Pierre Cardin, adını, kurucusu olan ünlü Fransız modacısı Pierre Cardin'den alır. 1922 yılında dünyaya gelen ünlü modacı, Christian Dior'da edindiği moda tecrübesinin ardından 1950 yılında kendi markasını kurmuştur. İlk olarak tiyatro kostümleri tasarlamaya başlayan Pierre Cardin, 1953 yılında kadınlar için ilk hazır giyim koleksiyonunu beğeniye sunar. 1954'te ilk butik, modanın başkenti Paris'te açılır. İlklerin ve sıra dışı tasarımların markası olan Pierre Cardin, uzay temalı kıyafetleri ile 60'lı yıllara damga vurur. Fütüristik akımın modadaki yansımalarını taşıyan marka tasarımları; tayt, vatka ve maksi paltoyu hazır giyime kazandırmıştır. 1960 yılında ilk erkek koleksiyonunu hazırlayan Cardin, 1966'da ise çocuk kıyafetleri ile Amerika'da fırtınalar estirir. Dünyanın dört bir yanında dikkat çeken tasarımlar, markayı Amerika'nın en çok satanları arasına taşır. 

Pierre Cardin'in başarı hikayesinin başrollerinden biri de Beatles grubudur. 1967 yılında ünlü grubun ikonik stilini tasarlayan ünlü modacı, ekibin ince yakasız ceket, dar pantolon, beyaz gömlek ve düz formlu kravattan oluşan stilinin yaratıcısıdır. Beatles'ın popülerliği ile beraber Pierre Cardin'in satış grafiği de rekorlar yenilemiştir. Kısa etekler, desenli çoraplar ile Beatles müziğinin ruhu ve dönemin özgürlük teması, kıyafetlere yansır. 70'li yıllarda Cardin, Paris'te Espace Pierre Cardin adlı kültür merkezine adını verir. Halen hizmet vermekte olan merkez, heykeltıraşları ve tasarımcıların eserlerini ağırlamaya devam etmektedir. Marka tarihinde takvim 80'leri gösterdiğinde ise Amerika’dan Çin’e, İngiltere’den Sovyetler Birliği’ne kadar tüm dünyada Pierre Cardin butikleri mevcuttur. 1982 yılında Japonya'nın Tokyo kentinde “Retrospektif Cardin” sergisi gerçekleştirilir. Montreal, Milano, Atina ve İstanbul’u gezen sergi, markanın artık dünyaya mal olduğunun adeta ilanıdır. 

1985 yılında Fransız Moda Endüstrisi’nden Moda Oscar’ı alan ünlü modacı, otoritelerce dünyanın en iyi bilinen beş Fransız moda tasarımcısından biri kabul edilir. Yıl 1989 olduğunda Cardin, Hindistan'da defile yaparak yeni koleksiyonunu dünyanın bu uzak bölgesinde sergiler. 1990'da moda tasarımındaki gelişimi anlattığı “Past Present Future” kitabı piyasaya çıkar. 90'lara gelindiğinde Pierre Cardin, mücevher, parfüm, mobilya, halı, bebek arabası, aksesuar gibi pek çok kalemde ürün sunan bir çatı markaya dönüşmüştür. 

Pierre Cardin, markasının başarı gururunu taşırken, 1991'da Unesco onur elçisi olur ve Çernobil faciası mağdurlarının yararına satılan mücevherler tasarlar. Tasarımlar, Moskova Kızıl Meydan'da tam 200.000 kişiye sergilenerek moda tarihinde bir rekora imza atar. İlerleyen yıllarda Fransız Enstitüsü’nde Güzel Sanatlar Akademisi üyeliğine başlayan ünlü modacı, ölümsüzlüğün sembolü “Kral Tacı”nı tasarlayan ilk modacı olur. Dünyanın dikkatini Vietnam'a çekmek için orada defile düzenle. Marquis de Sade anısına Lacoste'u onarır. Pierre Cardin, yalnızca bir modacı; markası ise sıradan bir marka değildir. Pierre Cardin, sosyal misyonu ve vizyonu ile diğerlerinden çok daha farklı olan bir dünya sanatçısının imzasıdır. Ünlü modacı, 2000'lerde “Pierre Cardin Evolution” kitabını yayımlar ve “Past - Present - Future” müzesi, ziyaretçilerine kapılarını açar. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi, moda ödülünü Cardin'e verir. “60 Years of Innovation” kitabı raflarda yerini alır.

Başarı hikayesi ile dikkat çeken Pierre Cardin ürünleri, Türkiye'de Aydınlı Grup çatısı altında kullanıcılarla buluşmaktadır. 1993 yılında Aydınlı bünyesine giren firma, 10 ülkede Türkiye distribütörünün kontrolündedir. Hazır giyimde kaliteyi ve tasarımı müşterilerle buluşturmayı hedefleyen Aydınlı Grup, Pierre Cardin'in imzasını gururla taşır. 

Çok geniş bir ürün gamına sahip olan  Pierre Cardin, erkek bot kadın bot, ayakkabı gibi bir çok ürünle hizmet vermektedir. Her bir parçasında birinci sınıf kalitede malzemeler kullanarak yüksek standartlarda işçilikle çalışır. Bu sayede dünyanın her yerinde güven kazanmış; kalitenin altındaki imza olmuştur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Pierre Cardin

12.789 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Cinsiyet
 2. Ürün Çeşidi A-Z
 3. Beden A-Z
 4. Renk A-Z
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Ürün Puanı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Başa dön