Bahçe Traktörleri

Bahçe traktörleri, modern tarım uygulamalarında önemli bir yere sahiptir. Geniş arazilerde hızlı ve pratik iş yapma olanağını sağlayan bu araçlar sayesinde daha fazla verim elde ederek daha hızlı iş yapılmasını sağlar. Günümüz modern dünyasında tarımda çalışan insan azlığının yerini çok kolay bir şekilde alan bu araçlar onlarca insanın yapabileceği işleri tek başına halledebilmektedir. Türkiye engebeli, dağlık ve taşlık bir ülke olması sebebiyle bu arazi koşullarına uyum sağlayan traktörler bulması da ayrıca önem taşıyor. 

Bu araçların çoğunlukla ilk görevi arkalarında bulunan römorkları taşımaktır. Römork, insan veya yük taşımak için üretilen motorsuz taşıtlardır. Bunlar sayesinde tarla üzerinde pek çok işlem yapma olanağı ortaya çıkıyor. Engebeli arazilerde ürünün bir yerden bir yere taşınması toprağın işlenmesi bunların başında gelmektedir. Bu iki ana faktör için kullanılabilen bu alet işlevsel bir özellik gösterir. Pek çok olumsuz koşul için ideal üretilmiş ürünlerdir. Engebeli, taşlık, ıslak ve benzeri arazilerde kolay ürün taşıma imkanı sağlayan güçlü araçlardır. Diğer taraftan daha da geliştirilerek bu araçlar birkaç materyal yardımıyla tarım ürünlerinin ekilip biçilmesinde de kolayca kullanılabilir. Böylece geniş arazilerde pratik bir şekilde işlem yapabilme imkanı sağlarlar. Traktörler kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterirler. Standart, çapa, alet taşıyıcısı, bahçe ve özel tip gibi modelleri bulunur. Büyüklükleri değişkenlik gösteren bu aletlerin motor gücü de birbirinden farklılık gösteren farklı modelleri bulunur. Birden fazla arazi tipine uyumluluk gösteren bu araçlar çok amaçlı ürünlerdir.

Bahçe Traktörlerinin Özellikleri

Traktörler içinde en çok kullanılan modellerde ön tekerlekler küçük arka tekerlekler büyü olacak şekilde ağırlık merkezinin arkaya verildiği bir modeldir. Kabini güvenlikli ve kapalı bir yapı sağlar.Böylece olası tehlikelerden kişileri korur. Toprağın nemli ve bataklık olan yerlerde ise paletli ayaklara sahip modeller kullanılır. Bu tür araçlar ise kollar yardımıyla kullanılır. Bahçe tipi traktörler  sıradan traktör modelleriyle kıyaslandığında bir tık daha küçük modellere sahiptirler. Ekim ve hasat zamanlarında işleri kolaylaştıran rahat ve konforlu araçlardır. Toprağı havalandırmak için çapalama işlemi yaparak hasat zamanını kısa sürede halledebilirsiniz. Biçeceğiniz ürüne göre yükseklik ayarı sunun bu ürünler kolay ayarlanabilme imkanı sağlarlar. Bu araçları zeytin bahçeleri, muz bahçeleri gibi bahçelerin yanı sıra seralarda ve hobi bahçeleri gibi günlük çalışmalarınızda verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece pratik, ekonomik ve kompakt ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İş gücünden ve zamandan tasarrufta destek sağlayan kullanım alanlarına dikkat ederek ürünü seçmelisiniz. Kullanım alanının büyüklüğüne göre motor gücü, boyutu, yüksekliği ve manevra yeteneği gibi özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Bağlayabileceğiniz ekipmanlarla toprağı sürebilir, işleyebilir ve gübreleme yapabilirsiniz.

Bahçe traktörlerinin yanı sıra spesifik olarak çim biçmek için kullanılan traktörler de bulunmaktadır. Benzinli ve motorlu iki ayrı modele sahip olan bu araçlar normla çim biçme araçlarına kıyasla 2-3 kat daha hızlı kesim yapmaktadırlar. Bu sayede daha büyük alanlarda kısa sürede iş yapabilirler.. Çekiş güçleri kuvvetlidir ve bu sayede yorulmanıza gerek kalmadan rahatça işinizi halledebilirsiniz. Bu araçların en iyi tarafı sepete doldurma ve yandan boşaltma özellikleri bulunur. Bu sayede hem çevreye hem de kendinize zarar vermeden çim biçme işini yapabilirsiniz. Ayrıca malçlama özelliği de bulunan bu araçlar çimlerin yeniden çıkmasını yavaşlatır ve erozyona açık yüzeylerin bir süre korunmasını sağlar. Bu araçlar da bahçe traktörleri gibi yükseklik, genişlik, motor gücü gibi konularla değerlendirebilirler. Ayrıca ürünün kalitesi ve sağladığı imkanlar ölçüsünde 12-24 ay arasında bir garanti sağlamaktadırlar.

Hepsiburada sayfasında ayrıca çapa makinesine de denk gelirsiniz. Çapa makineleri geniş alanlarda bitkilerin arasında yetişen yabancı otların temizliğini yapmaya yarayan alettir. Sert veya çok yumuşak işlemesi zor alanların kolay bir şekilde işlemesini sağlar. Bu araç sayesinde toprağınızı ve ekeceğiniz ürünü ekime hazır hale getirebilir ve yabancı otlardan koruyabilirsiniz. Bunların yanı sıra bu sayfadan mazot filtresi, seperatör filtre, kabin klima filtresi, tambur bıçağı ve hidrolik şanzıman filtresi gibi çeşitli ürünlere kolayca erişebilirsiniz.

Bahçe Traktörü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bahçe traktörleri kapsamlı ve geniş olanlara sahip araçlardır. Bu araçları edinmeden yere uygun aracın ve uygun modelin tercih edilmesi gerekir. Bu sebeple de bu aracı edinmede önce cihazın kullanımına dair bilginiz olması gerekir. Pek çok özellik ve kapasiteye sahip bu ürün doğru tercihlerle kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Öncelikle aracı seçerken ne tip bir yer için seçildiğine dikkat edilmelidir. Büyük ve engebeli araziler için daha dayanıklı, sağlam traktör gerekirken küçük bahçe traktör daha küçük alnalarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bahçe tipi traktör seçerken en önemli unsurlar motor gücü, boyutu, yüksekliği ve manevra yeteneğidir. Motor gücü bağlanacak olan ekipmanların ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde olmalıdır. Hızlı dönüş hareketleri, dal parçalama, ilaçlama gibi işlerde daha dayanıklı özel motorlara ihtiyaç duyulur. Boyutu , bağ bahçelerde dikilen ağaçlar ve mesafe açısından önemlidir. Yüksekliği, toprak ile traktör arası mesafeyi temsil etmektedir. Bunun için toprak yapısı çeşitlilik gösteren veya farklı boyutlardaki bitkilerin ekilip biçilmesi için değiştirilebilir yükseklik ölçüsü baz alınmalıdır. Arazi eğiminin önemi, motor gücü ve traktörün boyutunu önemli kılmaktadır. Toprak durumu, toprak ağırlığı işleme, çekme vb. durumlarda önemlidir. Tüm bunların yanı sıra daha küçük bahçeler için basit ve kullanışlı traktörler tercih edilebilmektedir. Çim biçme araçları çimlerinizi kısa zamanda biçmenizi sağlarken rahat bir kullanım imkanı da sağlamaktadır.  

Bahçe ekipmanlarının seçilmesinde bir takım dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Ürünü seçerken ilk olarak, ekipmanları hızlı ve kolay bir şekilde çıkarıp takabilme imkanı sunan model seçmeniz gerekir. Ayrıca bahçe traktörünün biçme, hasat etme, toprağı hazırlama, çekme, kazma, taşıma gibi birçok işinizde ekipmanlarının bağlantısının uygun olup olmadığı kontrol edilmeli ve buna uygun ürünler tercih edilmelidir. Bu ekipmanları zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlaması için seçerek dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. 

Bahçe Traktörlerinin Fiyatları

Bahçe traktörlerini edinmeden önce dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de ürünün kalitesi, garanti süresi ve fiyatıdır. Geniş bir fiyat aralığına sahip bu ürün için kendi kullanım amaçlarınıza uygun ideal ürünü seçmek bütçeniz için kolaylık sağlayacaktır. Bahçe traktörleri fiyatları, aracın motor gücü, kapasitesi, yüksekliği ve üretiminde kullanılan materyallere göre belirlenir. Küçük baçe tipi traktörlerin fiyat aralığı büyük arazi tipi traktörlere kıyasla daha uygundur. Ayrıca sitede yer alan diğer ürünler de hemen hemen her bütçeye uygun bir fiyat aralığına sahiptir. Bu makineler her şeyden önce bir iş makineleridir.Bu yüzden sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekir. Bu güvenceye dayanarak da 12 ila 24 ay arasında değişen bir garanti imkanı sağlamaktadırlar. Bu makinelerle hem büyük arazileriniz de hem daha küçük bahçe veya çimlerde rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Gelişmiş arama motoru ile bütçenize uygun bahçe traktörlerini görüntüleme imkanınız bulunur. Bu sayede istediğiniz markanın ürünlerini kolaylıkla filtreleyerek ulaşabilirsiniz. Burada beğendiğiniz ve kendi kullanım alanınıza uygun ürünleri işaretleyerek kaydedebilir ve bunlar arasında bir karar sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünler fiyatlandırma açısından da filtreleme imkanına sahiptir. Bütçenize uygun fiyat aralığını minimum ve maksimum olacak şekilde belirleyebilir ve sadece bu fiyat aralığındaki ürünleri görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Ürünleri azalandan artana ya da artandan azalan olacak şekilde listeleyerek dilediğiniz fiyat aralığındaki geniş yelpazedeki ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünü satın almak istediğinizde bütçenize en uygun ürünü kolayca sipariş verebilirsiniz. Bu özelliklerden faydalanarak ürünleri hem bütçe hem de kalite açısından aynı anda değerlendirme olanağına sahip olabilirsiniz. Hepsiburada'nın sağlamış olduğu birbirinden farklı kolaylık ile yapacağını alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Bahçe Traktörlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İş güvenliği her alanda önem arz eden unsurlardandır. Olası iş kazalarını önlemek için aracı iyi tanımalı ve buna göre önlemler alınması gerekir. Bahçe traktörleri taşlık ve arazi tipi yollar için uygunluk gösterseler de yavaş ve dikkatli kullanılması gereken araç tipleridir. Aksi halde kaymalar ve devrilmelere sebebiyet verebilmektedirler. Öncelikle bahçe traktörleri kullanmadan önce ehliyetiniz olması şarttır. Çünkü kullanımı tehlikeli ve dikkat gerektiren bir araçtır. Sonrasında aracı kullanırken acele etmemeli ve motor gücüne karşılık yavaş kullanımı tavsiye edilir. Park ettiğiniz anlarda ise traktörün dengede kalması önemli olduğu için tekerleklerine takoz konulması gerekir. Araçlarda yolcu koltuğu olsa bile yolcu almamanız tavsiye edilir. Herhangi bir çamura saplanma durumlarında ekipmanların bağlantısının çözülmesi gerekmektedir. Yana düşüşler yaşamamak için ise dönüşlerde yavaşlamak gerekir. Kayma ve sürtünmelerde aracın yavaş kullanılması gerekirken dik yokuşlardan da çıkılmaması önem arz eder. Bu aracın kullanılmadığı yani sürücü koltuğunun başında biri olmadığı sürece çalıştırılmaması gerekir. Son olarak bu aracı kullanırken bol kıyafetler giymekten kaçının. Uzun ve salaş kıyafetler olası tehlikeli kazalara yol açabilmektedir. Bu yüzden giydiğiniz kıyafetlere dikkat etmeniz gerekir. 

Bahçe Traktörlerinin Yorumları ve Satın Alma İşlemleri

Hepsiburada uygulaması sayesinde müşteriler elde ettikleri ürünler hakkında edindikleri bizzat kendi deneyimlerini yazarlar. Bu tavsiye ve yorumlar ürünü ilk kez kullanacak müşteriler için önemli etkenlerden biridir. Bu yorumlar dikkate alınarak ürünün kalitesi hakkında bilgi alınabilir ve iyi yorumlar ile kötü yorumlar değerlendirilebilir. Böylece kullanıcılar deneyimli kullanıcıların beğenileri doğrultusunda en çok satın alınan ya da en çok beğenilen ürünler arasından tercihlerini gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Kullanıcıların tavsiye ve yorumlarını dikkate alarak en çok beğenilen ürünleri filtreleyebilirsiniz. Bahçe traktörü çeşitli alışveriş imkanı sunan birçok parçadan oluşur. İhtiyaç dahilinde satın alabileceğiniz bu ürünlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları kullanılan materyaller, sağladığı kolaylık ve kaliteli yapısı, yüksekliği ve motor gücü  gibi özellikler sonucunda belirlenir. Bahçe traktörleri modelleri, kendi içinde sunduğu imkanlarla birlikte hemen hemen her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Ürünler hakkında yapılan yorumlar ve ürün memnuniyetleri de ürünlerin hem fiyat performansı açısından hem de kalitesi açısından oldukça iyi bir gösterge sağlamaktadır. Bu ürünleri satın alma işlemlerinizi istediğiniz zaman ulaşarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli gün ve haftalarda gerçekleştirilen birbirinden farklı indirim ve kampanyalar kullanıcıların imkanına sunuluyor. Bu indirim ve kampanyaları sıkı takip ederek satın alacağınız ürünü uygun fiyatlarla elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. İhtiyacınıza bahçe traktörlerine, evinizin rahatlığında kolay ve pratik bir şekilde satın alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Traktörleri

34 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 34 / 34 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?