Oyun Takımları

Oyun Takımları

Hemen hemen herkesin evinde, misafir geldiğinde ya da aile buluşmalarında ortaya çıkan bir oyun takımı daima vardır. Aile büyükleri sohbet ederken aile gençleri de oyun takımlarını çıkarır ve geç saatlere kadar oyunun keyfini sürerler. Hatta çoğu zaman aile büyükleri de eşlik eder bu oyunlara. Hele ki tavla tutkunu bir dedeniz ya da okey ustası bir babanız varsa hemen masada bulur kendini.

Üniversite öğrencilerinin evlerinde de bu oyun takımlarından biri mutlaka bulunur. Vizeleri finalleri atlatan gençler sınavların bitmesiyle bir araya gelir ve bu oyun takımları ile adeta zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Okey, tavla, oyun kağıtları, domino, satranç gibi çeşitleriyle oyun takımları tatile çıkarken, eşe, dosta, akrabaya giderken ya da park, bahçe gibi açık alanlara rahatlıkla taşınarak her ortamda oynanabilir. Bu oyunları oynamak için en az iki kişinin olması yeterlidir.

Oyun Takımı Fiyatları

Oyun takımı fiyatları, çoğu zaman takımların yapıldığı malzemenin kalitesine göre değişir. Oyun kağıtları genellikle fiyatı en makul olan oyun takımıdır. İki ve daha fazla kişiyle bu kağıtlar sayesinde pek çok oyun oynanabilir. Okey ustaları tarafından okey takımlarının genellikle ağaç olanları tercih edilir. Taşları da oldukça canlı ve çabuk deforme olmayacak türden olanları makbuldür. Ama plastik olanların fiyatı hem ahşap olanlara göre daha makuldür hem de plastikler daha hafif ve pratiktir.

Satranç takımları için de plastik veya ahşap pek çok seçenek vardır. Taşları da tabanı da ahşaptan yapılmış ceviz satranç takımları ve sedefli satranç tahtaları, hoş görünümüyle hobinizi seyirlik bir olaya dönüştürür. Ama plastik malzemeden yapılmış veya manyetik setler de, pratiklik taşınma olanaklarıyla tercih edilebilir. Plastik malzemeden yapılanlar, her zaman daha uygun fiyatlardan satılır.

Tavlanın ustaları her zaman ceviz kaplama tavlaları önerir. Evladiyelik olan bu tavlalar çocuklara ve torunlara yadigar bırakılabilir. Kalitelidir ve çabuk deforme olmaz. Bu yüzden fiyatı da sedef olanlara göre biraz daha fazladır. Eğer oyun takımlarınızı uzun yıllar kullanmak niyetiyle alıyorsanız ceviz kaplama olan ahşap takımları tercih edebilirsiniz. Aksi halde diğer malzemeler de size kullanım ve taşıma kolaylığı sağlayacaktır.

Oyun Takımları Nelerdir?

Her ailenin ya da öğrencinin evinde sıklıkla bulunan oyun takımı genellikle oyun kağıtlarıdır. Bu kağıtlar ile pişti, batak, pis yedili gibi çok çeşitli oyunlar oynanabilir. 2, 3 ya da 4 kişi ile rahatlıkla oynanabilen bu oyunlar ile hoşça vakit geçirilir.

Okey takımları da özellikle kalabalık ailelerde ortaya çıkan oyun takımlarıdır. 4 ıstaka ve taşlardan oluşan bu oyun 4 kişi ile oynanır. Düz okey, renkli okey, 101 gibi çeşitleri vardır. Özellikle okey tutkunlarının oyun oynarken sabahladıkları bile olur.

Tavla iki kişi ile oynanan bir oyundur. Zarlar ve pullar ile oynanan, dü, şeş, yek gibi kendi içinde sayı dili olan çok eski bir oyundur. Küçük, orta ve büyük boyları mevcuttur. Taşınabilir boyda olmasıyla tatilde, sahil kenarında, bahçede yani her yerde oynanabilen, yanına eşlik edecek Türk kahvesi ile birlikte daha da keyifli olan bir oyundur. Oyun bitiminde tavla takımını yenilen kişinin koltuğunun altına sokmak da tavlanın adetindendir.

Bütün oyunlar sadece şans değil bir zeka oyunudur ama satranç bu konuda bir adım öndedir. Özellikle ilkokul çağından itibaren satranç dersleri, çocukların gelişmesinde oldukça etkilidir. Düşünme ve problem çözme kabiliyetini geliştirir. Satranç takımları içinde piyonlar, kale, at, fil, vezir gibi taşlar vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Takımı Fiyatları

6626 ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Oyun Takımları
Oyun Takımları
Dominolar
Dominolar
Okeyler
Okeyler
Oyun Kağıtları
Oyun Kağıtları
Oyun Takımı Aksesuarları
Oyun Takımı Aksesuarları
Satrançlar
Satrançlar
Tavlalar
Tavlalar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 6626 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1201472