Ütü Masaları ve Aksesuarları

Gündelik hayatın olmazsa olmazlarından bir tanesi de kıyafetlerdir. Çoraplar, tişörtler, pantolonlar gibi çok farklı kıyafetler yaygın olarak kullanılıyor. Birbirinden farklı sosyal ortamlar için kıyafetler mevcut. İş yerinde ve eğlence mekanlarında farklı kıyafetler tercih edilse de, ütü iki durumda da şıklık katabilir. Kıyafet kullanımında önemli olan noktalardan bir tanesi de kıyafetin ütülenmesi. Ütüsü düzgün yapılan kıyafetler çok daha düzgün ve hoş görünüyor. Sosyal ortamlarda ütüsüz bir kıyafet ile bulunmak hoş bir durum olmayabilir. Kıyafet bir yandan çirkin gözükeceği gibi bir yandan da başka insanlardan negatif tepkiler alabilir. Temelde bu sebep olmak olmak üzere ütüleme yapmak çok yaygındır. Ütüleme yaparken lazım olan eşyalardan bir tanesi de ütü masası. Ütü masası sayesinde ütü kolaylıkla yapabiliyor. Yapılan bu kolaylığın yanında aynı zamanda güvenlik olarak çok daha yüksek standartlara sahip. Rastgele bir yerde ütü yapmaktan, mesela masaüstü veya yer, çok daha güvenli oluyor. Bunun yanında yapılan ütüleme çok daha iyi olabilir. Çok sayıda firma farklı ütü masası modelleri piyasaya sunuyor. Çıkan bu modellerin değişik artıları ve eksileri olabiliyor. Portatif modellerden tutun sabit modellere, farklı çeşitler bulmak mümkün. Ütü ihtiyacınızı giderirken lazım olacak ütü masasını yeterli bir inceleme ile hesaplı bir biçimde edinebilirsiniz.

Ütü Masası Alırken Dikkat Edilecekler

Ütü masası ararken önemli olacak durumlardan bir tanesi de marka. Markalar gerek kalite olarak gerekse kullanış açısından farklı özelliklerdeki ütü masaları üretebilirler. Tecrübe ettiğiniz veya kalitesine güvendiğiniz ütü masalarını tercih etmeniz uzun vade kullanımlarda önemli olabilir. Farklı ütü masası çeşitleri farklı kullanım ömrü ve dayanıklılık ile birlikte geliyor. Bazı ürünler çok daha uzun süre bozulmadan iş görebiliyor. Belirli modellerde ise değişik avantajlar sağlayabilir. Mesela, bazı ütü masalarında priz için ayrı bir yer bulunabilir. Bazı üslü masalarında ise çok daha dayanıklı bacaklar olacaktır. Bu gibi özelliklere dikkat ederek ütü masası çeşitlerinden size uygun olanı bulabilirsiniz.

Ütü Masası Faydaları

Ütü masaları kullanıcılarına belli başlı faydalar sağlayabilir. Düzgün kullanıldığı takdirde bu faydalardan yararlanmak son derece olası. Basit bir masa deyip geçmemek lazım. Kıyafetlerin iyi görünmesinden tutun daha hijyenik olmasına veya ütü performansının artmasına kadar farklı faydaları olabilir.

  • Düzgün Ütüleme 

Düzgün ütüleme yapılmış kıyafetler görünüş açıdan çok daha şık bir hale bürünüyor. Düzgün bir ütü uzak bir mesafeden bile belli olabiliyor. Çizgileri uygun bir şekilde ütülenmiş kıyafetler estetik değerlerini olabildiğince belli ediyor. Bu şekilde jilet gibi ütülenmiş kıyafetler başkalarına daha iyi izlenim bırakıyor. Özellikle iş hayatında çok daha profesyonel bir görüntü oluyor. İş hayatının dışında da faydaları görmek mümkün. Kıyafetler bir yandan kişiliğinizi gösteren ve bir yandan da saygınlığınıza katkı yapabilen eşyalardır. Bu konuda düzgün bir ütü çok faydalı olabilir. 

  • Bel ve Sırt Ağrılarına Karşı Koruma

Düzgün bir ütü yapmak için sadece kaliteli bir ütü yeterli olmayabiliyor. Ütünün işleyişinden dolayı düzgün ve sert bir zemin gerekli oluyor. Ütü masaları bu düzgün ve sert zemini sağlayabiliyor. Aynı zamanda ergonomik biçimleri ve uygun boyutları sayesinde bel ve sırta ağrıları yapmadan ütüleme imkanı tanıyor. Boyutları genellikle kişiden kişiye göre ayarlanabilir bu masalar, yorucu ütüleme işlemini rahat bir biçimde yapma imkanı tanıyor. Bu sayede uzun veya kısa ütüleme işlemlerinden bel ve sırt ağrısı çekmeden kurtulabilirsiniz. Kullandığınız ütünün çok daha iyi bir performans vermesine destek olabilirsiniz.

  • Güvenli Bir Ütüleme

Ütü sık kullanımının bir diğer katkısı ise güvenli bir biçimde ütü yapabilmek. Ütünün korunması ve bekletilmesi için bölmeler ütü masalarının üzerinde oluyor. Bu bölmeler ütü rahatlıkla konulması için tasarlanmış. Böylelikle sıcak ütüler güvenli bir şekilde bekletilebilir. Farklı ortamlarda yapılabilecek ütü yere veya halı üstüne bırakıldığı takdirde belli güvenlik sorunları oluşturabilir. Mesela, ütü kayıp halının bir kısmını yakabilir. Isısından dolayı masaya veya yere bırakılan zeminin yüzeyine zarar verebilir. Bunların yanında başka insanlara ve özellikle çocuklara karşı tehdit oluşturabilirler. Ütü masası kullanımı sayesinde bu gibi durumlar büyük ölçüde engelleniyor. Uzaktan rahatlıkla görünen masa, ütüyü yanabilecek şeylerden uzak tutmasından dolayı son derece güvenli bir kullanıma imkanı tanıyor.

Ütü Masası Özellikleri

Ütü masası alırken ön plana çıkan belli başlı özellikler vardır. Ütü masası ayakları, ütü masası zemini ve ütü masası prizi önemli olan etkenlerdir. Bu parçalar ütü masası özelliklerinde ön plana çıkan etmenlerin temel taşıdır.

  • Ütü Masası Ayakları

Ütü masası ayakları ne kadar arka planda gibi gözükse de çok kritik parçalardır. Çünkü ütü masalarının gerek uzun vade gerekse kısa vade kullanımlarında önemli rollerde bulunuyorlar. Masayı ayakta tutan ve sert bir biçimde kalmasını sağlayan bu ayaklardır. Kaliteli ve düzgün bir biçimde birbirine entegre edilmiş ayakları olan bir ütü masası çok daha kullanışlı olacaktır. Ütü yaparken masa kolay kolay sallanmayacaktır. Zor kırışıklıklar halledilirken güvenlik sorunları pek çıkmayacaktır. Düşme, yuvarlama ve benzeri tehlikeler çok daha ender olacaktır. Uzun vade kullanımlarda ise bacaklar çok kritiktir. Tercih edilen ürünün kullanım ömrünü belirleyen faktörlerden biridir. Bacakları veya mekanizmaları bozulduğu takdirde ütü masası pek bir iş görmeyecektir. Bu yüzden bir ütü masası tercih ederken ayaklar hakkında yorum ve tecrübelerden faydalanmak önemli olabilir.

  • Ütü Masası Zemini

Ön planda olan bir diğer özellik ise ütü masalarının zeminidir. Bu zemin, kıyafetlerinin üstüne serilerek ütülendiği yerdir. Gerek zeminin düzlüğü gerekse ütünün kalitesinden dolayı kıyafetler çok iyi bir şekilde ütülenebilir. Ama bu işlemin verimli bir şekilde yapılabilmesi için, masanın düzgün ve sağlam olması gerekiyor. Düzgün olmayan bir masa fazla uğraştırabilir. Ütülerken kırışıklıklar oluşturup yeniden üzerinden geçme ihtiyacı doğurabilir. Düzgün bir ütüleme yapmak için masa kalitesi bu yüzden çok önemlidir. Masanın düzgünlüğü ve kalitesi hakkında emin olduğunuz ürünleri tercih etmek akıllıca olabilir. Ütü masası süngeri, masaların altında bulunan süngerlerdir. Masanın kalitesinde önemli bir etkendir. Gerek düzgün bir ütüleme için ve gerekse uzun kullanım ömrü için kaliteli masa ve sünger kritiktir.

  • Elektrik Prizi

Ütü masası prizi birçok üründe bulunabilen bir özellik. Ama her modelde karşınıza çıkmayabilir. Bu priz genelde ütü masasının yan tarafında oluyor. Uzatma kabloları sayesinde aktif olabilen bu priz ütüye enerji ihtiyacında aracı oluyor. Bu sayede ütü kablosu ayak altında olmuyor. Böylelikle çok daha güvenli bir ortam yapılmış oluyor. Oluşabilecek kazalar ütüden önce başka kablolara gittiği için kullanımda güvenlik açısından önemli olabilir. Bazı kullanıcılar bu prizi çok kullanışlı bulabilirler. Zor bölgelerde olan prizlere ütüyü takmak yerine pratik olarak masanın yanındaki prize takarak kolaylık sağlanabilir. Bir ürün tercih edilirken bu gözden kaçması çok normal olacak özelliğe dikkat etmekte fayda var. Özellikle kablo ve alan konusunda sıkıntılı yerlerde bu priz çok kullanışlı olabilir.

  • Ütü Masası Ölçüleri

Ütü masası alırken dikkat edileceklerden bir tanesi de ütü masası ölçüleridir. Ölçülerin önemli olduğu iki konu vardır. Birincisi, masa yüzeyinin ne kadar geniş. Masa yüzeyinin ne kadar geniş olduğu üzerinde ütülenebilecek kıyafetlerin ne derece rahatlıkla konulabileceğini gösterir. Haliyle daha büyük yüzeyli ütü masaları daha kullanışlı olabilir. Ama bu demek değildir ki ne kadar büyük bir masa o kadar iyi. Kullanılacak alan ütü masası ölçüsü belirlerken önemli bir faktördür. Özellikle dar alanlar için alınacak bir ütü masası uygun ölçülerde olursa zorluk çıkarmayacaktır. Önemli olan ikinci boyut ise masanın yerden yüksekliği. Çoğu ütü masası bacağı ayarlanabilir bir biçimde oluyor. Yine de bir ütü masası tercih ederken boyutlara ve boyut seçeneklerine dikkat etmekte fayda var. Bacakları kaliteli olmayan bir ürün ayarlanabilir olsa da zamanla sorun çıkarabilir. Bu şekilde bir masayı kullanmak bel ve sırt ağrılarına sebep olabilir.

  • Ütü Masası Kılıfı

Ütü masası tercih ederken belli başlı aksesuarlar lazım olabiliyor. Ürün incelemesi yaptıktan sonra bu özellikleri gözden geçirebilirsiniz. Ütü masası kılıfı son derece yaygın bir biçimde kullanılıyor. Bu kılıf, bazen ütü masasına estetik değer katarken bazen de korunmasına destekçi oluyor. Yüksek ısılara dayanıklı ütü masası kılıfı kullanıldığı takdirde, gerek masanın süngeri uzun süre dayanacaktır gerekse ütü kullanımı daha rahat olacaktır.

  • Ütü Masası Dolabı

Önemli olabilecek bir diğer durum ise ütü masası dolabı. Ütü masaları genelde katlanabilir bir biçimde oluyor. Kullanımdan sonra bacaklar katlanarak yüzey ve alan inceltilebilir. Bu sayede kullanımı bitmiş ütü masaları rahatlıkla başka yerlere kaldırılabiliyor. Ama farklı kullanıcılar ütü masası dolabı alarak çeşitli hacim veya estetik endişelerini giderebilirler. Ortada bulunmasını istemediğiniz ütü masalarını dolaplar sayesinde saklayabilirsiniz. Bu ürünlerin bir diğer faydası masaların düşmesini büyük oranda engellemesi. Estetik olmasının yanında güvenlik açısından da destekleyici olabilir.

Ütü Masası Yorumları

Ütü masası tercih ederken destek alabileceğiniz bir diğer kaynak ise yorumlar. Hepsiburada yorumları üzerinden ütü masası tavsiyeleri alabilirsiniz. Farklı kullanıcıların tecrübelerinden faydalanarak daha isabetli bir alışveriş yapabilirsiniz. Ütü masasının yanında hangi ürünler lazım oluyor gibi soruların da cevaplarını bulabilirsiniz. Bazı modellerin yanında ütü masası askısı, dolabı veya ekstra kılıfı geliyor olabilir. Farklı kullanıcılar bu parçalar hakkında yorum yapmış olabilir. Ek parçaların ne derece kaliteli olduğu ve ne derece uygun olduğu hakkında ütü masası yorumları üzerinden fikir edinebilirsiniz. İsabette bir ütü masası incelemesi yapmak istiyor iseniz yorumlar size destekleyici olabilir.

Ütü Masası Fiyatları

Çok sayıda ürünün bir araya geldiği Hepsiburada üzerinden ütü masası fiyatları araştırmak son derece iyi bir sonuç verebilir. Farklı ürünleri karşılaştırmanın verdiği avantajlardan bir diğeri de en iyi fırsatı yakalayabilme imkanı. Kullanımı kolay filtreleri sayesinde çok sayıda farklı ürünler birbirleriyle rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Akıllıca tasarlanmış filtreler sayesinde çok sayıda farklı ürünü birbirleriyle isabetli bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede hem zaman kazanmış olup hem de alışverişinizi nokta atışı gibi yapabilirsiniz. Buna imkan tanıyan bu modern filtreler son derece pratik. Farklı özellikleri karşılaştırmayı sağlayan bu filtreleme sistemi bir yandan da kullanım açısından çok kolay. Bu özelliklerin yanında farklı bir hizmet daha mevcut. Üyelik alındığı takdirde mail yoluyla indirimler ve fırsatlar öğrenilebiliyor. Bu birkaç avantajı beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan bir tanesi belli cihazlara bağlı kalmadan fırsatları ve indirimleri takip edebilme seçeneği. Bir diğer avantaj ise çok fazla vakit harcamadan anlık indirimleri yakalayabilmek. Bu gibi hizmetler sayesinde Hepsiburada üzerinden alışveriş çok daha pratik.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ütü Masası ve Aksesuarları

1922 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 44 / 1922 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?