Benzinli Ağaç Kesme Makineleri

Benzinli Ağaç Kesme Makineleri

Benzinli ağaç kesim motoru hem bir bütün halinde olan ağacın kesilmesinde hem de kütüklerin kolayca parçalanmasında kullanılan araçlardan biridir. Genel olarak benzinli modelleri ile ön plana çıkar. Aynı zamanda birçok çalışma alanında ve kişisel kullanımlarda kişilerin hayatlarında kolaylık sağlayan ürünlerin başında yer alır. Motorlu testerelerin kullanım şekli ve yapılacak bakımları da oldukça önemli detaylardan biridir. Özellikle de kesimi çok daha iyi bir şekilde yapması için uzun süreli makinenin kullanımı adına zincirlerin yağlanması önemlidir. Satın aldığınız benzinli ağaç motoru düzenli olarak bakımdan geçirilmelidir. Bakımı yapılmayan makineler ise oldukça kısa bir sürede kullanım ömrünü tamamlar. 

Makinelerin muhafaza edildiği yerler de bakımları kadar önemli bir noktadır. Ağaç kesme makinesi modellerini kullanmayacağınız zaman özel kılıflarında veya kasalarında muhafaza etmeniz gerekir. Aynı zamanda benzinli ağaç kesme makineleri modellerinden satın alacaklar için güvenliğ de sağlayabiliyor olması gerekir. Bunun için diğer farklı ekipmanları da satın almanız tavsiye edilir. Koruyucu pantolon, eldiven, gözlük ve kulaklıklar alınması gereken en önemli ekipmanlardan bazılarıdır. 

Ağaç Kesim Makinesi Hakkında

Benzinli ağaç kesim motorları bir çeşit testere modelidir. Bu ürünler odun kesme makinesi olarak satışları gerçekleşen ürünlerdir. Çürümüş ağaçların kesimlerinde ve kesilmiş olan büyük ağaçların parçalanmasında, budama işlemlerinde aktif olarak kullanılır. Ağaç kesme makinelerini çit makinelerinden ayıran en önemli özelliği ise pala kısımlarının daha kalın ve kısa olmasından kaynaklıdır. Bunun dışında çit kesme makineleri kalın ağaçların kesilmesinde elverişli yapıda değildir. Ancak ağaç kesme makineleri bu amaç için üretildiklerinden ötürü hem dayanıklı hem de kullanışlı ürünler olarak karşınıza çıkar. Ağaç kesme makinelerinin her birinin farklı çalışma şekilleri vardır. 

Motorun da çalışması için tetikleyici güçler her alette farklılık gösterir. Bazı motorlar benzinli olarak çalışırken bazılarında elektrikli kullanımı görürsünüz. Her bir motorlu testerenin barındırmış olduğu avantajlar ve dezavantajlar vardır. Örneğin; elektrikli olarak satın aldığınız ağaç kesme makinelerinde daima priz olması gerekir. Eğer priz yoksa da uzatmalı ağaç kesme modellerinden almanız gerekir. Bunun haricinde şarjlı olarak kullanılan ağaç kesme makineleri de dezavantajlı ürünlerdir. Bu modellerin en büyük eksisi ise uzun süreli kullanımlar için uygun olmamasıdır. Daha çok evde küçük işlerde kullanmak isteyenler tarafından tercih edilir. Günlük olarak kullanmaktan çok ara sıra kullanmak için daha uygundur. Motorlu testereler arasında en çok tercih edilen budama testeresi benzinli olan ürünleridir. Bu ürünler hem yüksek hızda çalışabilir hem de daha iyi kesim yapması adına önemli tercihlerden biridir. 

Ağaç Kesme Makine Modelleri

Ağaç kesme makineleri genelde standlı olan modeller ve elde kolay ve rahatlıkla taşınabilir olan motorlu testereler olmak üzere iki türe ayrılır. Her kategori ise kendi içerisinde farklı modellere sahiptir. Bu ürünler ise daha çok sanayi tesislerinde ve testerenin bir noktada sabit olması zorunlu olan durumlarda kullanılır. Özellikle şerit ağaç kesme makineleri, ağacın istenen şekillerde ve ebatlarda işlenmesi esnasında kullanılmaktadır. Motorlu testere hızar modellerinde daha çok ağacın kesilmesi ve budama alanlarında kullanıldığı görülür. Genel olarak motorlu ağaç kesme makineleri ağır olmamaktadır ve taşıma esnasında kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle de günlük kullanım ve kişisel kullanım için oldukça uygundur. 

Motorlu ağaç kesme makineleri ise kendi içerisinde benzinli, elektrikli ve akülü ağaç kesme dal budalama şarjlı el testeresi olmak üzere üç farklı gruba ayrılır. Benzinli ağaç kesme makinelerinin motorları benzinle çalışır. Özellikle de elektrikli modellere göre bu ürünler çok daha hızlı ve pürüzsüz bir kesim yapma özelliğine sahiptir. Pala uzunlukları ise genel olarak 40 ila 46 cm arasında değişir. Evde yapılacak olan kesimlerde dahi uygun bir modeldir. Ancak diğer modellere göre ağırdır ve gürültülü çalışır. Bu nedenle mutlaka kulaklarınızı aşırı sesten korumak için bir kulaklık kullanarak çalışmanız önem taşır. Ağaç kesme makinelerinde elektrikli modeller ise güç kaynağı ihtiyacına bağlı olarak çalışırlar. Genellikle benzinli modellere göre daha uygun fiyatlı olan ürünlerdir. Yapı itibariyle de daha hafiftir ancak yavaş kesim hızına sahiptir. Günlük kullanımlar için çok uygun değildir. Son olarak akülü ağaç kesme modelleri motor üzerindeki pil yardımıyla çalışır. Bu piller şarj edilebilir özelliğine sahiptir. Elektrikli modellere göre daha avantajlıdır. 18 akülü zincirli ağaç kesme makinesi ise tercih edilen ürünler arasında yer alır. Aynı zamanda genellikle 30 cm uzunluğunda palası olan makinelere ise mini benzinli ağaç kesim motoru denilmektedir. 

Ağaç Kesim Motoru Satın Alırken Dikkate Almanız Gereken Hususlar

Ağaç kesme makinesi olarak da adlandırılan motorlu testereler mutlaka son derece dikkatli kullanılması icap eden ürünlerdir. Motorlu testere satın alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar vardır. İlk olarak motorlu testere alacak olduğunu zaman testerenin ne kadar güçlü olduğu oldukça önemli bir detaydır. Motorlu testerenin gücü ise kullanım amacına bağlı olarak farklılıklara sahiptir. Eğer ilk defa bir motorlu testere satın alacaksanız bu sizleri zorlamayacaktır. Güç seviyesi daha düşük olan modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ağırlık açısından da sizleri yormayacak daha hafif olan motorları tercih edebilirsiniz. 

Motorlu testerelerin yanlış kullanılması veya anlık olarak yapılan hatalar ciddi anlamda yaralanmaların yaşanmasına sebep olur. Bu gibi yaralanma risklerini en aza indirmek adına titreşim yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Titreşim ne kadar az seviyede olursa testereyi kullanmak da bir o kadar kolay olacaktır. Aynı zamanda ağaç kesme makineleri benzinli, akülü ve elektrikli olmak üzere farklı modellere de sahiptir. Bu cihazların aralarından hangisi ise çalışmak istediğinizi seçmeniz önemlidir. Bunun için de çalışma alanlarınızı göz önünde bulundurunuz. Eğer ev ortamında ara sıra kullanmak için alacaksanız küçük benzinli ağaç motoru kullanımı yeterli olacaktır. Eğer çalışma alanınız orman veya buna benzer büyük alanlarsa akü ve elektrikli olan ürünler sizler için avantajlı olmayacaktır. 

Benzinli motorlu testere 3hp modelleri ile çalışma sizlere daha kolay bir şekilde iş sürdürmenize yardımcı olur. Motorun deposunu doldurduğunuzda benzin sayesinde uzun saatler boyunca çalışır. Motorlu testere satın alırken denge durumuna da dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bir testerenin elinizle tam olarak uyum sağlaması ve dengeli bir duruş sergilemesi kullanım açısından önemli bir detaydır. Ağaç kesim makinesi satın aldığınızda dikkat edecek olduğunuz unsurlardan biri de bakımlarıdır. Almak istediğiniz testerenin sürekli bakıma ihtiyaç duymayan bir ürün olması oldukça önemli bir detaydır. Bunların dışında en çok önem verilen noktalardan biri de güvenliktir. Almak istediğiniz testere kalitesi onaylanmış ürünlerden tercih edilmelidir. Zincirin geri tepmesini en aza indirecek bir mekanizmanın olması ve zincir freninin olması testere için oldukça önemli detaylardan biridir. Bütün bu detayları da göz önünde bulundurarak alışverişlerinizi yapabilirsiniz. 

Ağaç Kesme Makinesi Özellikleri 

Benzinli küçük ağaç motoru ve diğer modeller olmak üzere her biri birbirinden farklı özellikler ile donatılmıştır. Ağaç kesme makinesi satın alacak olduğunuz zaman içerisinde bulunan özellikleri de iyi bir şekilde incelemeniz gerekir. Sizlere aynı zamanda maksimum güvenlik sağlayabilecek olan modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Çünkü dünyada bu noktada her yıl çok sayıda insan motorlu testere ile yaşadığı kazalarda hafif veya ağır yaralanmalara maruz kalmaktadır. Bu yaralanmaların da önüne geçmek için alacak olduğunuz testere modeline uygun güvenlik sistemlerinin var olması önemlidir. 

Ağaç makinesi olarak kullanılan motorlu testerelerin en dikkat çeken özelliklerinin başında ise düşürülmüş geriye tepme oranları gelir. Genellikle elektrikli kesme modelleri ucunda yer alan zincirler sayesinde kesim yaptığı için zaman zaman zincirlerde problemlerin yaşanması muhtemeldir. Günümüzde ise üretilen birçok model ağaç kesme makinesi koruma noktası sayısı arttırılmış olarak üretilir. Bu durum geriye tepme oranlarını da arttırır. Geri tepmeyi engellemek için testere üzerinde darbeli uçlar konmakta veya burnu olan bir pala yer alabilmektedir. Motorlu testerelerin sahip olduğu en gelişmiş özelliklerden biri de zincir frenleridir. Bu son derece önemli ve hayati öneme sahiptir. Genel anlamda yaşanan kazaların çoğu da zincirler nedeniyle olur. Testerenin geri dönmesi durumunda ön kol koruyucusu öne itildiğinde zincir freni devreye girer. Bu sayede motor anında durur.

Motorlu ağaç kesme makinelerindeki önemli ayrıcalıklarından bir diğeri de tetik kilitleme özelliğidir. Son yıllarda imal edilen pek çok testere modelinde gaz pedalı aktif olmadan önce kullanılacak olan bir avuç içi anahtar bulunmaktadır. Bu tetik kilitleme anahtarı ise güvenli kesim açısından oldukça önemlidir. Motorlu testerelerin oluşturdukları titreşimlerde önemlidir. Çok fazla titreşim bulunan testere modelleri kullananları fazlası ile yorarken güvenlik sıkıntıları yaşanmasına da sebep olur. Bu gibi durumlar için testerelerde anti titreşim özelliğine yer verilir. 

Benzinli Ağaç Kesme Makine Fiyatları 

Ağaç kesme makineleri birçok farklı modelle satışa çıkarılan ürünlerdir. Kesim işlemlerinden budama işlemlerine kadar birçok amaçla kullanabileceğiniz ürünler vardır. Bu anlamda farklı özellikler ile karşınıza çıkar. Ağaç kesme makinelerinin sahip oldukları özellikler fiyatları belirleyen önemli noktalardan biridir. Benzinli ağaç kesme makine fiyatları belirlenirken etkili olan faktörler içerisinde makine çeşitleri ve modelleri yer alır. Şerit ağaç kesme makineleri ile motorlu ağaç kesme makineleri arasında da fiyat açısından fark görmek mümkündür. Bu makinelerin hem kullanım açısından hem de farklı alanlarda kullanımlar olmasından ötürü fiyat değişikliği görülür. 

Motorlu ağaç kesme makineleri içerisinde ise benzinli olan modellerin fiyat aralıkları daha yüksektir. Benzinli ağaç kesme makine fiyatı markasına ve sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişikliklere sahiptir. Genel olarak şarjlı olan modeller daha düşük aralıklı fiyatlara sahiptir. Kullanım kolaylığı sağlıyor olmasından ötürü evde kullanımlarda daha çok tercih edilmektedir. Bunların haricinde her kesim için kullanıma uygun aralıklarda modeller vardır. Filtreleme seçeneklerini kullanarak kendiniz için ve bütçeniz için en uygun olan ağaç kesme makinesini bulabilirsiniz. 

Ağaç Kesme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ağaç kesme makinelerini kullanmak hayli kolaydır.İlk olarak eğer zincir fren sistemine sahipse bunun açık olduğuna emin olunur. Ardından da makineniz eğer benzinli ile pompasına yakıt doldurun. Bu işlemden sonra jigleyi açınız. Makinenin sol kenarında yer alan motorun çalışmasına yardımcı olan starter ip mevcuttur. Motor çalışana kadar bu ipi çekiniz. Böylece motor çalıştıktan sonra gaza basarak kullanabilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Çabuk Bozulur mu?

Ağaç kesme makinenizin gerekli bakımlarını düzenli aralıklarla yapmanız halinde herhangi bir şekilde çabuk bozulma olmayacaktır. Periyodik bakımlarını düzenli olarak yapmak buradaki önemli noktalardan biridir. 

Ağaç Kesme Makineleri Güçlü Kesime Sahip midir?

Modelden modele değişebilen bir durumdur. Eğer tercih ettiğiniz ürün güçlü bir kullanıma sahipse pürüzsüz bir sonuç almanıza yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Benzinli Ağaç Kesme Makineleri

835 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Çalışma Tipi
Toplam 28 / 835 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?