Makine Aksesuarları

Makine Aksesuarları

Makinelerde kullanımına ihtiyaç duyulan makine aksesuarları her geçen gün yenilenen ve en ufak arızaları dahi ortadan kaldırmanıza olanak sunan aksesuarlardır. Kullanımı oldukça pratik olan ve kullanılan tüm makinelerin çok daha verimli çalışmasına olanak sunan bu aksesuarları sayesinde makinelerinizin kullanım ömrünü uzun bir müddet arttırabilirsiniz. Tarımla ve çiftçilikle uğraşan kimseler için en önemli makineler motorlu araçlardır. Bu araçlar genellikle uzun süre kullanılmasına rağmen bazı faktörler devreye girdiğinde sürede kısalma meydana gelebilir. Ancak sizler makinelerinizi ve özellikle de motorları çok daha uzun ömürlü kullanmak ve bahçede, bağda ve arsalarda tüm işlemlerinizi çok daha kısa sürede verimli bir şekilde yapabilmek adına aksesuar kullanımına yer verebilirsiniz. Böylece en zorlu işlerde dahi kolaylık elde etmiş olacak ve fiyatları açısından da sorun yaşamayacaksınız. 

Makine Aksesuarları Nelerdir?

Tarım sahasında kullanmak üzere ihtiyaç duyulan aksesuarlar arasında birçok farklı seçeneği görmeniz mümkündür. Zeytin çırpma makinelerinden çubuklarına, karbüratör çeşitlerinden örümcek başlıklı tırpanlara, testere benzin filtresinden yedek gergi aparatına, ilaçlama motoru pompasından su aktarma motoru pompasına, motorlu tüm tırpanlardan yüksek dal budama aparatlarına, benzin depolarından diğer tüm aksesuarlara varana dek her türlü malzemeyi online şekilde temin etmeniz mümkündür. Hem verimli bir şekilde işlerinizi hayata geçirebilmek hem de dilediğiniz her an bakımlarını yapabilmek adına bu aksesuarların kullanımı önem arz etmektedir. Her bir aksesuarın kullanım sahası ve motoru farklı olabileceği gibi özellikleri ve fiyatları da farklılık gösterebilir. 

Zeytin Çırpma Makinası Çubuğu

Makine aksesuarlarının içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olan zeytin çırpma makinası çubuğu farklı boyutlarda ve renklerde online satışta yerini almaktadır. Tüm makineler ile uyumlu şekilde kullanılmakta olan zeytin çırpma çubukları konik termoplastik hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Zeytin toplamak tek tek manuel şekilde oldukça zor bir süreçtir. Özellikle de büyük zeytin ağaçlarının olduğu ve tarlaların büyük olduğu alanlarda zeytinlerin toplanması çok daha fazla fiziksel güç ve zaman gerektirebilir. Bu gibi durumlarda hem zamandan hem de insan gücünden tasarruf ederek kısa sürede büyük işler başarmak adına sizler de çırpma makinası çubuklarını temin edebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere zeytin ağaçlarına doğru tutacağınız bu çubuklar ile dallardaki zeytinleri çok kolay bir şekilde çırparak alabilirsiniz. Kaliteli plastik kullanılarak tasarlanan bu çubuklar sayesinde zeytinlerinize zarar gelmeden son derece kolay bir şekilde toplama yapabilirsiniz. 

Motorlu Testere Karbüratör

Motorlu testere kullanırken en önemli kısımlardan biri karbüratörün kalitesi ve uzun ömürlü olmasıdır. Motorlu testerelerde en çok kullanımına yer verilen aksesuarlar arasında benzinli testere ağaç motoru zinciri ve zincirin bağlandığı karbüratör çeşitleri yer almaktadır. Testereler karbüratör olmadığı sürece çalışamaz. Bu nedenle düzenli olarak kaliteli düzeyde karbüratör kullanımına yer verilmek zorundadır. Çeşitli modellere uyumlu şekilde tasarlanan bu karbüratör modellerinde orijinal ve sağlam parçalar kullanılır. Kullanan herkesi yüksek düzeyde memnun eden ve üstün özellikte ürünler olan bu karbüratörler birçok testere modeliyle de uyum içerisinde kullanılmaktadır. 

Motorlu Testere Benzin Filtresi 

Motorlu testere modellerinde en çok kullanılan bir diğer aksesuar ise benzin filtresidir. Buji motorlu testere ve tırpan bujisi gibi akşamların verimli şekilde çalışmasına etki eden benzin filtreleri sayesinde testereler çok daha uzun ömürlü şekilde kullanılmaya devam eder. Benzin filtresinin kullanımı oldukça önemlidir. Filtre tarafından sağlanan en büyük artılardan biri motoru koruma altına almasıdır. Yakıtta yer alan partiküller zamanla motorun aşınmasına ya da zarar görmesine sebep olabilir. Hasarlara yol açmamak ve olabildiğince tasarruflu şekilde, sağlıklı biçimde yakıtları kullanmak adına benzin filtresi kullanımına yer verilmesi gerekir. Böylece meydana gelebilecek olan ciddi bakım ve onarım risklerini ve masraflarını da ortadan kaldırmış olursunuz. Motorunuzun istenmeyen bir anda bozulmaması, testere kullanımının yarıda kalmaması ve özellikle de motorun kısa sürede aşınmaması için benzin filtresi temin etmeyi unutmamalısınız. Aktif olarak bu filtreleri kullanmaya devam ettiğiniz takdirde her yıl testere performansı düşüklüğünden de kurtulmuş olursunuz. 

Motorlu Tırpan Örümcek Başlık

Motorlu tırpanları daha aktif ve daha verimli şekilde kullanabilmeniz adına tasarlanan tırpan başlığı örümcek başlık aksesuarları tüm modellerle uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan motorlu tırpan örümcek başlıklı ürünler toplama ve tırpan işlemlerini daha kısa sürede toprağı havalandırarak yapmanıza olanak sunar. 

Zeytin Hasat Makinası Yedek Gergi Aparatı

Zeytin hem başlı başına yenebilen hem de yağı soğuk sıkım şeklinde elde edilen bir tarım ürünüdür. Her yıl verimliliği artan ve daha fazla ürün elde edilen zeytinleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde toplamak için zeytin hasat makinası kullanımına yer verilir. Ancak temin ettiğiniz zeytin hasat makinasının mutlaka yedek parçaları ve aparatları da bulunmalıdır. Taraklı ve sarsıcı özelliklere sahip olan zeytin hasat makinaları aynı zamanda zeytin silkme cihazları olarak da bilinir. Bir ya da iki kafalı şekilde piyasada satışı bulunan bu makine ya da cihazları temin ederek zeytinlerinizi çok daha az insan gücü ile toplayabilirsiniz. Zeytin hasat makinaları için mutlaka yedek olarak temin edilmesi gereken bir aparat ise gergi aparatıdır. Cihazın gergin bir şekilde dallara girmesine ve kusursuz bir şekilde zeytinleri daldan çekmeye yardımcı olur. 

Çim Biçme Makinası İçin Koruma Örtüsü

Çimlerin sağlıklı ve yemyeşil bir şekilde büyüyebilmesi ve özellikle de mevsimsel olarak kurumadan ve sararmadan bakılabilmesi için çim biçme makinelerinin kullanımına yer verilir. Ancak çim biçme makineleri her gün kullanılması gereken makinalar değildir. Buna istinaden makineyi kullandıktan sonra muhafaza edeceğiniz alanda zarardan korumak ve toz, kir ve leke tutmasını önlemek adına çim biçme makinası için koruma örtüsü kullanabilirsiniz. Kalın kumaşlar tercih edilerek tasarlanan bu örtülerde her türlü renk ve desen seçeneğini bulabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu örtüler esnek yapıya sahiptir ve çim biçme makinaları büyük olmasına rağmen rahat bir şekilde üzerlerini kaplar. Böylece makinenin her alanını rahatlıkla kaplamış olur ve uzun ömürlü bir şekilde çim biçme makinanızı koruma altına alabilirsiniz. 

Ayarlı Profesyonel Motorlu Tırpan Maskesi 

Ayarlı profesyonel şekilde kullanılan motorlu tırpan maskeleri tırpan esnasında yüzünüzü, gözlerinizi ve solunum yollarınızı toza karşı koruma altına alır. Oldukça esnek ve rahat bir kullanım avantajı sunmakta olan profesyonel motorlu tırpan maskesi metal menteşeli özelliğe sahiptir. Özel üretim şeklinde piyasaya sürülen bu maskeler prafosyonel ürünler olarak bilinir. 

Akülü Su Aktarma ve İlaçlama Motoru Pompası

İlaçlama hortumu kısmına sahip olan akülü su aktarma ve ilaçlama motoru pompası 12 volt gücüne sahip bir akü ile çalışır. 12 V akülü tüm ilaçlama pompalarıyla uyumludur. Farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılmakta olan akülü su aktarma ve ilaçlama motoru pompasında basınç düzeyi aynıdır. Kendini aşırı ısınmaya karşı koruma altına alan bu motor pompalarını tarım sahalarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Su aktarımında ve ilaçlama esnasında verim elde edebilirsiniz. Aynı zamanda avuç taşlama testere aparatı kullanımında da bu motorlu aksamlara yer verebilirsiniz. Böylece tüm aksesuarlar birbiri içerisinde uyumlu şekilde kullanılabilir. 

Pala Kılıfları

Tarım alanlarında, bahçelerde ve bahçıvanlık işlerinde en çok kullanılan malzemelerden biri de kesme ve biçme işlemlerini yapmaya yarayan pala çeşitleridir. Farklı boyutlarda üretilmekte olan palalar keskin bıçak özelliğine sahiptir. Bu nedenle kontrollü bir şekilde kullanılmasının yanı sıra kontrollü bir şekilde muhafaza edilmesi de oldukça önemlidir. Burada devreye giren pala kılıfı modelleri ise palaları koruma altına alabilirsiniz. Hem çevreye istenmedik zamanlarda vereceği zararı önlemiş olursunuz hem de kılıf kullanımı sayesinde palalarda uzun ömürlü bir şekilde pas ve küf gibi sorunlar meydana gelmez. 

Yüksek Dal Budama Aparatı

Bahçelerde ve tarlalarda bulunan yüksek dallı ağaçlardan mahsul toplamak alçak ağaçlara nazaran çok daha zordur. Bu durumun üstesinden gelebilmek ve yüksek dallardaki mahsulleri de en güzel şekilde topladıktan sonra budama aşamasına geçebilmek için yüksek dal budama aparatı kullanabilirsiniz. Makinelerin uç kısmına takılan bu aparatlar sayesinde ağaçlarınızın verimsiz görünmesini engellemiş olursunuz. Budama işlemleri düzenli periyotlarla ve doğru teknikler kullanılarak yapılmadığında ağaçlar giderek verimsiz bir görünüm almaya başlar ve mahsul verme açısından cılızlaşır. Bu tür olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kalmamak ve olabildiğince verimli ağaçlar elde edebilmek adına sizler de yüksek dalları budayabileceğiniz aparatları makinelerinizin ucuna alabilirsiniz. Böylece yukarıda kalan dalları dahi rahatlıkla budayabilir ve ürünlerinize de daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz. 

Makine Aksesuar Fiyatları

Makine aksesuarlar fiyatları bütçenizi aşmadan temin edebileceğiniz fiyatlardır. Her zaman ve her yerden online bir şekilde erişim sağlayarak temin edebileceğiniz makine aksesuarlar fiyatı açısından zorlayıcı değildir. Tamamen güvenilir bir şekilde, kaliteli ürünler alarak tarımda ve bahçelerinizde gereken özeni daha kaliteli bir şekilde gösterebilirsiniz. Makinelerde kullanımına yer verilen bu aksesuarları makinelerin daha verimli şekilde çalışmasına olanak sunar. Böylece uzun yıllar boyunca gerek testere gerekse diğer tüm tarım araçlarını motorlu ve motorsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Makine Aksesuarları Nasıl Temizlenir?

Makinelerde kullanılan aksesuarlar genellikle paslanmaz çelik ve sert plastik malzemeler kullanılarak elde edilir. Ancak uzun süre temizliğine dikkat etmeden kullandığınız takdirde pas ve küf gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu tür sorunların meydana gelmemesi için düzenli olarak makine aksesuarlarınızı temizlediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde paslanan aksesuarlar bir daha kullanılmamak üzere çöpe atılmak zorunda kalabilir. Tüm makine aksesuarlarınızı uzun yıllar boyunca parlak ve ilk günkü kadar yeni şekilde kullanmaya devam edebilmek için düzenli olarak tozunu aldığınızdan, yıkadığınızdan ve yağladığınızdan emin olmalısınız. Yine aksesuarlarının bakımı ve onarımı esnasında var olan pas ve kiri temizlemek için zımpara kağıdı kullanabilirsiniz. Zımparalama işleminden sonra parlaklığı yeniden kazandırmak için çelik yün kullanımına yer verebilirsiniz. 

Makine Aksesuarları Ne Kadar Dayanıklıdır?

Makine aksesuarlarının gerekli bakımını, onarımını ve temizliğini yaptığınız sürece ve özellikle de çok dikkatli bir şekilde kullandığınız sürece uzun süre dayanıklı olduklarını görebilirsiniz. Makine aksesuarları pastan ve küften uzak tutulduğu sürece ve doğru yerde muhafaza edildiği sürece hiçbir sorun meydana gelmez ve dayanıklılığıyla uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam edebilir. 

Makine Aksesuarları Yağlanır mı? 

Makine aksesuarlarında genel olarak paslanmaz çelik ve sert plastikler kullanılmasına rağmen çeşitli faktörlerden ötürü pas gevşeme ve küf sorunu meydana gelebilir. Ancak bu sorunlardan tez zamanda kurtulmak için genel bir bakım ve çelik yün kullanarak pas çıkarması denenebilir. Ardından boyama ve sprey astar kullanılabilir yağlama da gayet uygundur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Makine Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
Dalaz
İtal
Nesta
Last Point
Ordu Tarım
Oleo-Mac
Balaban
Palmera
Veta
Rapco
Demiray
Mefa
KMTMAK
Bosch
EMAK
Wolfmac
Husqvarna
Tudix
Al-Mak
Stihl
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?