Bahçe Sulama Hortumu

Bahçeli bir eviniz ya da yazlığınız varsa toprakla uğraşmak, ekip biçmek hoşunuza gidebilir. Bahçe ve toprak ile ilgilenmek pek çok kişiye iyi bir enerji verir. Bu nedenle bahçeli ev tercihlerinde gün geçtikçe bir artış yaşanır. Bahçe ile ilgilenmek eğlenceli olduğu kadar zahmetlidir. Farklı bahçe çiçek süs bitkileri ve ağaçların bulunduğu alanların kendilerine özgü bakım ihtiyaçları bulunur. Bu nedenle bahçede yer alan bitki türlerini iyi bilmek ve nasıl yetiştirildikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Hangi bitki türü olursa olsun belirli miktarda suya ihtiyaç duyarlar. Düzenli aralıklarla yapılan uygun miktardaki sulama işlemi, bitkilerin canlılığı için son derece önemlidir. Sulama ihtiyacı bitkilerin türlerine, yaşlarına, boyutlarına, hava şartlarına ve bulundukları toprağın özelliğine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle farklı hortum seçenekleri geliştirilir. Farklı çap ve uzunluk değerlerine sahip olarak geliştirilen hortum çeşitleri sayesinde çeşitli yoğunlukta ve miktarda su kolaylıkla dışarı çıkarılır böylece kısa süre içerisinde sulama işlemi yapılır. Farklı ve çok sayıdaki hortum çeşitleri içerisinden doğru olan modeli tercih etmek için, hortumun kullanılacağı alanın büyüklüğüne, toprağın yapısına ve bahçede ya da sera içerisinde yer alan bitkilerin türlerine bakılması tavsiye edilir. Bu noktalara dikkat edildiğinde bitkilerin zarar görmeden sulanması kolay bir hal alır. Sulama esnasında hortumun zarar görmemesi de son derece önemli bir noktadır. Hortumların zaman içerisinde alacağı hasar ve aşınma miktarını minimum düzeyde tutmak için, geliştirilme aşamasında esnek ve dayanıklı malzemelerin kullanımı tercih edilir. Dayanıklı malzemeler ile üretilen bahçe hortumları bahçe ve topraktan kaynaklı olarak yaşanması muhtemel olan kesilme, delinme ve aşınma problemlerine karşı dirençli bir yapıya sahip olur. Ayrıca üretim aşamasında esnek malzemelerin kullanıldığı hortumlar kolaylıkla bükülebildiği için kişilere kullanım anında kolaylık sağlar.

Kullanım Kolaylığına Sahip Bahçe Hortum Modelleri

Bahçe hortum seçenekleri geniş bir çeşitlilik ile sunulur. Farklı uzunluk, kalınlık, renk ve biçimde üretilen hortumlar küçük ve büyük çağlı bahçeler için özel olarak tasarlanır. Katmanlı ve örgülü yapıya sahip olan bahçe hortum modelleri dayanıklı yapıya sahip olmaları ile ön plana çıkar. Esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı kullanım kolaylığı bulunan ürün, kullanıcıların beğenisini toplar. Farklı hava ve su sıcaklıklarında kullanım için elverişli yapıya sahip olan bahçe hortumları, bu sayede uzun süreli ve kesintisiz olarak etkili bir performans gösterir. Farklı renklere sahip olacak şekilde tasarlanan ürün, kullanıcıların beğenisine sunulur. Ayrıca markalar tarafından özenle geliştirilen şeffaf hortum seçenekleri de vardır. Ürünler geliştirilirken üst katmanlarında PVC kaplama kullanımına yer verilir. Bu sayede dış ortamdan gelen darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olur. Dayanıklı ve esnek yapısı sayesinde farklı ortamlarda kullanıma elverişli bir yapıdadır. Bazı modellerin dışı özel bir malzeme ile kaplanır. Bu sayede güneş ışınlarına karşı dayanıklı hale gelir. Kış mevsiminde soğuk havanın etkisiyle donmalara karşı direnç gösteren hortum çeşitleri de vardır. Dayanıklı modeller, tarım ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerin sahip olduğu geniş tarla ve arazilerde mahsullerin sulanması için yaygın olarak kullanılır. Kolay ve pratik kullanım imkanı sayesinde profesyoneller kadar amatör kullanıcıların da beğenisini toplar. Bu sayede küçük ölçülere sahip bahçelerde, kişisel seralarda ve inşaat alanlarındaki kullanımı gün geçtikçe artar. Dayanıklı yapısıyla olduğu kadar uzun süreli kullanım imkanıyla da öne çıkan damlama hortum seçenekleri tarlalarda yaygın olarak tercih edilen sulama hortum çeşitleri içerisinde yer alır. 15 yıla varan kullanım süresine sahip olan damlama hortumları aynı zamanda su tasarrufu da sağlar. Çevreye saygılı yapısı sayesinde her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen hortum modeli, belirli aralıklarla temizlenir. Kolaylıkla temizlenen damlama hortumuna sulama sezonu süresince nitrik asit ve fosforik asit uygulaması yapılır. 15 ila 20 gün süreyle düzenli olarak yapılan hortum temizliği sayesinde ürünün kullanım ömrü artar. Çiftçiler tarafından yetiştirilen mahsulün çeşidine bağlı olarak tarlalara belirli aralıkla yerleştirilen damlama hortumları bitkilerin ihtiyacı olan suyu sağlar. Farklı uzunluklara sahip olacak şekilde geliştirilen hortumlar, kullanıcılar tarafından arazinin alanına göre tercih edilir.

Farklı Uzunluklarda Geliştirilen Bahçe Hortumu Seçenekleri

Bahçe hortumları farklı kullanım imkanlarına sahiptir. Kullanılacak alana ve alanın şartlarına göre çeşitlilik gösteren hortum modelleri kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlar. Sadece bahçe ve tarlalarda kullanım ile sınırlı kalmayan hortumlar inşaat sektöründe de aktif olarak kullanılır. İnşaat alanlarının yüzölçümüne ve kat sayısına göre farklı boyutlara sahip hortum çeşitleri kullanılır. Ağırlıklı olarak açık alanda ve engebeli arazilerde kullanımı yaygın olan bahçe hortumlarının esnek yapıya sahip olması, performanslarının üst düzeyde olması açısından oldukça önemli bir kriterdir. Esnek yapıya sahip olan hortumlar, dar alanlara uyumlu yapıya sahiptir. Bu sayede kullanım esnasında kolaylık sağlar. Açık alanlarda kullanıldığı için farklı hava koşullarına da dirençli yapıya sahip olan ürünler, yılın her günü için kullanım imkanına sahiptir. Pratik yapısı sayesinde her geçen gün yönelimin arttığı bir çeşit de uzayan hortum modelleridir. Tabanca formundaki yapısı sayesinde kullanım kolaylığına ve ergonomik yapıya sahip olan ürün, uzun süreli kullanımlar için uygundur. Eli yormayan yapısı sayesinde kesintisiz kullanım imkanı tanır. Hortumların fazla yer kapladığından şikayet eden kullanıcılar için özenle geliştirilen uzayan hortum modelleri, kullanım kolaylığının yanı sıra alandan da tasarruf edilmesini hedefler. Bahçelerde rahatlıkla kullanılan ürün, karışmayan yapısı sayesinde hem kullanım esnasında hem de kullanımın ardından depolama sırasında kullanıcılarına kolaylık sağlar. Karışmayan yapısı sayesinde zamandan da tasarruf edilmesine olanak tanıyan ürün, kullanım esnasında kullanıcıların tercihine bağlı olarak kendi uzunluğunun 3 katı boyutuna kadar esneme özelliğine sahiptir. Hafif olması sayesinde kolaylıkla taşınabilir bu sayede geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu özellikleri sayesinde bahçelerde bitkilerin sulama işleminde kullanılmasının yanı sıra araba yıkaması, yat ve tekne temizliği, balkon ve teras temizliği gibi işlemlerin yapım aşamasında da pek çok kişi tarafından yaygın olarak tercih edilir. Dolaşmayan, aşınmayan, esnek, hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarır.

Pratik Kullanım İmkanı Sunan Bahçe Hortum Aparatları

Düzenli aralıklarla sistematik bir şekilde yapılması gereken sulama işlemi bitkilerin sağlıklı olarak büyümesi ve uzun ömürlü olması için son derece önemlidir. Katlanır hortum elastik yapısı sayesinde farklı büyüklüklerdeki depolarda saklanma imkanına sahiptir. Bu sayede alandan tasarruf edilir. 50 metre hortum boyu, uzun yapısı sayesinde farklı dış alanlarda kullanılır. Uzun ölçülere sahip olmasından dolayı araba yıkama ve temizlik işlemlerinde de yaygın olarak tercih edilen modeller içerisinde yer alır. Bahçe hortumları bir arada kullanıldıkları aparatlar sayesinde kullanıcılara pratik bir kullanım imkanı sağlar. Öncelikli olarak hortum başlıkları, sağladığı ergonomik kullanım imkanı sayesinde aparatlar içerisine başrolde yer alır. Üretim aşamasında alüminyum malzemelerin tercih edildiği başlıklar dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olmaları ile ön plana çıkar. Hortumun uç kısmına kolaylıkla takılan başlık, suyun çıkış gücünü yükselterek performansını arttırır. Bu sayede su, uzak mesafelere kolay bir şekilde ulaşır. Saplı yapısı ve hassas tetik kısmı sayesinde el yapısına uygun olarak geliştirilen başlıklar, ergonomik bir yapıya sahiptir. Ergonomik yapının sağladığı avantaj sayesinde kullanıcılara uzun süreli ve kesintisiz kullanma imkanı tanır. Başlığın yapısında yer alan tetik kısım, suyun gücü üzerinde etkilidir. Bitkileri sulamak için düşük su çıkış gücünü, araba, balkon ya da teras temizleme işlemi için yüksek su çıkış gücünü elde etme fırsatı sağlar. Bu sayede hem etkili bir temizlik hem de hassas bir sulama imkanı tanır. Başlık sayesinde hortumun kullanılabileceği alan sayısında artış görülür. Bu sayede tek bir ürün ile pek çok işlem yapılır.

Su Tasarrufu Sağlayan Bahçe Hortumu Modelleri

Farklı hava ve zemin şartlarına elverişli olarak geliştirilen silikonlu hortum modeli dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmasından dolayı zaman içerisinde yaygın olarak görülen aşınma ve çatlama sorunlarının önüne geçilir. Bahçe musluklarına uygun çapa sahip olan modeller kolay bir kullanıma sahiptir. Bahçe mutfağı ile uyumlu genişlikte olduğundan dolayı hem bitkilerin sulanmasında hem de araba yıkama işlemlerinde kullanım için elverişli bir yapıya sahiptir. Dayanıklı yapıya sahip olan ürün, farklı renk seçenekleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulur. Çeşitli çap aralıklarına sahip olarak geliştirilen ürünler içerisinde az yer kaplaması ile öne çıkan ince hortum modelleri mevcuttur. Esnek ve ince yapıda tasarlanan hortumlar kullanımının ardından depolama esnasında alandan tasarruf sağlar. Ürünlerin tasarım aşamasında kullanılan yenilikçi teknolojiler sayesinde ani hava sıcaklığı değişikliklerine kolaylıkla uyum sağlayan modeller, herhangi bir zarar görmeden kullanım imkanı sunmaya devam eder. Sprey uçlarla uyumlu çapa sahip olan hortumlar farklı su püskürtme kuvvetine sahiptir. Yumuşak yapıya sahip olan silikon bahçe hortum modelleri kullanıcıları için ergonomik yapıya sahip olacak biçimde geliştirilir. Ele kolaylıkla oturan ve kaymayan yapısı sayesinde uzun süreli kullanım imkanı yaratır. Silikonun yanı sıra kauçuk kullanılmasıyla da geliştirilen hortum modelleri mevcuttur. Bez hortum modelleri kauçuk malzemelerin kullanılmasıyla geliştirilen bir modeldir. Yaygın olarak yangın söndürme ve itfaiyecilik işlemlerinde kullanılan ürün, dayanıklı ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Çeşitli ebatlarda geliştirilen hortum ölçüleri içerisinde farklı ihtiyaçlara uygun modeller bulunur. 20 metre hortum seçeneği kullanışlı ve hafif olması nedeniyle pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarır.

Farklı Sıcaklıklara Uyumlu Bahçe Hortumları

Kış aylarında yaygın olarak görülen don olaylarına karşı koruma özelliğine sahip olan ürünlere olan yönelim, yılın her günü kullanım imkanına sahip olduklarından dolayı son derece yüksektir. Hortum kullanımında suyun hortumdan dışarıya sızmaması son derece önemli bir kriterdir. Bu noktaya önem veren markalar, makaralı hortum modelleri geliştirir. Besleme hat alanından bağlantı kurulmasıyla geliştirilen makaralı hortum çeşitleri sabit bir yapıya sahiptir. Su sızdırma oranını minimum düzeye düşürmek amacıyla geliştirilen ürün kompakt bir tasarıma sahiptir. Balkon, teras ve veranda temizliği ayrıca bahçe sulama işlemlerinde yaygın biçimde kullanılır. Hafif yapısı sayesinde kolaylıkla taşınan ürün, birden fazla başlığı ve hortum seçeneğini bir bütün halinde kullanıcıya sunar. Bu tasarım sayesinde kullanıcılar, tek bir ürün ile birden fazla kullanım imkanına sahiptir. Plastik malzemelerin kullanılmasıyla tasarlanan hortum makarası farklı renk seçenekleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulur. 3 farklı fonksiyonel başlığa sahip olan ürün farklı musluk giriş tiplerine uygun yapıdadır. Bu sayede kullanıcılarına büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Farklı ebatlarda geliştirilen hortum makaraları, hortumun kullanıldığı alanın büyüklüğüne ve tipine göre çeşitlilik gösterir. Otomatik modellere de ev sahipliği yapan hortum makarası modelleri farklı hortum uzunluklarına sahip olacak şekilde tasarlanır. Bu sayede pek çok kişinin beklentilerine uygun modeller mevcuttur. 24 bar basınç seviyesine kadar su püskürtme gücüne sahip olan ürünler, geniş bir basınç aralığında kullanım imkanı sunar. Kullanıcı dostu tasarım olmalarıyla öne çıkan otomatik modeller aynı zamanda otomatik kilitleme ve geri çekme özelliklerine de sahiptir. 180 derece dönüş özelliğine sahip olan makara, kolaylıkla çıkarılabilir. Geniş dönme açısı yeteneği sayesinde aynı nokta üzerinden, bahçedeki farklı alanlara su püskürtme imkanı tanır. Bu sayede kullanıcılara zahmetsiz bir kullanım sağlar. Su püskürtme işleminin ardından hortum kolaylıkla yuvarlanarak makara içerisindeki yerini alır. Hafif bir yapıya sahip olan makara, duvara monte edilme imkanına sahiptir. Bu sayede depolama esnasında alandan tasarruf etme imkanı tanır.

Bahçe Hortum Fiyatları

Kullanıcıların tercihine göre farklı malzemelerin kullanımıyla çeşitli bahçe hortumu seçenekleri geliştirilir. Çelik hortum modelleri hafif ve dayanıklı yapısıyla öne çıkan seçenekler içerisinde yer alır. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde su ile teması halinde aşınma ve paslanma problemleriyle karşılaşmayan ürün, kullanıcıların beğenisini toplar. Esnek metal kullanımı ile kolaylıkla kullanılan ürün, farklı basınç aralıklarına dayanıklı yapıya sahiptir. Sıvıların iletiminin yanı sıra montaj kaynaklı sorunların çözümünde de sık sık kullanımı tercih edilen bir üründür. Dış etkenlerden gelen darbelere ve zaman içerisinde oluşan aşınmalara karşı dirençli olması nedeniyle yaygın olarak tercih edilir. Farklı malzemelerden geliştirilen hortum aparatı, bahçe hortumlarının kullanım esnasındaki verimini yükseltici etkiye sahiptir. Suyun çıkış gücünü arttıran ve farklı kademelerde su çıkışı sağlayan hortum başlıklarına olan yönelim oldukça fazladır. Başlık ve diğer yardımcı aparatlarla birlikte hortum seti olarak satılan ürünler, kullanıcıların beğenisini toplar. Üretim aşamasında tercih edilen yapı malzemesine, uzunluğuna, çapına ve özelliklerine bağlı olarak hortum fiyatları çeşitlilik gösterir. Hortum nerede satılır diye merak edebilirsiniz. Bahçenizde, tarlalarınızda kullanabileceğiniz dayanıklı hortum çeşitlerini Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Bahçe Sulama Hortumu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe sulama hortumu alırken öncelikli olarak ne kadar uzunlukta ve çap değerinde hortuma ihtiyaç olduğunu belirlemek gerekir. Hortumun kullanıldığı alana göre boyutta değişiklikler görülür. Ayrıca hortumun takılacağı msuluğun tipine bağlı olarak çap aralıkları da değişkenlik gösterir. Bahçe sulaması için elastikiyeti yüksek olan hortum modeli tercih etmek de son derece önemli bir kriterdir. Ayrıca hangi amaçla kullanılacağına göre hortumların kullanım için uygun oldukları sıcaklık değerinin dikkate alınması önemlidir.

Bahçe Hortumu Üretiminde Hangi Madde Tercih Edilir?

Kullanım amaçlarına göre farklı bahçe hortumu modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Yaygın olarak tercih edilen modeller içerisinde çelik hortum, ipli hortum ve silikon hortum seçenekleri yer alır. Ayrıca ürünler geliştirilirken dayanıklı yapısıyla öne çıkan kauçuk malzemelere sıklıkla yer verilir. Kauçuk, esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı yüksek mukavemete ve farklı sıcaklık değerlerine uyumlu bir malzemedir. Bu özellikleri sayesinde hortumların üretim aşamasında yaygın olarak tercih edilir.

Bahçe Hortumları Ne Kadar Basınca Dayanıklıdır?

Farklı su püskürtme özelliklerine sahip olan bahçe hortumları farklı basınç aralıklarında etkili performans gösterir. 25 bar basınç değerine kadar dayanıklı olan bahçe hortumu modelleri mevcuttur.

Uzayan Hortum Modelleri Nasıl Kullanılır?

Uzayan hortum modelleri özellikle beyaz ev eşyalarının bağlantılarında kullanılır. Dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin su kaynağı olan musluklara takılmak için uyumlu yapıya sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hortumlar ve Toplama Ürünleri

5531 ürün listeleniyor
Çelik
M&Z
Refox
Global Industrial
Sedir
Venoa
Ironhose
Sel
Derin
Poelsan
Sertsan
Cruwa
Megafleks
Kafenn
Sera Trend
Edoplast
Ennalbur
Fırat
Özbalban
Gardena
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 5531 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?