Topiari ve Çim Biçme Makasları

Çim Biçme Makasları

Çimlerin düzenli olarak temizlenmesi ve tazelenmesi için kullanılan çim biçme makası çeşitli boyutlarda ve özelliklerde sizlere sunulmaya devam ediyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu makaslar tüm çimenler ve çimlere göre ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Çimler istenmeyen şekilde ve düzeylerde boylara ulaşabilir. Çimlerin ilk ekildiği zamandan geldiği son noktaya kadar hem düzenli şekilde büyümeye devam etmesi için hem de taze bir görünüme kavuşması için biçilmesi gerekir. Biçilmenin en düzenli şekilde yapılması için de mutlaka makas kullanımına ihtiyaç duyulur. Düzenli olarak çim biçme makineleri kullanılarak çimenlerde düzeltme yapılsa da, makineler tüm çimlerin boyuna ulaşamaz. Aralarda kalan, köşelerde kalan ve makinenin yutamayacağı boylara uzanan çimler için mutlaka makas kullanımına ihtiyaç duyulur. Manuel olarak kullanılan modellerin yanı sıra otomatik olarak ayarlanan ve kullanan modeller de mevcuttur. Elinizi acıtmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz tutma alanlarına sahiptir. Turuncu, kırmızı ve yeşil gibi göze çarpan renk tonları ile kauçuk ve silikon tutma malzemeleri kullanılarak oldukça rahat bir kullanım alanı elde edilir. Hem parmakların oturduğu hem de avuç ayasının tam olarak oturduğu makas modellerinin kullanımı oldukça rahattır. Çimler ve çimenler gerek doğal olduğunda gerekse yapay olduğunda mutlaka düzenleme gerektirir. Aksi takdirde iyi bir şekilde bakımı yapılmayan ve düzenli olarak kesilmeyen, düzlenmeyen çimler ve çimenler aralıklı, sık ya da karmaşık şekilde uzamaya devam ederler. Bu durum hem bahçelerde hem yol kenarlarında hem de geniş balkonlarda hoş görünmeyen görüntülere yol açar. Sizler de bahçelerinizde ve balkon gibi geniş alanlarda doğal ya da yapay altlıktan oluşan çimler kullanıyorsanız mutlaka düzenli olarak kesmeniz ve düzlemeniz gerekir. Aksi takdirde çimler hem su alımını hem de gübre alımını durdurur. Alması gereken mineral ve potasyum gibi bileşenleri yeterli oranda alamaz. Sararmaya, solmaya başlar ve doğallık yapısından da uzaklaşarak kötü görünümlere sahip olur. Bu tür görünümlerle karşılaşmamak adına sizler de çimlerinizin bakımını üstlenmeli ve gerekli olan ekipmanları en kaliteli şekilde temin ederek kullanmalısınız. 

Misinalı Çim Biçme Makasları

Hem zarar vermeyen hem de en çok tercih edilen modeller arasında çim biçme misinalı modeller yer alıyor. Çocuklar tarafından da güvenilir bir şekilde kullanılan modellerden birisidir. Kesme yerinde keskin bıçak ve makas yerine misina tercihi yapılır. Misina da elbette keskin uçlara sahiptir ancak el ve et kesecek güce sahip değildir. Yalnızca çim ve çimenlerin yapısına uygun misina kullanılır. Bu sayede eğitim amacıyla, günlük toprak işleri amacıyla misinalı olan modeller daha fazla tercih edilir. Hem küçük boyutları hem de büyük boyutları mevcuttur. Küçük boyutlar daha zeminde yer alan çimleri kesmek için kullanılır. Büyük boyutlar ise uzayan ve bakımsız kalan çimleri temizlemek için kullanılır. Bu makaslar aynı zamanda çiçek temizliği, saksı temizliği gibi işlemler için de tercih edilir. Çeşitli uzunluğa sahip olan makasların el ölçünüze en uygun olanlarını tercih edebilirsiniz. Otomatik olarak çalışan ya da manuel olarak kullanılan çeşitler mevcuttur. Her çeşitte misina kısmı olan bölümler de bulunur. Bu özellikleri sayesinde ister bıçaklı olan kısımları ister misinalı olan kısımları kullanabilirsiniz. Kullanım alanları da her geçen gün artmakta olan makasların renkli çeşitleri ve hatta desenli çeşitleri de mevcuttur. Çimleri istediğiniz gibi kesebilme özgürlüğünü sizlere sunar. Şekilli kesimler yapabileceğiniz gibi dümdüz kesimler de yapabilirsiniz. Bu sayede çimenlerinizde figürler ve desenler de ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle de kış aylarında bahçe ve balkonlarınızı bahara ve yaza hazırlamak için bu makaslar eliniz ayağınız olmaya başlar. El ile kullanımı oldukça basit olan makaslar sayesinde konforlu bir bahçe temizliği yapabilirsiniz. 

Çim Biçme Makası Fiyatları Nelerdir? 

Modern bahçeler elde etmek, çimlerin bakımını düzenli olarak yapmak için çim biçme el makinesi kullanımına ihtiyaç vardır. Kullanılacak olan modellere, markasına ve özelliklerine göre elbette fiyatlarında değişiklikler meydana gelir. Ancak genel olarak tüm modellerde çim biçme makası fiyatları oldukça idealdir. Bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan bahçeniz ve balkon düzenlemeleriniz için, dört mevsim boyunca çiçek temizliği için bu makasların sahibi olabilirsiniz. Üstelik beğendiğiniz her türlü renk ve deseni uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. Makas modellerinde kullanılan malzemeye göre, yalıtıma göre, kauçuk ve silikon alanının genişliğine göre, kullanım kolaylığı ve rahatlığına göre, uzun ömürlü oluşuna göre ve özellikle de kesme alanının keskinliğine göre fiyatlarında elbette değişiklik meydana gelebilir. Bir makas almadan önce markasından modeline, kesim kalitesinden tutamak kalitesine, bıçak malzemesinden malzeme standardına varana kadar her aşamasına dikkat edilmesi gerekir. Kullanılan malzemelerin kalitesi arttıkça doğru orantılı bir şekilde fiyatlarında da artış meydana gelir. Bu özelliklerin yanı sıra manuel olan modeller, akülü olan modellere oranla daha uygun fiyatlıdır. Kullanım amaçları aynı olmasına rağmen elbette manuel modeller ile akülü modeller arasında birçok açıdan fark meydana gelir. Bu farklardan biri de fiyat farkıdır. Her iki modelin kullanımında da sonuç olarak çim ve çimenlerde kısaltma yapılabilir. Çimlerde düzeltme yapılabilir. Sararmış, solmuş ve artık estetik açıdan kötü görünen çimlerden kurtulmak mümkün hale gelir. Netice olarak aynı sonucu verseler de, çeşitler arasında model, marka, kullanım ve hız gibi kavramlar açısından farklılıklar meydana gelir. Sizler de hem çimlerinizin boyuna ve sağlığına göre hem de bütçenize göre en uygun modelleri tercih edebilirsiniz. 

Çim Biçme Makasları Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça keyifli olan ve hem gerekli işlerde hem de hobi işlerinde ihtiyaç duyulan çim biçme tırpanları çeşitli modellere ayrılıyor. El yordamı ile kullanıma uygun olan modeller tam işlem yapabilmek için daha fazla tercih ediliyor. Çimlerin kesilmesine yardımcı olan ve daha sonra daha sağlıklı ve canlı bir şekilde filizlenmesine olanak sunan parçalardan birisidir. Bahçesi bulunan ve geniş açık balkonu bulunan, çim kaplamaları seven herkesin mutlaka edinmesi gereken ekipmanlardır. Yalnızca bahçe ve balkon düzenlemelerinde değil aynı zamanda evlerin girişlerinde yer alan, ofis ve merdiven gibi alanlarda bulunan çiçeklerin ve saksıların düzeni için de bu makaslara ihtiyaç duyulur. Tam olarak ihtiyaca yönelik şekilde kullanılan makaslar ve tırpanları hiç kullanmamış olanlar dahi çok kolay bir şekilde kavrayarak kullanabilirler. Avuç ve parmaklara tam oturan tutamak kısımları mevcuttur. Bu kısımlar avuç içine yerleştikten sonra avuçları da parmakları da acıtmadan kullanım sağlar. Uç kısımlarında ise kesme kısımları mevcuttur. Çeşitli boyutlara sahip olan bu kısımların ölçüsüne, temin etmeden önce mutlaka bakılması gerekiyor. Kesilecek olan çiçek, çim be ağaç kökü gibi alanlara göre boyutlarda artma ya da azalmaya dikkat edilmelidir. Daha kalın kesilecek olan ürünler için büyük ve kalın makaslar tercih edilmelidir. Daha zayıf çimler için ince ve hafif makaslar tercih edilmelidir. Bu sayede kullanım kolaylığı da daha fazla elde edilir. Tutamak kısımlarında rahat kullanım için genellikle silikon, plastik ya da kauçuk malzemeler tercih edilir. Bu malzemeler eli acıtmadan kullanım sağlar. Dallara da çok daha rahat uzanmanıza olanak sunar. Aynı zamanda uzun süreli kullanımda da terleme yapmaz. Saplarda kirlenme olmaması adına daha çok siyah, kahve, kırmızı ve koyu turuncu gibi renk tonlarına yer verilir. 

Renkli Çim Biçme Makasları

Bahçelerinizin, merdivenlerinizin, ev girişlerinizin ve özellikle de geniş çim kaplı balkonlarınızın güzel görünmesini istemez misiniz? Özellikle de yaz aylarında her yerin cıvıl cıvıl yeşil çimlerle kaplı çiçeklerle bezeli olmasını istemez misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. O halde en uygun çim biçme makasları ile işlere koyulabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sunan ve her yerin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak kullanılan bu modellerde renkli sap kısımlarına da rastlayabilirsiniz. Genel olarak sap kısımlarında koyu renkler tercihe edilse de, farklı tasarımları sevenler ve sevimlilik elde etmek isteyenler için pembe, sarı, yeşil gibi daha canlı renk tonlarına da rastlayabilirsiniz. Kullandıkça daha çok seveceğiniz ve bahçe işlerinizi çok daha istekle yapacağınız modellerdir. 

Manuel Çim Biçme Makası Modelleri

Çok uzun yıllardan bu yana en çok kullanılan çim biçme el makası modelleri arasında manuel modeller yer alıyor. Kullanım kolaylığından ötürü ve özellikle de herkesin kullanabileceği özelliklere sahip olmasından ötürü manuel modellerin modası hiçbir zaman geçmez. Bakımı da en kolay şekilde yapılan modellerden birisidir. Küçük çalıları kesmek için, solan yaprakların köküne zarar vermeden ayırmak için, temizlenmesi gereken çiçekleri köklere zarar gelmeden temizlemek için, geniş alana yayılmış olan çimleri taze tutmak ve hepsini aynı boyda uzatmak için makas kullanımı şarttır. Makas ya da tırpan olmadan yapılan işlemlerde hem eller fazlasıyla hasar alır hem de gereken hedefe ulaşılamaz. Güzel görünen, taze görünen, canlı görünen ve mevsimine uygun şekilde biçilen çimler, çiçekler ve ağaçlar her zaman daha güler yüzlü şekilde büyümeye devam eder. Bakımlarının en iyi şekilde yapılabilmesi, verilen suyun ve gübrenin köklerine en iyi şekilde işlemesi için makas kullanımını ihmal etmemek gerekiyor. Elbette otomatik olan ya da akülü olarak kullanılan modeller de mevcuttur. Bütçenize uygun olan modelleri seçerek rahat bir kullanım elde edebilirsiniz. Ancak akülü modellerin ulaşamadığı alanlara, görmediği alanlara manuel makaslarla sizler daha verimli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece hem otomatik makas kullanarak hem manuel makas kullanarak tam kapsamlı bir iş çıkarabilirsiniz. Ekstra hiçbir makine ve ekipman kullanmanıza da gerek kalmaz. 

Otomatik Çim Biçme Makası Modelleri

Manuel makas kullanmak istemeyenler için alternatif modeller arasında otomatik yani akülü modeller yer alır. Aküsü tam dolu olduktan sonra fişini takarak elektrikli bir şekilde bu makasları çalıştırabilirsiniz. Manuel makasların bilenme işlemi oldukça kolaydır. Bir iğne ya da bıçak kullanılarak, testere yardımı da alınarak manuel makaslar bilenebilir. Otomatik kullananların akıllarında ise çim biçme makası nasıl bilenir sorusu yerini alır. Manuel makaslarda olduğu gibi aynı teknikleri kullanarak otomatik makasların da kesme yerlerini bileyerek tazeleyebilirsiniz. Yenilenen kesme kısımları ile çim ve çimenleri düzeltmeye hız kesmeden devam edebilirsiniz. Kullanım alanı her geçen gün artmakta olan makasların yeni modelleri çıktıkça kullanım konforunda da artış elde ediliyor. En kolay şekilde kullanılan bahçe aletleri arasında yer alıyor. Akü sistemi ve oldukça güçlü yay sitemi sayesinde manuel olarak hiçbir müdahaleye gerek kalmadan kullanılabiliyor. Küçükten büyüğe farklı boyutları bulunan otomatik çim biçme makaslarında akü bölümü sık sık kontrol edilmelidir. Böylece hız kesmeden ve herhangi bir sorun yaşanmadan çimlerin düzeltmesine devam edilir. Akülü modellerin giremediği alanları düzeltmek ve tam kapsamlı bir iş çıkarmak için de devam niteliğinde olan manuel modelleri kullanabilirsiniz. 

Çim Biçme Makasları Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çim biçme olarak adlandırılan makasların tek kullanım alanı çim sahalar gibi düşünülse de aslında kullanım alanları oldukça geniştir. Bahçelerinizi düzenlerken, saksı çiçeklerin temizliği için, ağaçlardan sarkan ve fazlalık olan dallar ve yapraklar için, zeminde biten ve hoş görünmeyen otlar için kullanılabilir. Aynı zamanda evlerin girişlerinde bahçelere bağlanan hol kısımlarında ve kış bahçelerinde de çiçek temizliği yapmak için en gerekli olan ekipmanlardan birisidir. Mutlaka her evde bulunması gerekir. Çeşitli boyutları, çeşitli alternatifleri ile tüm bahçe ve çiçekli evlerin bitki temizliği için kullanılır. Ofislerde bakılan kılıç çiçeği ya da kaktüs gibi tehlikeli çiçeklerin temizliğinde de el değdirmek oldukça güçtür. Burada devreye giren makaslar sayesinde tehlikeli çiçeklerin bakımlarını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda büyük çim sahaların temizliği otomatik makineler ile yapıldıktan sonra, makinelerin erişemediği alanları temizlemek için de manuel olan modelleri kullanabilirsiniz. Bahçelerden merdivenlere, ofislerden bürolara, okullardan toplantı salonlarına, bekleme odalarından hastanelere varana kadar bitki bakılan her alanda bu makasların kullanımına ihtiyaç duyulur. Böylece elleriniz zarar görmeden bitkileri rahatlıkla kesebilirsiniz. Koparmanıza gerek kalmadan, kök ve yapraklara zarar vermeden bitkileri ayrıştırma da yapabilirsiniz. Özellikle de el ile müdahale etmesi oldukça zor olan bitkiler için mutlaka makas kullanımına yer vermelisiniz. 

Çim Biçme Makası İle Bahçelerinizi Güzelleştirin

Bahçelerin güzelliği evlere de yansır. Uygun çim biçme makası fiyatı kapsamında temin edeceğiniz makaslar sayesinde bahçelerinizi güzelleştirmeye hazır olabilirsiniz. Ekstra bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan, yeni çim kaplamaları ya da bitkilerin teminine gerek kalmadan son derece aktif bir şekilde makas ile güzelleştirme yapabilirsiniz. Özellikle de doğayla iç içe olmayı sevenler ancak buna bir türlü fırsat bulamayanlar bu makaslar sayesinde bahçelerinde kendi doğalarını yaratabilirler. Oldukça basit birkaç işlemle dahi bitkilerinize ve çimlerinize yeni görünümler katabilirsiniz. Uzayan dalları keserek fresh bir hava katabilirsiniz. Solan çimleri keserek yenilerinin çıkması için filiz alanı açabilirsiniz. 

Çim Biçme Makası İle Ev Bahçenize Bakım Yapın

Geniş bahçelerin yanı sıra evlerin minik bahçelerinde de düzen ve güzellik için bu makasları kullanabilirsiniz. Hafif yapıları sayesinde ve çok keskin olmayan kısımları sayesinde çocuklarınıza da doğayı sevdirirken kullandırabileceğiniz modellerdir. Dilediğiniz her an her yere de taşıyarak gittiğiniz yerde ihtiyacı olan bitkilerin tazelenmesini de sağlayabilirsiniz. Evinizin minik bahçelerinde yaptığınız düzenlemelerden sonra balkonlarınızda da bitki bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ev içinde baktığınız ya da camlarınızın kenarlarına sıraladığınız saksı çiçekler ve bitkiler için de manuel makasların kullanımını tercih edebilirsiniz. 

Çim Biçme Makası Modelleri Doğal Alanları Düzenliyor 

Doğal alanların çok daha doğal ve yeşillik dolu bir ambiyansa sahip olabilmesi için mutlaka bakım yapılması gerekiyor. Bakım yapmak için de bozuk olan, çürüyen ve uzayan dallardan, çimlerden ve bitkilerden kurtulmak gerekiyor. Kurtulmak için en gerekli olan ekipman ise makas olarak ön plana çıkıyor. İstediğiniz renk ve boyutlarda temin ederek kullanıma başlayabilirsiniz. 

  • Çim Biçme Makası İşe Yarar mı?

İlk kullanımdan itibaren bitkilerin ve çimlerin daha canlı bir şekilde büyüdüğünü görebilirsiniz. 

  • Çim Biçme Makası Çimlere Zarar Verir mi?

Çimlere zarar vermek yerine daha sağlıklı ve sık bir şekilde büyümelerine yardımcı olur. 

  • Çim Biçme Makası Kullanmak Zorunlu mudur? 

Çimlerin düzensiz ve şekilsiz büyümemesi, daha canlı kalması için makas kullanımı şarttır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çim Biçme Makasları

170 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 170 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?