Teknolojiye paralel olarak gelişme gösteren kahve makineleri, her geçen gün daha yenilikçi özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Kahve makineleri, kahvenin daha pratik ve kolay şekilde hazırlanarak ideal kıvamını yakalamaya yardım eder. Günümüzde ayrıca bu kahve makinelerinin, daha ideal ve kusursuz görünüme dönüşmesini sağlayan birçok aksesuarları da bulunmaktadır. Kahve çeşitlerine yönelik olarak üretilen birçok araç, gereç ve malzeme bu aksesuarlar arasında yer alır.

Kahve Makinesi Aksesuarları

Kahve makinesi aksesuarları, kahve makinelerinin daha çok fonksiyona sahip olabilmesi için tercih edilen ekipmanlardır. Tüm gerekli malzemeleri bünyesinde toplayan bu kahve aksesuarlarına, genellikle baristalar veya cafe, restoran gibi mekan işleten kişiler ihtiyaç duyar. Ancak bu aksesuarlar, gerektiğinde kişisel olarak evde kullanmak adına da tercih edilebilir. Kahve makinesi aksesuarları, daha çok espresso, mocha, cappuccino ve latte gibi kahve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Yani her kahve türünün hazırlanmasına uygun olan aksesuarlar farklıdır. Bu aksesuarlar, tercih edilen kahve türünün daha lezzetli, ideal kıvamlı ve görsel olarak daha kusursuz olmasına yardım eder.

Eğer kahve sade olarak içilmeyecekse, hemen her kahve türünün hazırlanmasında yardımcı malzeme olarak süt tercih edilir. Kahve tadının daha yumuşak ve hafif bir lezzete bürünmesini sağlayan süt, neredeyse tüm kahve çeşitlerinin tadına farklılık katmak için kullanılır. Özellikle espresso ve cappuccino kahve çeşitlerinde süt ile mükemmel sunumlar hazırlanır. Bu bağlamda kahve yaparken en fazla sütün miktarını ve kıvamını ayarlamaya yardım eden aksesuarlara gereksinim duyulur. Süt köpürtücüler, süt termometreleri, sütlükler ve süt ölçerler bu aksesuarlardan bazılarıdır.

Espresso bardakları, cappuccino fincanları, kahve tartıları, latte setleri, latte art kalemleri, filtre anahtarlıklar, otomatik tamperler, tamper istasyonları ve kahve atık çekmeceleri ise sıklıkla tercih edilen diğer kahve aksesuarları arasında bulunur. Espresso bardakları, tüm espresso kahve çeşitlerinin hazırlanması için çok amaçlı kullanım sağlayan araçlardır. Kahve uzmanı olan baristaların yanlarından ayırmadığı bu bardaklar ile double espresso veya koyu kıvamlı olan ristretto gibi kahveler kolaylıkla hazırlanabilir. Bu bardaklar ile ayrıca espresso yaparken extraction süresi ve miktarı da kolaylıkla belirlenir.

Cappuccino fincanları, kahvenin bol köpüklü görsel şölenini tamamlayan en önemli aksesuarlardır. Özellikle kahve sunumlarında şıklığı daha belirgin hale getirirler. Kahve tartıları ise dijital ağırlıklı üretildikleri için yüksek hassasiyetle ölçüm yaparlar. 500 gram ağırlığına kadar tartma özelliğinde olan bu tartıların kullanımı oldukça basittir. Latte uzmanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bir diğer aksesuar grubu, şık sunumlar hazırlamayı sağlayan süsleme araçlarıdır. Bu aksesuarlar genellikle farklı fonksiyonları bir araya getiren setler halinde satışa sunulurlar.

Krema karıştırmaya, şekil vermeye ve kahve üzerine çizim yapmaya yardım eden fonksiyonel aksesuar setleri, özellikle kahveyi sanata dönüştüren baristaların olmazsa olmazlarıdır. Latte art kalemleri de yine kahve aksesuarları arasında yer alır. Çizim ucunu ve köpük kaşığını bir arada toplayan bu çok amaçlı kalemler, kahvenin daha eşsiz ve özgün bir görünüme bürünmesini sağlarlar. Sütün köpükle olan birlikteliğini şekillendirerek, aynı zamanda kahve seçimlerini daha estetik ve ayrıntılı bir hale dönüştürürler.

Barista ekipmanları arasında bulunan aksesuarlardan biri de çalışma tezgahlarına monte edilebilen kahve atık kaplarıdır. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen kaplar, içerisinin boşaltılabilir özelliği sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Küçük cafe veya barlar için tercih edilebildikleri gibi aynı zamanda evlere de monte edilmeye uygundurlar. Kahve atık çekmeceleri ise yine atık kapları kadar kolaylık sağlayan aksesuarlardandır. Geniş masif lastikleri sayesinde tezgahta sessiz olarak çalışabilen bu atık çekmeceleri, baristaların dışında kahve tutkunu olan ve evde kahve ile uğraşmayı seven profesyonellerce de kullanıma uygundur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kahve Makinesi Aksesuarları

277 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Philips Kahve Makinesi Aksesuarları
  2. Electrolux Kahve Makinesi Aksesuarları
  3. Delonghi Kahve Makinesi Aksesuarları
  4. Siemens Kahve Makinesi Aksesuarları
  5. Arçelik Kahve Makinesi Aksesuarları
  6. Bosch Kahve Makinesi Aksesuarları
  7. Hario Kahve Makinesi Aksesuarları
  8. Buyfun Kahve Makinesi Aksesuarları
  9. Motta Kahve Makinesi Aksesuarları
  10. Jura Kahve Makinesi Aksesuarları
  11. Barista & Co Kahve Makinesi Aksesuarları
  12. Kalita Kahve Makinesi Aksesuarları
  13. Epinox Kahve Makinesi Aksesuarları
  14. Adria Kahve Makinesi Aksesuarları
  15. Konchero Kahve Makinesi Aksesuarları
  16. Timemore Kahve Makinesi Aksesuarları
  17. KAYALAR Kahve Makinesi Aksesuarları
  18. Lacapra Kahve Makinesi Aksesuarları
  19. Pulycaff Kahve Makinesi Aksesuarları
  20. Cafe Avm Kahve Makinesi Aksesuarları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483637/22001/22348/60003708
Başa dön