Kahve sektörü Türkiye ve dünyada oldukça geniş bir alanı kapsar. Sayısız kahve markası arasında yıllardır kendini kanıtlamış kahve markalarından biri olan Kahve Dünyası, yerli kahve isimlerinin öncülerindendir. Kahve serüvenine 2004’te İstanbul’daki mağazasında başlayan Kahve Dünyası, kısa sürede tüm Türkiye’de ve ardından dünyanın birçok ülkesinde 450’yi geçen satış noktası ile Türk kahvesinin dünyadaki yerini sağlamlaştırmıştır. Çok çeşitli Kahve Dünyası ürünleri kahveseverlere sunulur. Türk kahvesine ek olarak filtre kahve, yöresel kahve, espresso, hazır kahveler, salep sıcak çikolata ve kahve şurupları ile sektörde yerini almıştır. Ayrıca atıştırmalıklar, hediyelik çikolata, kahvaltılık ve unlu mamul pasta kategorilerinde de sağlıklı ve lezzetli ürünler üretir. Kahve Dünyası çeşitleri ile sayısız çikolata seçeneği sunar. Kahve kupası, French press ve kahve termosu gibi aksesuarları da bulunur. Kahve Dünyası yorumlar açısından bakıldığında kahveseverlerin beğeneceği bir markadır.

Kahve Dünyası Türk Kahvesi

Kahve Dünyası Türk kahve çeşitleri, Türk kahvesi içmeyi sevenlerin damak tadına hitap eder. % 100 Arabica kahve çekirdeklerinden üretilen Kahve Dünyası Türk kahvesi orta kavrulmuş, çok kavrulmuş kahve çekirdekleri ve damla sakızlı Türk kahvesi olarak ayrı ayrı üretilir. Türk kahvesini orta kavrulmuş seviyorsanız Kahve Dünyası orta kavrulmuş Türk kahvesi seçebilirsiniz. Orta ve çok kavrulmuş, damla sakızlı Türk kahvesinin 100 gr, 250 gr, 1 kg, 12’li 100 gr, 12’li 250 gr ve 4’lü 100 gr ambalaj seçenekleri mevcuttur. Taze çekilmiş Türk kahvesini 200 gr’lık ambalajlarda da sunar.

Kahve Dünyası Filtre Kahve

Birçok Kahve Dünyası filtre kahve çeşitleri bulunur. Filtre kahveseverlerin orta kıvamlı tadıyla beğeneceği kahvelerden olan Kahve Dünyası filtre kahvenin farklı gramajlarda, sade ve aromalı çeşitleri vardır. Kahve Dünyası filtre kahve 250 gr ve 1 kg‘lık ambalajlarda üretilir. Ayrıca Kahve Dünyası filtre kahve çekirdek haliyle de satılır. Özel harmanıyla Kahve Dünyası çekirdek filtre kahvenin hoş bir kıvamı vardır. Kahve Dünyası filtre kahvenin vanilya, fındık ve karamel aromalı olanları da üretilir. Ayrıca Kahve Dünyası kafeinsiz (decaf) filtre kahve seçeneği ile de kafeinsiz kahve içmek isteyenlerin tercihi olabilir.

Kahve Dünyası Yöresel Kahveler

Kahve Dünyası yöresel kahveleri, kahvesi ile ünlü ülkelerin kahve çekirdeklerini de sevenlerine sunar. Kahve Dünyası yöresel filtre kahve seçenekleri ile farklı filtre kahve tatlarını deneyimleyebilirsiniz. Taze öğütülmüş yöresel filtre kahveler damakta ayrı bir tat bırakır. Kahve Dünyası Kosta Rika, orta kıvamlı ve sertlikte, çiçeksi kahve aromasının yüksek olduğu kahve çekirdeklerinden üretilmiştir. Kahve Dünyası Santos, hoş aromalı hafif kıvamlıdır. Kahve Dünyası Kolombiya filtre kahve, zengin aromalı ve ağır kıvamlı bir filtre kahve çeşididir. Kahve Dünyası Kenya, hoş kokulu ve orta kıvamlıdır. Kahve Dünyası Guatemala filtre kahve, baharatlı ve orta kıvamlı tadıyla değişik bir filtre kahvedir. Kahve Dünyası Antigua, tütsülü ve ağır kıvamlı tada sahiptir. Kahve Dünyası El Salvador, tatlı aromalı ve yüksek kıvamlıdır.

Kahve Dünyası Espresso

Daha sert kahve sevenlerin tercihi Kahve Dünyası espresso olabilir. Kahve Dünyası kaliteli espresso çeşitlerine sahiptir. Kahve Dünyası espresso çekirdek ve espresso kapsül şeklinde satılır. Kahve Dünyası kavrulmuş Kenya, Antigua, Salvador, Kolombiya, Santos, Kosta Rika ve Guatemala seçenekleriyle lezzetli espresso’lar yapmanızı sağlar. Classico, Ristretto ve Colombia kapsül espresso da tercih edebilirsiniz.

Kahve Dünyası Hazır Kahve

Kahve Dünyası hazır kahve klasik, damla sakızlı ve fındık aromalı tatlarıyla kahvesini hızlı hazırlamak isteyenler için uygundur. Şekersiz 2’si bir arada ve şekerli 3’ü bir arada seçenekleri de bulunur. Ayrıca Kahve Dünyası hazır kahvenin 40, 200 ve 320’li olanları da satılır.

Kahve Dünyası Salep ve Sıcak Çikolata

Kış aylarının sevilen içecekleri arasından yer alan salep, orkide bitkisinin köklerinden elde edilir. Kahve Dünyası uzmanları tarafından üretilen Kahve Dünyası salep, salep tozundan üretilir. Kahve Dünyası salep farklı gramajlarda hazırlanır. 400 gr, 1000 gr ve 40’li ve 10’lu salep stick şeklinde satılır. Kakaodan üretilen çikolatanın lezzetini yansıtan Kahve Dünyası sıcak çikolata, çikolatadan vazgeçemeyenlerin tercihi olabilir. 400 gr teneke kutu, 1000 gr poşet, 10’lu ve 40’lı tek servis şeklinde satılır.

Kahve Dünyası Şurup

Kahvesini farklı tatlı aromalar ile tatlandırmak isteyenler için kahve şurupları uygun bir tercih olabilir. Kahve Dünyası vanilya şurubu, karamel şurubu, fındık şurubu, çilek şurubu, nane şurubu ve muz şurubu 1 lt’lik şişelerde satılır. Ayrıca şişeler ile uyumlu ayrı satılan şurup pompası kullanımı kolaylaştırır.

Kahve Dünyası Çikolata Çeşitleri

Kahvenin yanına çok yakışan çikolataların Kahve Dünyası’nda yeri farklıdır. Kahve Dünyası çikolata uzmanları Gana ve Fildişi sahillerinde yetişen birinci kalite kakao çekirdeklerinden gerçek çikolatalar üretir. Kahve Dünyası çikolata çeşitleri oldukça zengindir. Kahve Dünyası çikolataları; kutu çikolata, atıştırmalık çikolata, çikolata kaplılar ve pastacılık çikolatalarından oluşur. Kahve Dünyası kutu çikolata çeşitleri; Kahve Dünyası spesiyal kutu çikolata, trüf kutu çikolata, Roche çikolata, Madlen çikolata kutuları, çikolata kaplı lokum, çikolata kaplı badem ezmesi ve Lavi çikolatadır. Kahve Dünyası atıştırmalıklar; Kahve Dünyası Bonte, Gofrik, Frutibon, draje, Lavi, Roche tablet ve kaşık çikolatalarıyla çikolata tutkunlarına hitap eder. Kahve Dünyası çikolata Bonte, çikolata kaplı küçük gofret parçalarıdır. Kahve Dünyası çikolata Gofrik, gerçek çikolatada üretilmiş gofret barlardır. Kahve Dünyası Lavi çikolata, dolgulu çikolata parçacıklarıdır. Kahve Dünyası kuvertür çikolata, pul çikolata ve kakao ürünleriyle de pastacılık çikolataları arasında yerini almıştır.

Kahve Dünyası Fit Lezzetler

Kahve Dünyası fit lezzetler de sunar. Kahve Dünyası ürünleri arasında kahvaltılık ve düşük kalorili yiyecekler de bulunur. Kahve Dünyası granola ile müsli el yapımı ve şeker ilavesizdir. Ayrıca Kahve Dünyası orjin çikolata, şeker ilavesiz ve el yapımıdır. Bitter, sütlü ve beyaz çikolata çeşitleriyle daha düşük kalorilidir. Glütensiz kakao glüten hassasiyeti olanlar için uygundur.

Kahve Dünyası Termos Bardak

Kahve Dünyası, kahve aksesuarlarını da kahveseverlere sunar. Kahve Dünyası termos bardak, yeşil termos, algötür termos gibi outdoor ürünler kahvenizi dışarda sıcak tutmayı sağlar. Kahve Dünyası ürünleri arasında French press, filtre kahve bardağı, espresso fincanı gibi mutfak gereçleri de bulunur.

Kahve Dünyası Fiyatları

Uygun Kahve Dünyası fiyatları her bütçeye hitap eder. Kahve Dünyası indirim günlerinde cazip seçenekler sunar. Kahve Dünyası kampanya yaptığı dönemlerde Kahve Dünyası kampanyalarını takip ederek fırsatları yakalayabilirsiniz. Uygun filtre kahve fiyatları ile satışa sunulan Kahve Dünyası ürünlerini inceleyebilirsiniz. Kahve Dünyası fiyat listesini ekranın sol kısmındaki filtreleme bölümünden Kahve Dünyası markasını seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Kahve Dünyası Nerede Satılır?

Kahve Dünyası online satış sitelerinde bulunur. Kahve Dünyası online sipariş aldığı gibi Kahve Dünyası satış mağazalarında da hizmet verir. Kahve Dünyası siparişi vermek isterseniz web sitesi üzerinden ürünleri sepetinize ekleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Hepsiburada üzerinden de ürünleri satın alabilirsiniz.

Kahve Nedir, Nerede Yetişir?

Kahve, Kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsine ait ağaç türlerinde bulunan meyvelerin çekirdeklerinin kurutulup öğütülmesi ile elde edilir. Kahvenin ana vatanı Etiyopya’dan köken alan kahve bitkisinin, içecek olarak ilk kez Güney Arabistan’da kullanılmaya başlandığı bilinir. Kahvenin tarihçesi oldukça eski olmasına karşın Venedikli tüccarlar tarafından 17. yüzyıldan itibaren Avrupa’ya ve oradan da tüm dünyaya yayıldığı düşünülür. Kahve, insana her zaman keyif veren ve kendine has ritüelleri olan bir içecektir. Kahvenin faydaları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İçerdiği kafein ve diğer etken maddeler sayesinde çok iyi bir antioksidan olmasından Alzheimer hastalığını önlemeye yardımcı olmasına kadar pek çok faydası bulunur.

Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Kahve, genel olarak Arabica (Coffea arabica) ve Robusta (Coffea canephora) olmak üzere iki kahve çekirdeği türünden elde edilir. Farklı kültürlerde ve ülkelerde çeşitli pişirme yöntemleri ile ortaya çıkan kahve çeşitleri bulunur. Kahve yapılışlarına göre değişkenlik gösterir ve temel olarak Türk kahvesi, filtre kahve ve espresso en popüler kahve çeşitleridir.

Kahve Çeşitleri Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi, çok ince öğütülmüş kahve çekirdeklerinin su ile karıştırılarak kısık ateşte pişirilmesi ile elde edilir. İsteğe göre orta ve çok kavrulmuş çekirdeklerden öğütülerek kuru halde saklanır. Filtre kahve, orta kavrulmuş kahve çekirdeklerinin öğütüldükten ve filtre kağıdına konduktan sonra suyun içerisinden damıtılması ile oluşur. Espresso kahve ise oldukça ince öğütülmüş kahve çekirdeklerinin yaklaşık 90 derece basınçlı sudan geçirilmesiyle elde edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kahve Dünyası

469 ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Spor Outdoor
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler