Uydu Alıcıları

Uydu Alıcısı Fiyatları

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak günümüzde insanlar bilgiye daha hızlı ulaşmaya başladılar. Uydu alıcısı modelleri de bilgiye ulaşmada önemli rol oynamaktadır.

Uydu üzerinden yeryüzüne birçok mikrodalga sinyalleri iniyor. O sinyaller, uydu alıcısına ulaştıktan sonra bilgisayar, televizyon ve laptop vb. ekranlara yansıtılıyor. Onların ekranlara yansıtılmasıysa görüntü şeklinde oluyor. HD uydu alıcısı modellerinin teknolojiye faydaları çok büyüktür. Uydu alıcıları; standart yayın formatıyla gerçekleşiyor. Uydu alıcılarının en önemli özelliği, yüksek çözünürlüklü formatlarda televizyon ekranlarında yer alması diyebiliriz. Uydu alıcılarını incelediğimizde birçok açıdan avantajları olduğu görülmüştür. Uydu alıcılarıyla yüksek oranlarda performans elde edebilirsiniz. Uydu alıcılar; full HD görüntüsüyle olağanüstü derecede ekran görüntülerinin kaliteli olmasını sağlıyor. Böylelikle dizi, belgesel ve film izlerken televizyon programlarından büyük keyif alabilirsiniz. 

Uydu Alıcısı Özellikleri

Uydu alıcısı cihazlarına işlevlerinden dolayı daima ilgi her daim üst düzeydedir. Genel anlamda uydu alıcısı özellikleri;

 • Full HD özelliği barındırır
 • Kaliteli görüntüler sunmaktadır
 • Televizyon gibi cihazlarda farklı konseptlerin yayınlanmasını sağlamaktadır
 • Güncellenebilir özelliğe sahiptir
 • Cihaza internet desteği vererek sosyal medya platformlarının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz,
 • Cihaz üzerinde ebeveyn kontrolü sağlanabilir
 • Medya oynatıcısı, Wi-Fi desteği, yazılım yükseltme ve oyun program hatırlatma olanaklarından yararlanabilirsiniz
 • Televizyon kumandasını kullanarak uydu alıcısını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz
 • Pek çok farklı monitörle destekleyebilirsiniz. O nedenle uydu alıcısını televizyonlarda da çok rahat kullanma şansına sahip olursunuz
 • Kanal kapasitesiyle dikkat çekmektedir
 • Alt yazı desteği vardır
 • Çoklu dil seçeneği mevcuttur

Uydu Alıcısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uydu alıcısı fiyatları ilk dikkat edilecek konuların başında geliyor. Uydu alıcıları aynı zamanda HDve yüksek çözünürlüğe sahip görüntü kalitelerini sunan dijital yayınlardan oluşmalıdır. Uydu alıcılarının teknik özellikleri hayati önem taşıyor. Uydu alıcılarının her biri farklı farklı Android işletim sisteminden oluşmuştur. Uydu alıcıları içerisinde beklentilerinizi karşılayacak size uygun ürünlerden seçim yapabilirsiniz. 

Çeşitli uygulamalar üzerinden film ve diziler indirebilirsiniz. Uydu alıcılarının USB girişleri bulunmaktadır. Lan bağlantı noktalarının olduğu ürünleri seçmek sizin için daha iyi olacaktır. Uydu alıcı modellerinin ayrıca kolay ve pratik şekilde kurulmaları da diğer önemli hususlardandır. Uydu alıcısı fiyatı incelerken kanal kapasitelerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. 

Uydu alıcısından tam anlamıyla yararlanmak için izlemeyi düşündüğünüz kanal kapasitelerini ele almanız gerekiyor. Uydu alıcılarının kanalları ne kadar çok olursa, ondan yararlanmanızda o kadar çok olacaktır. Mini uydu alıcıları cihazı daha kolay taşınabilir hale getirmektedir. Uydu alıcısını kullanmayı düşündüğünüz alana göre seçmeniz daha doğru olur. Ayrıca kullanım amacı doğrultusunda da uydu alıcıları tercih etmenizi öneriyoruz. Uydu alıcılarının hızlı kanal geçişi özelliğine sahip olmasını istiyorsanız, üretim yılını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Uydu alıcılarında son teknolojik ürünlerin tercih edilmesi sizin için daha doğru olacaktır. Uydu alıcısı satın alırken; hareketli, analog, şifreli, şifresiz, dijital ve sabit antenli olup olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Uydu alıcıları içerisinden seçim yaparken mutlaka beklentilerinizi karşılıyor mu? Diye bakmanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz unsurlar kapsamında uydu alıcısı almanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Uydu Alıcısı Nasıl Kullanılır?

Dilediğiniz model ve özelliklere sahip HD uydu alıcısı satın aldıktan sonra onun doğru şekilde kullanımı büyük önem arz etmektedir. Uydu alıcısını kullanmadan önce mutlaka kılavuzunu detaylı şekilde okumanız gerekiyor. Kılavuzda yer alan direktiflerle hareket ederek uydu alıcısını kullanmaya başlayabilirsiniz. Uydu alıcıları hem iş hem de ev tipi şeklinde üretilmiştir. Uydu alıcı kullanımıyla alakalı en büyük detay, kullanılmayan zamanlarda prizden çekilmesidir. Uydu alıcısının zarar görmemesi için; temizleyeceğiniz zaman söküp fişini de çekmeniz gerekiyor. Uydu alıcılarını çocuk ve evcil hayvanların olmadığı alanlara koymak zarar görmemesi açısından çok önemlidir. Uydu alıcısının ısırılması ve ateşe yakın yerde tutulması büyük sorunlara yol açmaktadır. 

Parçaları arızalı uydu alıcıları kesinlikle kullanılmamalıdır. Arızalı parçalar güvenlik anlamında size büyük tehdit oluşturacaktır. Aynı zamanda uydu alınızı sıcak yüzeylerden de uzak tutmalısınız. Cihazın temizlenmesinde hafif nemli bez kullanımı daha iyi olur. Temizlik malzemeleriyle cihazı kesinlikle temizlemeyiniz. Cihazı elektrik akımı doğrultusunda adaptörüyle kullanmanız daha doğru olacaktır. Uydu alıcısı paketi içerisinde; uzaktan kumanda, adaptör ve pil yer almaktadır. Aynı zamanda paket içerisinde ek ürünlerle birlikte kullanım kılavuzu da bulunmaktadır. Hem menü hem de TV kanalları ayarlarını paketin içerisinden çıkan kılavuz kapsamında yapmanız gerekiyor. Satın aldığınız uydu alıcısının; otomatik kapanma, sisteme dair ayarlar, fabrika ayarlarını da etkin hale getirmeniz gerekiyor. Belirtilen ayarları etkinleştirip o doğrultuda uydu alıcınızı kullanma şansına sahip olacaksınız. 

Uydu Alıcısı Kullanma Avantajları

Uydu alıcıları son teknolojilerle donatılmış muhteşem cihazlardır. Bu cihazlar, kullanıcılarının karşısına birçok avantajla çıkmaktadır. Uydu alıcıları kullanıcılarının karşısına özellikle kolay taşınabilir ve pratik kurulumuyla çıkıyor. Plazma ya da LCD tarzı yüksek teknolojiyle donatılan televizyonlarla uydu alıcıları çalışmaktadır. Hiçbir şekilde bu cihazlar yer kaplamazlar. Plazma ve LCD televizyonlarla uydu alıcıları ile direkt bağlantı kurabilir. Bu sayede uydu alıcısı ve televizyon arasında herhangi bir kablo kullanmaya da gerek kalmaz. Böylelikle kablolarla ortaya çıkacak kötü görüntüde engellenmiş olacak. Özellikle uydu alıcısının direkt televizyona monte edilmesi pratik kullanım anlamında çok önemlidir. 

HD uydu alıcısı modelleri; yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesiyle dikkat çekmektedir. Dizi ve filmleri yüksek çözünürlükte dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz. Dünyanın dört tarafında yayınlanan yayınlara kolayca ulaşabilirsiniz. Uydu alıcıları; full HD destekli ve kanal geçiş hız özellikleriyle dikkat çekmektedir. HD uydu alıcıları model bakımından çeşitlere ayrılıyor. Bu nedenle HD uydu alıcısı fiyat bakımından geniş bir aralığa sahiptir. 

Uydu Alıcısı Çeşitleri

Uydu alıcısı markaları, modelleri ve özellikleri kapsamında çeşitlere ayrılmaktadır. Uydu alıcıları, fonksiyonel cihazlardır. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda farklı farklı özelliklerde üretilmiştir. Uydu alıcı receiver cihazları, pratik kullanımlarıyla dikkat çekmektedir. 

Uydu alıcılar, kullanıcılara sağlıklı yayın seyirleri sunmaktadır. Uydu alıcısı ve televizyon arasında bağlantı kurup daha sonra internete bağlayabilirsiniz. Bu şekilde bağlantılar, cihazların bilgisayar görevi görmesini sağlıyor. Böylelikle sosyal medya platformlarında da aktif hale gelebilirsiniz. Bahsedilen bağlantı yöntemiyle; paylaşım sitelerine giriş yapıp sonrasında videolar izleyebilirsiniz. 

Uygun Fiyat Aralıklarıyla Uydu Alıcıları

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak, uydu alıcısı modellerinde de çeşitlilik artmıştır. HD uydu alıcısı fiyat aralıkları; marka ve modeline göre değişebiliyor. Uydu alıcısı fiyatları en ucuz modelleriyle her kitleye hitap ediyor. Fiyat performans bakımından piyasada çok fazla uydu alıcısı modelleri yer alıyor. 

Uydu alıcısı HD özellikleriyle entegre edilmiş modellerden oluşmaktadır. Genel anlamda; yazılım, renk ve boy özelliklerine göre uydu alıcıların fiyatları değişiyor. Herkesin ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda da uydu alıcıları modelleri değişebiliyor. Uydu alıcıları modelleri sinyal gücü bakımından çok güçlüdürler. O yüzden dilediğiniz akışları kesilmeden izleme imkanına sahip olacaksınız.

Uydu Alıcıları Kurulumunu Kendimiz Yapabilir miyiz?

Uydu alıcısı kurulumu oldukça basit bir işlemdir. . Plazma ve LCD televizyonlarla uydu alıcıları ile direkt bağlantı kurabilir. Bu sayede uydu alıcısı ve televizyon arasında herhangi bir kablo kullanmaya da gerek kalmaz.

Uydu Alıcılarında Güvenlik Bulunur mu?

Ebeveyn ve çocuk kilidiyle uydu alıcılarını daha kullanılır hale getirebilirsiniz. Bu kilitler sayesinde çocuklarınızın izlemesini istemediğiniz kanaları onlardan uzak tutabilirsiniz. Ebeveyn ve çocuk kilidi sayesinde güvenliği maksimum seviyeye çıkarmış olacaksınız.

Uydu Alıcıları Fiyat Bakımından Nasıldır?

Uydu alıcıları fiyatları; modeline, sinyal gücüne, kablolu ya da kablosuz olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun modeller bulunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uydu Alıcısı Fiyatları

831 ürün listeleniyor
Next
Next NextStar
Hiremco
Goldmaster
Redline
Dreamstar
Sunplus
Mag
BYR
XML Dünyası
Magbox
Go İthalat
Ncpline
OnAir
Wellbox
Botech
Flameer
Korax
Rose
Plato
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 37 / 831 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?