Speaker Hoparlörler

Bilgisayar aracılığıyla yapılabilecek onlarca aktivite vardır. Özellikle eğlence içerikli aktiviteler söz konusu olduğunda, ses ve müzikleri duymanız için çeşitli hoparlörlere gereksinim duyabilirsiniz. Bulunduğunuz odanın genişliği, bilgisayarda duymak istediğiniz ses yapısı ve ilgi duyduğunuz alanlara göre değişiklik gösterebilecek birçok speaker hoparlörler ile arzu ettiğiniz ses kalitesine kavuşabilirsiniz.

Speaker Hoparlör Fiyatları

Çok sayıda marka tarafından her gereksinimi karşılayabilecek yapıda geliştirilen çeşitli hoparlörler arasından, kendi ihtiyacınıza göre ürünleri belirleyerek bütçenize uygun birini seçebilirsiniz. Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyor ve bilgisayarınızın kendi hoparlörlerinden yeterince yüksek ve kaliteli ses alamıyorsanız, bulunduğunuz ortamın genişliğine göre, USB portu üzerinden elektrik enerjisi alarak çalışan stereo mini speaker hoparlörleri seçebilirsiniz. Amacınız çok detaylı bas sesleri almadan, çoklu ortam seslerini net bir şekilde duymak ise, giriş seviyesi olarak adlandırılabilecek stereo ya da 2.1 ürünlere yönelebilirsiniz. Müzik başta olmak üzere, video, film, oyun gibi içeriklerle ilgiliyseniz ve odanızı dolduran bir ses istiyorsanız, orta ve üst seviye 2.0, 2.1 ve 5.1 hoparlörler sizin için tatmin edici olabilir.

Tercih edeceğiniz üründen alacağınız ses kalitesi, doğrudan ses kaynağınızın kalitesine de bağlıdır. Bu noktada, sıkı bir müzik dinleyicisi ve film takipçisiyseniz harici ses kartı çözümlerini edinerek almayı planladığınız speaker hoparlör modelini yüksek performans ile kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz speaker hoparlör fiyatları boyut, hoparlör sayısı, RMS cinsinden çıkış gücü değeri ve üzerlerinde bulunan bağlantı çeşitlerine göre değişiklik arz edebilir.

Speaker Hoparlörde Watt Önemi

Hoparlörlerin ses çıkış gücü RMS ile belirtilir. Bazı hoparlörlerde yer alan PMPO değerleri, ses çıkış gücünü temsil etmeyen değerlerdir. Bu yüzden edinmeyi düşündüğünüz hoparlörlerdeki RMS cinsinden watt değerini göz önünde bulundurarak ürün seçimini yapmanız yararlı olabilir.

Kaç watt’lık bir hoparlörün sizin için yeterli olabileceğini anlamak için, hoparlörü yerleştireceğiniz odanın büyüklüğünü değerlendirmeniz, doğru ürünü seçmeniz açısından faydalı olur. Örneğin küçük bir odanız varsa ve çevresel sesleri de duyabileceğiniz 5.1 kanallı bir hoparlör almak istiyorsanız, 300-400 watt gibi yüksek değerlere sahip bir ürünü almanız, doğru bir karar olmayabilir. Bunun yerine 80-100 watt’lık ses çıkış gücüyle gelen ürünlere yönelmeniz daha doğru olur. Eğer geniş bir odanız varsa ya da ses sisteminizi hem bilgisayarınızla hem de televizyonunuzla kullanmak arzusundaysanız, çok sayıda ses çıkışını bulunduran, ses çıkış gücü yüksek ürünler ihtiyacınızı karşılayabilir.

Doğru Speaker Hoparlör Seçimi

Müzik dinlemek bazı insanlar için tutkudur. Günümüzde yayımlanan müziklerin büyük bir çoğunluğu stereo olarak nitelendirilen, çift hoparlörden gelen ses temelli üretilir. Bu yüzden bas, orta ve tiz sesleri bir arada verebilen stereo hoparlörler, müzik severlerin ilk tercih ettikleri ürünlerdendir. Müzik dinlemenin yanı sıra, bilgisayar oyunu ve filmlerle de ilgilenenlerin sıklıkla seçtikleri 2.1 hoparlörler, bir subwoofer ve iki adet uydu hoparlörden oluşan setler olarak kullanıcılara sunulur. Bilgisayar oyunları ve filmlerdeki çok kanallı ses etkisini hissetmek için başvurulan speaker hoparlör modelleri, bir subwoofer ve beş çevresel uydu hoparlörden oluşan 5.1 kanallı ses sistemleridir. Bazı 5.1 ses sistemlerinde bulunan harici dekoderler sayesinde, bilgisayardaki herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyulmaksızın oyun ve filmlerdeki sesler bu dekoder aracılığıyla işlenerek hoparlöre doğrudan yönlendirilir.

Çeşitli markaların geliştirdikleri, üzerlerinde FM radyo alıcısı, SD kart ve USB bellek okuyucu bulunan, bir nevi yeni nesil müzik seti haline getirilen ürünler de çoklu ortam meraklılarının ilgisini çekebilecek yapıdaki speaker hoparlörlerdir. Kablosuz olarak bilgisayarınızdan ya da akıllı aygıtlarınızdan müzik dinlemek istiyorsanız, üreticilerin sundukları wireless veya bluetooth bağlantı modelli ürünler, size uygun olabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Speaker ve Hoparlör Fiyatları

391 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Logitech Speaker Hoparlörler
  2. Creative Speaker Hoparlörler
  3. JBL Speaker Hoparlörler
  4. Mikado Speaker Hoparlörler
  5. Snopy Speaker Hoparlörler
  6. Platoon Speaker Hoparlörler
  7. Frisby Speaker Hoparlörler
  8. Jwin Speaker Hoparlörler
  9. Trust Speaker Hoparlörler
  10. Hadron Speaker Hoparlörler
  11. Hytech Speaker Hoparlörler
  12. Thonet & Vander Speaker Hoparlörler
  13. Havana Speaker Hoparlörler
  14. Magicvoice Speaker Hoparlörler
  15. Sada Speaker Hoparlörler
  16. Ednet Speaker Hoparlörler
  17. HP Speaker Hoparlörler
  18. Jameson Speaker Hoparlörler
  19. A4Tech Speaker Hoparlörler
  20. Dark Speaker Hoparlörler
  21. Edifier Speaker Hoparlörler
  22. Powerway Speaker Hoparlörler
  23. Tastech Speaker Hoparlörler
  24. Buyfun Speaker Hoparlörler
  25. Classone Speaker Hoparlörler
  26. Google Speaker Hoparlörler
  27. Gpo Speaker Hoparlörler
  28. Hiper Speaker Hoparlörler
  29. Jabra Speaker Hoparlörler
  30. Kerasus Speaker Hoparlörler
  31. Smart Speaker Hoparlörler
  32. Assmann Speaker Hoparlörler
  33. Auvc Speaker Hoparlörler
  34. Cyber Speaker Hoparlörler
  35. Cırcledata Speaker Hoparlörler
  36. Dehalimited Speaker Hoparlörler
  37. Emeet Speaker Hoparlörler
  38. Everton Speaker Hoparlörler
  39. Goldmaster Speaker Hoparlörler
  40. Microlab Speaker Hoparlörler
  41. Novnes Speaker Hoparlörler
  42. Piranha Speaker Hoparlörler
  43. PolyGold Speaker Hoparlörler
  44. Rampage Speaker Hoparlörler
  45. Subzero Speaker Hoparlörler
  46. Tigdes Speaker Hoparlörler
  47. 3Q Speaker Hoparlörler
  48. 50Bir Speaker Hoparlörler
  49. Amoi Speaker Hoparlörler
  50. Anker Speaker Hoparlörler
 4. Hoparlör Sayısı
  1. 1 + 1
  2. Tek Hoparlör
  3. 2 + 1
  4. 5 + 1
  5. 4 + 1
 5. Bluetooth
 6. Elektrik Girişi
 7. Ses Ayarı
 8. Uzaktan Kumanda
 9. USB Girişi
 10. Renk A-Z
 11. Fotoğraflı Değerlendirme
 12. Güncel Değerlendirme
 13. Fırsat Ürünleri
 14. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Speaker Hoparlörler Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Kulaklık Sürücü Birimi Kulaklık sürücü birimi, elektrik sinyallerini ses dalgalarına çeviren sistemin genel adıdır. Bobin, mıknatıs ve diyafram parçalarından oluşan sürücü ünitesi, kulaklıkta ses iletimini gerçekleştirir. Bir kulaklığı oluşturan ünite parçaları ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkan sesin detayları da o derece kaliteli olur. Sürücülerin marka ve modellere bağlı olarak sayısı ve boyutları farklılık gösterebilir. Klasik kulak içi kulaklıklar 8-15 mm arasında sürücüleri kullanırken, kafa üzerine takılan daha büyük kulaklıklarda 40 mm çapındaki sürücüler yer alır. Teknolojinin sürekli olarak kendisini güncellemesiyle, kullanılan sürücülerin kalite ve performansının da arttığı söylenebilir. Çapı büyüyen kulaklıklarda bass ve tiz sesler daha net ve anlaşılır hale gelir. Kulaklıklarda yer alan sürücü türleri kulaklıkların tüm özelliklerinde belirleyici özellikler taşır. Basit düzeyde müzik dinlemek ya da film izlemek için alınan kulaklıklar tek sürücülüdür. Profesyonel olarak üretilen oyuncu ve DJ kulaklıkları gibi ürünlerde ise çoklu sürücüler kullanılır. Sürücülerin kulaklıklara kattığı özellikler ve artılar, aynı zamanda ürünlerin fiyatlarının artması anlamını taşır. Yani bir ürün sürücü kaynaklı olarak ne kadar iyi ses deneyimi yaşatırsa fiyatı aynı oranda artış gösterir. Kulaklıkların ses aktarımında kilit noktadaki sürücüler çeşitli tiplere sahiptir. Elektrostatik, hareketli gibi türleri olan sürücüler, yer aldıkları kulaklıklara farklı özellikler ekler. Hareketli veya dinamik olarak bilinen sürücüler, günümüzde en yaygın olarak tercih edilen sistemlerdir. Ters mıknatıslama etkisiyle oluşan hava basıncını sese dönüştürür. Sürücü çeşitlerinin en ileri seviyede olanı kemik iletimi tipi sürücülerdir. Bu sürücü türü, kulak içi ya da kulak üzerinde kullanılan kulaklıklardan farklıdır. Bu sistem, ses dalgalarının kemikler yardımıyla, kulak zarına temas etmeden iç kulağa aktarımı esasına dayanır. Oldukça yeni bir sistem olan bu sürücü tipi aynı zamanda en dar kullanım alanına sahiptir.
Frekans Aralığı Frekans, sesin saniyedeki titreşim sayısını ifade eder. Birimi Hertz'dir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığı ise 20 Hz. ile 20.000 Hz. arasındadır. Bu değer 20.000 Hz. üzeri olursa bu seslere ultrason denir; 20 Hz. altında kalırsa infrason denir. Ultrason ve infrason sesler insan kulağının duyamayacağı seslerdir. Ultrason sesleri yalnızca köpek, yunus balığı gibi bazı hayvanlar duyabilir. 20 Hertz'e yakın olan sesler bass sesler, 20.000 Hertz'e yakın sesler ise tiz sesler olarak ifade edilir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığındaki bass ve tiz sesleri teknik olarak tek bir hoparlör veremez. Bu nedenle en iyi frekans aralıklarını elde edebilmek için subwoofer, tweeter ve amplifikatör birlikte kullanılır. Subwooferler en düşük frekans aralığındaki sesleri verir, tweeterler ise en yüksek frekans aralığındaki sesleri verir. Wooferler, frekans aralığındaki bass sesleri veren bir hoparlör çeşididir. Bu hoparlör yalnızca düşük frekanstaki sesleri ve kalın, güçlü bass sesleri verir. Tiz sesleri sağlayamaz. Subwooferlar ise wooferlerin sağlayamadığı bu tiz sesleri verirler. Arabalarda kullanılan ses sistemlerinde subwooferler tek olarak kullanılabilirken diğer ses sistemlerinde subwoofer kutularında küçük amplifikatör bulunur. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi ses sistemlerinde çoğunlukla dahili bir amplifikatör yer alır. İnsan kulağının duyduğu frekans aralığının dB olarak karşılığı 0-120 dB aralığıdır. 0-60 dB arası sesler insan kulağını rahatsız etmezken 60-120 dB arası sesler düzensiz frekanslı seslerdir ve gürültü olarak adlandırılır. 60-120 dB aralığındaki sese uzun süre maruz kalmak işitme sorunlarına da yol açar. Plastik, keçe, yün, pamuk gibi yumuşak maddeler sesi az iletir. Bu nedenle yalıtım maddesi olarak kullanılırlar. Kulaklık yapımında da kulak sağlığı ve sesin kalitesi için genellikle bu maddeler kullanılır. Kaliteli bir hoparlör seçiminde de desibel, Hertz, yalıtım gibi özelliklere dikkat etmek gerekir.
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/256
Başa dön