Saçların daha yumuşak olması için saç kremleri kullanılır. Banyo sonrasında saçlarınızı tararken kırılmaması, parlak olması ve kolay şekle girmesi için kullanılmaktadır. Saç kremleri duş sırasında, duştan sonra ve şekillendirici olmak üzere üçe ayrılır. Bazı saç kremleri banyoda son durulama suyundan önce kullanılırken bazı saç kremleri de banyo sonrasında saçların daha kolay taranması ve şekil alması için kullanılır. Banyo sonrası kullanılan saç kremlerine durulanmayan saç kremi denmektedir.

Saç Kremi Fiyatları

Saç kremi fiyatları markasına ve kullanım amacına yönelik olarak fiyatları değişmektedir. Şampuanın yanı sıra saç kremi de temel bakım ürünüdür ve her saç yıkamadan sonra kullanılabilir. Islak saçlar genellikle mat ve düzdür. Şampuan uygulaması sırasında saç karışabilir ve temizleme yapılırken kolayca hasar görebilir. Saç kremleri saça esneklik verir, kolay tarama ve ısıya karşı koruma sağlar.

Saç kremleri iki gruba ayrılır; Durulanan saç kremleri ve durulanmayan saç kremleri.

Durulanan saç kremleri ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve ardından iyice durulanır. Saçı besler ve saç yüzeyini yatıştırır. Kuruduktan sonra saç belirgin şekilde elastikiyet kazanır ve kolayca şekil alır.

Durulanmayan saç kremleri ıslak ya da kuru saça tarama işleminden önce uygulanır ve durulanmaz. Saça uzun sureli koruma sağlar.

Saç kremleri farklı saç tipi ihtiyaç ve alışkanlıklarına en iyi şekilde uyum sağlar. Özel etkin kompleksler ile saçın bütün ihtiyacını karşılar: Daha parlak, daha bakımlı, daha güçlü, daha esnek ve daha fazla bakım.

Durulanmayan kremler sprey tarzındaki ürünler, saçlarınıza şekil vermenizi kolaylaştırır. Örneğin saçlarınıza hafif bukle vermek için bu ürünleri saçlarınız nemli iken uygulayın, sonrasında maşa ile kolayca şekil verebileceğinizi göreceksiniz. Derinlemesine bakım yapan saç maskesi gibi ürünler, saç köklerinizi nemlendirir. Özellikle soğuk kış günlerinde saç derisi kuruma eğilimindedir ve derinlemesine bakım yapan bu saç kremlerini ayda bir saç diplerinize de uygulayarak saç köklerinizi nemlendirebilirsiniz. Böylece saç diplerinizin kurumasını ve kepeklenmesini önleyip, yumuşacık saçlara sahip olursunuz.

Aynı saç kremi herkes farklı sonuç verebilir. Örneğin, ince telli saçlara sahip iseniz saçlara hacim veren bir urunu tercih etmelisiniz veya saçlarınız yağlı ise saçınıza uygun daha az yağlı bir saç kremini tercih etmelisiniz.

Neden Saç Kremi Kullanmalısınız?

Saçlarınızı her gün şampuan ile yıkıyorsanız saçlarınızın kuruyacağını ve saç kremlerine ihtiyacı olacağını unutmayın. Aksi takdirde saçlarınız kırılmaya müsait hale gelir, kolayca elektriklenebilirler.

Bütün gün toza, neme ve sıcağa maruz kalan saçlar zamanla yıpranmaktadır. Tüm bu faktörlere karşı direncini yitiren saç, bakımsız ve cansız görünebilir. Kusursuz görünmek için ise saçların payı büyüktür.

Kadınlar için saçlar çok önemlidir. Saç kremleri ise saç bakımı için şampuandan sonra ikinci sırada yer alır. Şampuanlar saçtaki fazla yağı ve kiri arındırırken, saç kremleri de saçı besleyip korur. Ayrıca saç kremleri saçı nemlendirir, saça doğal bir parlaklık verir ve saçı yumuşatarak kolayca açılıp taranmasını sağlar. Her saç tipine uygun kremler kullanılmalıdır. Kıvırcık saçlar genellikle daha kuru olur. Bu yüzden daha etkili daha yoğun nemlendiriciler kullanılmalıdır. Ve kuru saçlar için durulanmayan saç kremlerini tercih edebilirsiniz.

Saç kremleri saçların yumuşamasını sağlayan bir özelliğe sahiptirler bu sayede saç tellerinde kırılmaları engellerler. Saç uçlarını onarmak için üretilmiş ürünlerdir ve kesinlikle saç dipleri için uygun değillerdir. Saç diplerine sürülen saç kremleri saç kokunu zayıflatarak saçların dökülmesine neden olabilir. Saç kremleri onarıcı bir etkiye sahiptir ve arındırıcı bir özelliği bulunmaz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Saç Kremi Ürünleri

1.835 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Pantene Saç Kremleri
  2. Clear Saç Kremleri
  3. Head&Shoulders Saç Kremleri
  4. Elidor Saç Kremleri
  5. Gliss Saç Kremleri
  6. Aveda Saç Kremleri
  7. Davines Saç Kremleri
  8. Elseve Saç Kremleri
  9. Urban Care Saç Kremleri
  10. Tigi Bed Hair Saç Kremleri
  11. Kerastase Saç Kremleri
  12. Wella Saç Kremleri
  13. Matrix Saç Kremleri
  14. Ogx Saç Kremleri
  15. Loreal Professionnel Saç Kremleri
  16. Milk Shake Saç Kremleri
  17. Schwarzkopf Saç Kremleri
  18. Moroccanoil Saç Kremleri
  19. Avon Saç Kremleri
  20. Bonacure Saç Kremleri
 2. Özel Listeler
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012283
Başa dön