Nintendo DS Oyunları

Nintendo DS Oyunları

Çağımızda yeri oldukça geniş olan oyunlar küçükten büyüğe herkesin ilgi alanı olmayı hızlı bir şekilde başardı, hepimiz gerek günün stresini, gerek can sıkıntımızı gidermek için çeşitli oyunlar oynayarak zaman harcıyoruz. Trafikte, uzun yolculuklar da, bir yerde beklerken bile o anı boş ve bir şeyle ilgilenmeden zaman geçiriyor olma hissi sizleri oyun oynayarak beklemeye zaman geçirmeye teşvik ediyor olmakta, aslında bazen sevdiğimiz kişilerle yan yana da olsak, bazen onları da oynadığımız oyuna dahil ederek, bazense onlardan bağımsız oyunlara kapılıp odaklanıp ortamdan koptuğumuz anlar yaşanabiliyor. Yalnız oynadığımız oyunlara oyun çeşitlerine göre farklı kişiler eklenebiliyor ve birkaç kişiyle oynayabiliyorsak bu durum olduğumuz ortamda yan yana yapılabilecek etkinlikler dışında bu keyifli ve yenme yenilme sohbetleri ile arkadaşlarımız ile bir araya gelip bir arada çay kahve içmek elimizde ki konsol ile yan yana oyun oynamanın apayrı bir motive edici ve stres atıcı tarafları da bulunmaktadır.Oyunlar hayatlarımızın içindeki yaşantılar da ele alabiliyor bazen, hatta kişilik ve karakterimize yakın oyunlar bulduğumuzda onu oynarken başarılı olma hırsı ve azmi bizi gerçek hayatta yapmak istediklerimize yaklaştırır ve hayal dünyamızı olumlu anlamda genişletiyor olma tarafları da bulunmaktadır. Nintendo Ds Oyunları 2004 yılında Japonya merkezli ve beraberinde birçok uluslu konsol oyunu elektronik ve teknoloji şirketidir.

Hayatımızda her alandan teknolojik yenilikler girerek, çok çeşitli gelişim ve bilgi paylaşımlarına da faydalı olabilmektedir,oyun seçenekleri olan bir oyun konsoluna sahiptir, içerisine kolaylıkla yerleştirdiğimiz oyun kartları ile taşınması ve her alanda pratik kullanımı ile ön plandadır, ayrıca çocuklu aileler ebeveynler içinde bazen kolaylık sağlar hayatımız da ama bazen de önüne geçmek de güçlük yaşadığımız zorluklara yol açar, çoğu zaman çocuklarımız oyalansın bitmek ve tükenmek bilmeyen istekler de bulundukları anlar da ellerine oyun oynayacakları oyalanacakları yaptıkların da sesleri ne ile az çıkıyorsa ve ne ile çok vakit geçiriyorlarsa onları vererek vakit geçirmelerini istiyoruz ama bunun dengesini doğru ayarlayamadığımız dönemlerde maalesef kontrolü çocuğumuzda kaptırmış oluyoruz ve çocuğumuzu ister istemez bağımlılık haline getirmiş oluyoruz.

Nintendo DS, Nintendo’nun markasının çıkardığı bir dokunmatik ekran olarak sizlerle tanıştırıldı,alt ekrana ve Wi-Fi bağlantısı gerektiren bir el konsoludur, bu konsol taşınabilir ve diğer kullandığınız elektronik eşyalarınıza pratik bir şekilde bağlanabilir. Seyahat halinde çantamızda, yanımızda kolayca erişim sağlayabiliriz. Nintendo Ds İsminin açılımı ise: Dual Screen olarak belirtilmiştir, yani çift ekran demektir bunun kod adı da mevcuttur o ise ‘NTR’ olarak ifade edilmektedir.

Nintendo Switch konsolları hayatımıza hibrit kullanım şekli olarak sizlere sunulan bir oyun konsoludur. Bu oyun konsolunun dikkat çeken en belirgin yanı hem sabit bir oyun konsolu olarak kullanılabilmesi hem de bir tablete ya da bir bilgisayara bağlayarak taşınabilir ve istediğiniz her yerde oyun konsolu haline getirilerek kullanabilmenizdir.

Nintendo DS İle Nintendo DS Lite Arasındaki Fark Nedir?

Nintendo Ds çıkarılan ilk dokunmatik ekrana sahip olan konsol olarak yer almaktadır, DS lite ile arasındaki fark ise, . Nintendo DS den daha küçük, ilk çıkan modeline göre daha hafif, ekran yapısı ince ve parlak bir görünüme sahip olmaktadır, NDS Lite isimli boyut özelliklerine sahiptir ve bunun sayesinde oldukça kolay taşınır.

Nintendo Switch İnternet Olmadan Oyun Oynayabilir Miyiz?

Maalesef oynanamıyor, içinde yer aldığı aktif olarak tüm teknolojik oyunlarda olduğu gibi bu konsolda bir İnternet bağlantısı gerektiriyor, uygulamayı kullanacağınız çevrimiçi hizmetlere sahip olmamaktadır. Yalnızca oyunu indirmek istediğimizde ve Nintendo Switch Ana Menüsünde yer alan güncellemeleri kontrol etmek istediğimizde bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.

Nintendo DS Oyunları Çeşitleri Nelerdir?

 • Speed Racer
 • FİFA 2009
 • Kim Possible
 • Mario Kart DS
 • Mario VS Donkey Kong
 • Mario Party
 • HelloKitty
 • Littlest Pet Shop 3
 • Yakuman DS
 • Ben 10 Ultimate Alien
 • Pictoimage
 • Crossword DS
 • Indiana Jones 2
 • Super Mario DS
 • MarvelSuperHero Squad
 • Rhythm Paradise
 • TheLegend of Zelda: Breath of the Wild
 • Bayonetta 2
 • Hades
 • Splatoon 2
 • Pokemon Sword & Shield

Günümüz Çağında Nintendo Oyunlarının Çocuklara Faydaları ve Zararları

Teknolojik anlamda hızla gelişen bir çağda çocuklarınıza hem kendi dönemizin ne kadar renkli keyifli eğlenceli olduğunu aşılamaya yaşatmaya çalışıyorken, hem de bir elimizde telefon karşımızda TV Televizyon Bilgisayar gibi teknolojik gelişmelerden kendimizi alamıyoruz, bu durum da anlattıklarımızı çocuklarımıza maalesef yapay bir şekilde ifade edebiliyoruz, gerçek anlam da yaşatarak çok ifade edemiyoruz, çünkü bizlerde çağın çok hızlı şekilde akıyor olmasına maalesef kapılmış durumdayız, zaman zaman çocuğumuza yasaklar kurallar koyuyoruz fakat çocuğumuzla iletişim kurarken bile belki de çoğu zaman yüzüne bakmadan, oyunlara odaklanarak ya da onları kısa kısa dinleyerek, kısa kısa cevaplar vererek iletişim kuruyoruz, sonra zaman geçtikçe bakıyoruz ki çocuğumuz da bizlerle aynı şekilde iletişim kurmayı görüyor,öğreniyor ve uyguluyor. Fayda olarak görebileceğimiz tek yanı çok çok yakın takipte kalarak sizlerin gözlemi dâhilin de oyunlar oynamaları, yaşlarına uygun olan oyun çeşitlerine yönlendirilmeleri ve oynadıkları oyun içeriklerinde ki her şeyin o an bir hayal dünyasından, oyundan ibaret olduğunu, bunun için asla hırs kazanma güdüsü beslememeleri muhakkak empoze edilmelidir tabi ki de çocuklarınızın yaşlarına göre uygun olan oyunları seçmek ilk başta yapılması gerekenler arasında ve bunun için ebeveyn olarak öncelikle çocuğumuza seçeceğimiz oyunu ya da çocuğumuzun istediği oyunu ona alırken oyunu detaylı araştırmamız gerekir hatta öncesinde kendimizin oynamasında fayda bulunmaktadır.

Çocuklar gerçekten teknolojiye çok hızlı şekilde ayak uydurabiliyorlar ve bu yüzden onların dünyasına soktuğumuz her yenilik onların gözünde nasıl görünüyor, onların algıların da nasıl yer ediyor buna çok dikkat etmeniz gerekiyor, bizler sizler için teknolojik imkanlarının, faydaları zararları mümkün olduğunca dile getirmeye çalışıyoruz elbette ama çocuklarınız bile bunlara hızlı erişim sağlayabiliyorlar, her şeyin başında iletişim, doğru anlatım ve doğru yönlendirme geldiğini unutmamalıyız, çocuklarınız oynadıkları oyundan zeka gelişim, analitik düşünme, oyun esnasında bir sonraki hamlede karşısına çıkacak farklı parkuru veya farklı bölümü düşündüğünde aynı zaman da beyin motor gelişimi kaslarını ve düşünme sıralamasını da aktif kullanmaya başlayabilir, bu da yukarıda da bahsettiğimiz gibi çocuğumuzu yönlendirdiğimiz oyunların içeriklerine, çeşitlerine ve onlardaki etkilerine yoğun olarak bağlıdır. Oyunlar her yaşa her gelişim ve ilgi alanına göre farklılık göstermektedir ve çeşitleri çok fazla olmaktadır, bazen seçmekte kararsız kalırız, bazen tavsiye üzerine alırız ama bu oyunların en keyifli tarafı eşleştirilerek oynayabiliyor olmasıdır, uzakta olan arkadaşımız ile ve ya hiç tanımadığımız kişilerle eşleşerek bazen aynı takım da bazen ise karşılıklı takımlar da yer alarak hem beraberinde sosyal taraftan da sevdiğimiz kişilerle yan yanaymışsınız gibi birlikte yapmaktan hoşlandığınız etkinliklerinizi yapabiliyor olmanız büyük keyif verici ve eğlenceli hale gelmiş oluyor.

Nintendo DS Oyunlarını Satın Almanın Maliyetleri Neden Yüksek?

Bu konuda hemen hemen herkesin aynı farklı sorunları da vardır,sorun şu ki Türkiye’ de bu oyunların maliyetleri oldukça yüksek bulunuyor, nedeni birçok kişiye göre farklılık gösteriyor. Kimileri Nintendo'nun Türkiye pazarı olmadığını bile getiriyor, kimisine göre Nintendo ezelden beridir Türkiye’de çok fazla satmadığı için o nedenle firma yerelleşme yapmadığı ifade ediliyor, ayrıca bu oyunların fiyatları doğrudan Pound veya Euro olarak hesaplanıyor ve bu yüzden yerelleştirme yapılamadığı sıkça söyleniyor. Günümüz şartlarında da dolar kur değişkenliği çok yüksek şekilde yerini belli ediyor. Bu tarz konsol oyunları zaten satın alma ve erişim zorluğu ve maliyetinin yüksekliği ile hep ön plana çıkmıştır, kimi zaman satın alan arkadaşlarımızdan kendi konsolunuza çeşitli yöntemlerle yükleme kartsız kullanım, uygulama indirme gibi çözümler arıyoruz kimi zaman da yan yana geldiğimiz arkadaşlarımız da sevdiğimiz oyun mevcut ise konsol değiştiririz ya da onun oyun kartları ile kendi kartlarımızı değiştirerek farklı oyunları oynayabilme ve erişebilme çözümleri bulabiliriz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nintendo DS Oyunları

68 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 68 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226061/33000024/1204515