Saç Kremleri

Saç Kremi Ürünleri

Her bir teli çok kıymetli olan saçların bakımı titizlik gerektirir. Sağlıklı, güçlü ve ışıltılı bir saç her kadının ve erkeğin hayali olan görüntüdür. Doğal nemini saça kazandıran ürünlerin kullanılması sağlık için oldukça önemlidir. Tıpkı vücut gibi saç telleri de dış etkilere bağlı olarak yıpranır. Bu etkiler; hava kirliliği, tütün dumanları, kuruluk, Güneş’in yaydığı ışınlar, boya, nem, ısı gibi faktörlerdir. Saçın doğal yapısını ve nemini kaybetmesine yol açan bu kıstaslar ışıltısını kaybetmesine neden olur. Kullanılan şampuanlar gereken temizliği sağlarken tek başına bu dış etkilerin yarattığı hasarları gideremez. Yoğun şekilde saçı temizlerken saça doğal nemini kazandırmak konusunda etkisiz kalabilir. Dış dünya ile daha çok temas halinde olan saç telleri, saçın dip kısmına göre daha fazla yıpranırken kırılma gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Saça ihtiyacı olan nemi, yumuşaklığı ve ışıltıyı kazandırmak adına şampuan işleminden sonra saç kremi ürünleri tercih edilmelidir. Saçların hak ettiği bakımı sağlayan ve ona doğal ışıltısı ile birlikte ipeksi pürüzsüzlüğü veren saç kremi ürünleri kolay tarama imkânı veren bakım ürünleridir.

  Her saç tipine uygun çeşitleriyle koleksiyonda yer alan saç kremi parçaları saçlar için gereken son dokunuşu yapar. Canlılığın sembollerinden olan saçlara hijyenik açıdan naif davranan ve besleyici içerikleriyle derinlemesine besleyen ürünler doğru bir bakım için önemlidir. Saçların parlak, dolgun ve capcanlı görünmesine destek olan kremler, durulanan ve durulanmayan çeşitler olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Şampuan sonrası uygulanan ve ardından durulanan saç kremlerinin yanı sıra durulanma ihtiyacı olmadan bakım yapan kremler de koleksiyonda yerini alır. Kullanım tercihine ve ihtiyaca göre seçilmesi gereken kremler büyüleyici, ipeksi saçların anahtarını sunar.

İpeksi Yumuşaklık İçin: Saç Kremi

  İçlerinde besleyici yağlar ve saçlar için gereken besin maddeleri bulunan kremler, saç uçlarını nemlendirirken saçları yumuşatır. Kuru ve ıslak saçların uçlarına rahatlıkla uygulanabilen ve durulanmayan saç kremi suya ihtiyaç duymaz. Özellikle şekillendirme, fön çekme gibi işlemlerden önce uygulandığı takdirde ısının neden olabileceği hasarların önüne geçilmesini sağlayan durulanmayan kremler eşsiz bir bakım olanağı yaratır. Gelişen teknolojiyle birlikte bakım sektöründe saç kremi üreten pek çok marka yer alır. Kullanıcının tercihine bırakılırken saç kremi ürünleri dikkat çeken parçalardan olur. Hayalinizdeki saça ulaşmak için tasarlanan ve saçlara adapte olan Pro-V sistemini içeren kremler tepeden tırnağa saçları güçlendirir. Tellerdeki zayıf noktaları tespit ederek en uygun bakımı sağlar. Kopmaya ve kırılmaya meyilli saçlara karşı kökten uca kadar güç veren kremler saç dökülmesini azaltır. Yoğun şekillendirme ve ısı işlemlerine maruz kalan saçları etkili şekilde korur. Düzenli kullanımda gözle görülebilir farkı hissettiren kremler saç diplerinin kurumasını önlerken kepeklenmenin önüne geçer. Saçlardaki elektriklenmeyi kontrol altına alan güçlü nem veren özelliği ile ihtiyaçları karşılar. Duş esnasında kullanılan kremler saç tellerinin karışıklığını gidererek kolay taramaya yardımcı olur. Meydana gelen veya gelmesi olası yıpranmalarının önüne geçerek koruma sağlayan kremler büyüleyici kokularıyla kullanıcıları mest eder.

  Saçların bakımını sağlamak yaşam kalitesini arttırırken gündelik hayatta keyifli anların yaşanmasına öncü olur. Saç uçlarında ısıl işlemlere veya hava koşullarına bağlı olarak gelişen kırılma, yıpranma, kuruluk gibi sıkıntılar kişileri psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkileyebilir. Kişilerin özgüvenlerine doğrudan katkısı olan saçlar için çözümler sunan kremler, her türlü probleme göre ayrı olarak tasarlanır. Bireyler arasında farklılık gösteren problemler ve saç tipleri gözetilerek üretilen ürünler belirli kullanıcıları hedefler. Saç tiplerine göre şekillenen tasarımlarda kıvırcık saçlar için üretilen kıvırcık saç kremi ürünleri bukleleri belirginleştirmeye yardımcı olur. Kabarmayı önleyen kremler hacimli saçların anahtarını sunar. İçeriklerinde kullanılan badem sütü sağlıklı görünüme yardımcı olurken elastin maddesi güçlenmeye katkı sağlar. Durulanan çeşitlerinin yanı sıra durulanmayan modellerin de bulunduğu koleksiyonda geliştirilen ürünler yoğun besleyici içeriğe sahiptir. Antioksidanlar, A ve C vitaminleri, bitkisel yağlar ile zenginleştirilen formülleri ile yıpranan bukleleri onarırken elektriklenmeyi azaltır. Saçın nemini kaybetmemesi adına nemi saç tellerine hapsederken gün boyu hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar. Zararlı kimyasallardan uzak tasarımlar paraben ve silikon içermez. Kıvırcık saçların kolayca taranmasına yardım eden ürünler yıpranmayı en aza indirir.

Saç Kremleri ile Bütünleyici Bakımın Anahtarı

  Dermatolojik testlerden geçerek kullanıcılara ulaşan kremler doğal hammaddelerden üretilirken cilt sağlığını olumsuz etkilemez. İçerik ve form bakımından farklılık barındırarak her kullanıcıya hitap eder. Genellikle sıvı saç kremi formunda tercih edilen ürünler farklı saç sorunlarının üstesinden gelebilir. Sprey formunda yer alan parçalar da koleksiyonda yer alır. Bu kremler sprey olarak saça sıkılırken saçların kolay taranmasını sağlar ve elektriklenmeyi minimuma indirir. Kullanım açısından pratik olan ürünler genellikle havuz veya denizin neden olduğu klorlu suyun giderilmesi için tercih edilir. Sıvı formda yer alan parçalar durulanmayan ve durulanan olarak iki ayrı kategoride incelenir. Islak saça masaj yaparak uygulanan durulanmayan kremler saç yüzeyini yatıştırarak karışıklığı giderir. Derinlemesine beslenen saçlar elastik yapıya kavuşurken kolayca şekil alır. Yumuşaklığı belirgin şekilde hissedilen saç telleri ipeksi pürüzsüzlüğü ile parlar. Durulanmayan kremlerin ise genellikle nemli saça uygulanması tavsiye edilir. Bunun nedeni saç tellerinin kremi iyice emmesini sağlarken kremin akıp gitmesini önlemektir. Masaj yaparak saç uçlarına uygulanan durulanmayan krem köklere temas etmeden uygulanır. Bu işlem sonrasında saçları rahatlıkla şekillendirebilirsiniz. Isıya karşı koruma kalkanı oluşturan bu kremler sayesinde saç uçları yıpranmaya karşı korunur.

  Saçın hammaddesi olan keratin, 18 aminoasitten oluşan eşsiz bir proteindir. Doğal yapısında yer alan kükürt sayesinde kimyasal işlemlere karşı dayanıklı olan keratin saçların sağlıklı olması için oldukça önemlidir. Yeterli keratin sentezi saçların sağlıklı olmasına ve doğal yapısının korunmasına destek olur. Bu proteini içeren keratin saç kremi ürünleri, keratin peptidlerinin saçlara tutunarak var olan hasarları onarmasını sağlar. Uzun saçlara kavuşmanın sırrını veren keratin içerikli ürünler sayesinde daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşulur. Kuru ve sert saçları sakinleştiren ve saçları güçlendiren keratin içerikli kremler doğal bitki özleri ile harmanlanır. Bu sayede zararlı kimyasalları saçtan uzaklaştırırken saçların direncini artırır. Hızlı ve sağlıklı uzayan saçların doğal hammaddesini veren ürünler ince tellerin imdadına yetişirken belirgin bir parlaklık sağlar. Kopma, dökülme, kırılma gibi problemlerin önüne geçen keratin; zarar görmüş, yanmış ve ısıl işlemlere maruz kalmış saçların kurtarıcısı olur. Keratinin sağladığı faydaların yanı sıra sülfat bileşeni saç için zararlıdır. Deriyi tahriş eden ve kurumaya yol açan sülfat, kepeklenme sorunu yaşayan hassas tellere sahip kişilerin tercih edeceği ürünlerin içerisinde olmamalıdır. Sülfatsız saç kremi ürünleri nemlendirmek adına aloe vera içerir. Bitkisel özlerle harmanlanan ürünler boyalı saçlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Pratik Saç Bakımı İçin Doğru Saç Kremi Seçimi

  Saç tipleri kişiden kişiye değişkenlik gösterirken ince telli, kalın telli, düz, kıvırcık saçlara özel tasarlanan kremlerden doğru olanı seçmek doğru bakım için ilk adımdır. Saç kremi önerileri de saç tiplerine göre şekillenir. Durulanan saç kremi ürünleri banyo sonrası rahat bir kullanım sunar. Özellikle uzun saçlar için oldukça kullanışlı parçalardır. Duş esnasında el yardımıyla rahatlıkla tellerin ayrılmasını sağlayan kremler kurutma esnasında da kolay taramayı ve şekillendirmeyi kolaylaştırır. Kalın telli ve gür saçlar için ise durulanmayan kremler tercih edilebilir. Yoğun işlemlerden geçen ve boya barındıran saçlar için boyalı saçlar için saç kremi ürünleri kullanılabilir. Doğal kinoa proteinleri içeren ürünler saça gereken mineralleri sağlar. Bu proteinler saç tellerini sararak dış etkenlerin tellere hasar vermesini engelleyen bir bariyer görevi görür. Boya renginin tutunmasını sağlarken boya pigmentlerinin bağlanma gücünü artırır. Silikon, paraben, sülfat içermeyen yapılar nemlendirmeye destek olurken saçı ağırlaştırmadan gereken bakımı yapar. Hem kadınların hem erkeklerin saç bakım rutinine eklediği kremler sıklıkla rastlanan kırılma, dökülme, kuruma, kepeklenme, yıpranma ve mat-cansız görünümün önüne geçer.

  Doğal nemini kaybetmiş kuru saçlar için ideal olan nemlendirici saç kremi çeşitleri yoğun nem deposu kaynağıdır. Tellerinin yüzeyini kusursuzlaştırarak ipeksi yumuşaklık sağlayan ürünler daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar. Çevresel faktörlerden, kimyasallardan ve ısıdan etkilenerek sertleşen ve koruma bariyerini yitiren saçların imdadına koşan kremler kakao, shea, babası gibi yağlarla harmanlanır. Saçın iç yapısını yenilerken antioksidanlarla saçı kökten uca besler ve onarır. Hafif formüllü kremler ağırlaştırma yapmaz. Yulaf özü, Omega 5, nar yağı kürü içeren ürünler kuru saçlar için uygundur. Pürüzsüz saçlara kavuşmanızda öncülük eden kremler saça derinlemesine nüfuz eder ve yorgun saçları canlandırır. Kolay şekillendirme için yoğun neme ve doğru besinlere ihtiyacı olan kuru saçlara özel üretilen kuru saçlar için saç kremi çeşitleri ultra hafif yağlar içerir. Mat görünüm yüzünden cansız görünen saçların çözümünü sunan kremler saçların gereksinimlerini karşılar. Sıklıkla elektriklenen kuru saçları derinlemesine besleyen ürünler ışıltılı ve parlak bir görünüm sunar. Nemi tellerin derinliklerine hapsederek canlılığını kaybetmesine engel olan parçalar saç bakım ürünlerinin gözdesi haline gelir.

Kolay Uygulanan Saç Kremleri ile Yumuşak Saçlar

  Saçların kolay şekillendirilmesine yardımcı olan ve dış faktörlere karşı koruyan kremler hassasiyetle tasarlanır. Düz, dalgalı, kıvırcık yapılara ayrı olarak üretilen ürünler doğru tercih edildiği takdirde tam performans gösterir. Dalgalı ve kıvırcık saçlara uygun modeller saç kıvrımlarına özel olarak formülüze edilir. Saçların düz yapısını korumak amacıyla tasarlanan ürünler ise doğal düz görünümü korurken dağılmaları ve elektriklenmeyi önler. Bitki özlerinden meydana gelen doğal saç kremi çeşitleri doğru uygulandığı takdirde harika sonuçlar doğurur. Ambalajların üzerinde yer alan kullanım talimatına uygun olarak uygulanması gereken kremlerin genel olarak kullanımı oldukça basittir. Her saç kreminin uygulanma süreci farklıdır. Durulanmayan ve durulanan kremler farklı uygulanırken şekillendirme amaçlı kullanılan ürünlerin değerlendirilmesi farklı olur. Durulanan kremler genellikle duş esnasında şampuandan sonra kullanılır. Uzunluğa ve yoğunluğa göre alınan miktar, saç diplerine temas etmeden masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra durulanır ve ardından rutin işlemler yapılır. Kurutma ve şekillendirme işleminden sonra etkisini gözle görülür şekilde belli eden saçlar kremin eşsiz kokusuyla kullanıcıları memnun eder. Saçların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanan kremler mis kokularıyla mest ederken beklentileri karşılar.

  Bebekler için en ince ayrıntısına kadar titizlikle tasarlanan ve pürüzsüz ciltlerine bakım yapan bebek saç kremi çeşitleri çocuklar için ideal ürünlerden olur. Göz yakmayan formülleri ile bebeklerin hassas yapılarına saygı duyan ürünler hoş kokularıyla çocukları mutlu eder. Bitkisel içerikli kremler içeriğindeki panthenol ile cilt bariyerini güçlendirir. Hassas bebek saçlarının esnekliğini koruyan ürünler badem yağı ile cildi yumuşatır. Bebek cildine uyumları dermatolojik olarak test edilen kremler mikroplastik içermezken çocukların banyo keyfine mis kokularıyla eşlik eder. Organik hammaddelerden üretilen ürünler ebeveynlerin gönül rahatlığıyla tercih etmesini sağlar. Silikonsuz saç kremi ürünleri ile birlikte paraben, renklendirici, SLS, hayvansal materyaller, benzofenon içermeyen parçalar rahatlatıcı özellik sunar. Hacim veren parabensiz saç kremleri pek çok faydalı yağı bir arada içerir. Çuha çiçeği yağı, moringa yağı ile birlikte keçiboynuzu meyve özü içeren silikonsuz kremler kırık uçları onarırken yeni kırılmaları önler. Yıpranan telleri onarırken zararlı kimyasalların saça işlemesini önleyen bu ürünler kolay taranan yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar. Keratin ve doğal bileşenlerin eşsiz uyumunu sunan kremler ışıltılı görünümü sunar. Özellikle uzun saça sahip olanların karşılaştığı sorunların önüne geçen saç kremleri saçlarını sağlıklı şekilde uzatmak isteyen kişilerin tercih ettiği ürünlerden olur.

Hayal Edilen İpeksi Saçlar için Saç Kremleri

  Saçlardaki statik elektriği yatıştıran ve kimyasalların yarattığı hasarları engelleyen kremler faydalı bir bakım sağlar. İçlerinde yer alan düzenleyici bileşenler saç kütikülleri üzerinde koruyucu bariyer oluşturur. Bu sayede ısıl işlemlere ve boya pigmentlerine karşı maksimum koruma sağlanır. Hasarlı bölgelere birikerek saç tellerini pürüzsüz hale getiren ürünler ipeksi görünüm vadeder. Saçları sertleştiren ve tellerin kurumasına yol açan tuzu barındırmayan tuzsuz saç kremi çeşitleri saçların zayıflamasına engel olur. Saçların aşınmasına yol açan tuzu içermeyen kremler, boyalı saçlardaki boya pigmentlerinin saç yüzeyine sıkıca tutunmasına yardımcı olur. Tuzsuz kremler ile saçın doğal yapısı korunurken saçın rengi muhafaza edilir. Yıpranmış saçların onarılmasına ekstra katkı sağlayan ürünler nemi kilitlerken kurumayı önler. Kozmetik sektörünün yenilikçi yapı taşlarıyla bitkisel özleri birleştiren kremler saçların sağlıklı uzamasını desteklerken kökten uca bakım sağlar. Isıl işlemlere karşı dirençli hale gelen saçlar yıpranmazken canlılıklarını ömür boyu korur. Tellerin her bir gözeneğini bitkisel içerikli özlerle dolduran kremler statik elektriği giderir. Omega açısından oldukça zengin olan argan yağının doğallığını içeren argan yağlı saç kremi saç uçlarındaki kırıkları engellerken hızlı uzamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandıran kremler sayesinde daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Kuru saçlar için harika bir onarıcı olan argan yağını barındıran eşsiz kremler parabensiz yapılarıyla kullanıcıların memnun kalmasını sağlar.

Her saç tipine uygun olarak üretilen ve adeta bir kurtarıcı görevi gören saç kremleri kullanılması gereken ürünlerden biridir. Fiyat anlamında değişkenlik gösteren ürünler her bütçeye uygun olarak bulunabilir. Farklı problemlere ve saç tiplerine göre tasarlanan yapılar bütçe dostu saç kremi fiyatları ile kullanıcıların karşısına çıkar. Boyuta, kullanım alanına göre değişkenlik gösteren fiyatlar geniş skalada yer alır. Uzun süre kullanmak adına set halinde alınabilen ürünlerin yanı sıra tekli paketler de koleksiyonda yer alır. Farklı boyutlarda sunulan kremler kullanıcıların kullanım alanlarına göre tercih edilmelidir. Tüm saç tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen kremler dermokozmetik standartlara göre tasarlanırken günümüz saç ve saç derisi problemlerine çözümler sunar. Bakım ve onarım bakımından ihtiyaçları karşılayan, canlı ve ışıltılı saçları kullanıcılarına sunan kremler tüm işlemlere karşı dayanıklı saç tellerine kavuşmanızı sağlar. Uzun ömürlü sağlıklı saçların anahtarını sunan ürünler pek çok alternatif barındırır. Parlak saçlar ile dikkatleri üzerinize toplamanıza yardımcı olan kremler özel formülleriyle saç telleri için koruyucu bir kalkan olur. Saçların şekillendirme ve tarama süreçlerini hızlandırırken eşsiz bir bakım sağlayan saç kremi ürünlerinin birçok çeşidini Hepsiburada’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Genellikle şampuandan sonra kullanılan kremler nemli saçlara uygulanır. Saç derisine değdirmeden saç boylarına uygulanır ve yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra durulanır. Ardından rutin kurutma ve şekillendirme işlemleri gerçekleştirilir.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Bütünleyici bakım için gerekli olan saç kremleri saçın canlanmasını ve dış faktörlere karşı korunmasını sağlar. Birbirine dolaşan saç tellerinin açılmasını sağlarken yumuşak ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saç Kremi Ne Zaman Sürülür?

Durulanan saç kremleri şampuan sonrası nemli saça uygulanır ve belli bir süre bekledikten sonra durulanır. Durulanmayan kremler ise duş sonrası hafif nemli veya kuru saçlara uygulanırken herhangi bir yıkama işlemine ihtiyaç duymaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Kremi Ürünleri

6384 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 6384 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?