Kazak

Moda sektörü, kış giyimi için de, her sene birbirinden farklı konseptler sunuyor. Bu konsept tasarımlarla hazırlanan kış giyiminde de soğuk havaya uygun giyecekler ön plana çıkıyor. Soğuk kış ayları için tasarlanan  ürünler sıcak tutma özellikleri ile ve farklı modelleri ile sunuluyor. Kazaklar, kış giyiminin vazgeçilmezleri olarak giyim ve moda sektöründe geniş yer tutuyor. Erkek kazakları da yün, pamuk, triko veya bunların karışımları ile oluşabilen erkek kazak örnekleri ile öne çıkıyor. Erkek kazak giyim modelleri içerisinde, erkek kazak classics modelleri, spor kazak modelleri, desenli, düz, saç örgülü modelleri gibi geniş ürün yelpazesi ile sunuluyor. Standart beden, slim fit, standart fit kalıpları ile erkek kazak genç stili giyiminde öncelikli seçenekler olabiliyor. Yün, kaşmir, pamuklu  kazak çeşitleri ve birbirinden farklı yaka ve renk modellerini Hepsiburada’da bulabilirsiniz. 

Erkek Kazak Modelleri

Erkek kazak modelleri genelde yaka modellerine göre isim alabiliyor. V yakalı modeller, bisiklet yakalı modeller, boğazlı modeller, yarım boğaz balıkçı modeller farklı kazak kombinlerini oluşturabiliyor. Renk tercihlerinde ise siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renk kullanımı ağırlık kazanırken, pembe, mavi, gri tonları da erkek kazak modellerinde öne çıkıyor. Erkek kazak modelleri ya da yakalı erkek kazak modelleri şu şekilde sıralanabiliyor:

 • V Yakalı Erkek Kazak Modelleri

Koyu renklerden, açık renklere kadar beğeninize uygun her renk v yakalı kazaklar bulmak mümkün. V yakalı erkek kazakları, gömlek ile birlikte kombin edilebilir kazak modeli olduğundan iş ve toplantılarda, özel günlerde daha fazla tercih edilebiliyor. Gömlekle birlikte daha klasik bir tarz oluştururken, gömleksiz de kullanılabiliyor. T-shirt ile kombinlenen v yaka kazaklar ise daha spor bir görünüm  kazandırabiliyor. Günlük spor kullanım veya özel gün kullanımlarında tercih edilebiliyor. Baklava desenli erkek kazak modelleri v yakalı kazaklarda sık kullanılan bir desen olarak karşımıza çıkıyor. Düz renk triko kazaklarda da v yakalı modeller fazlaca kullanılıyor. 

 • Bisiklet Yakalı Erkek Kazak Modelleri

Bisiklet yakalı erkek kazak modelleri, desensiz, desenli, salaş veya dar kalıplı olarak çeşitlenebiliyor. Bisiklet yaka kazaklar spor giyim tarzı ile daha uygun olabiliyor. Kot pantolon veya kumaş pantolonlarla birlikte kombin edilebiliyor. Ayrıca bisiklet yaka kazakların içerisine gömlek de giyilebiliyor. Farklı tarz ve kombinlerle kullanılabiliyor. Bisiklet yakalı erkek kazaklar çok kalın dokuya sahip olmadığı sürece bahar aylarında da kullanılabiliyor. Triko ve pamuklu kumaşlardan elde edilen bisiklet yaka kazaklar hem bahar hem kış aylarında kullanılabiliyor. Yün, kaşmir gibi daha kalın yapılı bisiklet yakalı kazaklar ise kış ayları için daha uygun olabiliyor.

 • Boğazlı Erkek Kazak Modelleri

Boğazlı erkek kazak modelleri kış ayları ve soğuk havalar için daha uygun kazaklar olabiliyor. Boğazı sıcak tutma özelliğinin yanında mont veya kabanlarla birlikte kullanımında şık bir görünüm de oluşturabiliyor. Erkek kazak balıkçı yaka modelleri de boğazlı kazak modelleri içerisinde yer alıyor. Boynu sararak katlanabilen, bazen de yarım boğaz şeklinde olabilen yaka modellerine sahip balıkçı kazaklar, erkekler tarafından oldukça fazla kullanılıyor. Fermuarlı ve  boğazlı kazaklar da hem iş ortamlarında hem de günlük yaşamda tercih edilebilen bir model oluyor. Fermuar açılınca yakalı kazak kullanımına izin verdiğinden içerisine gömlek veya t-shirt giyerek de kullanabilirsiniz. Fermuarsız boğazlı kazaklar gömlek veya t-shirt ile birlikte kombinlemeye uygun olmayabiliyor. Triko kumaş yapılı boğazlı kazaklarda slim fit kesimler tercih edilebiliyor. Yün ve kalın boğazlı kazaklar da ise daha salaş modeller seçilebiliyor. Daha dar kalıplı modelleri  erkek badi kazak olarak da sunulabiliyor.

 • Yakalı Erkek Kazak Modelleri

Gömlek görüntüsünü kazakla birleştiren yakalı kazaklar da iş ve ofis ortamlarında uygun giyim tarzı olabiliyor. Yakalı erkek kazak modellerinde, yakanın birleştiği yerde düğmeler bulunuyor. Yakalı ve düğmeli görüntüsü kazağa,  gömlek şıklığı katabiliyor. Ceketlerin, blazer ceketlerin içerisine de giyilerek kombin edilebiliyor. Yakalı kazaklarda düğme yerine fermuarlar da kullanılabiliyor. İnce dokulu triko kumaşlarda yakalı modellerin daha fazla kullanıldığı görülüyor. Bu trikoların üzerinde herhangi bir markanın logosu da bulunabiliyor. Kazak kol manşetleri ve kazak uç kısımları yakanın örgü ve deseni ile uyum sağlayabiliyor. 

 •  Şal Yakalı Erkek Kazak Modelleri

Şal yakalı erkek kazak modelleri boyun kısmını saran kalın bir yaka ile farklı bir görüntü elde etmenizi sağlayabiliyor. Geniş yaka tercih edenler için uygun bir seçenek olabiliyor. Desenli kazaklarla, şal yaka kullanımı daha fazla olabiliyor. Yakanın geniş ve kalın olması kazağa derinlik katabiliyor.

 • Hakim Yaka Erkek Kazak Modelleri

Kısa yaka modeline sahip hakim yakalı kazaklar, sağ ve sol yakada etrafından kısa ve yuvarlak kesimli yaka tipi olarak karşımıza çıkıyor. Bisiklet yaka kazaklardan farklı olarak altta düğmeleri bulunuyor. Diğer yakalı kazaklardan farkı ise yakasının kısa olması ve boyun kısmında dik bir şekilde bitmesi. Genellikle triko tarzı ince örgülü kazak modellerinde hakim yaka modellerine rastlıyoruz. Yakanın ince yapılı olması ve boyunda bitmesi sebebiyle kalın kazak yapılarında çok tercih edilmiyor. Ceket ve kaban içerisinde kullanılmaya da uygun olabiliyor. 

 • Kapşonlu Erkek Kazak Modelleri

Eşofman üstlerinde veya sweatshirtlerde daha fazla kullanılan  kapşonlu modelleri erkek kazak modellerinde de bulabilirsiniz. Özellikle triko kumaş yapılı erkek kazaklarında kapşonlu kullanım tercih edilebiliyor. Kapşonlu erkek kazaklar boyun kısmında bağcıklarla birleşerek bir şapkaya sahip. Bağcıkları uzun olabiliyor, ön kısımda bağlanabiliyor. Spor kıyafetlerle kullanımı daha uygun olabiliyor. Kapşonlu kazaklar bere kullanımına ihtiyaç bırakmadığından hem kazak hem bere kullanımını sağladığından pratik olabiliyor. Kot pantolon ve kot ceketlerle kullanıma da olanak tanıyor.

Erkek Kazak Örgü Modelleri

Erkek kazak örgü modellerinde, en yaygın örgü modelleri saç örgüsü ve baklava desenli modeller. Şeritler halinde saç örgüleri modelleri ile birlikte hem saç örgülü hem de baklava desenlerin birlikte kullanıldığı modeller de bulunuyor. Bu örgü modelleri kazağa zengin bir görünüm katabiliyor. Özellikle düz renk örgü ile birlikte örgülü desenler daha belirgin hale gelebiliyor. Erkek kazak örgü modelleri, doğal bir görünüm ile birleşiyor. Boğazlı kazaklarda da, v yakalı kazaklarda da, bisiklet yaka kazaklarda da örgü modelleri kullanılabiliyor. 

Erkek Kazak Kombinleri

Erkek kazakları farklı kıyafet çeşitleri ile kombin edilebiliyor. Erkek kazak kombinlerinde ilk olarak pantolon ve ceketle birlikte kombin edilebilenler öne çıkıyor. Deri mont, kaşe kabanlarla birlikte boğazlı kazakların tercih edildiğini görülebiliyor. Bununla birlikte kumaş ceketler, blazer ceketler ile birlikte bisiklet yaka kazak modellerinin ya da v yaka modellerin öne çıktığı mümkün olabiliyor. Giyim tarzınıza ve beğeninize göre farklı kombinler yaratılabilir. Erkek kazak kombinlerinde atkı, kaşkol, fular uyumları da öne çıkabiliyor. Bisiklet yaka ve v yakalı kazaklarla birlikte kazak ve atkı uyumları şık bir kombin oluşturabiliyor. Erkek kazak kombinlerinde en fazla öne çıkan kombinler ise gömlek ve kazak kombinleri oluyor. Düz renk gömleklerle desenli bir kazak kombin edilebiliyor. Ya da desenli, çizgili gömlekler üzerine düz renk kazak kombinleri tercih edilebiliyor. V yakalı kazak modelleri gömlek ile birlikte kullanıma daha uygun olabiliyor. 

Erkek Kazak Çeşitleri

Erkek kazak çeşitleri, yün, kaşmir, pamuklu, triko kazaklarla farklı dokularda karşımıza çıkıyor. Mevsim özelliklerine göre kumaş özellikleri seçilebiliyor. Kış mevsimi için kaşmir ve yün erkek kazakları, bahar ayları için ise pamuklu, triko tarzı kazaklar daha uygun olabiliyor. Kullanılan iplik ve tüylerin yapısına göre kazak dokuları ve kalitesi de değişebiliyor. Kullanım amaçları, hediye alma durumlarında kazak çeşitliliği ve bu çeşitliliğin özellikleri önem taşıyabiliyor. Erkek kazak çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yün Kazaklar

Saf yün, doğal yün özellikleri ile de karşımıza çıkabilen yün kazaklar hayvansal yün liflerinin işlenmesi ile üretiliyor. Bu yünler sıkılaştırılarak gerek makinelerde gerekse elde dokunarak kazaklar hazırlanıyor. Yünün doğal rengi olan siyah, beyaz ve kahverengi renkler çeşitli boyalarla renklendirilerek sınırsız sayıda renklerden oluşan kazaklar olarak karşımıza çıkıyor. Yünün doğal yapısı kazak kullanımında da tercih sebebi olabiliyor. Sıcak tutma özelliğinin ön planda olduğu yumuşak dokulu yün kazaklar boğazlı, v yakalı, bisiklet yakalı olarak tercih edilebiliyor. 

 • Kaşmir Kazaklar

Kaşmir, keçi tüyünden elde edilen bir kumaş olması,  yumuşak dokusu ve doğal yapısı ile kazak üretiminde oldukça tercih ediliyor. Uzun beyaz keçi tüylerinden elde ediliyor. Bu doğal yapısından dolayı kaşmir kumaşlar ve kaşmir kazaklar koku yapmayan antibakteriyel özelliklere sahip olabiliyor. Sıcak tutma özelliğinin fazla olması soğuk havalarda tercih edilmesini sağlıyor. Yumuşak yapısı ile giyim ve kullanım rahatlığı sağlıyor. Renk seçeneklerinin geniş olması, doğal yapılı dokusu sebebiyle farklı kıyafet kombinleri ile kullanılabiliyor. 

 • Pamuklu Kazaklar

Pamuklu ürünler vücudun nemini alarak vücut ısısını dengede tutması sebebiyle tercih edilebiliyor. Pamuklu kazaklar da vücut ısısını koruması sebebiyle tercih edilebiliyor. Pamuğun doğal yapılı kumaşları birbirinden farklı desen ve işlemelere zemin sağlayabiliyor. Farklı modeller ve tasarımlarla pamuklu kazaklar günlük yaşamda spor giyim tarzı ile de uyum yakalayabiliyor. 

 • Triko Kazaklar

Triko kazaklar yün, pamuk gibi çeşitli ipliklerle makinelerde üretilen kazak çeşitleri olarak karşımıza çıkıyor. Triko kazakların ipliklerinin çok esnek olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu esneklik sayesinde triko kumaşlı kazaklar çok fazla buruşmuyor. Geniş kesimli modellerde, salaş yapılı kazaklarda da kullanılabiliyor. Kışlık triko kazaklar, ya da mevsimlik triko kazaklar bu anlamda tercih edilebiliyor. Düz örme triko kazak modelleri yaygın olmakla birlikte, uzun, kısa desenli kazak modelleri ile de karşımıza çıkabiliyor. 

El Örgüsü Erkek Kazakları

El örgüsü erkek kazakları, el işçiliğine bağlı olduğundan model ve tasarımlar da sınırsız seçenekler sunuyor. Örgü ve model alternatifleri, yaratıcılığa bağlı olarak çeşitlenebiliyor. Kalın veya ince  kazak modelleri, kısa kollu, uzun kollu modellerle kişiye özgü erkek kazaklar seçilebiliyor. Saç örgüleri, motifleri erkek kazaklarında  da kişisel zevklere göre değişebiliyor. El örgüsü kazaklar hediye olarak da tercih edilebiliyor. 

Hediye Erkek Kazak Modelleri

Hediye alımında erkek kazak modelleri iyi bir seçenek olabiliyor. Babalar gününde kazak modellerinde, tasarımlarında oldukça geniş seçenekler sunuluyor. Babalar günü için beden aralıklarının daha geniş tutulması erkek kazaklarına olan talebi arttırabiliyor. Özellikle büyük beden aralığının bulunması alışveriş kolaylığı sağlayabiliyor. Sevgililer günü için de kazak hediyesi iyi bir tercih olabiliyor. Sevdiklerinizin beğenisine ve giyim tarzına göre farklı renklerde kazaklar şık bir seçenek olabiliyor. Doğum günü, kutlama gibi özel günlerde de bir hediye seçeneği olarak değerlendirilebiliyor. Hediyelerde özgün tasarımları ve kişisel modelleri tercih edenler için el örgüsü kazaklar anlamlı birer hediye olabiliyor. 

Erkek Kazak Bedenleri

Erkek kazak bedenlerinde standart kalıplarla birlikte beden aralıkları da bulmak mümkün. Dar yapılı olduğunu ifade etmek için slim fit ve standart fit kavramları da çok kullanılıyor. Standart bedenler ortalama bir erkek beden ölçüsü ile sabit olabiliyor. Standart fit kavramı kazakların çok dar ya da çok geniş olmadığını ifade etmek için kullanılıyor. Slim fit kazaklar ise normalden biraz daha dar kalıplı kazak yapılarını ifade etmek için kullanılıyor. Vücudu saran modeller tercih edildiğinde bu kavramları dikkate almak önemli olabiliyor. 

Beden seçenekleri bulunan kazak modellerinde genelde XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL bedenleri bulunabiliyor. 

Erkek Kazakları Nasıl Yıkanmalı

Bir çok model ve çeşitlilikle sunulan erkek kazakları kullanılmaya başladıktan sonra erkek kazakları nasıl yıkanmalı sorusu da önem kazanıyor. Kazakların  iç kısmında bulunan kullanım talimatları bu konuda fikir verebiliyor. Genel olarak kumaş dokusuna ve ipliğine bağlı olarak değişebilmekle birlikte erkek kazakları için ortalama 30 derece olan sıcaklıklarda yıkamak öneriliyor. Çamaşır makinesinde veya kurutma makinesinde  kurutulacaksa fazla devirli kurutmalardan kaçınmak gerekebiliyor. Aksi halde erkek kazakları buruşabiliyor. Çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilmeyen kazaklar da bulunabiliyor. Bu durumlarda kuru temizleme tercih edilebiliyor. Kullanım talimatları bu konuda da bilgi verebiliyor. Aynı zamanda kazakların ütü için uygun olup olmadığı da kumaş, pamuklu veya yün olmasına göre değişebiliyor. Ütüye uygun olan kazaklar için de yüksek dereceli ütü ısılarından kaçınmak kazağı koruyabiliyor. 

Çamaşır makinesinde yıkanabilen kazakları, yıkamadan sonra sarkıtmadan asmak önem taşıyor. Aksi takdirde kazaklarda sarkma meydana gelebiliyor. Bir elbise askısına asarak kurutmak, kazakların sarkmasını önleyebiliyor.

Erkek Kazak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Çeşitleri ve modelleri ile erkek kazakları  zengin bir ürün yelpazesine sahip. Ürün seçenekleri geniş olduğundan kazak alışverişinde öncelikle kullanım amacı, renk tercihlerini belirlemek pratik bir alışveriş imkanı sağlayabiliyor. Bununla birlikte  erkek kazak alırken nelere dikkat edilmeli? sorusu da önemli hale gelebiliyor. Erkek kazak alırken dikkat edilecek hususlar birkaç maddede sıralanabilir:

 • Kullanacak kişinin yaşı, giyim zevkleri, giyim tarzı belirleyici olabiliyor.
 • Günlük kullanım veya özel günler için kullanımına göre kazak model seçimi farklılaşabiliyor. 
 • Kumaş yapılarına, pamuklu, yün, kaşmir dokulu olma özelliklerine göre kazak tercihinde bulunulabiliyor.
 • Mevsimlere göre erkek kazak tercihleri değişiklik gösterebiliyor. Kaşmir ve yün kışın tercih edilebiliyorken, pamuklular bahar ayları için daha uygun olabiliyor. 
 • Hediye alma durumlarında özel günler için hazırlanan erkek kazakları tercih edilebiliyor.
 • Kazakların üretiminde kullanılan boya, sentetik madde, kimyasal madde gibi malzemelerin kullanım durumuna göre kazak tercihinde bulunulabiliyor. Sağlığa zararlı bir maddenin kullanılmamasına göre ürün seçmek önemli olabilir. 

 

Erkek Kazak Fiyatları

Birbirinden farklı erkek kazak modellerine Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun erkek kazak fiyatları filtreleme yöntemi ile seçilebilir. Uygun fiyatlı erkek kazaklarına fiyat aralığı seçerek kolayca ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz erkek kazak modellerini beğeni butonu ile listenize ekleyebilirsiniz. Erkek kazak fiyatları indirimlerinden ve kampanyalarından hemen haberdar olmak için fiyat alarmı kurabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerin kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri alışverişinizde ve karar vermenizde size fikir verebilir. Firma ile ilgili değerlendirmeleri okuyup ürün hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları satıcıya sor kısmından sorabilir yanıt alabilirsiniz. Fotoğraflı yorumlar beğendiğiniz kazakların görselliği hakkında daha detaylı bilgi verebilir. Fotoğraflı yorumlara bakıp fikir edinebilirsiniz. Tek kazak alışverişi yapabilmekle birlikte birden fazla kazak alışverişi de yapabilirsiniz. Online bir ortamda pratik bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Kazakları

10.000+ ürün listeleniyor
Altınyıldız Classics
Ferraro
Desen Triko
U.S. Polo Assn.
Koton
DeFacto
Hatemoğlu
Alexander Gardi
AC&Co / Altınyıldız Classics
Colin's
Sude
AVVA
Kiğılı
Oppland
Çizgi Triko
Cekmon
Mango
Xint
Cacharel
Lufian
Bisiklet Yaka
Dik Yaka
Polo Yaka
Boğazlı (Balıkçı) Yaka
V Yaka
Kapüşonlu
Boğazlı
Fermuarlı Yaka
Kayık Yaka
Degaje Yaka
Carmen Yaka
Straplez
Kare Yaka
U Yaka
Bebe Yaka
Siyah
Gri
Lacivert
Bej
Yeşil
Kahverengi
Kırmızı
Mavi
Beyaz
Krem
Sarı
Mor
Turuncu
Çok Renkli
Pembe
Gümüş
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?