Cam Filmleri

Aracınızın görünümünü değiştirmenin en hızlı ve en kolay yollarından biri cam filmleri ile pencereleri renklendirme yöntemidir. Cam yüzeylere (ön cam, yan camlar ve arka cam) farklı renk ve stil kazandırmak için polyester ya da metalik film uygulayarak aracınızı özelleştirebilir, aracınıza şık ve profesyonel bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Cam Filmi Çeşitleri

Cam filmleri ile pencere renklendirme sadece estetik bir uygulama değildir. Aracınızın iç kısmını güneş ışığından korumaya ve kabin sıcaklığını düşürmemeye yardımcı olur. Çok sıcak iklimlerde güneş ışığı hem sürücüler hem de yolcular için sürüş konforunu olumsuz etkileyebilir. Işık geçirgenliği düşük cam filmleri ile aracın alması gereken ışık miktarını koruyabilir, fazla ışığı filtreleyebilirsiniz. Koyu renkli cam filmi kullanarak camlarınızın dışarıdan görünürlük oranını düşürerek, özellikle arka koltuklar için daha fazla mahremiyet sağlayabilirsiniz. Araç renklendirme ve güneş koruma için tercih edebileceğiniz filmler farklı malzemelerden ve katmanlardan oluşur. Boyalı polyester, renklendirme ve cam koruma için tercih edilen en yaygın cam filmi çeşididir. Uygun fiyatlı ve uzun ömürlü polyester filmlerin montajı nispeten daha kolaydır. Metalik bileşenlerle üretilen cam filmleri genellikle daha kalın katmanlara sahiptir. Eşsiz tonları ile çok yüksek ısı ve UV korumasına sahiptir. 

En İyi Cam Filmi

Tüm malzemelerin kendine özgü avantajları olduğu için her uygulama için standart olarak kullanılabilecek bir cam filmi yoktur. Cam filmi satın alırken boyut başta olmak üzere, çok çeşitli renk ve özellik alternatifiyle karşılaşabilirsiniz. Aracınızı kaplamak için ekonomik film rulolarını ya da aracınız için önceden kesilmiş filmleri tercih edebilirsiniz. Aracınızın marka ve modeline göre camlarınıza tam olarak uyacak şekilde kesilmiş filmleri kolayca uygulayabilirsiniz. Örneğin tüm yan camları ve arka kısmı içeren tam bir kit seçebilir veya kiti sadece arka camları içerecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Sunroof kesimi için bile özel film seçenekleri bulabilirsiniz. Cam filmleri ile renklendirme uygulamaları, otomobilin içinden bakıldığında görüşünüzü sınırlamaz. Sadece içeri giren güneş ışığı miktarını sınırlar. Hem sürücüler hem de yolcular için daha yüksek seviyede gizlilik sağlar.

Cam Filmi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cam filmi satın almadan önce, seçenekleri daraltmak için bütçenizi belirleyin. Camlarınız için tam UV koruması istiyorsanız, bütçenizin izin verdiği en kaliteli ürünleri tercih edin.
 • Film uygulamasında deneyimli değilseniz, uzun ömürlü kullanım için profesyonel yardım almayı tercih edebilirsiniz.
 • Güneş ışınlarını yansıtmak ve yaz aylarında aracınızı serin tutmak için cam filmine ihtiyacınız varsa, ısı koruma özelliğine sahip ürünleri tercih edin. Gizlilik nedeniyle cam filmi uygulamak istiyorsanız daha koyu renkli ve daha küçük VLT (görünür ışık iletimi) indeksine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Tüm pencere renk tonları hakkında en önemli şey, camlarınızdan geçen ışığın ışık yüzdesini ölçen VLT (görünür ışık iletimi) endeksidir.
 • VLT indeksi ne kadar düşük olursa, film o kadar koyu renkte olur.
 • Şeffaf camlar % 100 VLT oranına sahipken, cam filmlerindeki mevcut en koyu renk tonu % 5 VLT'ye sahiptir. Piyasada bulunan çoğu cam filminin tonu % 20 - 70 VLT arasındadır.

Cam Filmi Kullanmanın Sağladığı Faydalar

 • Cam filmleri aracınızın estetik görünümünü iyileştirmenin yanı sıra aşırı güneş ışığını engellemek için pratik bir çözüm sunar.
 • İhtiyacınız olan tüm araçlara sahipseniz, film uygulaması birkaç saatten fazla sürmez.
 • Cam filmleri çizilmeye karşı dayanıklıdır. Aracınızın camlarını korumaya yardımı olur.
 • Bazı modeller UV ışınlarını % 99 oranına kadar bloke edebilir.
 • Bir aracın kabininde, UV ışınları tarafından hasar görebilen kumaşlar, plastikler, yapıştırıcılar gibi çok sayıda malzeme bulunur. UV koruması araç kabinini UV ışığının zararlı etkilerinden korur.
 • İyi bir renk tonu ve kaliteli malzeme, zararlı UV ışınlarının çoğunu engelleyerek aracınızın hasar görmesini önler. İkinci el satış değerini korumasına yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cam Filmleri

917 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 917 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024873/20024894/20024895