Tarım makineleri ağaç kesmekten bahçe düzenleme işlerine, hayvancılıktan bağ ve bahçe ilaçlamasına, çapalamadan meyve ve sebze toplamaya kadar birçok farklı işlem sırasında kullanılan makinelerin tamamını kapsıyor. İnsan gücü kullanmak yerine tarım makinelerinden faydalanma yoluna gitmek, zamandan yana tasarruf sağlarken yapılan işin çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine de neden oluyor.

Bahçe makineleri içerisinde çiftçi ve bahçıvan gibi profesyonel meslek grupları için üretilmiş olan modellerin yanı sıra kullanım talimatlarına uygun hareket edilmesi halinde herkes tarafından kolayca kullanılabilecek modeller de yer alıyor. Kullanıcılar, farklı büyüklükteki alanlara yapılacak olan çeşitli uygulamalar için bahçe makinesi modellerinden faydalanabiliyor.

Bahçe Düzenleme ve Temizliği İçin Makine Modelleri

Periyodik olarak bakım görmemiş olan bahçeleri düzenlemek ve temizliklerini yapmak, zorlayıcı ve zaman alıcı bir işe dönüşebiliyor. Bağ gibi daha geniş alanlara bakım yapmak söz konusu olduğunda insan gücü yetersiz kalabiliyor. Tarım makineleri arasında onlarca farklı iş için tasarlanmış bahçe düzenleme ve temizleme araçları da bulunuyor.

Ağaçların kurumuş dalları, dal budama makineleri aracılığıyla kolayca budanabiliyor. Kesilmiş dallar ve dökülmüş yapraklar, yaprak ve dal öğütme makineleri sayesinde parçalanabiliyor. Çim biçme makineleri, çimlerin ideal uzunlukta kesilmesine olanak sağlıyor. Çok amaçlı kullanılabilen yüksek basınçlı yıkama cihazları, tazyikli suya ihtiyaç duyulan anlarda devreye sokulabiliyor. Bahçe süpürücüler ise bakım işlemlerinin ardından zeminde kalanları hızlı biçimde temizlemeye yardım ediyor.

Hayvancılığı Kolay Hale Getiren Tarım Makineleri

Hayvancılıkla uğraşan kişiler için hayvanları verimli şekilde kullanmak son derece önem taşıyor. Verim almak ise hayvanlara düzenli bakım yapmak ve doğru müdahalelerde bulunmaktan geçiyor. Çeşitli tarım makinesi modelleri sayesinde hayvancılık daha kolay bir hale geliyor.

Kümes hayvanlarının yumurtalarından minimum fire vererek civciv çıkartmak için kuluçka makineleri kullanılıyor. Süt sağma makineleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan maksimum kapasitede süt alınmasını mümkün hale getiriyor. Boynuz yakma makinesi kullanılarak boynuzlu hayvanların boynuzları köreltiliyor. Sığır tıraş makineleriyle büyükbaş hayvanların tüyleri kesiliyor. Mekanik ve elektronik modelleri bulunan kuş kaçırıcılar, tarlalara dadanan ve ekinlere zarar veren kuş türlerini bölgeden uzak tutmaya yardımcı oluyor.

Pompa ve Su Motorlarıyla Bahçe Sulama ve Kirli Su Tahliyesi

Bahçe ve tarlalarda sulama yapabilmek için su ihtiyacının karşılanması fazlasıyla önem arz ediyor. Açılan bir kuyudan su çekmek veya sulanmak istenen araziye yakın bir su kaynağından su aktarabilmek için pompa ve su motorlarından yararlanılıyor. Gerekli derinlikten su çekilmesi ve suyun yukarı iletilmesi mümkün kılınıyor.

Küçük bahçelerden büyük tarlalara kadar farklı alanlarda kullanılabilen pompa ve su motorlarıyla su birikintilerinin ve kirli suların tahliye işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Böylece bahçelerin çamurlanmasının, bodrumları su basmasının ve tarlalardaki mahsullerin fazla suya maruz kalarak çürümesinin önüne geçilmiş oluyor. Kullanışlı tarım makineleri, basınçlı suya ihtiyaç duyulduğunda devreye giren hidrofor sistemlerinde de aktif olarak kullanılıyor.

Tarım Makineleri Sayesinde Hızlı ve Rahat Şekilde Toprak İşlemek

Kullanıcılar, tarım makinelerinden yararlanmak suretiyle toprağı hızlı ve rahat bir şekilde işleyebiliyor. Makineler aracılığıyla istenen derinlikte ve genişlikte delikler meydana getirmek, toprağı havalandırmak oldukça kolaylaşıyor. Böylece toprak, ekin ekmek için hazırlanmış oluyor.

Tarım makinelerini sorunsuz biçimde kullanmaya yardımcı olan makine ve malzemeler de bulunuyor. Zincir bileme makinelerinden motorlu testere gibi tarım aletlerinin zincirlerini keskin duruma getirmek için faydalanılıyor. Bileme makineleri, bahçe ve tarlalarda kullanılan el aletlerinin keskinleştirilmesini sağlıyor. Kesim işlemlerinde kullanılan bıçkıların düzenli biçimde yağlanması için bahçe makine yağları kullanılıyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tarım Makinaları

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sumak Bahçe Makineleri
  2. Kerbl Bahçe Makineleri
  3. Pedrollo Bahçe Makineleri
  4. Kampa Bahçe Makineleri
  5. Leo Bahçe Makineleri
  6. Wilo Bahçe Makineleri
  7. Oregon Bahçe Makineleri
  8. Oleo-Mac Bahçe Makineleri
  9. Hyundai Bahçe Makineleri
  10. İmpo Bahçe Makineleri
  11. Husqvarna Bahçe Makineleri
  12. Palmera Bahçe Makineleri
  13. Bosch Bahçe Makineleri
  14. HSGL Bahçe Makineleri
  15. RTRMAX Bahçe Makineleri
  16. Einhell Bahçe Makineleri
  17. Veta Bahçe Makineleri
  18. Domak Bahçe Makineleri
  19. Alarko Bahçe Makineleri
  20. DUFFMART Bahçe Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Pala Boyu A-Z
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415
Başa dön