Porselen Tencereler

Yemek yapma keyfini ikiye katlayacak kadar estetik olmasının yanı sıra, mutfağa sağlığı da taşıyan porselen tencereler, dokunduğu her yemeğe lezzet bulaştırıyor.

Birbirinden hoş tasarımları sayesinde, misafirlerinize bile gururla sergileyebileceğiniz porselen tencerelerin konforuna alışmanız, hiç de zaman almayacak.

Porselen Tencereler ve Fiyatları

Genelde fırın pişirme kaplarında kullanılan porselen; pratik kullanımı, hızlı pişirme özelliği, besin değerlerini koruması ve benzersiz bir lezzet sunması sebebiyle, şık tasarımlarla birleştirilerek tencere formu ile de ortaya çıkıyor. Farklı tarzları baz alarak oluşturulan yeni nesil tencereler, şimdiden mutfaktaki hiyerarşiyi sarsmaya başlıyor.

Porselen tencerelerin genel olarak fiyatları kullanılan malzemenin kalitesi, ürünün hacmi ve kullanım özelliklerine göre değişim gösterir. Piyasada farklı fiyat aralıklarında rastlayabileceğiniz bu ürünleri, satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, aldığınız ürünün gerçek porselen olduğundan emin olmaktır.

Malzemesinden emin olduktan sonra, birbirinden oldukça farklı tasarımlara sahip porselen tencereleri inceleyebilirsiniz. Klasik bir mutfağınız varsa sade ve beyaz renkli tasarımlara göz atabilirsiniz. Mutfağınızda biraz romantik bir hava istiyorsanız birbirinden şık çiçek desenleri gönlünüzü çalacaktır. Dinamik bir görünüm için pembe, turuncu, mor gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Şirin mutfaklar için minik kalpler ve puantiyelerle zenginleştirilmiş tasarımlara yönelebilirsiniz.

Porselen tencereleri set halinde almanız mümkün olduğu gibi, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tek parça halinde de satın alabilirsiniz. Zengin duruşunun aksine oldukça, uygun fiyatlarda kaliteli porselen tencerelere ulaşmanız mümkün. Telaffuz edilen rakamların yanı sıra, kalitesinden emin olduğunuz ürünlere yönelmeniz, gerçek porselenin size sunduğu tüm avantajlardan yararlanmanın en kolay yoludur.

Porselen Tencere Nasıl Kullanılır?

Günümüz teknolojisi ile günümüz ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilen porselen tencerelerin sağladığı en büyük kolaylık, bu ürünlerin gazlı, elektrikli ve halojen ocakların tamamında istenilen pişirme kalitesini sunmasıdır. Hatta mikrodalga fırınlarda güvenle kullanılabilir özellik kazandırıldığı için, ürünler diğer tencere grupları arasında öne çıkar.

Porselen tencerenizin temizliğini, aksi belirtilmedikçe, bulaşık makinesinde yapabilirsiniz. Temizliğinde dikkat etmeniz gereken belki de en önemli unsur, ürünlerin sırrını koruyabilmek için sert malzemeler kullanılmaması gerektiğidir. Eğer inatçı bir leke varsa, 20 dakika su ile ıslattıktan sonra, kolayca temizleneceğini siz de görebilirsiniz. Yanık lekesini dahi bu yöntemle kolaylıkla uzaklaştırabilirsiniz.

Ürünü daha uzun süre kullanmak, modellerin formunu korumak ve çizik oluşumunun önüne geçmek için, metal kaşık yerine tahta kaşık tercih etmeniz önerilir. Diğer taraftan buzdolabına koyduğunuz porselen tencerenizi, ocağa koymadan önce hava sıcaklığına inene kadar bekletmelisiniz. Böylece ani ısı değişiminden ötürü oluşabilecek çatlaklara karşı önlem almış olursunuz.

Porselen Tencere Sağlıklı Mı?

Porselen malzemelerden üretilen tencereler, kullanılan malzemelerin özelliğinden ötürü, ısı ile karşı karşıya kaldığı taktirde zararlı maddelere dönüşerek, yemeğinizin içerisine karışmaz. Tamamen doğal maddelerden üretilmeleri, bu ürünlerin sağlığınız için yaptığınız en iyi yatırımlardan biri olmasını sağlar. Daha az yağ kullanarak yemek pişirmenize olanak tanıyan bu özel tencereler, yemeklerin orijinal tatlarını korumanıza yardımcı olur ve daha lezzetli yemekler pişirmenize olanak tanır. Yüksek ısı iletkenliği sağlayan porselen malzemesi sayesinde, kısık ateşte bile yüksek pişirme performansı elde etmeniz mümkündür. Bu şekilde porselen ürünler, kullandığınız yiyeceklerin vitamin ve besin değerlerini korumasına olanak tanır ve sağlıklı olmanızı sağlar.

Porselen tencerelerde üretim esnasında kullanılan boyalar kaliteli değilse ısı ile birlikte çözünerek yemeklere karışabilir. Bu sebeple aldığınız ürünün kalitesini sorgulamak çok önemlidir. Aklınızda bu konuda soru işaretleri varsa, tercih ettiğiniz porselen tencerenin fazla süs ve detay içermemesine dikkat edebilirsiniz. Çatlamış porselen tencereler de, bakteri ürettiği için kullanılması tavsiye edilmez.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Porselen Tencere Fiyatları

Toplam 24 / 76 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60003221