Kültürümüzde çok önemli bir yeri olan Türk kahvesi, pek çoğumuzun vazgeçilmez içecekleri arasındadır. Dünyaca ünlü bu eşsiz içecek, sadece enfes kokusu ve lezzetiyle değil; sohbetlerin ve buluşmaların vesilesi olması nedeniyle de vazgeçilmez lezzetler arasındadır.

‘Sihirli meyve’ olarak da adlandırılan kahvenin geçmişi 15. yüzyıla kadar dayanır. Yemen’de tanınan kahve, 16. yüzyılın ortalarında İstanbul’a gelir ve buradan Avrupa’ya yayılır. Kahvenin Osmanlı İmparatorluğu’na gelişine dair birbirinden farklı hikayeler anlatılsa da; sosyal hayata damga vurduğu tartışmasızdır. Saray mutfağından evlere kadar gelen bu lezzet, eski zamanlarda; kahve çekirdekleri tavalarda kavrulduktan ve el değirmenlerinde çekildikten sonra, cezvelerde pişirilerek içilir. Bu hazırlama metodu ile en değerli misafirlere özenle ikram edilen kahve, Türk kahvesi adını alır.

Türk Kahvesi Makinesi

Elektrikli Türk Kahvesi makineleri ile hazırladığınız kahveler; lezzeti ve kıvamı ile size eşsiz bir deneyim yaşatır. Kullanım sıklığınıza ve şekline göre seçtiğiniz Türk kahvesi makinesi ile pişirdiğiniz kahve, geleneksel lezzetiyle sohbetlerinizin keyfine keyif katar. Türk kahvesi makineleri ile siz de dostlarınız ziyarete geldiğinde, onlara hızlı ve pratik bir şekilde kahve hazırlayabilirsiniz. Eskiden uzun ve zahmet verici, köpük elde etmenin zor olduğu bir işlem olan Türk kahvesi pişirme işini, kahve makineleri ile hem çok hızlı hem de pratik bir şekilde zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Geleneksel yöntemlerle pişen kahvelerden, lezzet ve kıvam olarak hiçbir farkı olmadan, kahve deneyimini sevdiklerinizle birlikte keyifle yaşamanıza olanak sunan Türk kahvesi makineleri sayesinde kahveniz hızlıca pişerken, size de misafirlerinizle sohbet etmek için daha fazla zaman kalır.

Türk Kahvesi Makinesi Fiyatları

Arkadaş buluşmalarının ve sosyal hayatın bir parçası olan kahve sohbetleriniz için Türk kahvesi hazırlarken, size hızlı ve pratik çözümler sağlayacak birçok model arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Öncelikle kullanım yerinizi ve sıklığını belirleyip size en uygun Türk kahvesi makinesini araştırabilirsiniz. Arçelik, Arzum, Tefal, Vestel gibi önde gelen birçok farklı markanın modelleri arasında kolaylıkla kendinize uygun olan ürünü bulabilirsiniz.

Örneğin kalabalık bir evde yaşıyor ve sık sık misafir ağırlıyorsanız, aynı anda 4 fincan kahve pişirebilen kahve makinelerinden birine mutfağınızda yer vermek işinizi büyük oranda kolaylaştırabilir. Bu şekilde kahve hazırlamak pratik ve keyifli bir hale gelirken, size de sohbet için daha fazla zaman kalır. İş yerleri, restoranlar ve ofisler için de en uygun modellerden biri olan büyük boy kahve makineleri, kalabalık yerler için en akılcı çözümlerden biri olacaktır. Çekirdek bir ailede yaşıyorsanız, bekarsanız veya Türk kahvesi içme sıklığınız daha az ise, tercihinizi tekli kahve makineleri veya cezve şeklinde makineler arasından yapabilir, bu pratik modeller sayesinde kahve keyfini her an, her yerde yaşayabilirsiniz.

Türk Kahvesi Makinesi Tavsiyeleri

Kahve makinenizde kullanacağınız Türk kahvesinden en iyi tadı almak için, en ince çekilen Türk kahvesi çekirdeklerinden kullanabilirsiniz. Bu, kahvenin kıvamını ve lezzetini yoğunlaştırır. Hem size hem de misafirlerinize unutulmaz bir kahve keyfi yaşatır. Türk kahvesini diğerlerinden ayıran özellik; yanında bulunan bir bardak su, tercihe göre lokum veya bir parça çikolata ile özel bir ritüel şeklinde içilmesidir. Siz de kahve makineleri sayesinde pratik ve hızlı bir şekilde hazırladığınız kahveyi, misafirlerinize bir ritüel halinde sunabilirsiniz. Birbirinden farklı şeker oranlarına sahip kahveler pişirme sıklığınız fazla ise aynı anda 4 fincan kahve hazırlayabileceğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Aynı şeker oranına sahip kahveler için ise küçük boy makineler yeterli olacaktır. Sıklıkla misafir ağırlıyor, çay ve kahve hazırlama sürecini bir cihazla çözmek istiyorsanız, hem çay hem kahve yapan makineleri tercih edebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Kahvesi Makineleri

Arçelik
Karaca
Arzum
Fakir
Tefal
Korkmaz
Beko
Grundig
Schafer
Bosch
Philips
Vestel
Homend
Sinbo
Goldmaster
Herevin
Cvs
King
Aryıldız
Voog
4 Fincan
8 Fincan
6 Fincan
5 Fincan
9 Fincan
3 Fincan
1 Fincan
2 Fincan
Konumseçilmedi
Marka
Toplam 24 / 348 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22348/60006398