Ucuz Orjinal Playstation 3 Modelleri ve Fiyatları Sadece Burada

Sony tarafından 2006 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan PlayStation 3 (PS3), PS adlı video oyun konsollarının üçüncüsüdür. İlk üretim PS3'ler 20 GB, 40 GB, 60 GB, 80 GB ve 160 GB kapasiteye sahiptir. Ancak teknolojiye paralel olarak hızla gelişen video oyunlar, daha fazla alana ihtiyaç duyduğu için 2009 yılından itibaren 250 GB, 2012 yılından itibaren de 500 GB'lık PS3 modelleri piyasaya sürülerek daha fazla depolama alanı sunulmuştur. Ev konforunda yeni nesil video oyunlar oynama, Blu-ray filmler izleme ayrıcalıkları sunan PlayStation; 3 konsol, ayrıca video, fotoğraf gibi kişisel verileri depolama avantajı da sağlar. Bir DVD kapasitesinin beş katı olan ve 50 GB'a kadar veri depolayabilen Blu-ray disk sürücüsü ile birlikte gelen PS3, evde sinema deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eder. Bilgisayarda oynanan video oyunları devasa televizyon ekranı ile oynama avantajı sunarak gerçekçi bir oyun atmosferi oluşturan PlayStation 3, özellikle sinematografik video oyunlar sayesinde hem rekabetçi hem de gerçekçi bir oyun süreci vadeder. Yerleşik Wi-Fi adaptörü sayesinde her zaman online olan söz konusu oyun konsolu, oyun CD’si ve CD’den oyun yükleme terimlerinin de tarihe karışmasında büyük bir paya sahiptir. Çünkü, PS3 oyunları, online platformlardan satın alınıp direkt olarak kurulur ve dakikalar içinde oynamaya hazır hale gelir. Bu sayede hem süreç daha hızlı ilerler hem de onlarca CD’den oluşan görüntü kirliliği ortadan kalkar.

Farklı dahili hafızaya sahip olan PS3 modelleri sayesinde onlarca oyunun sorunsuzca depolanırken söz konusu oyun konsolu, film, müzik ve video gibi verileri de depolamak için uygun alan sunar. PS3 konsol, alt modelleri sayesinde farklı beklenti ve ihtiyaçlara yanıt verecek alternatifler tasarlar. Her biri, dahili hafızadan tükettiği enerjiye, kapladığı alandan ağırlığına kadar farklı özelliklere sahip olan PS3 modelleri yeni nesil pek çok video oyunu sorunsuzca oynama olanağı tanır. Modeli ne olursa olsun arcade oyunlardan FPS’lere, simülasyonlardan açık dünya oyunlarına kadar pek çok oyun türünü destekleyen PS3, günün stresinden kurtulmak ve eğlenceli zaman geçirmek için birçok seçenek sunar.

PlayStation 3 Çeşitleri

Japon Sony tarafından yaratılan PlayStation 3 adlı video oyun konsolu, kendi içinde 3 farklı model seçeneği sunar. PS3 (Phat), PS3 Slim ve PS3 Super Slim olarak adlandırılan bu oyun konsolları USB bağlantı noktaları, sabit disk ve Blu-ray oynatıcı dışında farklı beklenti ve ihtiyaçlara yanıt verecek özelliklere sahiptir.

  • PlayStation 3 Phat: Orijinal PS3 olarak da adlandırılan bu modele Phat denilmesinin nedeni, oldukça ağır ve hacimli olmasıdır. Argoda "fat" yani şişman anlamına gelen Phat, diğer PS3 modellerinin aksine PS3 oyunlarının yanı sıra PS2 ve PS1 oyunlarını ve oyun kollarını da destekler. Başka bir ifadeyle PS3 Phat modeli ile geriye dönük tüm PS oyunları sorunsuzca oynanabilir, uyum sorunu yaşamadan diğer modellerin oyun konsolları kullanılabilir. 20GB, 40GB, 60GB, 80GB ve 160GB olan farklı sabit sürücü boyutları ile diğer modellerden ayrılan Phat PS3, kendi işletim sisteminin yanı sıra Linux veya Unix tabanlı farklı bir işletim sistemi kurma avantajı da sunar.
  • PlayStation 3 Slim: Phat PS3 modelinin yeniden tasarlanarak kullanıcıların beğenisine sunulan modeli olan PS3 Slim, orijinal modele kıyasla yüzde 32 daha küçük boyutlu ve yüzde 36 daha hafiftir. 2009 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen bu model, orijinal modele göre ortalama yüzde 45 daha az enerji tüketir. Kendi modeline uygun oyunların yanı sıra sadece PlayStation 1 oyunlarını desteklemesi ile dikkat çeken PS3 Slim, 120GB, 160GB, 250GB ve 320GB dahili hafızaya sahip farklı seçenekler sunar. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu yıl satış rekorları kıran PS3 Slim modeli, farklı renk seçenekleri ve konsept tasarımlı versiyonları ile beğeni toplar. Örneğin, konsolun en yoğun ilgi gören tasarımı pembe ve beyaz renkli olan Final Fantasy XIII konseptli olandır.
  • PlayStation 3 Super Slim: 2012 yılının Eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulan PS3 Super Slim modeli, Slim modelin yeterince ince olmaması üzerine üretildi. PS3 Slim modelinden yüzde 25 daha ince ve yüzde 20 daha hafif olan bu model, Phat modelinin yüzde 25'i kadar enerji tüketmesi ile fark yaratır. Tüm PS3 modelleri arasında en az enerji tüketen versiyon olan PS3 Super Slim, 250 GB ve 500 GB olmak üzere iki farklı dahili hafıza seçeneği sunar. Super Slim modelini diğer modellerden ayıran bir diğer özellik ise geleneksel sürücü yuvasının olduğu yerde kayan bir disk kapağı kullanılmasıdır.

PlayStation 3, hangi model olursa olsun sunduğu benzersiz renk seçenekleri ve konseptli tasarımlar ile hemen herkese hitap eden bir oyun konsoludur. Kömür siyahından azurit mavisine, pembeden, büyülü altına kadar zengin renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan PS3 modelleri gelişmiş ses sürücüleri, gelişmiş grafikler, yüksek çözünürlükte film izleme olanağı ve veri depolama avantajı ile bir oyun konsolundan beklenenden çok daha fazlasını vadeder.

PlayStation 3 Oyun Konsolu Özellikleri

Gerçekçi grafikler ile donatılmış, zengin renk gamı, ekstra kontrast ve derinlik algısı yaratan görüntüleme teknolojileri sayesinde gerçekçi bir oyun deneyimi sunan PlayStation 3 adlı oyun konsolu, her şeyden önce yeni nesil video oyunları benzersiz bir atmosferde oynama avantajı sağlar. Devasa televizyon ekranı veya bilgisayar monitöründe oyun oynama seçenekleri sunan başarılı konsol, yüksek veri hızını destekleyen bir HDMI bağlantı kablosu ile özellikle gaming monitör adı verilen veya bu özelliğe sahip televizyon ekranlarına bağlandığında oyunun içindeymiş gibi hissetme avantajı verir. Genel olarak hem yeni nesil oyunları hem de eski PS modelleri için üretilen oyunları oynama şansı vadeden başarılı konsol, tüm bunların yanı sıra sahip olduğu ekstra donanımlar sayesinde film izlemeden müzik dinlemeye, fotoğraf depolamadan internete bağlanmaya kadar pek çok seçenek sunar. Phat, Slim veya Süper Slim fark etmeksizin tün PlayStation 3 modellerinde Blu-ray disk sürücüsü bulunur. Bu sürücü sayesinde HD (1280x720p) olarak adlandırılan yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesinde film, belgesel, dizi, video ve TV programlarını izlemek mümkündür. Dahili depolama alanına yüklenecek her türlü görseli HD kalitesinde izleme avantajı sağlayan PS3, dahili Blu-ray player kısmı sayesinde DVD’den film izleme ayrıcalığı da sunar.

NVIDIA markalı grafik işlemcisinin yer aldığı PS3, işlemci frekansı ve grafik işleme hızı ile benzer oyun konsollarından ayrılı. Farklı modellerinde farklı ses yazılımları ve ses sürücüleri bulunan PlayStation 3, genel olarak yüksek kaliteli ses aktarımı yapması ile fark yaratır. Şarkıları konser alanındaymış gibi dinleme ayrıcalığı sunan bu özellik sayesinde daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak veya sinema ortamında gibi film izleme mümkündür. UBS bağlantı noktaları sayesinde surround hoparlörden oyuncu kulaklığına kadar farklı aksesuarlar takılabilen başarılı oyun konsolu, ayrıca Jak girişine de sahiptir. Standart olarak 2 adet oyun kolu ile birlikte gelen PS3, simülasyon oyunları için direksiyon+pedal seti ve oyun tabancası gibi ekstra aksesuarları da destekler. Bu sayede daha gerçekçi bir atmosferde oyun oynama imkânı tanır.

PlayStation 3 Modelleri ve Avantajları

PS3 çeşitleri olan Phat, Slim ve Super Slim farklı avantajları ile öne çıkan video oyun konsollarıdır. Genel olarak üçünde de Blu-ray player, belirli bir depolama alanı sunan dahili bellek ve çeşitli bağlantı noktalarının olması gibi ortak özellikler de bulunur. PS3 Slim modelini Phat modeline kıyasla daha avantajlı yapan özellikler arasında incelik ve hafifliğin dışında çözünürlük kalitesi de gelir. Phat model PS3, 1280x720p (HD) oyun ve video çözünürlüğü sunarken Slim modelde oyun çözünürlüğü 1280x720p (HD), video çözünürlüğü ise 1920x1080p (Full HD)’dır. Super Slim PlayStation 3 12, 55, 500, 512 GB, 1 TB gibi depolama alanı ve dahili bellek seçenekleri sunarken Slim PlayStation 3 60, 75, 80, 750 GB depolama alanı seçenekleri sağlar. PS3 fiyat açısından da modelden modele farklı seçenekler sunan bir oyun konsoludur.

PlayStation 3 oyun konsolları arasında Phat, PS1 ve PS2 oyunlarını da oynayabilme avantajı sunarken Slim, Phat modele göre daha hızlıaçılır ve daha sessiz çalışır. Öte yandan Super Slim model, Phat model kadar çok özelliğe ve avantaja sahip olmasa da hem daha ince ve hafiftir hem de çok daha az enerji tüketir. Slim ve Super Slim PS3, Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio desteği ile yüksek kalitede ses ve görüntü desteği sunarken Phat modeli, daha fazla özellik yüklenebilme olanağı tanır. PlayStation 3 adlı oyun konsolunun farklı modelleri farklı avantajlara ve dezavantajlara sahip olduğu için PS3 satın almadan önce karşılaştırma yapılması ve beklentilere en uygun modelin tercih edilmesi önerilir. Öte yandan daha fazla özelliğe sahip olan yeni modellere doğru gidildikçe fiyatlar artsa da modeller arasındaki fiyat uçurumu söz konusu değildir.

PlayStation 3 Oyun Kolu Modelleri

Profesyonel oyuncular ve oyunseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun konsolları arasında yer alan PlayStation 3, tutuş konforu sağlayan oyun kolları ile de beğeni toplar. Dahili olarak 2 adet oyun kolu ile birlikte gelen PS3 modellerinden Phat, PS1 ve PS2’Nin oyun konsollarını da kullanabilme avantajı sunar. Böylece oyun PS3 oyun kollarında bir arıza meydana geldiğinde veya kullanım ömrü dolduğunda eski PS’lerin oyun kolları kullanılabilir. PS3 özellikleri arasında öne çıkan kablosuz oyun kolları, kolay kavranabilen ergonomik şekli, bilekleri yormayan hafif yapısı ve oyun için hızlı tepki vermesini sağlayan tuş dizilimi ile daha yüksek oyun içi performans vadeder.

Kablosuz olduğu için oyun sırasında hareket özgürlüğü sağlayan PS3 oyun kolları, titreşim fonksiyonu ile benzerlerinden ayrılır. Özellikle aksiyon, gerilim ve korku oyunlarında düşman yaklaştığında veya tehlikeli bir durum söz konusu olduğunda titremeye başlaması ile oyun heyecanını katlayan PS3 oyun kolunun bu özelliği geri tepkimeli çift titreşim motoru ile çalışır. Tam dolu şarj ile 25 saate kadar kesintisiz oyun keyfi vadeden söz konusu oyun kolu, altı eksenli sistemi ve harekete duyarlılığı sayesinde oyuncunun hareketlerini gerçek zamanlı olarak oyuna aktarma özelliğine de sahiptir. Özellikle saniyelerin önemli olduğu multiplayer oyunlarda oyuncunun hızlı tepki vermesini kolaylaştıran PS3 oyun kumandası, Bluetooth teknolojisi sayesinde 7 oyuncuya kadar aynı anda oyun oynama avantajı da sunar. Öte yandan PlayStation 3 özellikleri gereği direksiyon ve pedal seti gibi ek aksesuarlar ile kullanıma uygundur.

PlayStation 3 Oyunları

Sahip olduğu fonksiyonlar ile sadece bir oyun konsolu değil, aynı zamanda bir ev eğlence merkezi de olan PlayStation 3, pek çok video oyunu destekler. Kullanıcıların en yoğun ilgi gösterdiği PS3 oyunları arasında The Last of Us, Uncharted 2: Among Thieves, God of War III, Heavy Rain, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots gibi dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip oyunlar yer alır. PS3 özellikleri modelden modele değişiklik gösterdiği gibi desteklenen oyunlar da aynı şekilde Phat, Slim ve Super Slimn modellerinde farklılık gösterir. Örneğin, Phat olarak bilinen orijinal PlayStation 3 modeli, PS3 için geliştirilen oyunların yanı sıra PlayStation 1 ve PlayStation 2 için üretilen oyunları da sorunsuz olarak çalıştırabilir. Ancak Slim ve Super Slim modellerinin böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Dolayısıyla PlayStation 3 almadan önce hangi oyunları desteklediğine de dikkat ekmek gerekir.

Nostaljik arcade oyunlardan yeni nesil MMORPG oyunlarına kadar pek çok oyunu oynayabilme olanağı tanıyan PS3, online olarak ve multiplayer özellikli açık dünya oyunlarını da oynama avantajı sağlar. Oyunları online olarak satın alma imkânı da sunan başarılı oyun konsolu sayesinde yeni çıkan bir oyunu satın alıp oynama süreci son derece hızlı gerçekleşir. Uzmanlar ve profesyonel oyunculardan amatör oyunseverlere verilen PlayStation 3 önerileri arasında, kendilerine hitap eden tarzlardaki oyunlar için sanal bir oyun kütüphanesi oluşturmak da vardır. PS3 sayesinde gerçekleştirilebilecek bu eylem sayesinde kullanıcı oyun konsolunu götürebildiği her yerde favori oyunlarını oynayabilmekte, dilediği zaman yeni oyunlar satın alabilmektedir.

Bütçe Dostu PlayStation 3 Fiyatları

PS3 12, 60, 120, 160, 500 GB gibi farklı depolama alanlarına sahip olan ve hem oyun oynama hem de film izleme ayrıcalığı sunan yeni nesil bir video oyun konsoludur. PS3 Slim ve PS3 Super Slim isimli iki farklı modeli daha bulunan başarılı konsol, ev konforunda gerçekçi oyun oynama ve sinema kalitesinde seyir deneyimi vadeder. Onlarca farklı video oyunu destekleyen ve özel konseptli tasarımları ile dikkat çeken PS3, konforlu ve kontrollü bir oyun deneyim için özel olarak tasarlanan oyun kolları ile fark yaratır. Siz de günün stresini yeni nesil video oyun oynayarak veya HD kalitesine filmler izleyerek atmak için bir oyun konsoluna sahip olmak istiyorsanız, Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesi sayesinde PS3 modelleri ile tanışabilir, PlayStation 3 konsol fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve kendiniz için uygun olan bir PlayStation 3 satın alabilirsiniz.

1.En iyi PlayStation 3 modeli hangisi?

Phat, Slim ve Super Slim olarak adlandırılan PlayStation 3 modelleri ağırlık, boyut, depolama alanı, uyumluluk, çalışma hızı, işletim sistemi, grafik işlemci, renk, enerji tüketimi, görüntü ve ses teknolojileri gibi özellikler baz alındığında farklı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bu sebeple bir kullanıcı için mükemmel olan PS3 modeli bir diğer kullanıcı için uygun olmayabilir. Dolayısıyla PS3 almadan önce, özellikleri karşılaştırılmalı ve beklentilere en uygun model tercih edilmelidir.

2.PlayStation 3 ile hangi oyunlar oynanır?

PlayStation 3 oyun konsolu ile uyumlu olan tüm oyunları destekleyen PS3 modelleri, ayrıca eski sürümler için üretilen bazı oyunları da sorunsuz oynama avantajı sunar. Orijinal PS3 özellikleri itibarıyla PS2 ve PS1 oyunlarını da desteklerken Slim eski modellerden sadece PS1 oyunlarını destekler.

3.PlayStation 3 ne kadar elektrik harcar?

PlayStation 3’ün farklı modelleri farklı miktarlarda enerji tüketir. İkinci PS3 modeli olan Slim, orijinal modele kıyasla yüzde 45-50 oranında daha az enerji tüketirken Super Slim modeli ise yüzde 75 daha az enerji tüketir. Ortalama olarak Phat olarak adlandırılan ve 2006 yılında piyasaya sürülen PS3, maksimum 200W enerji harcarken PS3 Slim 100W, PS3 Super Slim ise 50W enerji tüketir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PlayStation 3 Fiyatları

21 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Marka
Toplam 21 / 21 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?