Ahşap Satranç Takımları

Satranç takımı fiyatları belirli kriterlere ve üretim aşamalarına göre farklılık gösterir. Ahşap, plastik, metal, şeffaf gibi malzemelerden yapılanların yanında dayanıklılığı, boyutu, genişliği birbirinden farklı olan takımlar bulmak mümkündür. Bazı modellerin üzerindeki figürler dahi değişiklik gösterebilir. Ürünlerin hangi konsepte göre şekillendirildikleri fiyatlandırmasında etkili olur. Aynı zamanda ürünün dizi, film, kitap, animasyon, popüler kültür gibi belirli bir konsept üzerinden üretilmesi de ürün fiyatının belirlenmesinde etkili olur. Örneğin, lületaşı satranç takımı maliyetleri üretimde kullanılan lüle taşının kaynağından çıkarılması, nakliyesi, üretici tarafından işlenmesi, şekillendirilmesi, parlatılması gibi süreçleri hesaplayarak belirlenir. Satranç takımı ne kadar fiyat alabilir konusundaki belirleyici kriterler bu durumlara göre şekillenir. Dünya çapında popüler olan ve yüksek oranda sevilen bu zeka oyunu her yaş kitlesine hitap eder. Satranç takımı okullarda çocuk ve genç gruplar için eğitmenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ofis ve ev ortamlarında yetişkinler için tercih edilebilir. İleri yaşlarda zihnin dinç ve esnek tutulabilmesi amacıyla da tercih edilebilir. Satranç takımı hediyelik olarak da sıklıkla alınan ve ziyaretlerde götürülen bir üründür. Hobi olarak satranç takımlarını kullananlar olduğu gibi satranç takımı profesyonel olarak da turnuvalara hazırlanma süreçlerinde kullanılabilir. Dünya çapında ve ülkemizde her yıl birçok satranç turnuvası düzenlenir. Çocuk ligleri, genç ligleri, yetişkin ligleri gibi birçok kitleye ait yarışmalar bulunur. Düzenli olarak yapılan bu yarışmalara bireyler diledikleri zaman katılabilir. Satranç takımı çantalı modeller böyle bir süreç içerisinde olan kişiler için çok kullanışlıdır. Yanınızda taşıyabileceğiniz turnuva satranç takımı ile birlikte dilediğiniz yerde dilediğiniz zamanda antrenman ve pratik yapabilirsiniz. Rakiplerinize karşı sizlere hazırlık süresince yardımcı olur. Turnuvalara hazırlandığınız dönemlerde sizlere büyük bir pratiklik ve hız kazandırır.

Satranç Takımı Boyutları

Satranç takımı modelleri kullanılacak oldukları amaç, kullanacak olan yaş grubu ve kullanılacak olan konum ve üretilmesi planlanan malzeme çeşidine göre farklı boyutlar içeren çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Satranç takımı 50x50 modelleri küçük çocukların kullanımı için uygun olabilir. Böylece oyuncaklarını ağzına götürmeye meyilli olan küçük yaş grubu çocuklarda yutma eylemi engellenmiş olur. Anaokulları ve ilköğretim kuruluşlarında çocukların gelişimi için eğitmenler tarafından sık sık oynatılan bir oyun türüdür. Satranç takımı mini modelleri seyahat etmeyi seven, sürekli lokasyon değiştiren satrançsever gezginler için uygun olabilir. Küçük ve yer kaplamayan bu modeller çantanız içerisinde en dar alanlarda bile sizinle yolculuk yapabilir. Böylece dilediğiniz konumda ve dilediğiniz zamanda satranç keyfinize sevdiklerinizle kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ürünü şık ve dekoratif şekilde kullanarak evlerinde ve ofislerinde kullanmak isteyenler için de geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Şık satranç takımı modelleri bu modelleri tercih etmek isteyen müşterilerimizin ev ve ofislerinin yıldız parçası olmaya adaydır. Mermer, cam, lületaşı gibi farklı ve dikkat çeken malzemelerden üretilen modeller bu şıklık isteği için idealdir. Satranç takımı büyük modelleri dekoratif olarak göz doldurur ve misafirlerinizin dikkatini çekmenize yardımcı olur. Ev ve ofislerinizde bulunan cam kapaklı dolaplarda toz almasını engelleyerek sergileyebilirsiniz. Masa üstlerinde dilediğiniz zaman oynamaya hazır bir şekilde sizleri beklemelerini de sağlayabilirsiniz. Ev içerisinde bulunan dekoratif raflarda satranç takımı figürlü ürününü sergilemek için sizlere imkan sunar. Her bir farklı model kendine has bir şekilde sergilenebilir.

Farklı Malzemelerden Satranç Takımları

Farklı boyutları bulunduğu gibi üretim malzemesi konusunda da geniş bir yelpazeye sahip satranç takımları vardır. Farklı amaç ve ilgi alanlarına göre dilediğiniz malzemeden üretilmiş satranç takımı bulabilir veya üreticiler ile iletişime geçerek size özel üretilmesini talep edebilirsiniz. Satranç takımı plastik modelleri genellikle kullanıcıların ilk tercihlerinde yer alan ürün türüdür. Üretim olarak üreticiler tarafından fazlasıyla tercih edilen bir malzemedir. Ulaşılabilir ve kolay üretilen bir malzeme olması plastik modelleri daha kullanışlı ve pratik kılar. Satranç takımı ahşap modelleri ise doğaya ilgili, ahşaba ve doğaya ait bu konseptte meraklı kullanıcılar için idealdir. Figürlere her dokunuşunuz sizlere doğaya daha da yakınlık hissettirir. Satranç oyunu zihninize hizmet ederken ahşap ise hislerinize hizmet eder. Satranç takımı cam modelleri ev ve ofis ortamlarında şıklık ve lüks sever müşterilerimizin bir numaralı tercihi olacaktır. Cam malzemesi kullanılırken ve saklanırken özenle kullanılmalı, sabit ve güvende kalacağı bir alanda tutulmalıdır. Satranç takımı çekmeceli modelleri bu gibi durumlarda figürlerin saklanması ve korunması için çok kullanışlı olacaktır. Çocuk ve evcil hayvan sahibi olanların cam satranç takımları için ayrıca dikkatli davranması gerekir. Bu cam ürünler misafir ve konuklarınıza karşı sizleri iyi gösterir.

Kişiye Özel Satranç Takımları

Satranç takımı özel ve kişiselleştirilmiş olarak da talep edilen malzeme çeşidinden, istenilen boyutlarda ve istenilen konsepte uygun olarak tasarlanabilir ve üretilir. İzlemeyi çok sevdiğiniz bir dizi serisi veya film serisi varsa bu dizi veya filmin karakterleri kullanılarak tasarlanan satranç figürleri oyuna karşı olan ilginizi daha da artırabilir. Dizinin konseptine uygun olarak bir renk skalası belirlenir. Bu renk skalasıyla beraber de satranç tahtasının zemini ve figürlerin görünüşü oluşturulur. Dilerseniz tahta üzerine veya altına isim / imza baskısı yapılır. Böylece ürününüz sizin ilgi alanınıza, beğeninize ve talebinize göre hazırlanmış olur. Osmanlı satranç takımı buna örnek verilebilecek bir üründür. Osmanlı dizi ve filmlerine, aynı zamanda tarihe meraklı kişiler için idealdir. Evlerinizde ve ofislerinizde sergilemek için uygun bir modeldir. Bu konuya ilgisi olan akraba ve dostlarınıza hediye etmek için de kullanabileceğiniz ürünlerdir. Işıklı satranç takımı ise sizlere hem görsel bir şölen sunarlar hem de eğlenmenize yardımcı olur. Bu ürünler farklı ışık kombinasyonlarıyla çocuklarınızın da ilgisini çeker. Ev şıklığınızın bir parçası olur. Oyunda yapacağınız her hamlede farklı renkte ışıklar yanar. Eğlencenizi böylece katlayabilirsiniz. Genellikle şeffaf satranç takımı modelleri içlerine yerleştirilen led ampuller sayesinde ışıklı modellere dönüştürülür. Ofis satranç takımı yeni bir işe başlayan tanıdıklarınıza hediye etmek ve onlara kendini özel hissettirmek için çok kullanışlıdır. Bu ürünlere tanıdıklarınızın isimlerini yazdırabilirsiniz. Yeni atanmış ve terfi almış tanıdıklarınız için ise isimlerinin başına yazılacak ünvan karakterleri onlara kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissettirir.

Çocuklar ve Satranç Takımları

Oyun ve egzersizler çocuk gelişiminde ön plana çıkan etmenlerdir. Özellikle anaokullarında ve ilköğretim kurumlarında çocuklara birçok şey eğitici oyuncaklar aracılığıyla öğretilmeye çalışılır. Böylece çocuğun hem eğlenme ihtiyacı hem de öğrenme ihtiyacı giderilir. Klasik satranç takımı da bu oyunların içinde dikkat çekici bir yer kaplar. Eğitmenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çocukların oyun sırasında belirli bir strateji çevresinde hareket etmesi amaçlanır. Çocuk düşünerek ve planlayarak hareket etmeye teşvik edilir. Böylece çocuk her defasında bir sonraki adımını düşünerek ilerlemek zorunda kalır. Sadece kendi adımlarını değil, rakibin adımlarını da takip etmesi ve değerlendirmesi gerekir. Çocuk oyun boyunca dikkatini devamlı olarak taze tutmak zorunda kalır. Bu adımlar uzun vadede çocuğa sorunları değerlendirme, analiz etme ve oluşabilecek yeni koşullara karşı hızlı ve etkin şekilde konum alabilme yeteneği kazandırır. İlerleyen yaşlarda bu yeteneklerinin kullanımı giderek gelişir ve ona hayat akışında kolaylık sağlar. 3 yaş satranç takımı alınarak çocuk oyuna alıştırılabilir. Erken yaşlarda edinilen alışkanlıklar ilerleyen süreçte daha kalıcı bir hal alır. Ayrıca erken yaşlarda zihin öğrenme ve etkileşim için daha açık olduğundan daha hızlı dönüt alınır. Sonrasında 4 yaş satranç takımı tercih edilebilir. Edinilen alışkanlıkların ilerlemesine bu şekilde yardımcı olunur. Okul çağları ve gençlik döneminde ise büyük satranç takımı kullanışlı olacaktır. Bu takımlar uzun süreli kullanımlarıyla size eğlenceli bir oyun ve hobi alanı sunar.

Yeni Nesil Satranç Takımları

İlk üretimi yüzyıllar önceye dayanan satranç oyunu zaman içerisinde değişimler gösterir. İnsanların yaşam alışkanlıklarına satranç takımları da ayak uydurmuştur. Klasik satranç oyunu iki oyuncunun karşılıklı olarak hamleler yapmasıyla oynanır. Satranç takımı 32 figürden oluşur. Oyun zemininin şekli karedir ve sekize sekiz tane olmak üzere kareli deseni vardır. Her oyuncunun farklı görev ve özelliklerde 16 figürü vardır. Oyunun amacı figürlerden biri olan şahı korumaktır. Şahın yanında istediği her yöne gidebilen vezir bulunur. Sağda ve solda olmak üzere her oyuncuda iki adet fil bulunur. Bunlar zemin üzerinde sadece çapraz şekilde ilerleyebilen karakterlerdir. Yine sağda ve solda olmak üzere ikişer tane at bulunur. At figürleri zemin üzerinde sadece L şeklinde hareket edebilir. En köşelerde ise kale adı verilen figürler bulunur. Kaleler zemin üzerinde sadece düz bir hiza üzerinde ilerleyebilen karakterlerdir. Son olarak ise her iki oyuncuda da en ön sırada bulunan 8 adet piyon vardır. Bu piyonlar her defasında sadece bir kutu olmak üzere ileriye gidebilir. Şayet piyonun çaprazında karşı takımın figürü mevcut ise onu yok edebilir. Diğer karakterler ise ilerleyebildikleri yol üzerinde karşı takımın oyuncusu mevcut ise onu yok edebilir. Beyaz oyuncunun ilk hamleyi yapması ile başlar ve sırayla oyuncuların hamlelerini yapması ile devam eder. Son dönemde ise popüler olan başka satranç türleri mevcuttur. 3 kişilik satranç takımı bu türlerden biridir. 3’lü satranç takımı 48 figürden oluşur. Oyun tahtası bir altıgenden ibarettir. Figürlere ait özellikler ve kurallar ise sabittir. Siyah ve beyaz oyuncu sabit olmak üzere üçüncü oyuncunun rengi üretim şirketine göre değişkenlik gösterir. 4 kişilik satranç takımı bir diğer türdür. Bu tür satranç oyunları 64 figür içerir. Oyun zemini oyunculara ayrılmış dikdörtgen kısım ve ortadaki kare bölümden oluşur. Figürlerin özellik ve kuralları aynı şekilde geçerlidir. Son olarak ise satranç takımı mıknatıslı modellerinden bahsedilebilir. Satranç tahtası ve figürlerde bulunan mıknatıs sistemi ile parçaların dağılması, dökülmesi engellenmiş oluyor. Böylece parçaların kaybolmasının da önüne geçilir. Küçük çocuklu veyahut evcil hayvanlı evler için idealdir.

Bütçe Dostu Satranç Takımları

3D satranç takımı fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan birçok etken nokta vardır. Öncelikle üreticiler tarafından düşünülen noktalar müşteri için satranç takımı en ucuz şekilde hangi yöntemle üretilir, malzemesi nereden ve nasıl temin edilir, bu malzeme en kolay ve hızlı şekilde nasıl işlenir ve alıcıya en hızlı ve kolay yoldan nasıl ulaştırılır gibi sorulardır. Uzun vadede kullanılmak istenen bir satranç takımı ucuz, kullanışlı ve dayanıklı olmalıdır. Alıcının bütün eğlence ihtiyacını tek ürünle rahatlıkla karşılayabilmesi oldukça önemlidir. Satranç takımı fiyatları belirlenirken üretim malzemesinden, boyutuna ve yapıldığı konsepte kadar birçok fiyat belirleme kriteri vardır. Bu kriterler arasında yapımında kullanılan malzeme öne çıkan etkendir. Örneğin satranç takımı mermer malzemeden işlenerek üretilebilir. Satranç takımı lüks olsun isteyen müşteriler için mermerden şekillendirilerek üretilen ürün modeli idealdir. Bu üretim mermerin hangi madenden çıkarılacağına karar verilmesi, mermerin madenden çıkarılması ve üretici şirkete ulaşması ile başlar. Madenden getirilen mermer sonrasında bir dizi pürüzsüzleştirme, yontma, şekillendirme, cilalama gibi işlemlerden geçer. Mermerin ağırlığı fazla olduğundan ve işlenme süreci zorlu ilerleyeceğinden bu süre uzun sürebilir. Tüm bu adımların maliyeti ve giderleri sonuca ulaşıldığında ve ürün ortaya çıkarıldığında satranç takımının satış fiyatına yansır. Mermere göre ucuz satranç takımı isteyen müşterilerimiz için de satranç takımlarında geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Satranç takımı tahta ile üretilen modeller bunlara iyi bir örnektir. Tahta doğada kolay bulunan bir malzemedir. Aynı şekilde kaynak ve üretici arasında temini ve ulaştırılması da kolaydır. Aynı zamanda rahatlıkla işlenmesi onu ucuz bir malzeme yapar. Üreticiler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Satranç takımı fiyatları ucuz şekilde Hepsiburada üzerinden sizlere sunulur. Satranç takımı modellerini gözden geçirerek dilediğiniz ürüne hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Satranç Takımları Hangi Malzemeden Üretilir?

Üretim malzemesi açısından geniş bir yelpazeye sahip satranç takımları ahşaptan cama, tahtadan metale, metalden cama kadar tercihiniz ve ilgi alanınıza göre birçok malzemeden üretilebilir. Örneğin satranç takımı metal modelleri dayanıklı ve şık duruşlarıyla tercih edilebilir. Satranç takımı dekoratif bir ürün olarak böylece evlerinizde yerini almış olur. Televizyon dolapları, cam kapaklı dolaplar, ev içindeki raflar gibi konumlarda gönül rahatlığıyla sergileyebilirsiniz.

Satranç Takımının Boyutları Nelerdir?

Büyükten küçüğe birçok farklı boyuta sahip olabilen bu ürün grubu sizlerin arzu ettiği model ve boyutlarda dilediğiniz şekilde üretilir. Genellikle satranç takımı 40x40 boyutlarında tercih edilir. Kullanışlı, az yer kaplayan ve pratik bir boyuttur. Hem çocuklar hem de yetişkin gruplar için idealdir. Ulaşılabilirlik açısından şuanki piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz bir boyuttur. Bu ürünün daha küçük ve daha büyük modelleri de mevcuttur.

Satranç Takımları Kişiye Özel Hazırlanabilir mi?

Birçok marka ve üretici kişiye özel tasarlanmış modeller ortaya koyar. Kendiniz için uygun üreticiyi belirledikten sonra istediğiniz boyut, model, üretim malzemesi gibi seçenekleri dilediğinizce seçebilirsiniz. Dilerseniz ürününüz üzerine isim /ünvan gibi yazıların baskısını yaptırabilirsiniz. Sosyal medya siteleri ve formlar üzerinden satranç takımı önerisi veren birçok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar arasından aklınıza en uygun olanla iletişime geçebilir ve sonrasında siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Satranç Takımları Her Yaş Grubuna Uygun mudur?

Satranç takımları her yaş grubu için uygun bir aktivitedir. Özellikle çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi için eğitimciler tarafından tavsiye edilen bir oyundur. Küçük yaştan itibaren satranç oynamaya alışmış çocuklar ilerleyen yaşlarda problemleri analiz etmede ve çözmede daha yetenekli olabilir. Orta ve ileri yaşlarda ise zihni dinç ve esnek tutmak için tavsiye edilen sudoku, bulmaca gibi egzersizlerle beraber önerilen bir aktivitedir.

Satranç Takımları Ucuz mudur?

Satranç takımı satın almak için kampanyalardan ve indirim fırsatlarından yararlanmak mümkündür. Sizin ya da çocuğunuzun seviyesine uygun takımları inceleyerek dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ürünün boyut ve malzemesine göre fiyat aralıkları değişebilir. Ucuz alternatiflerle sunulan bu ürünleri almadan önce satranç takımı tavsiye ve yorumlarından da yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda tercih yapma imkanı sizlere sunulur. Ürünün üretildiği malzeme, boyutu ve konsepti gibi etkenler fiyat aralığının belirlenmesine etki eden kriterlerden bazılarıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Satranç Takımı Fiyatları

1578 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1578 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1201472/1201183