PlayStation 3 Oyunları

Oyun dünyasına şekil veren markalardan Sony, yedinci nesil oyun konsolu PlayStation 3 ile sayısız kullanıcının muazzam oyun deneyimleri yaşamasını sağladı, sağlamaya da devam ediyor. Konsol için hazırlanan çoklu platform ya da konsola özel PS3 oyunları, sundukları eğlence ve özgünlük sayesinde yıllara meydan okuyor. Bu noktada PS4 konsol fiyatı aralığını yüksek bulan teknoloji meraklıları, konsol cephesinde PlayStation 3 kullanıp diledikleri yapımları, bu platformda deneyimleyebiliyor. HD devriminin yaşandığı yıllarda oyun tutkunlarıyla buluşan konsol, bugün, klasik olarak adlandırılacak sayısız dijital esere ev sahipliği yapıyor. Böylece PS3 oyun listesi, birbirinden kaliteli yapımlarla dolup taşıyor. Nintendo oyunları ile zaman geçirmekten hoşlanan küçük yaştaki oyuncuların da ekran karşısında keyifli saatler geçirmesine ortam hazırlayan PS3 çocuk oyunları da bulunuyor.

Dillere Destan Exclusive PS3 Oyunlarını Deneyimlemeye Hazırlanın

İlk PlayStation’dan bu yana kendi konsoluna özel oyunlar hazırlatma konusunda son derece istekli ve başarılı olan Sony, exclusive olarak nitelendirilen platforma özel oyun konseptini, PlayStation 3 tarafında da sürdürüyor. PS3 savaş, yarış, simülasyon oyunları arasından bazıları, doğrudan konsola özel olarak geliştiriliyor. Yüksek prodüksiyon kalitesine sahip (AAA) yapımlar, oyun tutkunlarını ekran karşısına kilitlerken sundukları görsel ve işitsel tecrübe ile nice oyuna da ilham kaynağı oluyor. Sony’nin gözbebeği oyun stüdyolarından Naughty Dog tarafından hazırlanan aksiyon-macera serisi, hayatta kalma ve aksiyonu duygusallıkla harmanlayarak sunan ve daha sonra seriye dönüşen oyunlar, Guerrilla Games’in uzman olduğu sert aksiyon türünün en iyi örneği olan FPS türü PS3 oyunları, hâlâ çok konuşuluyor ve oynanıyor.

Tercihinize ve oyun desteğine bağlı olarak; DualShock 3 oyun kontrolcüsüyle, Move kontrolcüsüyle, konsolun desteklediği direksiyon setleri ve joystick’lerle tadını çıkarabileceğiniz exclusive yapımlar, PS3 oyun CD setleri veya tek şeklinde sunuluyor. Edindiğiniz diskleri, konsolun disk sürücüsüne takıp kısa süreli bir kurulum aşamasının ardından istediğiniz yapımlarla hemen zaman geçirmeye başlamanız mümkün oluyor.

Hangi Türlerde PlayStation 3 Oyunları Var?

Yalnızca PlayStation 3 platformunda yayımlanan oyunların yanı sıra konsola çıkan çoklu platform yapımlar da bulunuyor. Özellikle Japon oyun stüdyolarınca hazırlanan ve birçoğu, çok oyunculu (multiplayer) formda olan PS3 oyunları, konsolun uzun süreler boyunca değerlendirilebilmesini sağlıyor.

Söz konusu, PlayStation 3 olduğunda akıllara ilk gelen oyun türü şüphesiz spor oyunları oluyor. Japonya ve ABD’nin önemli oyun stüdyolarının imzasını taşıyan futbol ve basketbol oyunları, gerek tek kişi gerekse çoklu oyuncu desteğine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Serilerin her yeni ürününde değişen sporcu kadroları, sahalar ve diğer özelliklere ek olarak grafik detayları da yenileniyor. Böylece oyun tutkunları kendilerini, âdeta gerçek bir karşılaşmanın içinde gibi hissedebiliyor.

“Konsolda FPS türü oyun oynanamaz,” gibi eleştirileri yerle yeksan eden sayısız FPS oyunu da konsolun kütüphanesini zenginleştirmeyi başarıyor. PC gibi platformlarda da boy gösteren önemli oyun markalarının pek çoğu, PlayStation 3 oyunları arasına da adını yazdırıyor. İnternet üzerinden arkadaşlarıyla özel karşılaşmalar yapmak arzusundaki oyun tutkunlarından tam not alan yapımlar, DualShock 3’ün ergonomik yapısı ve oyunların, bu kontrolcü için özel olarak optimize edilmesi sayesinde sorunsuz şekilde tecrübe edilebiliyor.

Aynı ekranı paylaşarak arkadaşlarına karşı yarışmak ya da onlarla, ortak düşmana karşı mücadele vermek isteyenleri ise yarış ve dövüş oyunları bekliyor. Genellikle ekranı ikiye bölerek her bir oyuncunun kendi alanını takip edebilmesini sağlayan yarış oyunları, nefes kesen oyun saatleri yaşanmasını sağlıyor. Dövüş oyunları ise arcade kültüründen gelen oyuncuları memnun ediyor. DualShock 3 kontrolcüsündeki analog çubuklardan destek alarak yıllardır ezbere bildikleri kombo ve özel karakter hareketlerini kolaylıkla yapabilen oyuncular, Move destekli kimi oyunlarda ise kendi fiziksel kondisyonlarına göre hamlelerini gerçekleştiriyor.

Bunların yanı sıra; müzik ve dans, spor, bulmaca, platform gibi pek çok türde PS3 oyunları bulunabiliyor. PlayStation 3 oyun fiyatları ise oyunun çıkış yılı, türü, yayıncısı gibi değişkenlere göre farklılık gösterebiliyor.

Favori Oyunlarınızı HD ve Full HD Çözünürlükte Oynayın

Altıncı nesil oyun konsollarına kıyasla çok daha yüksek performanslı donanım bileşenlerine sahip olan PlayStation 3, hesaplama gücü sayesinde döneminin yeni nesil oyunlarını HD (720p) ve Full HD (1080p) çözünürlükte çalıştırabiliyor. Böylece oldukça keskin görünen grafikler, saniyede 30 ya da 60 kare (fps) hızında ekrana yansıyor. Özellikle yarış gibi görüntülerin akıcı olması beklenen türlerdeki PlayStation 3 oyunları, sahiplerini memnun ediyor. Yüksek çözünürlüklü ekrana sahip televizyon sahiplerinin yanı sıra konsolundaki görüntüleri, HD projeksiyon modelleri aracılığıyla duvara yansıtarak oynamayı planlayanların beğenisini kazanan yapımlar, benzersiz oyun oturumlarının yaşanmasına imkân tanıyor.

Yalnızca PlayStation 3 platformunda deneyimlenebilen ve konsol için üretilen PS Eye Camera ile birlikte çalışan yaşam simülasyonu oyunlarının çözünürlükleri ise değişkenlik gösterebiliyor. Zira oyun konsolu, bu tür yapımları bir çeşit artırılmış gerçeklik sistemi ile çalıştırıyor. Eye Camera’nın kullanıcıların hareketlerini gerçek zamanlı algılaması gibi durumlar, konsola ekstra hesaplama yükü getirebildiğinden ilgili oyunların kare/saniye ve çözünürlük değerleri değişebiliyor. Genellikle erişilebilir aralıklarda seyreden PS3 oyun fiyatları, kütüphanesini geliştirmek isteyen kısıtlı bütçeli oyun tutkunlarını sevindiriyor.

Diskli Oyun Koleksiyonunuzu PlayStation 3 Oyunları ile Güçlendirin

Geçmişten bugüne dek sahip olduğu oyunların tamamını fiziksel kopyalar şeklinde edinenler, koleksiyonlarını, Blu-ray disk ile sunulan PlayStation 3 oyunları ile güçlendiriyor. Evinin ya da odasının bir bölümünü oyun koleksiyonunu sergilemek için dizayn edenler; kutusu, kutu içeriği, kitapçığı ve seçtiği ürüne göre oyun figürü gibi ekstralar için fiziksel oyunlara yatırım yapabiliyor. Zaman içinde ulaşılabilirliği azalacağı için koleksiyon değeri kazanabilecek olan standart ve PS3 Türkçe oyunlar, konsolun çıkışının üstünden uzun süre geçmesine rağmen hâlâ oyuncular tarafından ediniliyor.

Devam eden seriler ya da Sony’ye özel oyunların yanında, bir dönemi yansıtan film ve müzik oyunları, özel oyun koleksiyonu yapanların alışveriş listelerine giriyor. Özellikle dünya çapında büyük ses getiren sinema filmlerinden hareketle hazırlanan ve satış sayılarıyla olduğu kadar teknik yönden de büyük bir başarı gösteren PlayStation 3 oyunları, koleksiyoncuların ilgisini çekiyor. Bunun yanında spor serilerini yakından takip edip her bir oyununun kopyasını arşivine kazandıran teknoloji tutkunları, ilgili yapımları, koleksiyonlarının bir parçası hâline getiriyor.

Hâlihazırda Move oyun kontrolcüsünü etkin şekilde değerlendirenler ise bulunması her geçen gün zorlaşan fiziksel formdaki Move destekli oyunlara yatırım yapıyor. Aralarında tenis, dans ve platform gibi farklı türlerdeki yapımların bulunduğu diskli oyunlar, zaman içinde oyun koleksiyonlarının nadide birer üyesine dönüşüyor.

PlayStation 3 oyunlarını iki kişi birlikte aynı ekrandan oynayabilir miyiz?

Tercih edeceğiniz yapımlardan eşli ve çok oyuncu destekli olanları birlikte oynayabilirsiniz.

Sanal gerçeklik destekli PlayStation 3 oyunları var mı?

PlayStation 3 sanal gerçeklik desteklemediği için bu tür yapımlar da platformda bulunmamaktadır. Ancak konsol ile uyumlu PS3 Eye Camera’yı edinerek artırılmış gerçeklik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Alınabilecek PS3 Türkçe oyunlar hangileridir?

Sony’nin Türkiye’deki oyun meraklılarına verdiği değerin bir göstergesi olarak; God of War 3, The Last of Us, Uncharted serisi gibi çok sayıda oyunda Türkçe alt yazı ve Türkçe seslendirme desteği bulunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PlayStation 3 Oyunları

859 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 859 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?