Duvar & Cephe Kaplama

Duvar ve Cephe Kaplama

Günlük yaşam temponuzda yenilemek istediğiniz mekanlar vardır. Konforlu, huzurlu ve estetik açıdan son derece farklı olmasını istediğiniz alanları değiştirmek artık çok kolay bir hal almıştır.

Evinizin veya ofisinizin sıcaklığı, onu zevkle döşediğiniz objeler, eşyalar hatta duvardaki boyanın renkleri dahi ruhunuzu dinlendirerek size meditasyon görevi görmektedir. Mutlu olduğunuz bu alanı, yaşam koşullarınıza ve ruh halinize göre farklılaştırmak, renklendirmek, yeniden biçimlendirmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken duvar ve cephe kaplama yöntemini denemek olmalıdır. Kaplamalar oluşturduğu akıl almaz değişimlerle ortama hızlı, şık ve modern bir hava verecektir. Önceleri duvar kağıtları hayatımızda yalnızca iç cephede kullanılırken ve görsel olarak sadece sizlere hitap ederken, şimdilerde dış cephe kaplamaları ile hayatımıza daha geniş alanda girmeyi başarmıştır. Özgün, son derece şık modelleri ile kendi belirlediğiniz istek ve zevklerinizi oluşturmanızda sizlere yardımcı olmaktadır. 

Ev olarak düşünmek size kısıtlayıcı bir alan gibi görülmemelidir. Hem ev, hem de ofisinizin iç ve dış mekanlarında güvenle kullanabileceğiniz dekorasyon modelleri hayatınızı renklendirmektedir. Evinizde veya ofisinizde eğer sanatsal bir dokunuş olmasını isterseniz duvar ve cephe kaplama ürünlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle son yıllarda teknolojinin ve modanın hayatımıza girdiği bu dönemlerde renk, model olarak binlerce seçenek imkanı sunulmaktadır. Yalnızca estetik alanda değil ses ve su yalıtımlı modelleri ile evinizi ya da ofisinizi koruma altına alacaktır. 

Ahşap Duvar Kaplamaları

Duvar kaplamaları içinde zengin koleksiyon ile dilediğiniz renk ve modellerle stilinize, zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Genel olarak hayli tercih edilen ürün modelleri arasında ahşap duvar kaplamaları yer alıyor. Bu modeller, ortama verdiği sıcak görüntü ile son derece popülerdir. Evinizde rahatlıkla tercih edebildiğiniz gibi ofisinizde de kullanabilirsiniz. Daha gerçekçi ve doğal bir görüntü elde etmek isterseniz 3D tekniği kullanılarak yapılan tasarım modellerine de bakabilirsiniz. Ahşabın gerçek ağaç dokusunu görenlerde dokunma isteği oluşturacaktır. 

Ahşap duvar kaplaması çeşitlerini dış cephenizde de tercih edebilirsiniz. Dış cephe kaplaması, güneş ışınlarının yıpratıcı etkilerine karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Bu üretim özelliği sayesinde kaplamalarda herhangi bir solma veya bozulma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Son derece ekonomik ve pratik olan bu kaplamalar ile dilediğiniz zaman evinizin ve iş yerinizin doğal görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Duvar kaplama malzemeleri farklı tasarımları ile ahşap görüntüsünün yanı alternatif seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bu kaplamalar son derece belirgin ve dikkat çekicidir. Özellikle son yıllarda TV ünitelerinin veya televizyon sistemlerinin kurulu olduğu bölümlerde tuğla, ahşap, yüzey veya desen görünümlü duvar kaplama modelleri tercih edilmektedir. Ayrıca misafir odaları ile oturma odalarında da pratik olduğu için kullanım sıklığı artmaktadır.

PVC Duvar Kaplaması

Dış cephe kaplamalarının hemen hepsi güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Özellikle pvc duvar kaplaması modellerinin içeriğinde UV ışınlarına karşı koruyucu malzeme bulunur. Bu sayede iç veya dış cephe kaplamalarında güneş ışığının etkisiyle solma veya deformasyon oluşmaz. Duvar kaplama materyalleri kağıt olmasına karşın dayanıklıdır. 

Uygulanmasının son derece pratik olmasının yanı sıra işlem anında ayrıca temizlik yapmanıza veya bir efor harcanmanıza gerek kalmayacaktır. Uygulanması hazır bir şekilde temin edilir. Duvar kaplama modellerini kullanım alanlarınıza göre belirleyip seçme imkanına sahipsiniz. Bulunduğunuz ortamın renklerine ve dekorasyonlarına uygun bir modeli seçebilirsiniz. 

Dış cephe kaplama çeşitleri ve özellikleri

Duvar kağıtlarının uygulanması sırasında ürünleri sabitlemek için özel yapıştırıcılar veya vidalama teknikleri kullanılmaktadır. Bunun haricinde yapışkanlı olan modelleri de tercih edebilir, uygulamayı daha da pratik bir hale getirebilirsiniz. Bu kolay uygulamayı herhangi bir malzeme gerektirmediği için daha çok tercih edilmektedir. Uygulama yapılacak olan yüzeyin temiz ve kuru olması çok önemlidir. 

Dış cephe kaplama ve özellikleri ekonomik ve pratik olan uygulamaları, kaba inşaatı bitmiş olan tüm binalarda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Binaya ayrıca bir izolasyon veya yalıtım malzemesi kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Antikbariyel özelliği sayesinde, bakteri ve zararlı mikroorganizmaların üremesine de engel olur. Uygulamanın yapılacağı zaman diliminde hava ısısı bu noktada önemlidir. Yağmurlu, nemli ve çok sıcak olması ürünün verimini düşürebilir. Buna ortam hazırlamamak adına hava ısısına dikkat edilmelidir. Binanın veya kullanılacak alanın vermesini istediğiniz görüntünün devamlılığı için renk ve modelleri sınırsız diyebiliriz. 

Dış Duvar Kaplama Malzemeleri

Farklı tasarımları ile her zevke hitap eden yalıtım modelleri, evinizde dilediğiniz şıklığı yaşama imkanı sunmaktadır. Doğal taşların zarafetinin yanı sıra farklı minimalist ve naif formlara sahip olan tasarımlar, hayata karşı asil duruşunuzu yansıtır. Dış duvar kaplama malzemeleri rutubetten ve sudan etkilenmeyen kaplama özelliklerine sahiptirler. Strafor, kartonpiyer, plastik veya köpük malzemelerden üretilerek farklı alanlar için satışa sunulmaktadır. Dekorasyonların seçimlerinde doğru dekorasyon noktalarını belirleyerek görünümün tamamen değişmesine yardımcı olabilirsiniz.

İç cephe duvar kaplama da yine aynı şekilde ses geçirmez özelliği ile çalışma alanlarınızda çok fonksiyonelli işlem görür. İç mekanlarınızda olduğu gibi dış mekanlarınızda da dilerseniz doğadan ilham alan görüntüleri seçerek ayrıcalıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Çünkü dışa yansıması oldukça etkili olup, dokunma hissiyatını yansıtmaktadır. 

 Dış Cephe Kaplama Panelleri

Evinizin dış ve iç kaplama işlemi oldukça titiz bir çalışma gerektiren eylemdir. Bununla ilgili dilerseniz birçok farklı yöntemi tercih edebilirsiniz. Ancak bunlar sizin için yalnızca kafa karıştıran seçenekler olacaktır. İnşaat, temizlik, yıkılma ve dökülme işlemlerinden tamamen uzaklaşabilirsiniz! Bunun için yapmanız gereken iç ve dış cephe kaplama panelleri modellerine karar vermeniz yeterlidir. Hazır halde üretilen ve son derece pratik bir o kadar da uzun ömürlü olan ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Yenilenebilir olmasının yanı sıra, estetik zevkleri de beraberinde taşımaktadır. Bu nedenle kullanıcıların sıkça tercih ettiği bu yöntem ile hızlı, pratik ve temiz bir biçimde dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Dış cephe veya duvar kaplama panellerini dilediğiniz tüm yüzeylerde güvenle kullanabilirsiniz. Özgün ve sıra dışı tasarımları farklı atmosferlerde kullanarak evinizin yapısını ve ahengini değiştirebilirsiniz. 

Dış Cephe Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Duvar kaplama veya cephe kaplama işlemleri arasında farklı birçok yöntem bulunur. Bu yapılan işlemin uygulanması planlanırken asıl amaçla birlikte maliyetin düşük olması ve uzun ömürlü olması göz önünde bulundurulur. Hem maliyeti düşük olacak hem de kolay ve pratik bir işlem olacaktır. Aslında yapılacak olan işlemin maliyetinin belirlenerek hangi işlemin uygulanması gerektiği hususunda karar verilmelidir. 

Duvar kaplama işlemi öncelikle kullanıcıya sunduğu fiyatlar ile cazip seçenekler sunmaktadır. Dış cephe kaplama modelleri ve fiyatları düşük maliyete sahip olmasının yanı sıra kolay değiştirilebilir olması nedeniyle de kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedir. Her bütçeye uygun olan seçeneklerle ev dekorasyonları arasında eşsiz bir görünüm imkanına erişebilirsiniz. Ayrıca kış aylarında yüksek yakıt kullanımına karşı da sarfiyatı minimum seviyeye indirerek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Dış cephe duvar kaplama fiyatları özellikle çok sık dekorasyon değiştirilen mekanlar ve alanlar için oldukça ekonomik bir seçenektir. Dekora uygun tasarımların yapılması büyük maliyet gerektirirken duvar kaplama yöntemleri ile kısa zamanda çok büyük değişiklikler elde edebilirsiniz. Fiyatları belirleyen asıl unsurlar kaplama işleminde kullanılacak olan malzemenin türü, malzemenin tipi ve son olarak duvara uygun olan ebatlardır. 

Dış cephe veya iç cephede en çok tercih edilen model hangisidir?

Ahşap modeller çok yoğun talep edilirken, taş desenli olanlar ile diğer renkli desenler, motiflerde tercih edilmektedir. Bu tamamen sizin zevkinize göre değişmektedir. 

Cephe kaplama avantajları nelerdir?

Pratik ve kolay bir işlem sayesinde bulunduğunuz alanın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Kısa bir zaman içinde işleminizi tamamen bitirebilirsiniz. Kışın ve yazın sıcak soğuk etkenlere karşı ayrıca izole gerektirmeyen işlemdir. Antibakteriyel özelliği bulunur.

Kaplamaların uygulanma modelleri nelerdir?

Kaplamayı uygulayacağınız alan için ister yapışkanlı olanları, isterseniz vidalı olanları tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre bu seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duvar ve Cephe Kaplama

2346 ürün listeleniyor
Decogold
Pan Dekor
KARPLUS
Ankara Kartonpiyer
İzojel
Renkli Duvarlar
Ser Profil
Deco Market
Hakel
Decozza
Tuqco
Ramsoy
Deco Master
Ser Mimar
Diecor
Ttt
Ase
Mediterian
Decowall
Bazaar Avm
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 2346 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?