Ulaşım, günümüzde en çok vakit alan, özellikle büyük şehirlerde iş yerlerine giderken trafikte zaman kaybına yol açan konulardan biridir. Bu sebeple ister büyük şehirlerde olsun, ister küçük şehirlerde olsun, pek çok kişi ulaşım süresini en aza indirmek için daha az maliyetli ve daha hızlı olabilecek yolları aramaktadır. Motosiklet kullanımı da ulaşım açısından, zaman ve maliyeti oldukça tasarruflu kullanmaya yönelten bir yöntem olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında elektrikli motosikletler, benzinli olan modellere göre yakıt tüketimi temel alındığında daha az maliyetli olmasından dolayı pek çok kullanıcı tarafından tercih edilebilmektedir.

Elektrikli Motosikletler Neden Tercih Edilmelidir?

Elektrikli motosikletler, yakıt tüketimini en aza indiren akülü araçlar olmasından dolayı, hem kolaylık açısından hem de motor gücünün büyüklüğüne göre ehliyet gerektirmemesinden dolayı her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği bir ulaşım yöntemidir. Yine elektrikli motosikletlerin tercih edilmesinin sebeplerinden biri de benzinli modellere göre daha düşük fiyat seçenekli olmalarıdır. Satın alacak kullanıcının bütçesine göre, farklı marka ve modellerde pek çok elektrikli motosiklet seçeneği bulunmaktadır. Fiyat açısından, ortalama motor gücü 248 – 250W arasında olmasından dolayı maliyeti, motor gücü yüksek olan motosikletlere göre daha düşük olmaktadır. Elektrikli motosikletlerin motorlarının küçük olması, yani ortalama 250W motor gücünde olması, hem ehliyet gerektirmeyen hem de kısa mesafe yol gidişleri için en büyük kolaylık sağlamaktadır. Alacağınız motosikletin motor gücü ortalama 500 – 1000W ya da daha yüksek olması halinde, motor gücü daha büyük olacağı için hem ehliyet gerektirmekte hem de satın alma ücreti biraz daha artabilmektedir.

Elektrikli Motosikletin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Elektrikli motosikletler, elektrik ile şarj edilebilen akülü ulaşım araçlarıdır. Şarj üniteleri ile herhangi bir elektrik prizine kendi kabloları ile bağlantısı sağlanarak kolaylıkla şarj edilebilme özelliklerine sahiptirler. Ortalama şarj süreleri, ilk 15 şarja kadar yaklaşık olarak 8 – 10 saat arasında sürebilmektedir. 15 şarj sonrasında şarj süreleri genel olarak 6 – 8 saat aralığına kadar düşebilmektedir. Elektrik girişleri, ortalama bir güce sahip elektrikli motosikletler için 220V olabilmektedir. Aküleri tam kapasite ile doldurulduğunda ortalama 70 – 80 km yol gidilebilmektedir. Taşıyabildiği ağırlık açısından ise genel olarak elektrikli motosikletin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilmekle birlikte, iki kişi ve ortalama 100 - 200 kg taşıma kapasiteli olabilmektelerdir. Vitesli olmalarından dolayı dönemeçli, rampa ya da düz yol gidişlerinde rahatlıkla kullanım sağlanabilmektedir.

Elektrikli Motosikletler Kaç Kilometre Hızla Gidebilirler?

Elektrikli motosikletler, satın alabileceğiniz marka ve modele göre değişebilmekle birlikte, ortalama olarak 40 km hızla yol gidebilme özelliğine sahip olabilmektedirler. Motorun gücüne ve akü özelliklerine göre 55 – 60 km hızlara kadar yükselebilen modellerde bulunmaktadır. Elektrikli motosikletler akülü olmasından dolayı, motorları tamamen sessiz çalışarak çevreye karşı duyarlı bir kullanım hizmeti sağlamaktadırlar. Yakıt tüketiminde ise, benzinli olan motosiklet modellerine göre ortalama %90 yakıt tasarrufu sağlamaktadırlar. Aynı benzinli motosikletlerde ki gibi, elektrikli motosikletlerde de gösterge panelleri bulunmaktadır. Yakıt tüketiminizi ve hızınızı, panel üzerindeki göstergelerden görebilmeniz mümkün olmaktadır. Satın alacağınız elektrikli motosikletlerin boyutlarına ve özelliklerine göre bagaj özellikli ya da bagajsız modelleri de bulunmaktadır. Bagaj özellikli bir modeli satın aldığınızda çanta ya da buna benzer eşyalarınızı da yanınızda rahatlıkla taşıyabilme imkânınız olabilmektedir.

Elektrikli Motosikletlerde Hangi Teknik Donanım Özellikleri Bulunur?

Elektrikli motosikletlerin teknik özelliklerinde, far aydınlatmaları ve ikaz lambaları bulunmaktadır. Aydınlatma sistemleri, şehir içinde uzun yol ya da kısa yol gidişlerinizde fark edilebilmenizi sağlayan özelliklerdir. Geri vites özellikleri ile ikaz sesi çıkararak güvenli hareket etmenize imkân tanımaktadır. Bazı marka elektrikli motosikletlerde USB girişi özelliği sayesinde telefon bağlantısı yapılarak telefonların şarj edilebilmesi mümkün olmaktadır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Elektrikli Motosiklet Modelleri

3 ürün var
  1. Markalar
    1. Super Soco Elektrikli Motosiklet
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Renk
  5. Satıcı
DSACategoryId/60002705/60008737/80560308/80405009
Başa dön