Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası 

Güvenlik kamerası sistemleri, farklı mekanlarda kullanılan ve görüntü aktarmaya yarayan cihazlardır. Güvenliğe verilen önemin artmasından dolayı, pek çok iş yeri, ev, AVM, hastane ve okul gibi alanlarda güvenlik kameraları kullanımı vazgeçilmez hale gelmiştir. Bu ürünlerin kesintisiz görüntü aktarmasının yanı sıra, bireylerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış olması son derece önemlidir. Güvenlik kameralarının bu anlamda farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar, üretilen güvenlik kameraları arasından kendi ihtiyaçlarına uygun olan ürünü tercih edebilirler. Ürünlerdeki bazı teknik detaylara dikkat ederek ürünleri satın alırsanız, büyük avantajlar yakalamış olursunuz. Bulunduğunuz ve kullanacağınız ortama uygun olarak üretilen güvenlik kamerası sistemleri vardır. Kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda farklı tip özelliklerde üretilen güvenlik kameralarını satın alabilirler. 

Güvenlik kameralarını satın alırken, öncelikle ürünü nerede kullanacağınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Kamerayı kullanmak isteyeceğiniz yere karar verdikten sonra, bu duruma uygun bir ürün seçmelisiniz. Çünkü iç ve dış mekanlara özel olarak üretilen güvenlik kameraları tasarım açısından birbirinden farklıdır. Kameraları iç ortamda mı? Yoksa dış ortamda mı? Kullanacağınız son derece önemlidir. Bu detayı atlamadan güvenlik kameralarının kasalarını seçmeniz gerekmektedir. Eğer tercih edeceğiniz güvenlik kamerasını dış ortamda kullanacaksanız, etrafının korumalı olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, dış ortam kameraları, su temasına karşı da korunaklı olmalıdır. Bu anlamda üretilen dış ortam güvenlik kameraları, su temasından etkilenmez. Bunun yanı sıra, etraftaki çevresel faktörler ve diğer etkenlere karşı da dış ortam güvenlik kameraları dayanıklıdır. 

Güvenlik Kameralarındaki Teknolojik Özellikler

Güvenlik kamerası sistemi olarak üretilen cihazlar, farklı teknolojik özellikler ile donatılarak satışa sunulur. Güvenlik kameralarını satın alırken, ürünlerin ekran çözünürlüğüne ve teknolojik yönüne dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, IP CCTV ve analog olarak üretilen CCTV sistemlerin arasında, çözünürlük açısından ciddi farklar vardır. Boyut ve kalite yönünden ise IP CCTV sistemler daha üstündür. Örneğin, askeri alanlarda da kullanıma uygun olacak güvenlik kameraları da sistem açısından biraz daha farklıdır. Bu gibi kameralar, halka açık alanlar, AVM ve diğer alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Halka açık olan yerlerde kuralların ihlal edilmesi durumunda, problemin net bir şekilde anlaşılacağı çözünürlükte kamera modelleri vardır. Bu sayede, olası problemlerin neden kaynaklandığı net bir şekilde anlaşılır.

Teknolojik yönü yüksek olan güvenlik kameraları tasarlanırken, üst yapının yanı sıra, kablo maliyetini en aza indiren altyapılar kullanılır. Aynı zamanda, güvenlik kamerası kurulumu IP kamera sistemlerinin beslenmesi adına POE teknolojisi kullanılarak da yapılabilir. Bu teknoloji sayesinde, ayrıca bir elektrik kablo kullanımı gerekmez. Dolayısıyla bütçe dostu bir şekilde güvenlik kameralarınızı kullanmış olursunuz. Genel olarak, bulunduğunuz mekan ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçebileceğiniz güvenlik kamerası seçenekleri bu anlamda seçim yaparken işinizi kolaylaştırır. Tercih edeceğiniz kameraları bu unsurlara dikkat ederek satın almalısınız. Çünkü güvenlik kameralarının bazı teknik özellikleri, birbirinden farklıdır. 

Beklentilerinizi karşılayacak olan güvenlik kameralarına karar verdikten sonra, teknik özellik açısından daha seçici olabilirsiniz. Bu aşamada, kamerayı koyacağınız yerdeki ışığın yoğunluğu da son derece önemlidir. Örnek verecek olursak; sabah arkadan gelecek ışığın oranı fazla olduğu için kameranın göreceği kısımlar net olarak algılanmayabilir. Dolayısıyla kamerayı daha berrak görüntü elde edebileceğiniz bir yere koymalısınız. Böylece ışık patlamalarını da önlemiş olursunuz. Güvenlik kameralarının gece görüşlerinin de net görüntü aktarması büyük bir öneme sahiptir. Gece kullanım için IR LED veya IRC’li olan güvenlik kameralarını tercih edebilirsiniz. Bu kamera modelleri, gece ihtiyaç duyulan ışık oranını ve görüş açısını kaliteli bir şekilde elde etmenize yardımcı olur. Gece kullanıma uygun olan kameralar ile net görüntüler kaydedebilmeniz mümkündür. 

Güvenlik Kameralarının İzleme Sistemine Göre Monitör Seçimi

Güvenlik kamerası seti satın alırken, ürünleri kullanacağınız mekanın büyüklüğü son derece önemlidir. Bu nedenle, kamera seçimi yaparken, dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar vardır. Monitör seçiminde en önemli faktörlerin başında ise sistemlerin boyutları ve kullanım amacıdır. Çünkü 64’lük güvenlik kameralarından 17 inch boyutundaki monitörler ile görüntü almak zor olacaktır. Bu yöndeki bir ihtiyaçta ise 32 inch boyutundaki CCTV monitörlerin seçimi uygun olacaktır. Buna bağlı olarak, güvenlik kameralarının teknik özelliği ve izlenme netliğine entegre olacak bir monitör tercihi yapılmalıdır. Sürekli güvenlik kameralarının izlenmesi durumu söz konusuysa, bu işleme uyum sağlayan monitörlerin satın alınması gerekir. Örneğin, 42 inch boyutundaki monitörler, sürekli izlenme durumuna direnç gösteren bir özelliğe sahiptir. CCTV konsollarına konulacak şekilde imal edilen monitörler de oldukça işlevseldir. 

Alarm esnasında, herhangi bir olaya ait görüntülerin ekrana düşebilmesi için güvenlik görevlilerinin önüne küçük boyutlardaki monitörler koyulmaktadır. Bu ekranlar, spot monitör ismiyle bilinmektedir. Spot monitörler sayesinde, hem veri denetimi hem de veri yönetimini yapmış olursunuz. Bu sayede, veri yönetimine hızlı bir şekilde müdahale edilebilir. Buna bağlı olarak, güvenlik kamera sistemlerini satın alırken kullanacağınız monitörü de seçmeniz gerekir. Çünkü güvenlik kamerasıyla monitörlerin birbiriyle entegre bir şekilde çalışması son derece önemlidir. 

Güvenlik Kamerası Modelleri

Güvenlik kamerası çeşitleri, farklı özelliklerde tasarlandığı için bu anlamda birbirinden ayrılır. Bu çeşitliliğin arasından dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Güvenlik kameralarının boyutları, mega piksel özellikleri de birbirinden farklıdır. Örneğin, 5 mp özellikteki güvenlik kameraları, kalite düzeyi yüksek görüntüler elde etmenize yardımcı olur. Ancak 2 mp olarak üretilen güvenlik kameraları ise daha düşük kalitede görüntüler almanızı sağlar. Buna bağlı olarak da daha az düzeydeki ihtiyaçlarınızı 2 mp güvenlik kameralarıyla giderebilirsiniz. Gece görüşlü olarak tasarlanan güvenlik kameraları da seçenekler arasında yerini alır. Gece net bir görüntü alabileceğiniz güvenlik kameraları, gecenin zifiri karanlığında bile görüntü almanıza yardımcı olur. Çünkü gece görüşlü kameralar, çözünürlük ve teknolojik düzey yönünden yüksek ürünlerdir. Görüntülerindeki netlik ve çözünürlük yönünden son derece fonksiyonel ürünlerdir. 

AHD güvenlik kameraları, gece görüşlü ürünlere örnek olarak verilebilir. Bu ürünlerin sistemlerine sahip olarak, kalitesi yüksek görüntüler alabilirsiniz. Genellikle, IP CCTV ve CCTV analog sistemler arasında çözünürlük açısından fark olduğu için gece görüşüne uygun olan sistemi bu unsurlara bağlı olarak satın alabilirsiniz. Büyük ve kaliteli kameralar arayan kullanıcılar IP CCTV modelini satın alabilirler. Kameralardaki teknik özellikler, kullanım avantajları yakalamanıza da olanak sağlar. Genel olarak, güvenlik kameraları, güvenliğinizi sağlayabilmeniz adına imal edilmektedir. Dolayısıyla bireyler ihtiyaçlarına bağlı olarak değişkenlik gösteren kamera seçenekleriyle arzu ettikleri huzurlu ortamı yaratabilirler. Evinizin, iş yerinizin ya da size ait olan bir yerin korunabilmesini istiyorsanız, güvenlik kameralarını kullanabilirsiniz. 

Güvenlik Kamerası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Güvenlik kameralarını satın almadan önce, bireylerin ihtiyaçlarını göz önüne almaları gerekir. İhtiyaçlarınızı belirlediğinizde tercihleriniz kolaylaşacaktır. Örneğin, yüksek kapasiteli olarak tasarlanan 5 mega piksel güvenlik kamerası modelleri, son derece işlevsel ürünlerdir. Doğru ürünü bulmak istiyorsanız, kamerayı kullanacağınız mekanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra, ürünün kalitesinin de yüksek olması son derece önemlidir. Kaliteli güvenlik kamerası tercihlerini yaparak, çok uzun seneler bu ürünleri kullanabilmeniz mümkündür. Teknolojik özellik açısından da fonksiyonel ürünleri satın almanız kullanım avantajı yakalamanıza yardımcı olur. 

Teknolojik gelişmelerin takip edilerek tasarlandığı güvenlik kameraları, sürekli kendini güncelleyen teknolojiler ile üretilir. Buna bağlı olarak teknolojik yönü yüksek olan güvenlik kameralarını satın almanız gerekir. Güvenlik kameralarının görüntü kalitesinin de yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede, gece ve gündüz net görüntüler alabilmeniz mümkündür. Fiyat konusuna da dikkat ederek, güvenlik kameralarını satın alabilirsiniz. Genel olarak, fiyat, teknik özellikler ve kullanım amaçlarınız doğrultusunda güvenlik kamerası sistemlerini tercih edebilirsiniz. 

Güvenlik Kameraları Kullanım Alanları

Son zamanlarda, suç oranları arttığı için bireyler daha güvenilir ortamlar hazırlamak istemektedir. İş yerleri, evler, ofisler, oteller, restoranlar, cafeler, depolar ve benzeri mekanlara güvenlik kamerası montajı yapılmaktadır. Mekanların güvenliğini artıracak olan bu sistemler, farklı tip özelliklere sahiptir. Bu sistemleri kullanarak, farklı tip avantajlar elde edebilmeniz mümkündür. Özellikle, hırsızlık gibi olumsuz durumların önüne geçmek adına güvenlik kameralarından yararlanılmaktadır. Hırsızlık olayları meydana geldiği zaman, güvenlik kameraları yardımıyla suçlunun yakalanabilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra, hırsızların zarar verdiği eşyalar ve çaldıkları paralar da güvenlik kameralarından tespit edilir. Güvenlik kameraları sayesinde, net görüntüler alarak zararınızı da tazmin edebilirsiniz. 

Güvenlik kamerası sistemleri, güvenlik görevlisi olarak çalışan kişilere de büyük avantajlar sağlar. Bu yönde tasarlanan güvenlik kameraları, kalite düzeyi yüksek özellikler ile üretilmektedir. Kaliteli güvenlik kameraları sayesinde, ilgili işlemlerinizden alacağınız verim de artacaktır. Bunun yanı sıra, LED güvenlik kameraları ve yaka kamerası gibi seçenekler de bu sistemlerin bazı modelleri arasında yerini alır. İhtiyaçlarınıza yönelik olarak tasarlanan güvenlik kamerası modellerini satın alırken, kullanacağınız mekana uygun bir seçim yapabilirsiniz. 

İç ve Dış Mekanlar İçin Etkili Güvenlik Kamerası Modelleri

Genel olarak, güvenlik kameraları iç ve dış mekânlara özel olarak üretilmektedir. Bu anlamda, kullanımı son derece yaygın olan sistemler olduğunu söyleyebiliriz. Ev, ofis ve benzeri mekanlarda kullanabileceğiniz güvenlik kameralarının teknik özellikleri birbirinden farklıdır. Kullanıcılar için güvenlik kameraları, güven aşılayan sistemlerdir. İç mekanlarda görüntü almak için imal edilen iç mekan güvenlik kameraları, son derece fonksiyoneldir. Evde kullanıma uygun olarak tasarlanan güvenlik kameraları, iç mekan koşullarına uygun bir donanımda tasarlanmıştır. Genel olarak, iç güvenlik kamerası sistemlerinin kamera mercekleri ve görüntü kalitesi gibi özellikler, geliştirilmeye müsaittir. Aynı zamanda, iç mekanlarda istenilen açıyı yakalayabilecek şekilde güvenlik kameralarını yerleştirebilmeniz mümkündür. Bu sistemler sayesinde, ev ve diğer iç mekanların her noktasında kayıt yapabilirsiniz. 

Ev ortamında kullanıma uygun olarak tasarlanan güvenlik kameraları, huzurlu ve güvenli bir ortam yakalamanıza yardımcı olur. Dış mekanlarda kullanabileceğiniz güvenlik kamerası sistemleri, ev ve ofiste yaşayabileceğiniz tehditlere karşı korunmanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte, dış mekan kameraları, olağan dışı durumlarda bile kullanıcıların uyarıldığı sistemler vardır. Dış mekanlarda kullanacağınız güvenlik kameraları, son derece dayanıklı özelliklerde üretilmektedir. Kayıt yaparken dış mekan kameralarıyla, canlı bir şeklide görüntü almanız için özel bir sistemle donatılmıştır. Dış mekanlar için kullanılan kameraların uzun süreli kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda, güvenlik kameralarının 5’li ve 6’li set şeklinde modelleri de vardır. Setli olarak tasarlanan güvenlik kameralarından da büyük verimler elde edebilirsiniz. Yaşanacak olan her vaka ve olayı net bir şekilde izleyebilmeniz için yüksek çözünürlüklü olan güvenlik kameralarını satın alabilirsiniz. Bu sistemler, kullanıcılara güven hissi de kazandıracaktır. Kolay kurulumlu olarak tasarlanan güvenlik kameraları, beğeni toplayan teknik özelliklere sahiptir. 

Güvenlik Kamerası Setleri

Evde, ofiste ve dilediğiniz her mekanda güvenlik kamerası setlerini kullanabilmeniz mümkündür. Güvenlik açısından en önemli yardımcınız olacak olan bu sistemler, setli olarak da satışa sunulmaktadır. Genel olarak güvenlik kameraları, gelişmekte olan teknolojiye uygun olarak üretilir. Gelişen teknoloji ile birlikte, farklı ihtiyaçların karşılanacağı güvenlik kamerası setleri üretilmeye başlamıştır. Kullanıcıların beğenisine sunulan güvenlik kameraları, farklı işlevselliklere sahiptir. Bunun yanı sıra, ters açılar ve geniş alanlar için tek bir kamera yeterli olmayacağından dolayı, setli ürünler tercih edilmelidir. Bu aşamada, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak olan setli kamera modelleri, canlı yayın, çoklu kamera ve kayıt yapmanıza olanak sağlar. Bu gibi seçenekleri ve özellikleriyle son derece işlevsel olan ürünler olduğunu söyleyebiliriz. 

Farklı sayıda kameraların bulunduğu bu setler, mekanların büyüklüğüne göre tercih edilebilir. Kameraları dilediğiniz noktaya yerleştirerek, güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. Kamera setlerinin farklı özellikleri olduğu için ürünleri satın almadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapmalısınız. Ürünlerden alacağınız verimin yüksek olması adına kullanım amaçlarınızı göz önüne almanız gerekir. Farklı markaların geliştirmiş olduğu güvenlik kamera setleri, her ihtiyaca yanıt verecek çeşitliliktedir. Güvenlik kameraları setleri, kullanacağınız alana bağlı olarak teknik özellikler konusunda ayrılır. Her açıyı görebilen ve kayıt alınacak şartlara uygun çalışan güvenlik kamerası setleri vardır. Farklı kriterleri göz önüne alarak güvenlik kamerası setlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, kullanıcılar için setlerdeki kamera sayılarının kullanım amaçlarına uygun olarak çeşitlere ayrıldığını da söyleyebiliriz. Bu çeşitlilik sayesinde, kullanıcılar, ihtiyaçlarına yön veren ürünlere sahip olabilirler. Örnek verilecek olursa, büyük alanlarda kullanıma uygun olan 8’li güvenlik kamerası setleri son derece uygun bir seçimdir. 

Güvenlik Kamerası Fiyatları

Güvenlik kamerası fiyatları, üretilen kameraların markasına, özelliğine, donanımına, set olup olmamasına bağlı olarak farklılık gösterir. Buna benzer pek çok kritere bağlı olarak fiyat aralıkları değişkenlik göstermektedir. Genel olarak, güvenlik kameraları geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Her kullanıcının isteğine, bütçesine ve tarzına uygun olan kamera seti seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde, kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun güvenlik ortamını oluşturabilirler. Kameraları kullanacağınız mekan için uygun kamera özelliklerini belirleyerek, bu unsurlara uygun bir ödeme yapabilirsiniz. Ürünlerin özellikleri, fiyatsal olarak değişkenliklere neden olur. 

Kablosuz olarak üretilen güvenlik kamera sistemleri de vardır. Kabloya gerek kalmadan kullanabileceğiniz bu ürünlerin fiyat aralıkları, teknik donanımlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kameraların sayıları, mercek özellikleri, görüntü kaliteleri de fiyatlarını etkiler. Üst seviyelerde bir görüntü kalitesi elde etmek istiyorsanız, çözünürlüğü yüksek olan ürünleri satın almalısınız. Ancak çözünürlük yönünden farklılık gösteren ürünler, fiyat yönünden de birbirinden ayrılır. Güvenlik sistemleri bölümünde uygun fiyatlara sahip olan kamera seçeneklerine yer verilmektedir. Avantajlı özelliklere sahip olan güvenlik kamerası sistemlerine, uygun fiyatlar ile sahip olmak için indirimleri takip edebilirsiniz. Ayrıca kamera sistemlerini üreten markaların da fiyatsal olarak farklı satış oranlarını kullandığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla kameraların markaları da fiyat aralıklarını etkileyen unsurların başında gelir. İş yerinizi, evinizi ve dilediğiniz her mekanda güvenli bir ortam oluşturmak için uygun fiyatlı güvenlik kamerası modellerini satın alabilirsiniz. 

Güvenlik Kameraları Kaç Watt Olmalıdır?

Güvenlik kameralarının Watt gücü, üründen ürüne farklılık gösterir. Güvenlik kameralarının markaları, teknik özellikleri ve benzeri nitelikler, Watt gücünün değişmesine neden olur. 

Güvenlik Kameralarını Eve Taktırmak Yasal Mı?

Güvenlik kameraları, ev, ofis, iş yeri, depo ve benzeri mekanlara taktırılabilmektedir. Bu sistemlerin yasallığı da sorgulanan bir durumdur. Evlerin güvenliği için güvenlik kameralarını taktırmak bireylerin kendi evi için yasaldır.

Güvenlik Kameraları Kullanımı Avantajlı Mı?

Güvenlik kameraları, kullanılan ortamın güvenliğini sağladığı için son derece avantajlı olan sistemlerdir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güvenlik Kamerası

4970 ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Ses ve Görüntü Sistemleri
Ses ve Görüntü Sistemleri
Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamerası
Güvenlik Kamerası
Dome Kameralar
Dome Kameralar
IP (Network) Kameralar
IP (Network) Kameralar
Sahte Caydırıcı Kamera
Sahte Caydırıcı Kamera
Box Kameralar
Box Kameralar
Gece Görüşlü (IR) Kameralar
Gece Görüşlü (IR) Kameralar
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Gece Görüş Desteği
Toplam 24 / 4970 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/161719/161837