Kozmetik markalardan bir tanesi olan pantene, 1947 yılında İsviçre şirketi tarafından geliştirilmiştir. Genellikle kadınlara yönelik kişisel bakım ürünleri ile ön plana çıkan Pantene markası, 1985 yılında Procter ve Gamble tarafından satın alınmıştır. Şirketin bünyesinde pekçok marka ev sahipliği yapmış, aynı zamanda gelişimlerine katkı sağlamıştır. Böylelikle sürekli olarak hedef kitlesini genişleten Pantene markası, Pantene erkek kategorileri arasında da adını duyurmuştur. Sürekli olarak gelişmeyi amaçlayan bu marka, 2012 yılında dünya çapında bilim insanları tarafından bir araya gelerek, Pantene saç araştırma Enstitüsünü hayata geçirmiştir. Bu enstitünün kurulmasındaki en büyük amaçlarından bir tanesi ise kadınlar için, saç bakımı alanında ilerlemeler kaydederek işlem esnasında karşılaşılan sorunlara karşı etkili bir çözüm geliştirmektir. Günden güne artan başarısıyla 150’den fazla ülkede satışı bulunur. Pantene ürünleri kullanılan ülkelerde kadınlara tavsiye edilen ve tüketilen ürünler arasında bulunur. Yapılan bu başarının altında her geçen gün sürekli olarak çeşitliliğini başarılı bir şekilde arttıran Pantene üreticileri bulunur. Pantene temel saç bakım kategorisine önce olması ve saçlar ile ilgili bir problemle karşılaşıldığı zaman bu duruma çözüm bulmasından kaynaklanmıştır.

Pantene, tam bir koruma sağlamak amacı ile onarıcı ve koruyucu bakım serisini geliştirmiştir. Etkili içeriklerinden ziyade yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çeker. Hafif ve etkili dokusu sayesinde saça kolay bir uygulama imkanı sağlar ve saçta yağlı bir his bırakmaz. Böylelikle saçlar üzerinde herhangi bir ağırlaşma hissi görülmez. Duş aldıktan sonra küçük bir miktar saça Pantene uygulayarak, saçların ucundan ortalarına kadar sürülür ve herhangi bir şekilde durulama gerektirmez. Farklı problemlere karşı geliştirilen şampuanlar, en başa çıkan ürünler arasında bulunur. Saç bakım ürünleri, saç problemlerinin oluşumunu engeller ve kadınlar tarafından çok fazla tercih edilir. Sahip olduğu içerikleri ve kaliteli yapısı sayesinde ilgilenen kişileri her zaman mutlu eder. Pantene markası, sadece maske ve şampuanları ile sınırlı kalmamış, aynı zamanda kozmetik ürünler ile birçok ürünlerin üretimine de destek sağlamıştır. Pek çok kişi tarafından çok fazla kullanılan ve saçlara kazandırdığı yumuşaklık hissi ile parlaklığın yanı sıra saçlara sağladığı güç ile her zaman ön plana çıkan ürünler arasında bulunur. Argan yağı formülü sayesinde saçlara güç, parlaklık ve dayanıklılık kazandırmıştır. Argan yağı, kökleri besler ve hızlı bir şekilde saçların uzamasına katkı sağlar. 24 saat boyunca yıpranmaya karşı bir koruma sağlayarak saçlara besleyicilik kazandırır.

Pantene Çeşitleri

Saç problemlerini her zaman hedef alarak birçok farklı ürün geliştiren ve üreten Pantene markası, kaliteli içerikleri ile her zaman ön plana çıkmayı başarmıştır. İçerisinde yer verdiği maddeler sayesinde saç problemlerinin çözümünde etkili bir rol oynar. Pek çok insanda görülen ve uzun bir süre devam eden saç dökülme problemlerine karşı olarak geliştirilen Pantene saç dökülme karşıtı serisi, saç dökülme sorunu yaşayan kişilerin imdadına yetişir ve etkili sonuçlar elde edilir. Genellikle mevsim geçişlerinde herkesin yaşadığı sorunlardan bir tanesi de saç dökülmesi problemleri dökülmeye karşı sebep olan kansızlık ve güçsüz saç problemlerini baz alınarak geliştirilmiş olan pek çok farklı maske üretilmiştir. Üretilen bu maskeler, kişilerin saç özelliklerine göre etkili çözümler sağlar. Pantene saç bakım maskelerinin en etkili bir şekilde kullanımı, saçlar nemliyken uygulanmasıdır. Saç diplerine masaj yaparak uç kısımlarından kök tarafına doğru maskenin uygulanması, etkili çözümler elde edilmesini sağlar. 2 dakika bekledikten sonra saç duru suyla durulanır. İşlem bittikten sonra şekillendirme işlemi hazır bir hale gelir. Ürünlerin renklerine göre farklı seçenekleri bulunan maske çeşitleri, boyama işlemi görülen saçlardan sonra yıpranmalara karşı da oldukça etkilidir. Böylelikle kısa bir süre içerisinde kişiler güçlü, canlı, dayanıklı ve sağlıklı saçlara kavuşur.

Uzun ve güçlü serisinin içerisinde bulunan Pantene maske çeşitleri bambu ve biotinin bir arada kullanılmasıyla beraber, pro-v gücüne ulaşır ve etkili sonuçlar elde edilir. Kişilerdeki saç tellerini güçlendirir, saçları hızlı bir şekilde uzayan ve güçlü saçlara kavuşmayı hedefleyen içerikleri sayesinde kullanan kadınlar tarafından oldukça memnun kalınır. Zayıf saç telleri bulunan kişiler keratin özlü onarıcı yağ ve E vitaminini kullanır. Böylelikle yüksek ısıya maruz kalan ve sürekli olarak şekillendirmeden dolayı meydana gelen yıpranmalara karşı ekstra bir koruma ve bakım sağlar. Silikon ve renklendirici gibi istenmeyen bileşenlere içermemesi sayesinde saçların üzerinde etkileyici ve koruyucu bir etki yaratır. Kadınların saçları için oldukça önem taşıyan ve besleyici olan vitaminler ile zenginleştirilmiş olan Pantene saç bakım ürünleri, İsviçre vitamin Enstitüsü’nde test edilmiş ve başarı sağlamıştır. Saçlara ipeksi yumuşaklık sağlayan içeriklere sahip olmasından ziyade kadınların saç köklerini derinlemesine besler ve onarır. Çok fazla duş almanın sonucunda görülen ve genel olarak ince telli, seyrek ve zayıf saçlı kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesi olan yalama problemlerini de ortadan kaldırır.

Pantene Kullanımı Nasıldır?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen pantene şampuan çeşitleri, genel olarak kremlerle beraber kullanılır. Kremler, duş sonrasında kolay tarama imkanı sağladığı için çok fazla tercih edilir. Pantene krem çeşitleri, kırılmaların önüne geçer ve saç uçlarına uygulandığı zaman saçları ışıltı ve canlılık kazandırır. Kremi duştayken saç uçlarına uygulayarak masaj yapabilir ve sonrasında ise yıkayabilirsiniz. Pantene yağ çeşitleri ise derinlemesine bakım yaparak, yıpranmış olan saç yüzeylerine onarır. 2 dakika içerisinde şekillendirme ve ısı işlemlerinin sebep olduğu hasarlara karşı, saçlara ipeksi yumuşaklık kazandırır. Pantene 7/24 saça etki ederek kabarmaların ve elektriklenmelerin önüne geçer. Duş sonrasında saç uçlarına bir miktar argan yağı sürerek, kendiliğinden kurmasını bekleyebilirsiniz. Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan kişiler tarafından tercih edilen pantene belirgin bukleler, kolay kullanımı ile dikkatleri üzerine çeker. Saç uzunluğuna ve yoğunluğuna göre krem sıkılarak, saçların orta ve uç kısımlarına dalga verilecek şekilde baskı yapılarak uygulanır.

Pantene Ürünlerinin Saça Sağladığı Etkiler Nelerdir?

Pantene markası sadece maske ve şampuanlarla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda kozmetik dünyası için çeşitli ürün üretiminde oldukça başarılı olmuştur. Pek çok kişi tarafından çok fazla kullanılan ve saçlara kazandırdığı hacim sayesinde Pantene elixir yağ, başlıca dikkat çeken ürün kategorileri arasında bulunur. Argan yağı formülü saçlara dayanıklılık kazandırdığı için, kadınlar tarafından vazgeçilmez ürünler arasındadır. Argan yağı kökleri besler, saçları hacim kazandırır, hızlı uzayan saçlara katkı sağlar, aynı zamanda saçlara doğal bir görünüm kazandırır. Elektriklenme ve kabarmaları önleyen yağ çeşitleri, saçları doğal bir parlaklık görünümü sağlar. Kuru ve ıslak saçlar için kullanıma uygun olan boyalar, oldukça kullanışlı ürünler arasındadır. Herhangi bir durulama gerektirmeyen kolay bir şekilde saçları şekil verme imkanı sağlar. Küçük boylu olduklarından dolayı çantalarda kolay bir şekilde istenilen her alana taşınabilir. Saçları kırmadan, acıtmadan ve yıpratmadan kolay bir şekilde tarama imkanı sağlayan pantene taraf modelleri kadınlardan tam not almayı başarmıştır. E vitamini etkin bir şekilde olması pek çok kişi tarafından büyük bir beğeni toplar. E vitamini saçlar için oldukça besleyici bir etkiye sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...