Marka ve model çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda oto hoparlör fiyatları, oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Giriş seviyesi hoparlörler genellikle tüm bütçelere hitap eder. Yüksek performanslı ve high-end sistemler ise premium fiyat seviyesine sahiptir. Bu nedenle, hoparlör için alışveriş yapmadan önce bütçenizi belirlemelisiniz. Hoparlör boyutu her zaman sistemlerin genel ses performansını yansıtmaz. Aynı durum araba hoparlör fiyatları için de geçerlidir. İhtiyacınız olan hoparlörün özelliklerini belirledikten sonra, bütçeniz için en uygun ve yüksek performans sunan hoparlör modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Hoparlörlerinizi Sisteminizle Eşleştirin

Hangi hoparlörlerin aracınızda en iyi şekilde çalışacağını düşünürken hassasiyet ve güç seçenekleri başta olmak üzere iki ana özelliği göz önünde bulundurmalısınız. Hassasiyet, bir hoparlörün ne kadar ses çıkardığını ölçer. Kanal başına 15 watt gibi düşük güçlü bir araç stereo sisteminiz varsa, 90 dB üzeri yüksek hassasiyet dereceli hoparlörler en iyi eşleşmeyi sağlar. 16 watt ta da daha güçlü bir ses sistemine sahipseniz, daha düşük hassasiyet derecesine sahip hoparlörleri tercih edebilir, mükemmel ses kalitesi elde edebilirsiniz.

Güç Seviyesini Göz Önünde Bulundurun

Bir hoparlörün güç seviyesi, watt cinsinden ne kadar güç kullanabileceğini bilmenizi sağlar. Düşük güçlü bir sisteme sahipseniz, hoparlörlerinizin çok fazla güç kullanması gerekmez. Bununla birlikte güçlü harici amperler güç kullanımı ampere yakın olan hoparlörler gerektirir. Güç kullanımındaki en önemli özellik, en yüksek güç kullanımı değil, maksimum ya da çalışma gücü olan RMS güç kullanımıdır. RMS değerleri, hoparlörün yalnızca kısa bir süre için değil, sürekli olarak ne kadar güç kullanabileceğini gerçekçi bir şekilde ölçer. Örneğin "2-50W RMS" olarak derecelendirilen bir sistem, düşük güçlü stereo sisteminizle "10-80W RMS" olarak derecelendirilen başka bir sistemden daha iyi bir eşleşme sağlar.

Hoparlör Türünü Belirleyin

Araç hoparlörleri full range ve komponent olarak iki ana kategoriye ayrılır. Full-range hoparlörler, tüm hoparlör ögelerini tek bir kabinde içerir. Aracınızın orijinal hoparlörlerini zahmetsizce değiştirmek istiyorsanız en iyi seçimdir. Çoğu durumda, eski hoparlörü çıkarmanız ve yeni hoparlörü kablo demetine bağlamanız ve monte etmeniz yeterlidir. Komponent sistemleri ise mümkün olan en iyi sesi vermek için üstün bir hoparlör tasarımı kullanır. Tipik bir bileşen sistemi, hepsi birbirleriyle uyum içinde çalışmak üzere tasarlanan woofer, tweeter ve harici crossover gibi donanımlar içerir. Bir komponent sisteminde, tweeter woofer'dan ayrı gelir. Bu sayede tweeter yerleşimini en iyi ses dağılımı sağlayan bir yere monte edebilir, müziğiniz daha gerçekçi, daha canlı ve daha fazla derinliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Full range hoparlörleri ve komponent sistemleri hemen hemen her fiyat noktasında ve güç aralığında bulabilirsiniz. 

Hoparlör Seçerken Bunlara Dikkat Edin

 • Notaları etkili bir şekilde üretmek için, full range veya komponent bir hoparlörün woofer’ı sert ancak hafif malzemelerden yapılır.
 • Mika gibi diğer malzemelerle karıştırılmış olan polipropilen daha katıdır ve daha doğru bas tepkisi verir.
 • Dokuma kumaşlar veya alüminyum ya da titanyum gibi metallerle kaplanmış sentetikler hafif ve güçlüdür bir çözüm olarak sese mükemmel yanıt verir.
 • Genel olarak, polipropilen, tekstil karışımları veya ipek gibi yumuşak malzemelerden yapılan tweeter'lar rafine ve biraz yumuşak bir ses verir.
 • Net ve keskin tonları seviyorsanız, metal, seramik veya grafit gibi sert malzemeler tercih edebilirsiniz.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

 • Komponent hoparlörler tasarımları nedeniyle en iyi ses kalitesini sunar. 
 • Yüksek perdeli seslerin daha küçük hoparlörlerde daha iyi, düşük perdeli bas sesleri genellikle daha büyük hoparlörlerde daha net ortaya çıkar.
 • Ses kalitesini hoparlörün frekans aralığına bakarak belirleyebilirsiniz. Menzil ne kadar genişse, hoparlörün üretebildiği ses o kadar iyi olur. 
 • En yaygın kullanılan hoparlör sistemleri 2 ve 3 yollu hoparlörlerdir. 2 yollu hoparlörler aynı zamanda koaksiyel hoparlörler olarak da bilinir ve sadece bir woofer ve bir twitter içeren standart birimlerdir.
 • 3 yollu hoparlörler daha yüksek frekans aralığına sahiptir ve bu nedenle sesin en yüksek ve en düşük seviyelerini oluşturur. Böylece daha dolgun ve daha doğru bir ses elde edilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Hoparlör Fiyatları

1.136 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Pioneer Hoparlörler
  2. Sony Hoparlörler
  3. Alpine Hoparlörler
  4. Soundmax Hoparlörler
  5. Reiss Audio Hoparlörler
  6. For-x Hoparlörler
  7. Jameson Hoparlörler
  8. Kenwood Hoparlörler
  9. Cadence Hoparlörler
  10. Hertz Hoparlörler
  11. Fullsound Hoparlörler
  12. Mobass Hoparlörler
  13. Bm Audio Hoparlörler
  14. Polaxtor Hoparlörler
  15. Sentinel Hoparlörler
  16. JVC Hoparlörler
  17. Magicvoice Hoparlörler
  18. Mtx Hoparlörler
  19. Roadstar Hoparlörler
  20. Carmon Hoparlörler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Hoparlör
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Hoparlörler Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Pandizot Pandizot, otomobillerde arka koltukların arkasındaki camın alt bölgesinde bulunan; bagaj ile kabini birbirinden ayıran parçadır. Hatchback araçlarda çoğunlukla bagaj hacminin genişletilmesi amacıyla yerinden kolayca çıkarılabilen pandizot, sedan araçlarda ise sabittir ve üzerinde araç ses sistemine ait hoparlörler bulunur. Pandizot, üretildiği malzemenin doğası gereği sedan araçlarda hoparlörden gelen ses kalitesini artırırken, yoldan ve süspansiyon sisteminden gelen sesi de kabinden uzaklaştırır. Çoğunlukla mdf, polyester, fiberglas ve karbondan üretilir. Hatchback araçlarda bagaj kapağının açılması ile yukarı doğru hareket eden pandizot, gerektiğinde dikey yükleme alanının genişletilmesi için kolayca sökülebilir. Yeni model bazı araçlarda çıkarılan pandizotu bagaj tabanına yerleştirmek için özel bir alan dahi bulunur. Sedan araçlarda ise pandizotunesas işlevi, arka camın koltuk ile arasındaki boşluğu doldurmasıdır. Otomobil üreticileri, sedan araçlarda bulunan pandizotun içine hoparlör yerleştirerek, kabinde duyulan sesin kalitesini artırmayı amaçlar. Bu yüzden pandizot, oto aksesuarları arasında yaygın olarak satılan bir üründür. Araç marka ve modeline göre özel üretilen pandizotlar üzerinde genellikle daha güçlü ve verimli hoparlörler için özel yuvalar bulunur. Farklı açılarla hoparlörlerin konumlarının ayarlanmasını sağlayan bu yuvalar sayesinde araç içinde duyulan müzik sesinin sürücülere ve yolculara en iyi şekilde iletilmesi sağlanır. Bazı ürünlerde ikiden fazla hoparlör için tasarlanmış özel yuvalar bulunur. Bu alanlar, maket bıçağı yardımıyla rahatlıkla açılabilir ve böylece istenen sayıda hoparlör, bu yuvalara yerleştirilir. Otomobillerde yer alan ses sisteminin güçlendirilmesi ve ses kalitesinin artırılması için tasarlanan özel ürünlerde ise güçlü bas seslerinin araç bağlantı noktalarında oluşturduğu ve istenmeyen cızırtılara yol açan basıncı engellemek için özel hava kanalları bulunur. Hava akışının sağlanması ile hoparlörden gelen ses, daha dengeli ve temiz bir şekilde duyulur.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/26090
Başa dön