Araç Buzdolabı

Oto buzdolabı modelleri, arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte planladığınız herhangi bir yolculukta, yiyecek ve içeceklerinizi soğutmak için kullanabileceğiniz pratik yardımcılardır. Sarsıntılara dayanıklı tasarımları sayesinde, kamp ve piknik gibi aktivitelerinizde tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızla dolu bir mini buzdolabı ile yolculuklarınızı daha konforlu ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Araç Buzdolabı Modelleri

Otomobiller için tasarlanan buzdolabı modelleri standart olarak 12V güçle çalışacak şekilde tasarlanır. Otomobilinizin çakmak girişinden buzdolabınızı kolayca bağlayabilirsiniz. Soğutma teknolojisine göre kompresörlü, absorbsiyonlu ya da termoelektrik oto buzdolabı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Gelişmiş soğutma performansı için kompresörlü modelleri, uygun fiyatlı ve pratik kullanıma olanak sağlayan bir buzdolabı için termoelektrik sistemli modelleri tercih edebilirsiniz. Karavan ya da kamp kullanımı için çok yönlü kullanıma olanak tanıyan absorbisyonlu modelleri inceleyebilirsiniz.

Kompresörlü Oto Buzdolabı Modelleri

Kompresörlü modeller, en popüler oto buzdolabı modelleri arasında yer alır. Kompresörlü buzdolaplarını soğutmak için ısı pompalayan termoelektrik modellerin aksine, soğutma ortamı olarak sıkıştırılmış gazlar kullanılır. Kompresörlü oto buzdolapları verimli çalışır ve enerji tasarrufludur. Dondurucu ya da buzdolabı olarak ikili işleve sahiptir. Akü gücünü çok az kullanır. Tüketim hızı genellikle saatte 1 amper veya daha düşüktür. Bununla birlikte, normal buzdolaplarında olduğu gibi 12V soğutucu ortam sıcaklığı ısındığında daha fazla çalışma eğilimindedir. Daha fazla sıcaklık, daha fazla güç tüketimi anlamına geldiğinden dolayı ılıman iklimlerde yaşıyorsanız, araç aküsünü boşaltma olasılığını azaltmak için 12V buzdolabınıza özel bir batarya satın almanız gerekebilir. Bazı kompresörlü oto buzdolabı modellerinde batarya ‌sensörleri bulunur. Bu ‌sensörler düşük voltaj seviyelerini algılar algılamaz pil gücünü keser ve akünün bitmesini önler. Kompresörlü buzdolapları hem eğimli hem de düz yüzeylerde çalışır. Böylece diğer modellerde olduğu gibi düz bir zemin hazırlamak zorunda kalmadan kurabilirsiniz.

Absorbsiyonlu (Gazlı) Oto Buzdolabı Modelleri

Absorbsiyonlu buzdolapları, soğutucu gaz sistemi açısından kompresörlü modellere benzer. Her iki model de soğutma esnasında ısı yayar. Bununla birlikte, absorpsiyon sistemli modeller kompresörlü buzdolaplarıyla karşılaştırıldığında daha uzun soğutma süresine sahiptir. Bu modeller AC, DC güç seçeneklerine ek olarak LPG ile çalışabilir. Elektriğe kıyasla gazla çalıştıklarında daha verimli olma eğilimindedir. İyi bir şekilde çalışabilmesi için yeterli havalandırmanın olması gerekir. Absorbsiyon sistemli buzdolabı modelleri, enerji tüketimi açısından kompresörlü buzdolaplarından on kat daha fazla güç harcar. Bu nedenle araç aküsünde çalıştırılması önerilmez. İdeal olarak, ayrı ve şarj edilebilir bir batarya ile kullanılabilir. En iyi şekilde çalışabilmesi için düzleştirilmiş yüzeyler tercih edilmelidir.

Termoelektrik Oto Buzdolabı Modelleri

Termoelektrik oto buzdolabı modelleri, yiyecekleri kısa bir süre soğuk tutmak için tercih edilebilir. Günlük ve kısa süreli kullanım için en iyi seçenektir. Hem soğutucu hem de ısıtıcı olarak kullanılabilir. Yiyecek ve içeceklerinizi uzun süre soğuk tutmak istemiyorsanız termoelektrik sisteme sahip soğutucu modellerini tercih edebilirsiniz. Termoelektrik buzdolapları saatte 3 ila 5 amper güç harcayabilir.

Oto Buzdolabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınabilir buzdolapları, küçük alanlara sığacak şekilde tasarlanır. Bununla birlikte dış boyutlara odaklanırken, depolama kapasitesine dikkat etmelisiniz. Farklı hacimlerde, fazla kapasite sunan modeller bulabilirsiniz. Küçük aileler için 40 litre, daha kalabalık aileler ya da arkadaş grupları için 60 litrelik modelleri tercih edebilirsiniz. Buzdolabını monte ettiğiniz yer, dikkate almanız gereken önemli bir faktördür. Buzdolabı düz bir yüzeye ihtiyaç duyuyorsa aracınız keskin bir dönüş yaptığında dökülme ya da hasar meydana gelebilir. Yalıtım buzdolabında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli faktördür. İyi yalıtılmış, kalın ve termal duvarlara sahip oto buzdolabı modelleri, kompresör yükünü önemli ölçüde azaltabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto & Araç Buzdolabı Fiyatları

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 226 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/252831