Doğrayıcılar mutfakta çeşitli gıdaları doğramak için kullanılan elektrikli mutfak aletidir. Çorba yapımından çeşitli hamur işlerine kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan doğrayıcılar, mutfak işlerini daha kolay bir şekilde yapmaya imkan verir. Farklı özellikleri bulunan ve çeşitli aparatlara sahip doğrayıcı modellerini inceleyerek, aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Doğrayıcılar ve Rondo Fiyatları

Yemek yaparken doğrama işlerini kolay ve pratik bir şekilde yapmanıza imkan veren doğrayıcı çeşitleri arasında, farklı özelliklere sahip ürünler bulunur. Dayanıklı bıçak sistemi, farklı aparatları, farklı kalınlıklarda doğrama özelliği olan ürünlerin fiyatları markalara, fonksiyonlarına ve modellere göre değişir. Çeşitli aparatları ile sebzeler dışında fındık, ceviz ve badem gibi yemişleri de öğüten doğrayıcılar, işlevsel bir kullanım sunar ve fiyatları daha yüksektir.

Buz kırabilme özelliğine, çift hazne sistemine, farklı hız ayarına sahip hazneleri olan ürünler, farklı fiyatlar ile sizlere sunulur. Hazne tipleri cam veya plastik olan ürünlerde otomatik kapanma emniyeti olan ürünlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çırpma diski bulunan fonksiyonel doğrayıcıları uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Tek tuşla çalışan ve çelik bıçakları ve güçlü motoru ile uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz yüksek performanslı ürünleri tercih edebilirsiniz. Haznesi olmayan tabak veya kaseye doğrama yapan rende çeşitlerinde ise farklı bıçak özellikleri bulunan ürünler yer alır. Farklı şekillerde doğrama yapan doğrayıcı rendelerin fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Doğrayıcı Tavsiyeleri

Farklı özelliklere ve modellere sahip elektrikli mutfak aletleri arasından seçim yaparken, kullanım sıklığı ve kullanım şekli göz önünde bulundurulur. Salatadan çorbaya, hatta tatlı yapımına kadar her alanda kullanılan doğrayıcılar, sık kullanılacak ise fonksiyonel özellikleri yüksek, dayanıklı çelik bıçaklara sahip, bulaşık makinesinde yıkanabilir haznesi ile kolay temizlenen çift bıçaklı ya da dört bıçaklı modeller seçilmelidir.

Doğrayıcı çeşitleri arasında büyük ve küçük hazneye sahip ürünleri inceleyebilir, kullanım şekline bağlı olarak ihtiyacınızı karşılayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Doğrayıcı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise ürünün ebatlarıdır. Dar mutfaklar için küçük ebatlı ürünleri seçmeniz, büyük mutfaklar için ise daha büyük doğrayıcı rendeleri veya büyük hazneli modelleri seçmeniz tavsiye edilir.

Çift hazne sistemi ile farklı gıdaları karışmadan doğramaya imkan veren cihazlar ise size kolay bir kullanım sunar. Farklı doğrama şekilleri olan doğrayıcı ve rondoların yanında, mutfakta size zaman kazandıracak anlık çalıştırma ve hızlı doğrama ürünlerini farklı markalardan temin edebilirsiniz. Çeşitli gıdaları doğramanın yanında sıklıkla hamur işi yapıyorsanız karıştırma özelliği olan cihazları alabilirsiniz. Farklı özellikleri ile farklı kullanımlara hitap eden doğrayıcıları Blue House, Arçelik ve Tefal gibi markalardan inceleyebilirsiniz.

Doğrayıcı Nasıl Kullanılır?

Çeşitli mutfak aletlerinde olduğu gibi doğrayıcılar rondolar da modeline ve markasına göre değişik kullanım özelliklerine sahiptir. Hız ayarı bulunan, dilimlenecek gıdaya göre farklı aparatlara sahip doğrayıcıların özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Genelde kaymaz tabana sahip cam hazneli doğrayıcılar, düz bir zemine yerleştirildikten sonra bıçaklar kontrol edilir. Bütün halinde ya da iki üç parçaya bölünen gıdalar haznenin içine konur. Hazne maksimum doldurma seviyesinden fazla doldurulmamalıdır. Kapağı doğru şekilde kapatılan cihaz, fişe takılır ve hız ayarı belirlendikten sonra çalıştırılır. Dilimleme işlemi biten cihazlar bir dakika soğumaya bırakılır ve fiş çekilerek hazne çıkarılır.

Hanesi olmayan çok işlevli doğrayıcılarda ise önce kullanılacak aparat cihaza takılmalı ve doğrayıcının altına uygun bir kase yerleştirilmelidir. Cihaz çalıştırılır ve gıdaları uygun bölüme yerleştirdikten sonra itici ile aşağıya doğru itilerek doğrama işlemi tamamlanır. Hızlı bir şekilde gıdaları doğramaya izin veren doğrayıcılar rondolar mutfakta işlerinizi kolaylaştıracaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Doğrayıcılar Rondolar

271 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Tefal Doğrayıcılar Rondolar
  2. Bosch Doğrayıcılar Rondolar
  3. Philips Doğrayıcılar Rondolar
  4. Arzum Doğrayıcılar Rondolar
  5. Vestel Doğrayıcılar Rondolar
  6. Sinbo Doğrayıcılar Rondolar
  7. Korkmaz Doğrayıcılar Rondolar
  8. Homend Doğrayıcılar Rondolar
  9. Fakir Doğrayıcılar Rondolar
  10. Siemens Doğrayıcılar Rondolar
  11. Arçelik Doğrayıcılar Rondolar
  12. Arnica Doğrayıcılar Rondolar
  13. Kenwood Doğrayıcılar Rondolar
  14. King Doğrayıcılar Rondolar
  15. Beko Doğrayıcılar Rondolar
  16. Tupperware Doğrayıcılar Rondolar
  17. Conti Doğrayıcılar Rondolar
  18. Stilevs Doğrayıcılar Rondolar
  19. Tantitoni Doğrayıcılar Rondolar
  20. Yakut Doğrayıcılar Rondolar
 4. Hazne Malzemesi
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22001/22008
Başa dön