Ahşap Satranç Takımları

Satranç Takımları

Satranç tahtası, taşlar ve iki kişi ile oynanan satranç; uygarlığın en eski masa oyunlarından biridir. Çok sayıda hücum ve savunma stratejisi uygulayabilmeniz ve rakibinizin hamlelerine göre plan yapmanız satrancı özel kılan oyunlardan biri haline getirmiştir. Siz de kendinize en uygun satranç takımlarına göz atabilir; Star, KS ve Eksen gibi markalara ait ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Satranç Takımları

Satranç takımı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında kullanım sıklığı gelir. Eğer tam bir satranç tutkunuysanız ve saatlerce satranç başından kalkmadan oynayabiliyorsanız, kaliteli bir satranç takımı, oyundan aldığınız zevki ikiye katlayacaktır. Satranç oynamayı yeni öğreniyorsanız, tahtanın sade ve kullanışlı olması; at, vezir ve kale gibi taşların diğer taşlardan rahatlıkla ayırt edilebiliyor olması yaşayabileceğiniz karışıklıkları önleyecektir.

Satranç analitik ve stratejik düşünme yeteneğinizi geliştireceği gibi, olaylara farklı açıdan bakabilme ve çözüm üretebilme vizyonu da kazandıran bir oyundur. Satranç, süreli ve süresiz oynanabilir. İlk başlarda basit bir satranç seti ile kendi oyununuzu ve açılış tekniklerinizi geliştirebilirsiniz. Belli bir aşama kaydettikten sonra, farklı kategorilerde düzenlenen satranç turnuvalarına katılabilir ve boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz çok özel bir hobi edinebilirsiniz.

Satranç Takımı Modelleri ve Fiyatları

Satranç takımları en basit haliyle siyah - beyaz taşlar ve kareli oyun tahtasından oluşur. Bunun yanı sıra alternatif olarak birbirinden farklı renk, tasarım ve fonksiyonellikte ürünler de beğeninize sunulur. Kolej satranç setleri, çekmeceli setler, mini takımlar, manyetik ve masa üstü satranç takımları gibi farklı fiyat aralığında bulabileceğiniz ve bütçenize en uygun ürünler arasından tercih yapabilirsiniz. 

Daha seri oynayabilmek ve turnuvalarda da kendinizi göstermek isterseniz, çift taraflı satranç saati alabilir ve oyununuzu hızlandırabilirsiniz. Klasik tasarımlı setlerin yanı sıra, taşların kırılmasını ve deforme olmasını önleyen sünger destekli taşıma çantasına sahip, ceviz ağacından imal edilmiş takımlara göz atabilirsiniz.Klasik tasarımın haricinde, Yüzüklerin Efendisi gibi dünyaca ünlü filmlerin karakterlerini kullanan setler ile oynamak oldukça eğlenceli olacaktır. Ayrıca, sadece satranç oynamak istemiyor, aynı zamanda tavla ve dama gibi oyunlar da istiyorsanız, aynı set içinde farklı oyunları seçebileceğiniz takımlar da sizin için uygun olabilir.

Satranç Nasıl Oynanır?

Piyonlar, oyun açılışında iki adım ileri gidebilirler. Başlangıç hamlesinden sonra ise sadece bir adım ilerlerler. Rakibin taşlarını almak için piyonu sağ ya da sol çapraza kaydırmanız gerekir. Piyon, hareket imkanı zayıf olan bir taş olsa dahi, oyun stratejinizde ve savunma planlarınızda önemli bir yere sahiptir. At, L şeklinde istediğiniz alana taşıyabileceğiniz ve rakip taşların üzerinden atlayabilen tek taştır. Fil, sadece çapraz alanlara taşınabilir. Fakat piyonda olduğu gibi hareket sınırlaması bulunmaz. Bu yüzden, istediğiniz kadar uzağa götürebilirsiniz. En az fil kadar önemli olan kale; sağa, sola, ileri ve geri herhangi bir sınırlama olmadan hareket edebilir.

Şah taşının hemen yanında yer alan vezir, satrancın açık ara en önemli taşıdır. Kale gibi ileri, geri, sağa veya sola sınırsızca gidebildiği gibi; fil hareketi olan çapraz yönlere de ilerleyebilir. Oyunun ana karakteri olan şah, sağa, sola , öne, arkaya ve çapraz olarak sadece bir adım hareket edebilir. Şah düşürse şah mat olur yani oyun biter. Bu yüzden vezir, fil ve piyon gibi şaha yakın olan taşları kullanarak rakibin şah taşını sıkıştırmasını önlemeniz gerekir. İyi bir hücum stratejisi çizerek ve şah taşını koruyarak rakibin olabildiğince çok taşını almaya ve sonunda onu mat ederek galip gelmeye çalışmalısınız.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Satranç Takımı Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1416 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1201472/1201183