Cam Tencere

Sağlıklı yemekler pişirmek, akşam menünüzünden kalan yemekleri saklamak ve tekrar kolayca ısıtmak için en pratik yöntem cam tencerelerdir.

Yer kaplamaması ve kolay temizlenme avantajı gibi özellikleri ile herkes tarafından tercih edilen ürünler, geniş kullanım alanı ile dikkat çeker. Simax, Paşabahçe ve Pyrex gibi çeşiti markalardan ihtiyacınızı karşılayacak, bütçenize uygun bir cam tencere bulabilirsiniz.

Cam Tencere Fiyatları Ve Modelleri

Cam tencereler; markaları, hacimleri ve fiyatları açısından farklılıklar gösterir. Az hacimli, küçük boyutlarda ürünler olduğu gibi, daha büyük saklama hacmine sahip modelleri de kalabalık aileler için iyi bir ailternatiftir. Cam tencere satın alırken ilk olarak ne amaçla ve nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Genel olarak cam tencere fiyatları, bütçenize uygun fiyat aralıklarında değişir. Ürünlerin özellikleri ve hacimleri ile doğru orantılı olarak fiyatlar bir miktar artabilir.

0,4 litre gibi hacimlerdeki bir tencere, fazla yemekleri saklama, az miktarlardaki yemekleri pişirmek için idealdir. Bu tür ürünleri, akşam yemeklerinin yanına hazırladığınız garnitürleri pişirmekte ya da sebze haşlamada kullanabilirsiniz. Cam tencerelerin boyutları 2,5 litreye kadar ulaşır. Büyük hacimli bu tencereler daha fazla miktarda yemek pişirmek, saklamak ve taşımak için uygundur. - 40 derece ile 750 derece arasında, yüksek ısılara dayanıklı ürünleri dondurucunuza yiyecek koyarken, fırında pişirirken ya da mikrodalgada çözünme işlemi için kullanmanızda hiç bir sakınca olmaz.

Cam Tencere Nasıl Kullanılır?

Cam tencereler, yüksek ısıya dayanıklı maddelerden üretilip, soğuk ya da sıcak kullanım için uygundur. Yapısında bulunan maddeler ve aşınmaya dayanıklı olması sayesinde, sağlıklı yemekler hazırlarken en büyük yardımcınız olur. Dilediğiniz yiyeceği, pişirme koşullarına uygun olarak hazırlayıp fırına verebilirsiniz. Yüksek ısıya dayanıklı cam tencereler, fırın ısısına dayanıklıdır ve yemeğin lezzetini bozmadan pişirmenizi sağlar.

Camın gözeneksiz olması ve asitten etkilenmemesi, bu ürünlerin rahatlıkla buzlukta kullanılmasını sağlar. Yemeklerinizden artan kalan yiyecekleri ya da saklamak üzere hazırladığınız yemekleri, bu cam kaplara koyarak buzlukta saklayabilirsiniz. Herhangi bir kimyasal etkileşimde bulunmadığı için, sağlık açısından hiç bir engel oluşturmaz.

Cam tencereler, saklama kabı olarak kullanılmaya oldukça uygundur. Buzdolabınızda fazla yer kaplamaz ve kişisel tercihlerinize uygun boyuttaki ürünleri de kolayca bulabilirisniz. Ana maddeleri cam olduğu için temizlenmesi de oldukça kolaydır. Dilerseniz elinizde, dilerseniz bulaşık makinenizde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Makine kullanımında herhangi bir probleme sebep olmaz.

Cam Tencere Sağlıklı Mı?

Raflara göz atarsanız, pek çok malzemeden üretilen tencere ya da pişirme kabı görürsünüz. Gerek hacimleri gerekse imal edildiği maddeler bakımında farklılık gösteren pişirme kapları, çoğunlukla sağlıklı ve işlevseldir. Ama sizler için önemli olan, bu kadar ürün içinden hem sizin hem de ailenizin sağlığı için tehdit oluşturmayan, en sağlıklı ürünü seçmenizdir.

Cam tencereler ve tencere setleri, özellikle son zamanlarda sağlıklı pişirme ve saklama koşulları açısından tavsiye edilen ürünlerdendir. Yüksek ısılarda çözünmemeleri, düşük ısılara dayanıklı olmaları ve zamana karşı dayanıklı olmaları, cam tencereleri avantajlı hale getirir. Camın uzun süre kullanılabilmesi de, bu ürünleri tercih edilir kılar.

Ürünlerin yüksek ya da düşük ısıya dayanıklı oluşu kimyasal tepkimelere engel olurken, gözeneksiz yapısı da kolay temizlenme imkanı sunar. Bu, camın her zaman hijyenik olması anlamına gelir. Elde ya da makinede yıkmaya uygun modeller hem pratiklik hem de hijyen sağlar. Cam tencerenizi fırın, buzdolabı ya da buzluğunuzda kullandıktan sonra tercih ettiğiniz temizlik ürünü ile temizleyebilirsiniz. Oval veya yuvarlak modelleri, kapaklı, kapaksız şekilde yemekleri pişirmek ve sofralarda sunmak için kullanabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cam Tencere Fiyatları

73 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 73 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?