Monopoly; aileniz, sevdikleriniz ve dostlarınızla bir arada eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir masa oyunudur. Boş zamanlarınızı renklendirmek adına harika bir seçenek olan Monopoly oyunu ile şehrin hakimi olabilirsiniz. İçerisinde oyun malzemelerinin yer aldığı kapalı bir kutu halinde satılan Monopoly oyununda oyuncular zar atarak oyun alanı üzerindeki karelerde ilerler ve bu sırada; kiralama, satın alma, bir şeyler inşa etme gibi faaliyetlerle diğer oyuncuların önüne geçmeye çalışırlar. Her oyuncu diğer oyuncuların iflas etmesi için mücadele eder. En fazla parayı ve yeri elde edip oyunu kazanmaya çalışır. 7-8 kişiyle bile oynayabileceğiniz oyun ile sevdiklerinizle en keyifli dakikaları paylaşabilirsiniz.

Monopoly Fiyatı Hakkında

Monopoly oyununun ; Monopoly elektronik bankacılık, Monopoly empire, Monopoly Türkiye, Monopoly dünya şehirleri, My Monopoly ve 80. yılına özel Monopoly 80.yıl gibi çeşitleri mevcuttur. Monopoly oyunları, bir kutunun içerisinde yer alan; oyun alanı, piyonlar, şans kartları, zar, oyun paraları, kamu fonu kartları, evler ve oteller gibi temel oyun parçaları bulunan ve oyunun çeşitlerine göre farklı parçalar da eklenerek fiyatları farklılaşan eğlenceli oyunlardır.

Elektronik bankacılık Monopoly oyununda, Klasik Monopoly'de bulunmayan elektronik banka aparatı veya Monopoly dünya şehirleri oyun kutusunda ek olarak para tepsisi, pasaport damgası gibi oyun araçları yer aldığından fiyatları artış gösterir. Özetle Monopoly fiyatı modeline ve içeriğine göre değişkenlik gösterir.

Monopoly Oyunu ile Şehrin Hakimi Olun!

Monopoly oyunun tüm çeşitlerinde temel amaç en fazla yer satın alıp en fazla binayı inşa etmek, en fazla miktarda paraya sahip olmak ve diğer oyuncuları iflasın eşiğine sürüklemeye çalışmaktır. Diğer oyuncuların iflas etmesi sizin oyunu kazanmanız anlamına gelecektir. Klasik Monopoly oyununun temel kuralları şu şekildedir:

Oyun oynamaya başlamadan önce oyuncular içinden bir kişi bankacı olarak seçilir. Seçilen bu kişi ,oyun boyunca bankadan, yani paraların doğru yönetilmesinden ve saklanmasından sorumludur. Bankacı seçiminden sonra her bir oyuncu, oyun kutusu içerisinde yer alan piyonlardan birini kendisi için seçer. Seçilen piyonlar oyun boyunca kişileri temsil eder. Daha sonra bankacı her oyunca bir miktar para dağıtır ve zar atılarak en yüksek sayıyı atan oyuncunun ilk sıra hakkını almasıyla oyun başlar. Monopoly oyununun kutusunda bulunan oyun alanında bir başlangıç noktası bulunur ve oyuna başlangıç noktasından başlanır .

Her Monopoly oyununda; 28 adet arsa, 4 adet ulaşım aracı ve 2 adet kamu kuruluşu bulunur. Oyun esnasında bunları satın alıp, aldığınız arsalar üzerine otel veya evler inşa edebilirsiniz. Oyunda bir arsayı, ulaşım aracı ve kamu kuruluşunu satın alan oyuncuya, bankacı tarafından o arsanın tapusu verilir. Ne kadar çok tapunuz varsa, şehrin hakimi olmaya o kadar yakınsınız demektir.

Zar atılarak oynanmaya devam edilen Monopoly oyununda, başka bir oyuncu, sizin satın almış olduğunuz arsaya, kamu kuruluşu veya ulaşım aracına gelirse size arsa tapusunun üzerinde yazan miktar kadar kira bedeli olarak para ödemek zorunda kalır. Arsalarınızda bulunmasından dolayı diğer oyunculardan aldığınız paraların birikimiyle yeni arsalar satın alabilir, şehrin hakimi olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz! Arsa tapularının, kamu kuruluşu ve ulaşım araçlarının arkasında, arsanın ipotekli değeri yer alır. Oyunda parasal açıdan zor duruma düştüğünüzde, arsalarınızı, ulaşım aracı veya kamu kuruluşlarınızı ipotekli değerinden diğer oyunculara satmayı teklif edebilir veya bankaya satarak para elde edebilirsiniz.

Siz de aileniz, dostlarınız ve arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz, farklı çeşitleri bulunan Monopoly oyunlarından birini seçerek eğlenceli vakit geçirmenin keyfine varabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Monopoly

67 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Renk
 6. Yurt Dışından Ürünler
 7. Satıcı A-Z
 8. İndirimli Ürünler
 9. Hemen Al Sonra Öde
 10. Kelime Filtresi
Başa dön