Benzinli Ağaç Kesme Makineleri

Ağaçlar, doğa için ne kadar önemliyse insanlar için de bir o kadar önemlidir. Birçok sektörde ağaçlar ham madde olarak kullanılıyor. Ham madde olarak kullanımlarının yanı sıra bahçelerde, tarlalarda kısacası yaşam alanlarının yakınında birçok ağaç bulunuyor. Kullanıcılar zaman zaman bu ağaçları budamak ya da kesmek isteyebiliyor. Amatör ya da profesyonel amaçlar fark etmeksizin ağaç kesme ve budama işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ağaç kesme makineleri sıklıkla kullanılıyor. Gelişen teknolojinin getirilerinden olan bu makineler, ağaç kesme işlemlerini çok daha kolay ve güvenli bir hale getiriyor.

Ağaç/Odun Kesme Makinesi Nedir?

Ağaç kesme makineleri en basit haliyle bir motor ve motorun gücüyle dönen bir zincirden oluşuyor. Motorlu testere olarak da adlandırılan ağaç kesme makineleri, budama ve kesme gibi işlemler için özel olarak üretiliyor. Ağaç kesme makinelerinin testere kısmı diğer motorlu testerelere oranla daha kısa ve daha kalın oluyor. Bu sayede ağaçların en kalın dalları ya da iri kökleri kolay bir şekilde kesilebiliyor ve budanabiliyor. Ağaç kesme makineleri yalnızca bir ağacı komple kesmek ya da budamak için değil, küçük boyutlardaki odunları kesmek için de kullanılabiliyor.

Benzinli Ağaç Kesme Makineleri ve Özellikleri

Hyundai, Husqvarna, Dolmar ve Echo gibi öncü markalar tarafından üretilen benzinli ağaç kesme makineleri, çeşitli modelleriyle farklı ihtiyaçlara hitap ediyor. Kullanım amacınıza göre tercih edebileceğiniz bu farklı modeller çeşitli özelliklere sahip oluyor.

  • Motor Kapasitesi: Profesyoneller için üretilen ve fiyatları diğer modellere oranla daha yüksek olan benzinli ağaç kesme makinelerinde en ayırt edici özellik yüksek motor gücü oluyor. Yüksek motor gücü en kalın ve en sert yapıdaki ağaçların dahi kesimini büyük oranda kolaylaştırıyor. Yalnızca kendi bahçenizin ve ağaçlarınızın bakımını gerçekleştirecekseniz çok güçlü bir motora ihtiyacınız olmuyor.
  • Ateşleme Yöntemi: Profesyonel ağaç kesme makineleri, daha yüksek bütçeler ile üretildiğinden elektronik ateşleme yöntemiyle çalışıyor. Amatör ağaç kesme makinelerinde ise genellikle ipli çalıştırma mekanizması tercih ediliyor. İşi ağaç kesmek ya da odun işlemek olan birisi için makineyi sürekli olarak iple çalıştırmak yorucu olabiliyor. Pratiklik ve hız sağlamak amacıyla profesyonel makinelerde elektronik ateşlemeler kullanılıyor. Ancak bu ürünün fiyatını artıran etkenlerden biri oluyor.
  • Devir Oranı: Profesyonel ağaç kesme makineleri diğerlerine oranla daha yüksek devire ve daha geniş bir devir aralığına sahip oluyor. Minimum deviri ortalama 2500 d/dk oranında olurken maksimum deviri ise 13.500 d/dk oranına kadar çıkabiliyor. Yüksek ve ayarlanabilen devir oranları sayesinde bu makinelerle en kalın ağaçları dahi kesebiliyor ve dilerseniz deviri düşürerek budama için de kullanabiliyorsunuz.
  • Tasarım: Ağaç kesme makineleri kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla çeşitli tasarımlarla donatılıyor. Profesyonel makineler standart makinelere oranla daha ağır oluyor. Ağırlığı 5 kg’a ulaşan makineler bulunabiliyor. Ancak ergonomik tutamaçları sayesinde ağırlıklarına oranla oldukça rahat bir kullanıma sahip oluyorlar. Bu tasarım özellikleri amatörler için üretilen makinelerde de bulunuyor.

Benzinli Ağaç Kesme Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benzinli ağaç kesme makineleri kullanılırken maksimum dikkat gerektiren makinelerdir. Bu makinelerin kullanımında yapılan hatalar giderilemeyecek problemlere ve ciddi yaralanmalara sebep olabiliyor. Ağaç kesme makinesi kullanmaya başlamadan önce mutlaka üretici tarafından hazırlanan kullanım kitapçığını incelenmeli, gerekiyorsa makineyi kullanmayı bilen birisi tarafından ufak çaplı eğitimler alınmalı ve kesinlikle kaliteli makineler tercih edilmelidir. Birçok marka bu makineleri üretiyor olsa da merdiven altı olarak adlandırılan markalar tercih edilmemelidir. Hepsiburada’da yer alan benzinli ağaç kesme makineleri sektörün öncü markaları tarafından üretiliyor. Bu makinelerde kullanıcıyı korumak için tasarlanan bazı güvenlik önlemleri bulunuyor. Sizler de güvenle kullanabileceğiniz ağaç kesme makinelerine sahip olmak istiyorsanız Hepsiburada’da yer alan ürünleri tercih edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Benzinli Ağaç Kesme Makineleri

688 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 688 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/34000109/451867/34001225