Ev, okul, iş yeri gibi değişik alanlarda kullanıma uygun olan maket bıçağı, keskin el aletleri arasında yer alır. Tasarım ve boyutlarına göre çeşitlilik gösterebilir. İnce bir bıçak türü olarak kesme işlemlerinde kullanılır. Birbirinden değişik maket bıçak modelleri arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 

Maket Bıçak Modelleri

Geniş ürün yelpazesine sahip olan maket bıçakları oldukça fazla çeşide sahiptir. Kazıma maket bıçağı, çift ağızlı maket bıçağı, iskelet kilitli maket bıçağı ve klasik maket bıçağı tercih edilen bıçak modelleri arasındadır. Plastik, karton ve kâğıt kesmek için klasik maket bıçakları kullanabilirsiniz. Klasik maket bıçağının kilitleme mekanizması vardır. Kilitleme mekanizması bıçağın ucunu belirli bir seviyede tutmanıza yardımcı olur. Belli konumda sabitlediğiniz bıçağı kullanarak basit kesme işlemleri yapabilirsiniz. 

Hızlı bıçak değiştirme düğmesine sahip olan çift ağızlı maket bıçağı, emniyet kilidiyle güvenli bir kullanım sağlar. Bir bıçak kullanım aşamasındayken diğer bıçakların kızağı kilitli konumdadır. Standart bıçak yedekleri ile uyumlu olan modeller geniş ölçüde bıçak depolama kapasitesine sahiptir. Profesyonel kullanımlar için tasarlanan bıçaklarda dayanıklı metal gövdeler yer alır. Aşınan bölmeleri kolaylıkla kırarak ayırabilirsiniz. Maket bıçağının ucunu kırabileceğiniz gibi gerekli durumlarda biten uçları değiştirerek bıçakları kullanmaya devam edebilirsiniz. Karışık renklerde tasarlanan modeller arasından zevkiniz doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. 

Maket Bıçak Kullanımı

Tırtıklı ve jilet keskinliğinde olan maket bıçakların dikkatli kullanılması son derece önemlidir. Çok keskin olmasından dolayı, bıçakları küçük çocuklardan olabildiğince uzak tutmak gereklidir. Maket bıçağını değişik malzemeleri kesmek için kullanabilirsiniz. Mukavva kesmek için büyük boy maket bıçakları ideal bir seçenektir. Kâğıt kesmede küçük boylu modeller tercih edilebilir. Kullanım rahatlığı açısından ihtiyaca yönelik bir maket bıçak türü kullanmak önemlidir. Klasik bir maket bıçağı ile günlük kullanımda ince kesimler yapabilirsiniz. Birçok ödevi yada projeyi sunarken maket bıçak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Maket bıçağıyla cam kesimi yapamayacağınız için cam kesme elmasına ihtiyacınız vardır. Bu nedenle kesmek istediğiniz malzeme doğrultusunda bıçak seçimi yapmanız gerekir.

Maket bıçak kullanımında yeni ve kesin bir uca sahip olmak için falçatanızı çöpe atmak yerine içerisindeki bıçakları belirlenen yerlerden kırabilirsiniz. Bıçak arkasındaki plastik parçayı çıkararak eskimiş bıçağın üzerinde yer alan çentiklere dikkat etmeniz lazımdır. İlk çentiğe paralel bir şekilde hafif baskı uygulayarak çentiğin olduğu yerden maket bıçağının kırılmasını sağlayabilirsiniz. Maket bıçağının ucunu kırarak ya da değiştirerek yeniden kullanabilirsiniz. Körelen bıçakları kırmak için elinizi kullanmamanızda fayda vardır. Kerpeten yardımıyla maket bıçağının körelen kısmını kırabilirsiniz. Profesyonel kullanıcıysanız usta kullanıcılara yönelik tasarlanan maket bıçaklarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Maket Bıçak Fiyatları

Maket bıçak fiyatları modellerin sahip olduğu özellikler doğrultusunda değişiklik gösterir. Her biri farklı kesimler için tasarlanan bıçak modelleri fiyat olarak ekonomik düzeyde satışa sunulur. Çok fonksiyonlu ve yedek bıçağı olan maket bıçaklarına değişik fiyat aralıklarında rastlayabilirsiniz.

Hafif ve sağlam bir tasarım arayanlar için son derece ideal olan iskelet kilitli maket bıçak modelleri kolay kullanımıyla ve uygun fiyat avantajlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Paslanmaz çelikten üretilen ve pas tutmayan maket bıçaklarını uzun süre kullanabilmeniz mümkündür. Dayanıklı bir yapıya sahip olan kaliteli modeller, uzun vadede son derece ekonomiktir. Yedek bıçak değişimiyle yeniden kullanıma uygundur. Şık tasarımlarıyla hem göze hem de cebe hitap eder. Maket bıçaklarının yedek bıçaklarını ayrı alabileceğiniz gibi set halinde de almayı tercih edebilirsiniz. Set olarak satılan maket bıçakları, kendi arasında fiyat olarak hafif bir artış gösterebilir. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınız olan maket bıçağını Hepsiburada.com aracılığıya satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Maket Bıçak Fiyatları

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1001 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003156