Nintendo Oyunları

1889 yılında Japonya’da kurulan Nintendo, dünyanın önde gelen oyun geliştirici ve oyun konsolu firmalarından biridir. Özellikle Nintendo DS var olduğu günden bu yana en çok tercih edilenler arasındadır. Yenilenen teknolojik özelliklerle ve hedef kitle ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen oyun konsolları ve oyunlar, var olduğu günden bugüne dünya çapında büyük ilgi ile karşılanıyor. Nintendo oyunlarında yer alan meşhur karakterlerden olan Super Mario, Luigi ve Link günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Oyun konsolu ve oyun üretiminde başarısını kanıtlamış olan Nintendo, yenilikçi özelliklere sahip oyun konsolu ve oyunları her yaştan oyun tutkunları ile buluşturmaya devam ediyor.

Nintendo Switch Oyunları

Nintendo oyunları, Nintendo konsollarından ayrı düşünülemez. Nintendo oyun dünyasını en iyi şekilde keşfedebilmek için oyun konsolları hakkında da bilgi sahibi olunması gerekir. 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan Nintendo Switch, birçok yenilikçi özelliğe sahiptir. Yenilikçi özellikleri oyun performansını ve kullanıcının oyunlardan aldığı keyfi olumlu anlamda etkiler. Nintendo Switch, her yaştan oyunseverin her an her yerde oyun oynama keyfi yaşayabilmesine imkan verir. Farklı tuşlara sahip olan konsol sayesinde iki kişi aynı anda oyun oynayabilir. Çevrimiçi oyun özelliği de bulunan Nintendo Switch, aynı zamanda diğer switch konsolları ile de bağlantı kurar. Oyunları TV’den takip ederek oynayabilmenize de imkan veren konsol, oyunu TV’de 1080P’ye kadar, çıkarılabilir ekranında ise 720p çözünürlükte görebilmenizi sağlar. Nintendo Switch’in ekranı dokunmatiktir ve taşınabilir bir yapıya sahiptir. Dahili belleği ise daha fazla oyunu saklayabilmesi için artırılabilir. Konsol, sahip olduğu teknolojik yenilikler ve birçok oyun alternatifi ile oyun tutkunlarına keyifli bir oyun deneyimi yaşatır. Nintendo Switch, bir online servis aracılığıyla kullanıcısına ulaşır. Bu online servis sistemi sayesinde, aylık üyeliğe sahip olan kullanıcılar, her ay farklı NES ve SNES oyunlarına ücretsiz olarak ulaşabilirler. Ücretli üyeliğe sahip olan Nintendo Switch kullanıcılarının sahip olduğu avantajlar arasında özel indirimler, sesli iletişim ve çevrimiçi lobiler gibi ayrıcalıklar da yer alır. Bu özel sistem, akıllı cihazlar ile uyumlu çalışabilir. Nintendo Switch, oyunseverleri tatmin edecek geniş bir oyun yelpazesine sahiptir. Nintendo oyunları arasında NBA ve FIFA oyunları, Football Manager, Super Mario, Luigi’s Mansion, Just Dance ve Pokemon oyunlarının farklı versiyonları ile Lego Star Wars, The Walking Dead, The Legend of Zelda, Bomberman, MK8 Deluxe gibi heyecan verici oyunlar yer alır. Dünyanın en çok satan video oyunları serisi olan Super Mario, ilgi görmeye ve sevenlerini heyecanlandırmaya devam eder. Açık dünya oynanışına sahip olan Super Mario Odyssey, oyunseverleri farklı dünyalara açılan maceralarla buluşturur. Konsolun çıkış oyunu olan Breath of The, sahip olduğu yepyeni dinamiklerle sizleri Hyrule’un topraklarına davet eder. Nintendo Switch, her geçen gün kullanıcılarını yepyeni oyun sürprizleriyle şaşırtır. Konsol, Crysis serisinin ilk oyunu olan Crysis Remastered, Switch sürümü sayesinde meraklısıyla buluşur. Önceleri yalnızca dijital platformlarda satışı gerçekleştirilen oyuna, günümüzde dijital platform haricinde de sahip olunabilir.

Ayrıca Minecraft: Story Mode, I Am Setsuna, Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence with Power Up Kit, Sangokushi 13, Farming Simulator, Puyo Puyo Tetris S, Skylanders Imaginators, Minna de Waiwai! Spelunke gibi keyifli ve ilgi gören oyunlar da Nintendo Switch aracılığıyla ulaşabilecekleriniz arasındadır.

Popüler Nintendo Oyunu Super Mario Serisi

Super Mario oyunu, Nintendo kullanıcılarının vazgeçilmez oyunları arasında birinci sırada gelir. Talep gören ve sevilen bir oyun olan Super Mario’nun farklı versiyonları, Nintendo’nun tüm oyun konsolları için özel olarak tasarlanmıştır. Super Mario oyunu, ana karakter olan Mario’nun maceralarını konu edinir. Oyun 7’den 70’e herkesin ilgisini ve beğenisini toplamayı başarmıştır. Geçmişte ve günümüzde ilgiyi üzerinde tutmayı başaran ve her kullanıcıya unutulmaz bir oyun deneyimi yaşatan Super Mario oyunları, çeşitli temalara ayrılmıştır. Oyun benzer tema içeren farklı bölümlerden oluşur. Super Mario serisinin ilk oyunu Super Mario Bros’tur. Super Mario Bros, ilk olarak Nintendo Entertainment System (NES) konsolu için çıkarılmıştır. İlk çıkıştan sonra farklı versiyonlarla geliştirilmeye devam edilen oyun, çıkış konseptine ve oyun öğelerine bağlı kalmıştır.

Nintendo Switch Oyunları ile Nintendo Switch Lite Oyunları Arasındaki Farklar

Nintendo Switch oyunlarının büyük bir kısmı, özellikle elde taşınabilirliği destekleyen oyunlar Nintendo Switch Lite ile de oynanabilir. Oyunlar aynı olsa bile konsol özelliklerinden dolayı oyun deneyimleri farklıdır. Nintendo oyunlarının özelliklerinin konsolun özellikleriyle bir bütün olarak düşünülmesinin en önemli nedeni de budur. Nintendo Switch ev ortamında, elde, masa üzerinde ve televizyona bağlanarak oynanabilirken, Nintendo Switch Lite sadece el konsolu olarak tasarlanmıştır. Nintendo Switch ayrılabilir iki adet Joy-Cons’a sahiptir. İkiden fazla kişiyle oynamak isteyenler, Joy-Cons sayılarını artırabilir. Aynı anda birden fazla kişiyle oynanabilen Nintendo oyunları, Switch için uygundur. Switch Lite, Joy-Cons’a sahip değildir. Bütün özellikler ve kontrol cihazı, kullanıcıya cihaza entegre edilmiş şekilde sunulur. Elde taşınabilirliği desteklemeyen oyunlar için Switch Lite’a kontrol cihazı bağlanması gerekir.

Stratejik bir oyun olan ve taşınabilirliği destekleyen Apex Legends, Assassin’s Creed: The Rebel Collection, BioShock: The Collection, Mortal Kombat 11: Aftermath, Oddworld: Stranger’s Wrath, Red Wings: Aces of the Sky, Snakeybus, Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, Stubbs the Zombie, Super Crash KO gibi oyunlar, Nintendo Switch Lite konsol ile oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer alır. Daha fazla oyuna dijital ortamlardan erişebilirsiniz.

Nintendo Wii Oyunları

Nintendo Wii, sunduğu yenilikler ve etkileyici özelliklerle oyun performansını olumlu yönde etkiler. Harekete duyarlı sensörlere sahip olan kumandalar, kullanıcısına sıradışı bir oyun deneyimi yaşatır. Nintendo Wii oyunları, internet üzerinden online olarak oynanabilir. Oyunlarda hareket algılayıcı kontrol sistemi, dünyaya ilk olarak Nintendo Wii ile tanıtılmıştır. Myworld oyunu, Nintendo Wii ile bambaşka bir deneyime dönüşür. Oyundaki testereyi, hareket sensörü sayesinde ellerinizi hareket ettirerek kullanabilirsiniz. Hareket sensörü, el hareketlerinizi algılar. Nintendo Wii, oyunseverlere bunun gibi birçok sıradışı ve keyifli deneyim yaşatır. Bu yenilikçi konsol sayesinde, klasik oyunlara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Nintendo 64, Super Nintendo gibi konsolların en eğlenceli oyunlarını Wiiware üzerinden indirerek, Wii farkıyla deneyimleyebilirsiniz. Wiiware, Nintendo Wii’nin sizi birçok oyunla buluşturan oyun marketidir. Teknoloji harikası oyun konsolu, oyunlara kendi yarattığınız karakter ile katılmanıza imkan verir. Bu sayede Wii oyunlarından aldığınız keyif katlanarak artar. Futbol ve tenis gibi spor oyunlarını oynarken, ayrıcalıklı özellikler sayesinde gerçek bir oyun deneyimi yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Wii bowling oynarken, kumandayı tutuş şekliniz nasılsa topu atış şekliniz de öyle olacaktır. Nintendo Wii dört kişi ile oynanabilen birçok oyunu destekler. Bu sayede ailenizle ve arkadaşlarınızla farklı oyunları deneyimleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konsolun SD kart yuvasına sahip oluşu, oyunlarınızı yanınızda taşımanızı ve farklı konsollarda kullanabilmenizi sağlar.

New Super Mario Bros, Silent Hill: Shattered Memories, MadWorld, LostWinds: Winter of the Melodias, Dead Space Extraction, Rabbids Go Home, Guitar Hero 5, A Boy and His Blob, Tiger Woods 10, Naruto: Clash OF Ninja Revolution 3 gibi oyunlar Nintendo Wii’nin desteklediği en beğenilen oyunlar arasında yer alır. Nintendo Wii’nin desteklediği diğer oyunlara Wiiware üzerinden ulaşabilirsiniz.

Nintendo Wii U Oyunları

Nintendo Wii U, Nintendo’nun Wii konsolundan sonra çıkardığı farklı özelliklere sahip versiyonudur. Wii U, Nintendo’nun HD görüntü sunabilen ilk konsolu olma özelliği de taşır. Konsolun birinci kontrolcüsü Wii U GamePad’dir. GamePad yön tuşlarına, dokunmatik ekrana, eylem düğmelerine ve analog çubuklarına sahiptir. Sahip olduğu bu özellikler, oyun konsolunu çok yönlü bir şekilde kullanmanızı sağlar. Nintendo Wii U, Wii ile uyumlu olan bütün yazılım ve aksesuarları destekler. Nintendo Wii U oyunlarının kitapçıklarına, yalnızca dijital ortam aracılığıyla ulaşılabilir. Konsol bölge kilidine sahip olduğu için kendi bölgesinden alınan yazılımları açar. Nintendo Wii U, The Legend Of Zelda, Donkey Kong, Super Mario oyunlarını ve Wii Party U, Wii Fit U, Wii Sports Club gibi Wii serisi parti oyunlarına sahiptir. FIFA 13, Funky Barn, New Super Mario Bros. U, Sing Party, Wipeout 3, ZombiU, Just Dance 4, Darksiders II, Sports Connection, Batman: Arkham City - Armored Edition, Nintendo Land, Scribblenauts Unlimited, Warriors Orochi 3 Hyper, Your Shape: Fitness Evolved 2013, Skylanders: Giants gibi oyunlar da Wii U lansman oyunları arasında yer almıştır. Wii U konsolunun en sevilen ve ilgi gören ürünleri arasında Super Mario birinciliğini korumuştur. Mario Kart 8 oyunu talep gören oyunlar arasında birinci olurken onu Super Mario 3D World ve New Super Mario Bros. U takip etmiştir. Dijital ortam aracılığıyla Wii U oyunlarına siz de sahip olabilirsiniz.

Nintendo DS, 3DS, 3D, 64 Oyunları

Nintendo DS çift ekranlı bir konsoldur ve iki adet oyun kartuşu girişi vardır. Kartuşlardan biri NDA oyunlarını diğeri ise GBS oyunlarını destekler. Konsolun sahip olduğu ekranlardan biri dokunmatik özelliğe sahiptir. Eğer isterseniz oyun ekranını, konsolun özel kalemiyle veya parmağınıza geçireceğiniz özel aparatı ile de kontrol edebilirsiniz. Nintendo DS, sahip olduğu mikrofon özelliğiyle kullanıcılarına farklı oyun deneyimleri yaşatır. Konsolun sahip olduğu dokunmatik ekran, oyunlardan ekstra keyif almanızı sağlar. Kullanıcılar Mario 64 DS oyununda, ekranı analog bir kol gibi kullanabilir. Cihazın sağında ve solunda yer alan hoparlör, oyunun içindeymiş gibi hissetmenize yardımcı olur. Güçlü grafiksel kaliteye de sahip olan Nintendo DS ile bütün oyunlar ayrı bir zevke dönüşür. Mario & Luigi: Bowser's Inside Story, Might and Magic: Clash of Heroes, LEGO Rock Band, Moon, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure, Rhythm Heaven, Professor Layton and the Diabolical Box gibi oyunlar, en çok tercih edilen Nintendo DS oyunları arasında yer alır.

Nintendo 3DS, Nintendo’nun oyunseverlere sunduğu dördüncü DS modelidir. Konsol, üç boyutlu gözlüğe ihtiyaç olmadan 3D efekt sağlayabilir. Ekran çözünürlüğü oldukça iyidir. SD, 3DS ve DS Card Slot girişleri, oyun saklama gibi konularda kullanıcısına kolaylık sunar. Pokemon X, Pokemon Y, Kirby Triple Deluxe, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, Tomodachi Life, Bravely Default, Mario Golf: World Tour, Mario Party: Island Tour, Disney Magical World gibi oyunlar, Nintendo 3DS ile oynayabileceğiniz oyunlardan yalnızca birkaçını oluşturur. Nintendo 3DS, farklı oyun zevklerine uyum sağlayabilecek birçok oyunu destekler.

Nintendo 64, başlangıçta iki adet oyun ile kullanıcısına sunulmuş ve devamında birçok farklı oyunla da göz doldurmuştur. Günümüzde farklı versiyonları veya benzerleri bulunan Nintendo 64 oyunları, oyunseverler tarafından güncel konsollar ile oynanmaya, ilk günkü gibi sevilmeye devam etmektedir. Donkey Kong 64, Super Mario 64, Paper Mario, Snowboarding gibi oyunlar en çok sevilen Nintendo 64 oyunları arasındadır. Özellikle Super Mario serisi, her dönem en çok sevilen ve tercih edilen oyunlar arasındadır. Güncel konsollar ve üst versiyon oyunlar arasından zevkinize uygun olanları bulup Nintendo keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bir döneme damgasını vuran Nintendo Classic Mini, oyunseverlerin favorileri arasındaki yerini korumaya devam eder. İlk olarak Super Mario Bros ile piyasaya sürülen konsol, gördüğü yoğun ilgiden dolayı yakın geçmişte en sevilen 30 adet oyun ile kullanıcıları ile buluşmuştur. HDMI çıkışı sayesinde son teknoloji TV’lere de bağlanabilen Nintendo Mini Classic oyunları, Balloon Fight, Bubble Bobble, Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Donkey Kong, Donkey Kong Jr.,Double Dragon II: The Revenge, Dr. Mario, Excitebike, Final Fantasy, Galaga, Ghosts ‘n Goblins, Gradius, Ice Climber, Kid Icarus, Kirby’s Adventure, Mario Bros, Mega Man 2, Metroid, Ninja Gaiden, Pac-Man, Punch-Out!! Featuring Mr. Dream, StarTropics, Super C, Super Mario Bros, Super Mario Bros 2, Super Mario Bros 3, Tecmo Bowl, Zelda II: The Adventure of Link ve The Legend of Zelda’dan oluşur.

Nintendo Oyunları İki Kişi ile Oynanabilir Mi?

Nintendo oyunları, eğer tercih edilen oyun çoklu oyun özelliğine sahipse iki veya daha fazla kişi ile de oynanabilir. Nintendo oyunları içerisinde, çoklu oyun özelliğine sahip birçok seçenek vardır. Tercih ettiğiniz oyunu oynamaya başlamadan önce, ekrandaki çoklu oyun modunu tercih etmeniz gerekir. Ayrıca, bir oyunun kaç oyuncu ile oynanabildiğinin bilgisine, Nintendo eShop üzerinden veya bilgi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nintendo Oyunlarını TV’de Oynamak Mümkün Müdür?

Nintendo oyun konsolunuz, oyunu TV’de oynamanız için uyumlu ise yapmanız gereken şey, Konsol ile TV arasındaki bağlantıyı sağlamaktır. Nintendo genellikle bir Doc yardımıyla TV’ye bağlanır. Doc olmadan TV’ye bağlanmak biraz daha zahmetlidir. Nintendo’yu en kolay haliyle TV’ye bağlamanız için, bağlantı yuvasını konsolunuza taktıktan sonra, HDMI kabloyu kullanmalısınız. Kablonun bir ucunun TV’ye bir ucunun konsola bağlı olduğuna emin olduktan sonra, konsolunuzu bağlantı istasyonuna yerleştirerek büyük ekranda oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Eski Nintendo Oyunları Yeni Konsollar ile Oynanabilir Mi?

Nintendo, oyunsever kullanıcılarının bazı oyunlara karşı bağlılığını bildiğinden yeni konsollarda eski oyunların çalışmasını destekler. Ancak bu her konsol ve her oyun için geçerli değildir. Genellikle Wii, Wii U ve 3DS gibi versiyonlar, farklı konsollar tarafından desteklenen yapımlardır. Hangi konsolların hangi oyunları desteklediğini detaylıca öğrenebilmek için Nintendo oyunları satan mağazaları ziyaret edebilir veya Nintendo eShop’u ziyaret edebilirsiniz. Nintendo oyun konsolları ve oyunlar hakkındaki bilgileri detaylı bir şekilde incelemeniz, her zaman doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.

Nintendo, 7’den 70’e herkesin her an her yerde oyun oynayabilmesine imkan verir. Bu sayede aileniz ve sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmenizi sağlar. Hedef kitlesinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulunarak ürettiği oyun ve konsollar, tüm oyunseverler tarafından büyük beğeni ile karşılanır. Nintendo imzası taşıyan konsol ve oyunlar günümüz teknolojisi ile güncellenirken, klasik olana bağlı kalınır. Her bir yenilik oyun tutkunlarını heyecanlandırmaya yeter. Yıllar geçse de verdiği keyif hiç azalmayan Nintendo’nun hayata renk katan dünyasıyla henüz tanışmadıysanız, bir an önce keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nintendo Oyunları

512 ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Nintendo
Nintendo
Nintendo Oyunları
Nintendo Oyunları
Nintendo DS Oyunları
Nintendo DS Oyunları
Nintendo Wii Oyunları
Nintendo Wii Oyunları
Nintendo Switch Oyunları
Nintendo Switch Oyunları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 512 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?