Su Yalıtımı

Su Yalıtım Malzemeleri ve Fiyatları

Su yalıtımının hayatımızdaki yeri oldukça fazla alanlara sahiptir. Binalarımızda, bahçelerimiz, teraslar, işyerlerimizde yani yaşam alanımızın tüm yerlerinde suyun girebileceği her alana yapılır. Toprak ile duvarlar temas ettiklerinde temeller zemine oturan yapılandırmalar, su birikintisini engellemek veya su basma durumlarına karşı oluşturulan hacimlerdir. Güçlü ve sağlam yapılmayan zeminler de bu tarz sorunları sıklıkla yaşarız, özellikle binalar da üst kattan alt kata su akması durumları ile sıklıkla karşılaşıyoruz, bunun nedeni sağlam oluşturulmayan yapılandırmalardır.Isı yalıtımı yapılmasının en önemli konularından biri enerji ihtiyacını aza indiriyor oluşundan kaynaklanmaktadır. Enerji kullanım kaynakların kullanabilen ülkelere istinaden hem enerji hem de ülkemize ulaşımı sağlanan enerji fiyatlarının artış göstermesinden dolayı, yaşadığımız ülkede konutta veya yaşam alanımız da ısı yalıtım sistemlerini güçlendirerek ve arttırarak bulunduğumuz alanları ısıtmak ve soğutmak açısından enerji ihtiyacımıza en etkili çözüm ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı olmayan binalara sahip olan kişilere kıyasen, yalıtım kaplı alanları kullanan kişilerin daha tasarruflu faturalar ödedikleri gözlemlenmiştir. Su yalıtımı Türkiye’de yeni binalarda ısı yalıtımının zorunlu olmasına ek olarak gürültü, ses önlemesi de esasa alınarak 2018 yılında tüm yapılar da uygulanmak üzere yürürlüğe girmiştir. Su yalıtımı doğal afetler, sel su baskınları gibi olağanüstü yaşanabilecek kötü durumlara karşı önlem ve koruculuğu yüksek zeminler oluşturmanızı sağlayacaktır,mesela bir yapı da su yalıtımının olmadığını düşünürsek eğer oluşabilecek deprem, sel, su baskını gibi durumlar da binanın çatlak oluşumuna ve binada kırılmaların oluşumuna kadar sonuçlar yaratması kaçınılmaz hale gelebilmektedir. Bu yüzden su yalıtımının hayatımızdaki yeri fazlasıyla önem taşımaktadır. Bina yapıtlarının yalıtımın sağlanması için kredi desteği de sağlanmaktadır, işyerleri, şirketler müteahhit taraflarınca ilgili bankalarca uygun koşullar ve geri ödeme bütçelerine uygun olanak sağlayabilecek faiz oranları araştırılmalıdır. Hayatımızda doğanın suyu, mucizeleri her nokta da sizlere olumlu faydalar sağlamaktadır,yaşadığımız doğa gereği her türlü doğal afetler, sel su baskınları, toprak kaymaları gibi yaşanılması üzücü olaylarla karışılabiliyoruz, bunları öngörmeyi hedeflediğimiz de yapılması gereken aslında çok açık ve belirgindir, doğru malzeme, doğru alan ve buna uygun temizlenmiş bir zemin oluşturduğumuzda birçok açıdan fayda kazanmış olacaksınız. Günlük hayattan basit bir örnek verecek olursak mesela, evimizin salonunda otururken yan komşumuzun televizyon sesini veya konuşma sesini bile duyuyor olma nedenimiz tamamen özensiz ve belli kurallara doğru malzemelere uygun olmayan yalıtım kullanıldığından kaynaklanmaktadır.

Sağlam ve su geçirmez yüzeyler arasında ahşap zemin, beton zemin ve tuğla malzemeleri bulunur, bunlar malzeme tipine bağlı olarak malzemenin kalınlığı ve dayanıklılığını korumak amacıyla çeşitli uygulamalarla her bölge için farklı yalıtım halinde tasarlanır. Islak hacimlerde ustaları ve profesyonel şekilde bu uygulamaları yapan kişiler tarafından her detay düşünülerek uygulanmalıdır. Teras su yalıtımı, çatı su yalıtımı, bodrum su yalıtımı, temel perde duvar su yalıtımı, dış cephe su yalıtımı, peyzaj alanların su yalıtımı, su depolarının yalıtımı, yüzme havuzları yalıtımı gibi hayatımızın her alanında su ve yalıtım çok önemli yer kaplamaktadır. Her alanın yalıtımı uygulanan alana göre farklı zeminler ve malzemeler olarak belirlenir. Örneğin çimento esaslı su yalıtımının uygulama alanları iç ve dış alanlar; ıslak zeminler, istinat duvarları, su depoları ve yüzme havuzları, asansör çukurları, metro istasyonları, tüneller gibi yerlerde çimento esaslı su yalıtım zeminleri oluşturulur.

Su Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

 • Çimento Esaslı Su Yalıtım Malzemesi
 • Kristalize Su Yalıtım Malzemesi
 • Bitüm Kauçuk Esaslı Su Yalıtım Malzemesi
 • Akrilik Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi
 • Bitümlü Membran Su Yalıtımı
 • Poliüretan-Enjeksiyon Su Yalıtımı
 • Epoksi Zemin Kaplamaları
 • Poliüretan Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi
 • Polyurea Sprey Kaplama

Epoksi Zemin Kaplamaları Nerelere Uygulanır ve Özellikleri Nelerdir?

Son dönemler de işyerlerinde büyük fabrikalar da evlerimiz de, yatak odası, banyo,garaj gibi sürekli hareketli olan alanlar için, özellikle epoksi zeminler tercih ediliyor, kimyasallara olan dayanıklılığı, suya dayanıklılığı, leke tutmama özelliği ve zeminler de oluşabilecek aşındırıcı sürtmelere karşı tıpkı koruma kalkanı özelliği göstermektedir. Zeminler de gün içerisinde sürekli hareket halinde olduğumuz için bu zemini temiz ve aşındırmadan kullanmaya her zaman dikkat edemiyor olabiliyoruz, masa, sandalye çizikleri, topuklu ayakkabı çizikleri veya herhangi bir eşya taşırken kum toz birikintileri bile zeminlerde kolayca çizik ve hasar oluşturabiliyor. Yaşam alanlarımız da temizliğe ve kusursuzluğa önem veriyorsak tam anlamıyla bu epoksi kaplama zeminlerin hayatımız da önemi kaçınılmaz oluyor, üstelik bu zeminlerin bakımı ve temizliği de oldukça kolay, hepimizin evinde bulunan bir paspas ve herhangi bir yüzey temizleyicisi ile bu temizliği kolaylıkla sağlayabiliriz. Zaten leke tutmama konusunda da dayanıklı olan bu yüzeyler temiz kullanıma özen gösterildiğinde ve periyodik olarak kolayca silindiğinde özel bir bakım gerektirmeden dayanıklı zemin kullanma seçeneği sunuyor sizlere. Ayrıca görsel açıdan da epoksi zeminleri farklı şekillerde tasarlayarak zevkinize göre özelleştirme biliyorsunuz, farklı çeşit renkler de ve farklı efektlerde istediğiniz zemin görünümünü elde edebilirsiniz. Mermer efekti, benekli çizgili efektler gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede ev sahipleri ve işletmeler açısından vazgeçilmez seçim haline gelmektedir.

Epoksi Zemin Uygulama Alanları

 • Beyaz Eşya Kaplama Uygulamaları
 • Çelik Korozyona Dirençli Kaplamalar
 • Metal Kutu ve Konteyner Kaplama
 • Döşeme Uygulamaları
 • Otopark
 • Oteller
 • Endüstriyel Zeminler
 • Hastaneler
 • Üretim Tesisleri
 • Uçak Hangarları
 • Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Nasıldır?

1 kutu epoksi ortalama 1 Ocak 2024 tarihlerinde olduğunu göz önünde bulundurursak eğer, Epoksi astar en uygun fiyatı 250 tl + kdv olarak- Epoksi boya fiyatı – 155 tl + kdv iken en yüksek ücretlendirilen Epoksi boya fiyatları teneke olarak 2.500 tl baremlerinde yer aldığı görülmektedir. Raflar da farklı fiyatlar farklı markalar ve çeşitler yer almaktadır, ürün tedariğinde bulunurken satıcıdan referans alınmasını öneririm, bu husus da yardımları kullanıcı geri dönüşlerine bağlı olarak veya piyasa da yeni çıkan ya da yıllardır kullanılan marka ve malzemelere bağlı olarak, uygulamalar da olumlu sonuçlar alabileceğimiz tavsiyelerde bulunabilmektedirler. Öncelikle bu uygulamaları yapmayı planlamadan önce zeminimizi düz ve kusursuz şekilde düzeltmemiz doldurmamız gerekmektedir. Böylece zeminimiz de çukur kasis gibi düzgün görünmesini engelleyecek görüntüler varsa eğer öncesin de doldurup düzeltmeliyiz ki bu kullanım miktarında artış göstermesin ve kusursuz bir zemin elde edebilelim, zeminin düz olduğunu düşündüğümüz de 1 kilogram epoksi boya ile 33-4 m2 alanı kaplayabiliyorsunuz.

Epoksi malzeme ile kapladığımız zeminlerde kullanım ömrünü yaklaşık 20- 25 yıl olarak düşünebiliriz, bu sayede normal zemin kullanımında daha çok tasarruf sağlamış olabiliyoruz, bunun nedeni şöyle ki normal fayans, kalebodur kullanımlarında 3 – 5 yılda boyunca kullanım süresinden sonra derz aralarında renk farklılıkları ve aşınmalar olabiliyor. Derz boşlukları dökülüyor ve derz aralarında koyulaşma görülebiliyor, bu durum da öncelikle göz zevkimizi bozmakla birlikte kullanım alanımızı ne kadar temiz tutsak temizlesek de kötü ve kirli bir görünüme yol açmaktadır. Epoksi zemin kaplama ile bu sorun neredeyse tamamen ve hatta kalıcı olarak hayatımızdan çıkmış oluyor. Çünkü derz dolgularının yanı sıra epoksi malzemelerinin dayanıklılığı daha yüksektir, zemini temizlerken asit içerikli temizlikler de veya sürtünmeye bağlı aşınmalar da oldukça dayanıklılık göstermektedir.

Epoksi Yapılan Alanın Kuruma Süresi

Epoksi malzemesi ortalama kuruma zamanı 1 gündür, 24 saat içerisinde kuruması ön görülür fakat bazı durumlar da kuruma süresi 2-6 gün arasında değişim gösterebilmektedir.Epoksi malzemesini hazırlarken karıştırma aşaması ise, karışımı homojen kıvam da eşit ve doğru orantı da temiz ve kuru bir kalıba döktükten sonra, yavaş ve hep aynı yöne olacak şekilde karıştırırız. Bu karışıma epoksi reçine ve epoksi sertleştirici eklenir. Yaklaşık 5-7 dakika karıştırılır.

Epoksi karışımı nerede saklanır: Epoksi reçine karışımının bekletilmesi uygun görülen sıcaklık ortamı 18-24 derecedir, bu dereceden düşük ya da yüksek sıcaklıkta bekletilen epoksi reçine karışımlarınız da homojen kıvam da bozulma, donma, kuruma, sertleşme gibi yapısal bozukluklar görülebilir. Fakat bu durum ürünün yapısını kalıcı olarak bozmaz az miktar da reçine karıştırarak yine homojen kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz.

Epoksi kapladığımız zeminleri yıkamak zarar verir mi: Epoksi kapladığımız duvarlar, zeminler de temizleme aşamasını da işlevine göre değişkenlik göstermektedir, epoksi kaplı duvar ile zemin temizliği aynı olmamaktadır, örneğin epoksi kaplanan duvar ya da zemin telleme uygulaması gibi malzemelerle temizlenmemelidir. En basit ve kolay şekilde ve hepimizin evinde bulunan temizlik malzemeleri ile birçok deterjan malzemesi ile temizliğini kolayca sağlayabiliriz, vileda veya temizleme bezi bu uygulama için gayet doğru olacaktır.

Epoksi kapladığımız zeminler sağlığa zarar verir mi: uygulandığı alanlarda evde çocuk veya evcil hayvan olması durumun da bile bu kaplamaların hiçbir zararı bulunmaktadır, solventsiz – su bazlı epoksi içerikli reçineler insan sağlığını olumsuz etkileyecek hiçbir madde içermezler tam tersi uygulandığı alanlar da konforlu getirisi sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz, bu iki çeşit içerikli olan reçinelerden üretilen epoksi malzemelerini güvenle kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Su Yalıtım Malzemeleri ve Fiyatları

1327 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 1327 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?