Speaker Hoparlörler

Bilgisayar aracılığıyla yapılabilecek onlarca aktivite vardır. Özellikle eğlence içerikli aktiviteler söz konusu olduğunda, ses ve müzikleri duymanız için çeşitli hoparlörlere gereksinim duyabilirsiniz. Bulunduğunuz odanın genişliği, bilgisayarda duymak istediğiniz ses yapısı ve ilgi duyduğunuz alanlara göre değişiklik gösterebilecek birçok speaker hoparlörler ile arzu ettiğiniz ses kalitesine kavuşabilirsiniz.

Speaker Hoparlör Fiyatları

Çok sayıda marka tarafından her gereksinimi karşılayabilecek yapıda geliştirilen çeşitli hoparlörler arasından, kendi ihtiyacınıza göre ürünleri belirleyerek bütçenize uygun birini seçebilirsiniz. Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyor ve bilgisayarınızın kendi hoparlörlerinden yeterince yüksek ve kaliteli ses alamıyorsanız, bulunduğunuz ortamın genişliğine göre, USB portu üzerinden elektrik enerjisi alarak çalışan stereo mini speaker hoparlörleri seçebilirsiniz. Amacınız çok detaylı bas sesleri almadan, çoklu ortam seslerini net bir şekilde duymak ise, giriş seviyesi olarak adlandırılabilecek stereo ya da 2.1 ürünlere yönelebilirsiniz. Müzik başta olmak üzere, video, film, oyun gibi içeriklerle ilgiliyseniz ve odanızı dolduran bir ses istiyorsanız, orta ve üst seviye 2.0, 2.1 ve 5.1 hoparlörler sizin için tatmin edici olabilir.

Tercih edeceğiniz üründen alacağınız ses kalitesi, doğrudan ses kaynağınızın kalitesine de bağlıdır. Bu noktada, sıkı bir müzik dinleyicisi ve film takipçisiyseniz harici ses kartı çözümlerini edinerek almayı planladığınız speaker hoparlör modelini yüksek performans ile kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz speaker hoparlör fiyatları boyut, hoparlör sayısı, RMS cinsinden çıkış gücü değeri ve üzerlerinde bulunan bağlantı çeşitlerine göre değişiklik arz edebilir.

Speaker Hoparlörde Watt Önemi

Hoparlörlerin ses çıkış gücü RMS ile belirtilir. Bazı hoparlörlerde yer alan PMPO değerleri, ses çıkış gücünü temsil etmeyen değerlerdir. Bu yüzden edinmeyi düşündüğünüz hoparlörlerdeki RMS cinsinden watt değerini göz önünde bulundurarak ürün seçimini yapmanız yararlı olabilir.

Kaç watt’lık bir hoparlörün sizin için yeterli olabileceğini anlamak için, hoparlörü yerleştireceğiniz odanın büyüklüğünü değerlendirmeniz, doğru ürünü seçmeniz açısından faydalı olur. Örneğin küçük bir odanız varsa ve çevresel sesleri de duyabileceğiniz 5.1 kanallı bir hoparlör almak istiyorsanız, 300-400 watt gibi yüksek değerlere sahip bir ürünü almanız, doğru bir karar olmayabilir. Bunun yerine 80-100 watt’lık ses çıkış gücüyle gelen ürünlere yönelmeniz daha doğru olur. Eğer geniş bir odanız varsa ya da ses sisteminizi hem bilgisayarınızla hem de televizyonunuzla kullanmak arzusundaysanız, çok sayıda ses çıkışını bulunduran, ses çıkış gücü yüksek ürünler ihtiyacınızı karşılayabilir.

Doğru Speaker Hoparlör Seçimi

Müzik dinlemek bazı insanlar için tutkudur. Günümüzde yayımlanan müziklerin büyük bir çoğunluğu stereo olarak nitelendirilen, çift hoparlörden gelen ses temelli üretilir. Bu yüzden bas, orta ve tiz sesleri bir arada verebilen stereo hoparlörler, müzik severlerin ilk tercih ettikleri ürünlerdendir. Müzik dinlemenin yanı sıra, bilgisayar oyunu ve filmlerle de ilgilenenlerin sıklıkla seçtikleri 2.1 hoparlörler, bir subwoofer ve iki adet uydu hoparlörden oluşan setler olarak kullanıcılara sunulur. Bilgisayar oyunları ve filmlerdeki çok kanallı ses etkisini hissetmek için başvurulan speaker hoparlör modelleri, bir subwoofer ve beş çevresel uydu hoparlörden oluşan 5.1 kanallı ses sistemleridir. Bazı 5.1 ses sistemlerinde bulunan harici dekoderler sayesinde, bilgisayardaki herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyulmaksızın oyun ve filmlerdeki sesler bu dekoder aracılığıyla işlenerek hoparlöre doğrudan yönlendirilir.

Çeşitli markaların geliştirdikleri, üzerlerinde FM radyo alıcısı, SD kart ve USB bellek okuyucu bulunan, bir nevi yeni nesil müzik seti haline getirilen ürünler de çoklu ortam meraklılarının ilgisini çekebilecek yapıdaki speaker hoparlörlerdir. Kablosuz olarak bilgisayarınızdan ya da akıllı aygıtlarınızdan müzik dinlemek istiyorsanız, üreticilerin sundukları wireless veya bluetooth bağlantı modelli ürünler, size uygun olabilir.

Speaker ve Hoparlör Fiyatları

397 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Mikado
  2. Snopy
  3. Platoon
  4. Logitech
  5. Trust
  6. Frisby
  7. GOB2C
  8. Jwin
  9. Creative
  10. Hiper
  11. Avec
  12. Jameson
  13. Rampage
  14. Leader
  15. A4Tech
  16. Ednet
  17. Powerstar
  18. Powerway
  19. Assmann
  20. Hadron
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Hoparlör Sayısı
 6. Uzaktan Kumanda
 7. Bluetooth
 8. USB Girişi
 9. Ses Ayarı
 10. Elektrik Girişi
 11. Renk A-Z
 12. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/256
BAŞA DÖN