestel
LG
Altus
Grundig
Regal
Uğur
Vestfrost
Electrolux
Elektromarla
Teka
Dijitsu
Franke
Liebherr
Sharp
Çift Kapılı
Kombi Tipi
Tek Kapılı
Büro Tipi
Gardrop Tipi
4 Kapılı
Şarap Soğutucusu
Altı Kapılı
Seyahat Tipi
Puro Muhafaza Dolabı
No Frost
Statik
Yok
Low Frost
Fresh Frost
De Frost
Derin Dondurucu
Smart Frost
Inox
Beyaz
Siyah
Gri
Gümüş
Bej
Kırmızı
Pembe
Bordo
Turuncu
Koyu Gri
Siyah Inox
Açık Siyah
Mavi
Sarı
3 Renk
Açık Gri
Siyah - Gri
Antrasit
Mor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 47 / 994 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?