Ucuz Orjinal Playstation 3 Modelleri ve Fiyatları Sadece Burada

Playstation 3 Konsolları

Dünya devi teknoloji firması Sony, Playstation oyun konsolları ile video oyunu sektörüne yön veriyor. Firmanın konsolları içerisinde en çok satılan modellerden birisi olan Playstation 3 ise güçlü işlemcisi ve gelişmiş grafik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Blu-ray sürücüsünün yer aldığı bu model şık tasarımı ve kontrol cihazlarının kablosuz olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Playstation 3 Konsolları

Playstation 3, video oyun keyfini rakiplerine göre önemli derecede ileriye taşıyor. Sahip olduğu Cell Broadband Engine işlemci ve RSX grafik işlemci ile oldukça güçlü bir donanıma sahip olan Playstation 3, video oyunlarını hiç zorlanmadan ve takılmadan çalıştırabiliyor. Oyunların 1080p çözünürlüğünde oynanabildiği konsol, ayrıca bir medya merkezi olarak da kullanılabiliyor. Dahili Blu-ray disk sürücüsünün yanında sabit diskteki ya da USB portlarına bağlanan taşınabilir disklerdeki medyaları Full HD olarak oynatabilen ürün 3D özelliğine de sahip. Bu cihaz ayrıca fotoğraf görüntüleme ve müzik dinleme işlevlerini de son derece başarılı olarak yerine getirebiliyor.

Cihaz oyunların online olarak oynanmasının yanında, Playstation Store’daki hizmetlerden yararlanma ve genel internet erişimi için kablolu bağlantının yanında kablosuz bağlantı özelliğine de sahip. Playstation 3, ayrıca çeşitli aksesuarların kablosuz olarak kullanılabilmesine olanak sağlayan Bluetooth 2.0 teknolojisi ile de öne çııyor. Tüm bu özelliklerinin yanında PS Vita ile senkrozine olarak çalışabilen bu konsol ile oyunlar PS Vita üzerinden de rahatlıkla oynanabiliyor.

Playstation 3 Konsol Fiyatları

Playstation 3 konsol fiyatları konsol kasa tipine ve bellek kapasitesine göre değişiklik gösterir. Bu özelliklerin yanında konsolun yanında hediye olarak verilen aksesuarlar ve oyunlar da fiyatın belirlenmesinde etkili olur.

Playstation 3 ilk kez “fat” olarak da bilinen kalın kasalı modeliyle piyasaya sunulmuştur. Bundan sonra sırasıyla daha ince olan “slim” ve en ince olan “süper slim” versiyonlar satışa sunulmuştur. Az yer kapladıkları ve daha şık göründükleri için, konsol kasası inceldikçe fiyat etiketi de artar. Donanımsal olarak küçük farklar bulunsa da, her versiyonda aynı yazılımlar kullanılır ve kasa tipinin değişmesinin oyunların oynanmasında önemli bir etkisi yoktur.

Playstation 3 konsol fiyatlarını etkileyen diğer bir etken de konsolun dahili belleğidir. 12 GB’tan başlayarak 500 GB’a kadar varan sabit disk kapasitesine sahip ürünlerde, daha yüksek depolama alanına sahip olan modellerin fiyatları daha yüksektir. Kutu içeriğinde bir oyun kontrol cihazı bulunan bu ürünlerin, yanında ikinci oyun kontrol cihazı ya da oyun diski olan ürünlerin fiyatları da diğer ürünlere göre fazla olabilir.

Playstation 3 Konsol Seçimi

Playstation konsol seçiminde öncelikle kasa tipine karar verilmelidir. Fat olarak bilinen kalın kasalı konsollar, diğer ince modellere göre daha fazla yer kaplarlar ancak bazı fat modellerde Playstation 1 ve Playstation 2 oyunları da oynanabilir. Bu versiyonda kullanılan 65 nm işlemci teknolojisinin yerine slim versiyonlarda 45 nm’lik işlemcilerin kullanılması sonucunda enerji tüketimi de ciddi şekilde azalır. Fat ve slim versiyonlarda oyun diski konsol tarafından otomatik olarak içe alınırken, super slim modelde ise oyun diski konsol üzerindeki kayar kapağın açılması ile doğrudan konsol içerisine yerleştirilir. Bunların dışında kasa tipi, oyun oynanışını etkilemez.

Ürün tercihinde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta, sabit disk kapasitesidir. Oyunlar daha çok disk üzerinden oynanıyorsa, düşük kapasiteli ürünler yeterli olacaktır. Ancak Playstation Store’dan oyun satın alınıp konsola yüklenecekse, daha yüksek kapasiteli bir konsol tercih edilmelidir. Konsol disk kapasitesi ayrıca tüm modellerde sonradan da arttırılabilir.

Playstation 3 konsol seçiminde, konsolla birlikte verilen aksesuarlar ve oyunlara da dikkat edilmelidir. Çeşitli kampanyalar ile konsolların ekstra kontrol cihazı ve oyunlar ile birlikte paket olarak sunulması, bu aksesuarlara normal satış fiyatlarından çok daha uyguna sahip olunabilmesini sağlar.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

PlayStation 3 Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 25 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226059/1200413