Seramik Tencere

Seramik Tencereler

Şüphesiz mutfaktaki en önemli yardımcılarınız tencerelerdir. Özenle aldığınız malzemelerin, günün sonunda sofrada hem aileniz hem de misafirleriniz için bir ziyafete dönüşmesini ancak iyi bir tencere sağlayabilir. Hem lezzetli, hem de sağlıklı yemekler için seramik tencereler tercih edilmelidir.

Seramik Tencere Seti Ve Fiyatları

Setler parça sayısı ve fiyat bakımından birbirinden farklıdır. Seramik tencere setleri genellikle 6-7 parçadan oluşur. Bu parçalar 3 adet farklı boy ve derinlikte tencere, bu tencerelerle uyumlu 3 adet kapak ve 1 adet tavadır. Bazı setlerde sahan da bulunabilir. Küçük setler ise tencere, kapak ve tavadan oluşan 3'lü setlerdir.

İdeal bir tencere setinde en azından derin tencere, karnıyarık tenceresi ve tava bulunmalıdır. Mutfağınızın ihtiyacına göre, kendinize uygun kapsamdaki bir seti bulmanız zor olmayacaktır. Ancak dilerseniz tek tek satılan tencerelerden kendi setinizi de oluşturabilirsiniz. Mevcut setlere sos tenceresi, makarna tenceresi gibi eklentiler yaparak da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Seramik tencere seti fiyatları 35 TL'den başlayarak 500 TL'ye kadar çıkabilir. Fiyatı, setteki parça sayısı, marka, tasarım ve fonksiyonellik belirler. Schafer, Cem, Papilla gibi markalar pek çok set kombinasyonu ile görücüye çıkarlar. Bütçenizi belirlerken, ihtiyaçlarınızı ve yeme alışkanlıklarınızı göz önünde tutmalısınız. Örneğin pilav yerine makarna tercih ediyorsanız setinizi pilav tenceresi yerine makarna tenceresi ile tamamlamalısınız. Ailenizdeki kişi sayısına göre yapılan yemeğin miktarı artacağından, tencere boyutlarını da buna göre belirleyebilirsiniz. 2 kişilik bir aile için kocaman tencereler kullanışlı olmayacaktır. Sıklıkla kızartma yapan biriyseniz 1 yerine 2 tavalı bir set tercih edebilirsiniz.

Seramik Tencere Zararlı Mı?

Teflon tencere ve tavalar çok kolay çizilir ve en ufak bir çizikten sonra kanserojen etki göstermeye başlarlar. Ayrıca pişirme esnasında artan 200 derece gibi yüksek ısılarda PFOA maddesi açığa çıkarırlar. Sağlığa son derece zararlı olan bu madde, seramik ürünlerde bulunmaz.

"Seramik tencere zararlı mı?" sorusunun yanıtına gelecek olursak; seramik tencere ve tavalar tamamen doğal seramik ve cam ile kaplanmıştır. Sizi ve sevdiklerinizi kurşun, alüminyum, PFOA ve diğer kanserojen içeriklerle zehirlemez. Gıdaları istediğiniz sıcaklıkta pişirebilirsiniz. Üstelik seramik ürünler teflon kadar kolay çizilmez, daha uzun ömürlüdür. Bunun yanında seramik tencereniz çizilse bile bu yalnızca estetik bir sorundur, sağlığınızı tehdit etmez.

Seramik Tencere Temizliği

Seramik tencereler yapışmaz ve yağ tutmaz özelliğinden dolayı çok kolay temizlenir. Herhangi bir kazıma işlemi gerektirmez ve sizi yormaz. Ürünlerinizi bulaşık makinesinde değil, elde yıkamayı tercih etmelisiniz. seramik tencere temizliği sırasında bulaşık süngerinin yumuşak tarafını kullanın. Zaten bir kalıntı olmadığından süngerin sert tarafına ihtiyacınız olmayacaktır.

Çoğu seramik tava ve tencerenin tabanında petek deseni bulunur. Bu desenler kullanımla birlikte, zamanla yemeklerin birikmesi sonucunda kararabilir. Bu durumda ürününüzü sert ovma işlemine maruz bırakmayın. Sadece tabanına iki parmak süt koyup ocakta bir süre kaynatın. Tencerenizin tabanı ilk günkü parlaklığına dönecektir.

Ürünlerinizin uzun süre kusursuzluğunu koruması için, metal kaşık yerine tahta kaşık kullanmalı, pişirme işlemi sırasında yüksek ısılardan kaçınmalısınız. Her ne kadar seramik tencere ve tavaların yanması zor olsa da, çok güçlü ateş bir süre sonra kararmalara neden olacak ve temizliği zorlaştıracaktır. Ürünlerinizi yıkadıktan ve bir süre süzülmeye bıraktıktan sonra, mutlaka kuru bir bezle silmeli ve ondan sonra yerine kaldırmalısınız.

Temizliği, bakımı ve kullanımı son derece kolay olan seramik tencereler, size ve sevdiklerinize hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler yapmanıza yardım ederken, mutfak keyfinizin vazgeçilmez parçaları olacaklar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Seramik Tencere Fiyatları

398 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 398 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?