Teflon Tencere

Teflon Tencereler

Yemek yaparken en çok kullanılan mutfak araçlarından biri de teflon tencere ya da tavalardır. Teflon tencereler yanmadığı, yemeği yapıştırmadığı ve kolayca temizlenebildiği için, birçok insanın tercih edip memnun kaldığı ürünlerdendir. Doğru kullanım ile birlikte sizler de teflon tencerelere şans vererek, sağlıklı ve güzel yemekler yapabilirsiniz. Cem, Schafer, Evren ve daha pek çok kaliteli markanın gereçlerini kullanabilir, misafirleriniz için şık yemek masalarını gönül rahatlığıyla hazırlayabilirsiniz.

Teflon Tencere Fiyatları ve Modelleri

Teflon tencereler; fiyatları ve modelleri bakımından farklılık gösterebilir. Kullanılan malzemeler, materyaller, desenler ve renkler oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Ünlü markaların sunduğu modeller ise her yıl değişir. Bazı dönemler klasik, düz renk teflon tencereler moda olurken, bir zaman sonra geometrik, çiçek desenler revaçta olabilir. Son zamanlarda kalpli, biber ve domates biçimindeki teflon tencere modelleri eğlenceli görünümlerinden dolayı, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Evdeki ihtiyacınıza ya da ağırlayacağınız misafir sayısına göre teflon tencere setleri değişiklik gösterir. Bunlar markadan markaya farklılaştığı için 5, 6 veya 9 parça olarak satılabilir. Setlerin içlerinde derin ve sığ tencerelerin yanı sıra, sos tavaları ve sahanlar da çeşitliliği arttırır. 25 TL'den başlayarak 500 TL'ye kadar uzanan fiyat yelpazesiyle sizler de bütçenize uygun olan teflon tencereleri seçebilir, hem gönlünüze hem de ihtiyacınıza cevap veren bir ürün bulabilirsiniz.

Teflon Tencere Nasıl Temizlenir?

Yapışmaz yüzeyi ile çok az yağla pişirme imkanı sunan teflon tencerelerin temizliği oldukça kolay olsa da, bazen inatçı kirler karşısında zorlanabilirsiniz. Zaman içerisinde oluşan yağ tabakası ya da sertleşmiş yağ damlacıklarını çıkarmak kolay olmayabilir. Bu nedenle teflon tencere temizliği yapılırken oldukça dikkatli olmak gerekir. Teflon tencereler ya da tavalar temizlenirken, dikkatsizlikten dolayı teflonların kazınması sonucu kanserojen bir madde ortaya çıkmaktadır. Isıya dayanıklı, yanmaz yapıları ne kadar cazip gelse de teflon kullanımında kesici, metal cisimlerden uzak durulması gerekmektedir.

Metal aparatlar tarafından kolayca çizilebilen teflon tencerelerin kaplamasına zarar vermeden, etkili bir temizlik yapmanın oldukça basit ve pratik çözümleri vardır. Örneğin; yüzeyi yemek artıklarından arındırdıktan hemen sonra, teflon tencerelere uygun, çizilmelere neden olmayan bulaşık süngeriyle sapın eklendiği bölümü ve tencerenin sap kısmını ovalayabilirsiniz. İnatçı kirler ve yağ lekelerini sirke, karbonat ve su kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Fazla kullanımdan dolayı sararan teflon tencerelerin içine ise su ve çamaşır suyu ekleyerek kaynatabilir, önce sıcak daha sonra da soğuk su kullanarak durulayabilirsiniz.

Teflon Tencere Zararlı Mı?

Teflon tencereler, uzun yıllardır birçok insanın gözde mutfak eşyalarından biridir. Ancak son zamanlarda teflon tencerelerin sağlığa zararlı olduğunu bildiren uyarılar ve söylentiler gittikçe arttı. Ürünün kullanım talimatlarına göre kullanılması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Dikkat çeken bir diğer konu ise teflon tencerelerin boş olarak ısıtılmasıdır. Yapılan araştırmalara göre teflon tencereler yüksek ateşte uzun süre boş olarak ısıtıldıklarında etrafa zararlı gazlar yaymaktadır ve bu gazların sağlık üzerinde etkileri oldukça tehlikelidir. Dolayısıyla teflon kullanırken kesinlikle boş teflonu ocağa koymamalı, içi dolu olduğunda da orta ateşten fazlası tercih edilmemelidir. Teflonun yapısını bozmadan yapacağınız yemeklerde sağlığınız etkilenmeyecektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Telfon Tencere Fiyatları

251 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 251 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?