Ahşap Maketler

Ahşap Maketler

Ahşap maketler; el becerilerini geliştirmek için etkili biryol sunarken dikkat dağınıklığı yaşayanların yoğunlaşma problemlerine de pratikbir çözüm getirir. Boyanabilir yapıdaki ham ahşap modellerin bir diğer artısıda hayal gücünü harekete geçirmesidir.

Ahşap Maket Malzemeleri

Profesyonel ahşap maket çalışmaları çam, gürgen,zeytin, ceviz, maun, sapelli, morgül, abanoz ve paduk gibi ağaçlardan yapılankontrplak ve çıtalar başta olmak üzere tung yağı, keten yağı, kavela, boya,vernik ve yapışkan gibi fazla sayıda malzeme ve tel testere, maket bıçağı,zımpara kağıdı, eğe gibi çok kapsamlı aletler gerektirir.

Her yaş grubundaninsan kolaylıkla yapabilsin diye oluşturulan özel kitlerde ise, bu materyal vealetlerin pek çoğu gerekmez. Siz de ahşap modelleri ile ilgileniyorsanız ya da çocuğunuzun el becerilerini eğlenceli ahşap ürünleri ile geliştirmek istiyorsanız, fazla parçadan oluşmayan ve çoğunlukla yapışkan ve kesim gerektirmeyen basit ahşap maket kitlerine yönelebilirsiniz. Ürünlerin maketbıçağı ve tel testere gibi kesici aletler gerektirmemesi özellikle çocuğunuzungüven içinde yaratıcılığını geliştirmesini sağlar. Bu tip maket kitleri çevreyeve sağlığa zararlı olmayan materyaller kullanılarak üretilirler ve içlerindemaketle ilgili eğlenceli bilgiler barındırırlar.

Çoğunukla ham ahşapolarak paketlenen ahşap maket kitlerini tamamladıktan sonra, pakette belirtilenrenklere ya da kendi hayal gücünüze göre boyayabilir, tamamladığınız ahşapmaketi dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Hatta bazı maket kitleritamamlandığında işlevsel kullanıma uygun eşyalara dönüşebilirler.

Popüler olan ahşapmaket kitleri gemi, uçak, araba ve motosiklet gibi taşıt modelleri, hayvanfigürleri, dinozorlar, Leonardo Da Vinci’nin çeşitli icatları ve tarihiyapılardır. Birbirinden oldukça farklı ahşap maket kitleri sayesinde, zevkinizeve seviyenize uygun bir tane bulabilmeniz hiç de zor değildir.

Ahşap Maket Fiyatları

Çok farklı çeşitlerdepiyasada bulabileceğiniz ahşap maketfiyatları kullanılan malzemeler, modelin kapsamı ve büyüklüğü, tasarımı vekalitesi başta olmak üzere, pek çok unsur sebebiyle değişkenlik gösterir. Buürünler profesyonel ahşap maketçiliğinde gerekli olan kapsamlı materyal vealetleri gerektirmediği için, uygun fiyatlı uğraşıların başında gelir.Özellikle çocuklarda etkili bir öğrenme ve gelişim aracı olarak kullanıldığıgöz önüne alındığında, fiyatlarının oldukça makul olduğu söylenebilir.

Ahşap maket kitleriiçerisinden maketi nasıl birleştirmeniz gerektiğine dair bilgilendirici birkağıt bulunur. Çoğunlukla yapmanız gereken, sadece bu şemayı takip etmektir.Satın alırken beceri seviyenizi dikkatte almanız, uğraştığınız maketten keyifalmanızı sağlayacak en önemli unsurlardan biridir. Özellikle çocuklarınyapabileceklerinden çok daha kolay maket kitlerini tercih etmeniz, çocuklarındikkatinin çabuk dağılmasına neden olacağı gibi, gelişimine de hiçbir artıkatmayacaktır. Becerilerinin çok üstünde bir maket kiti de çocuklarızorlayacağı için, çok çabuk sıkılmalarına neden olur. Böyle bir durumda, henüzyeni başladığı bu eğlenceli ve bir o kadar eğitici uğraşa ilgisi dağılabilir.

Ahşap maketler sadeceçocuklar için üretilmez. İş stresinden uzaklaşmak istiyen yetişkinlerineğlenceli vakit geçirmelerini de sağlar. Özellikle dikkat dağınıklığıkonularında şikayetiniz varsa, ahşap maket yapımı ile ilgilenerek, buprobleminizi kolayca aşabilirsiniz. Profesyonel ahşap maket yapımına ilgiduyuyorsanız, ahşap maket kitleri el alışkanlığı kazanmanız konusunda sizeyardımcı olabilir. Yetişkinler için hazırlanmış başlangıç kitleri, hobiniz içingerekli temelleri oluşturmanız konusunda sizi yüreklendirir.

Tamamladığınız ahşapmodeli boyamak için, sağlığa zararlı maddeler içermeyen kaliteli boyalarıtercih etmeniz, daha güzel bir görünüm elde etmenizin yanı sıra, uzun sürelikullanmanıza fırsat da tanır. Sizin elinizden çıkmış ve bütünüyle zevkinizi yansıtan model elbette evinizin baş köşesine şık bir dokunuş yapacaktır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ahşap Maketler

2036 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 2036 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001092/60002139