Ayakkabı ve Çizme

İş Ayakkabıları ve İş Çizmeleri

Çalışma ortamlarında ve iş sektöründe kar elde etmekten ve işten önce çalışmaların can güvenliği ön plandadır. Çalışmaların can güvenliğini koruyacak önlemler alındıktan sonra üretim faaliyetleri başlamaktadır. Çalışan işçilerin iş güvenliğini sağlamak için kullanılan ürünlerin başında iş ayakkabıları ve iş çizmeleri yer alır. Çalışılan iş kolunun çeşitliliğine göre iş ayakkabıları ve çizmeleri değişik modellere ve yapıya sahiptir. Çalışanların ayak sağlığını korumak için iş ayakkabıları ve iş çizmeleri kullanmak zorunludur. İş güvenliği hususunda kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

İş ayakkabısı ve iş çizmelerinin kadın ve erkek olmak üzere çeşitleri bulunsa da genellikle her iki cinsiyetin de kullanılabileceği şekilde üretilir. Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmesi için ayakkabısı ve çizmeleri genellikle ortopediktir. Çeşitli iş kollarında işverenler, işçilerinin güvenliğini sağlamak için iş ayakkabıları ve iş çizmeleri temin etmektedir. Siz de işveren olarak çalışan işçilerinizin güvenliğini sağlamak için kategori içerisinde yer alan iş ayakkabılarını ve iş çizmelerini inceleyebilir ürünleri çok uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. 

İş ayakkabıları ve iş çizmeleri kullanmak için illa bir iş yerinde çalışmaya gerek yoktur. Evde tadilat yaparken ya da bahçe işleriyle uğraşırken de ayak sağlığınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Çalışma alanı ve iş için zorunlu olarak kullanılan iş ayakkabıları ve çizmeleri zorunlu olmasa dahi bireysel olarak kullanılması sağlık ve can güvenliği için büyük önem arz eder. Siz de sağlığınıza önem veriyorsanız kategori içerisinden tek tıkla iş ayakkabılarına ve iş çizmelerine sahip olabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, bütçenize uygun ayakkabı ve çizmeler bu kategori içerisinde yer almaktadır. Her bütçeye uygun farklı modellere sahip iş ayakkabıları kategori içerisinde sizleri beklemektedir. 

İş Ayakkabısı ve İş Çizmeleri Modelleri 

İş ayakkabısı kullanılan zamana, alana ve kullanılan işe göre çeşitlenir. Öncelikle kışlık ve yazlık olmak üzere iş ayakkabı modelleri ikiye ayrılır. Yazlık olan ayakkabılarda genellikle ayağın hava alması için küçük pencereler bulunur. Kumaş bakımından da yaz sıcaklarına dayanıklıdır. Terletmez ve sıcaklarda ayakları rahatsız etmez. Bunu sağlarken de ayakkabının koruma özelliğinden de ödün vermez. Kışlık modellerinde ise hava şartlarına uygun olan kumaşta üretilmektedir. Soğuk kış günlerinde ayağın soğuktan etkilemesini de önleyen ayakkabılardır. Daha kalın ayakkabı kumaşı kullanılır ve aynı şekilde de koruma sağlamaya devam eder. Siz de iş ayakkabıları yazlık ve kışlık modellere sahip olmak istiyorsanız kategori içerisinde yer alan modelleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık ama bir o kadar da güvenliği sağlayan yüzlerce model sizi beklemektedir.

İş ayakkabıları güvenliği sağladığı kadar aynı zamanda estetik görüntüyü de sağlamaktadır. Görünüş bakımından estetik bütünlüğü bulunan ayakkabılar bunu sağlarken de güvenilirliğinden de ödün vermez. Çeşitli renklere sahip iş güvenliği ayakkabısı bulmak mümkündür. Kurumsal firmalar iş güvenliği için ayakkabı ve çizme seçimi yaparken genellikle kurunun renklerinin hakim olduğu modelleri tercih etmektedir. Kategori de tam da bu isteği karşılayacak türdedir. İş ayakkabısı konusunda istediğiniz renge sahip ayakkabıyı bulamadığınızda bu kategori ile istediğiniz renge sahip modeli araştırmanız sağlanmıştır. Kategori içerisinde onlarca farklı renge sahip iş ayakkabısı modelleri bulunmaktadır. 

İş ayakkabılarında yaşanan çeşitlilik zenginliği iş güvenlik çizmeleri içinde geçerlidir. Çizmeler yaz ve kış olarak ikiye ayrılır. Çalışma ortamında suyun çok kullanıldığı alanlarda yazın da çizmeler tercih edilmektedir. Kışlık modellerinde ise çizmeler özel donanımlara sahiptir. Modeller içerisinde içi polar çoraplı olan modellerde bulunmaktadır. Bu modeller soğuk kış şartlarında çalışmaların ayaklarını soğuklara karşı korur. Özellikle bu botlar kışın yol çalışması yapan işçilerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Son derece dayanıklı ve kaymaz tabana sahiptir. Bu özellikler her çizme için geçerli değildir. Kullanım alanlarına göre iş güvenliği çizmeleri farklı donanımlara sahiptir. İş güvenliği çizmelerinde ayakkabılarda olduğu gibi farklı renkler mevcuttur. Sarı, siyah ve yeşil olan modelleri en yaygın olan çizme modelleridir. Siz de iş güvenliği için yazlık veya kışlık çizmeler arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Çünkü bu kategori içerisinde birbirinden farklı modele ve özelliğe sahip iş güvenliği çizmeleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kategoride iş botu modelleri de yerini almaktadır. 

İş Ayakkabısı ve İş Çizmeleri Nelerde Kullanılır?

İş yerinde ağır cisimlerin ayağa düşmesiyle sakatlığa varacak kadar ciddi sorunlar çıkması muhtemel olaylardandır. Bu muhtemel durumlara karşı önlem almak için çelik burunlu iş ayakkabısı üretilmiştir. Çelik burun iş ayakkabılarının önünde çelikten üretilmiş burun yer alır. Ayaklara ağır cisimlerin düşmesi sonucu ayaklar zarar görmez. Bu yüzden inşaat ve mobilya sektöründe sıkça bu ayakkabı modelleri kullanılır. Bu aynı model aynı zamanda camcı gibi kesici aletlerinin olduğu iş dallarında da yaygın olarak tercih edilir. Ayaklara cam düşmesi durumunda ayaklarda bu ayakkabının özelliğinden dolayı yaralanma meydana gelmez.

Bahçıvan ve peyzaj işlerinde çalışanlar içinde iş güvenliği ayakkabıları hayat kurtarmaktadır. Peyzaj sırasında kullanılan kürek ve tarzı gereçlerin ayaklara zarar verilmesinin önüne geçilir. Fabrikalar iş ayakkabısı ve iş çizmelerinin yaygın olarak kullanıldığı alanlardır. Özellikle demir çelik fabrikaların da iş ayakkabısı çelik burun model sıkça kullanılır ve kullanılması zorunludur. Bu yüzden bu ayakkabılara olan ilgi oldukça fazladır. Siz de bu iş kollarından birinde çalışıyor ya da bu alanlarda iş verenseniz kategori üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz. 

Çelik burunlu iş ayakkabısı olduğu kadar çelik burunsuz iş ayakkabısı da bulunmaktadır. Çelik burunsuz iş ayakkabısı ayaklara bir madde düşme riski olamayan iş kollarında kullanılır. Örneğin bağ ve bahçe hasadında, tekstil atölyesinde bu tarz ayakkabı modelleri kullanılır. Bu iş sektörlerinden birinde faaliyet gösteriyorsanız kategoriyi inceleyebilirsiniz. Ürünlerin hepsi çok uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. 

İş Ayakkabısı ve İş Çizmesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İş ayakkabısı ve iş çizmesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında seçtiğiniz ayakkabının faaliyet gösterdiğiniz iş koluyla uyumlu olup olmamasıdır. Her iş kolunda farklı araç gereçler ve malzemeler kullanılır. Seçtiğiniz iş ayakkabısı iş yerinde kullanılan malzemelere ve araç gereçlere karşı dayanıklı olması gereklidir. Örneğin iş ayakkabı çeşitleri farklı farklı modellerde üretilir. Bu modellerden bazıları özel donanımlıdır. Eksi 30 derece soğuğa karşı dayanıklı olan çizmelerde bulunmaktadır. Soğuk hava deposunda çalışan işçiler için bu özelliklere sahip olan iş çizmeleri tercih edilmelidir.

İş ayakkabıları tercih edilirken seçilen ayakkabının mevsime uyumlu olup olmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Kış aylarında iş ayakkabıları yazlık model seçildiğinde şartlara uyum sağlamadığı için ayakların üşümesine ve üşümeye bağlı zatürre gibi hastalıklara sebep olabilir. Bu durum yaz içinde geçerlidir. Yazın kış için uyumlu olan iş ayakkabıları tercih edildiği zaman ayakların zarar görmesine neden olabilir. 

Ayakkabı seçimi yaparken en önemli detaylardan bir tanesi ayakkabının numara seçimidir. Bazı modellerin kalıbı dar veya geniş olabilmektedir. Dar kalıba sahip olan ayakkabılarda daha büyük bir numara tercih edilmesi gerekirken daha büyük kalıplara sahip ayakkabılarda daha küçük numaralara sahip ayakkabılar tercih edilmelidir. Ürünün tam kalım mı, geniş kalıp mı yoksa dar kalıp mı olduğunu kullanıcı yorumlarından öğrenebilirsiniz. Emin olmak içinde satıcı firmayla soru cevap kısmından iletişime geçebilir ayakkabının kalıbıyla ilgili detaylı bilgi öğrenebilirsiniz. 

İş Ayakkabısı ve İş Çizmeleri Fiyatları

İş ayakkabısı ve iş çizmesi fiyatlarını değiştiren birçok detay bulunur. Ürünlerin model farklılığı iş ayakkabısı fiyatları arasında değişikliğe sebep olur. Aynı markanın ürünü yazlık olsa dahi modelinden dolayı fiyatları arasında farklılık meydana gelmektedir. Fiyatları değiştiren detaylardan diğeri ise iş ayakkabılarının markasıdır. Beğendiğiniz iki aynı model görsel olarak aynı olsa dahi markalarının farklı olmasından dolayı fiyatlarında farklılık gözlemlenir. Çünkü iş ayakkabısı ve iş çizmesi satışı yapar her marka kendine has bir fiyat belirler. Örneğin iş çizmesi gezer marka bir ayakkabı ile x markalı iş çizmesi arasında fiyat farklılığı yaşanabilir. Marka değişikliği fiyat değişikliğinin en büyük sebeplerinden biridir. 

İş ayakkabılarında fiyat bakımından yaşanan değişiklik özelliklerinden dolayı da yaşanmaktadır. Ayakkabılar iş ayakkabısı başlığı altında yer alsa da özellikleri birbirinden farklıdır. Örneğin su geçirmez özelliği olup olmaması fiyatları doğrudan etkileyen özellikler arasında yer alır. Yada mevsim normallerine uygun olan iş çizmesi ile -30 derece soğuğa karşı koruma özelliği olan iş çizmelerinde fiyat farklılığı gözükmektedir. Elektrikçi çizmesi ile inşaat çizmesi özellik bakımından birinden farklıdır. İki ürünün kullanıldı iş kolu birbirinden farklıdır. Bu farklılık dolasıyla fiyatlara da yansır. 

Alacağınız ürün hangi mevsime uyum sağlarsa sağlasın ya da hangi markaya ait olursa olsun çok uygun fiyatlarla bu kategori üzerinden temin edebilmeniz sağlanmıştır. Ayrıcalıklı özelliklere sahip iş ayakkabılarını bile çok ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Geniş renk ve ürün çeşitliliği ile sizleri bekleyen bu kategori de iş ayakkabıları fiyatları çok uygundur. Kategori içerisinde yer alan ayakkabılar yoğun taleplerden dolayı çabuk tükenmekte aynı zamanda sınırlı stoklara sahiptir. Siz de aradığınızı bulma kolaylığını en uygun fiyatlarla sağlamak istiyorsanız kesinlikle bu kategoriyi incelemelisiniz. Kategoride yer alan ürünler tek tıkla kapınıza kadar gelmektedir. Bu özellikle hem istediğiniz tarzda iş güvenliği ayakkabılarına sahip olabilir hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. İş Ayakkabısı ve İş Çizmeleri Tam Kalıp mı?

İş ayakkabısı ve iş çizmeleri iş ortamında kullanıldığı için oldukça rahat özelliğe sahip olması gerekir. Birçok marka ürünlerinde işçilerin rahat edebilmesi için ortopedik taban kullanmaktadır. Kategori içerisinde hemen hemen bütün ayakkabı ve çizmeler tam kalıptır. Çok nadir de olsa geniş ve dar kalıba sahip ayakkabı ve çizmeler de bulunur. İlgilendiğiniz ürünün tam kalıp olup olmadığını kullanıcı yorumlarından ya da ürünün soru-cevap kısmından satıcıya sorarak öğrenebilirsiniz. 

İş Ayakkabılarının ve İş Çizmelerinin Garantisi Var mı?

Her ürününün çeşitliliğine ve markasına göre garantisi olduğu gibi iş ayakkabısı ve iş çizmelerinin de çeşitliliğine ve markasına göre garantisi bulunmaktadır. Kategori içerisinde yer alan ürünlerin bazılarında garanti süresi varken bazılarında garanti bulunmamaktadır. İlgilendiğiniz ürünün garanti süresi olup olmadığını ürün açıklama kısmından öğrenebilirsiniz. 

İş Ayakkabıları ve İş Çizmeleri Su Geçirir mi?

İş ayakkabıların da ve iş çizmelerinde güvenlik önemli olduğu kadar su geçirmez özelliğinin olup olmaması da önem arz eder. İş ayakkabısı ve çizmelerinin yazlık ve kışlık modelleri arasında genellikle kışlık olanları su geçirmez özelliğine sahiptir. Tabi bu durum markadan markaya değişkenlik gösterir. Bazı kışlık iş ayakkabısı ve çizmelerinde de su geçirmez özelliği olmadığından dolayı ürünü almadan önce satıcı firmayla iletişime geçerek temin etmek istediğiniz ürünün bu özelliğinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İş Ayakkabıları ve İş Çizmeleri

6266 ürün listeleniyor
Uvex
YDS
Base
Mekap
U power
Swolx
Weichuang
Polly Boot
JJEC
Pars
Toworkfor
Yates
Lebeigo
Starline
Gezer
Urbana
Arısan
Cwecom
Leda
Gripper
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 48 / 6266 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?