Kapı Kolu

Ev ya da iş yerleri gibi alanlarda kapı ile geçişi sağlayan kapı kolu aynı zamanda, dekorasyonu tamamlayan ve şıklık katan bir özelliğe sahiptir. Kapıların açılmasında, kapanmasında ya da kilitlenmesinde kapı kolundan sıklıkla yararlanılır. Kullanacağınız alanın yapısına ve dekorasyonuna uygun olarak seçebileceğiniz geniş ürün çeşitliliğine sahip olan kapı kolu modelleri arasından, ihtiyaçlarınıza uygun olarak tercihlerde bulunabilirsiniz. Ergonomik yapılarıyla kolay kullanım ve pratik kurulum sağlayan kapı kolu, kullanımınıza bağlı olarak uzun süreler boyunca kullanım imkanı tanır.

Farklı Alanlara Özel Kapı Kolu Tasarımları

Kapı kolları genellikle kapıyla bütünleşik yapıda düşünülse de dekorasyonla bütünlük oluşturması gereken, estetik görünümü tamamlayan bir aksesuardır. Kişisel beğenilerin göz önünde bulundurularak tasarlandığı kapı kolu modelleri, kullanacağınız alana bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Ev ya da iş yerlerinin dış kapısında kullanılan kapı kolu modelleri ve evin iç kısımlarında kullanılan kapı kolu modelleri, tasarım ve kullanım açısından birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Dışarısıyla içerisini ayıran dış kapılarda kullanacağınız dış cephe kapı kollarında; çelik, demir veya kestane ağacı gibi dayanıklı malzemelerden üretilen kapı kolları tercih edilmelidir. 

Ev ya da ofisinizde kullanacağınız kapı kolu tasarımlarında ise seçeceğiniz kapı kolunun diğer mobilyalarınızla bir bütünlük oluşturduğundan emin olmanız gerekir. Banyo veya tuvalet gibi alanlarda kullanacağınız kapı kolu modellerini tek yönlü kilitleme sistemlerine sahip olan modeller arasından tercih edebilirsiniz. Bu alanlar dışında yatak odası gibi içeriye girişi sınırlandırmak istediğiniz alanlarda da tek yönlü kilitleme özelliğine sahip kapı kolu modellerini kullanabilirsiniz. Evinizin dışında ofisinizde yer akan toplantı odalarında ve patron odalarında da aynı kilit sistemine sahip kapı kollarını tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonu Tamamlayan Kapı Kolu Modelleri

Seçilen kapı kolları kullanılan mekanın dekorasyon tarzında ve tasarımında rol sahibi olan aksesuarlar arasındadır. Tercih edeceğiniz kapı kolundaki tasarımında kullanılan malzeme, odalardaki diğer mobilyalarla uyumu yakalamazsa dekoratif açıdan rahatsız edici bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle, seçeceğiniz kapı kolunun, kullanacağınız mekanın tasarımına uygun olması büyük önem taşır. Kapı kolu modelleri arasından bir seçimde bulunurken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kapı kolunun rengi olmalıdır. Sahip olduğunuz dekorasyon stiline ve mobilyalara bağlı olarak bir kapı kolu modeli seçmeniz gerekir. Kapı kolunuzla mekan arasında renk uyumunu sağlarken birbirine yakın tonları kullanabileceğiniz gibi zıt renklerin ortaya çıkardığı harmoniden de yararlanabilirsiniz.

Tek bir renge sahip olan kapı kolu modellerinden tercihte bulunabileceğiniz gibi farklı desenlerle tasarlanan kapı kollarını da kullanabilirsiniz. Üzerinde farklı motiflerin ve şekillerin yer aldığı kapı kollarıyla kullandığınız alanın havasını baştan sonra değiştirebilirsiniz. Kendi tarz ve beğenilerinize göre sade ve şık kapı kolu tasarımlarıyla modern bir görünüm de elde edebilirsiniz. Daha minimal ve sade bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız sade tasarımlara sahip kapı kolu modelleri sizin için iyi birer seçenek oluşturabilir. Bununla birlikte farklı süslemelere ve taşlara sahip kapı kolu modellerini de farklı mekanlarda kullanabilirsiniz.

Farklı Seçenekler Sunan Kapı Kolu Çeşitleri

Anahtarlı ya da anahtarsız olarak bulabileceğiniz kapı kolu modelleri birbirinden farklı çeşitlere sahiptir. Kilit kullanmayacağınız alanlarda tek kol özelliğine sahip kapı kolları arasından tercihte bulunabilirsiniz. Kapının her iki yanına da monte edilmesi gereken kapı kolları dışarıdan ve içeriden açılabilir olması gerektiğinden dolayı çift olacak şekilde alınmalıdır. İçerisinde bulunan mandallı mekanizmanın oturmasıyla açılıp kapanan kapılar bulunduğu gibi sadece çekerek açılabilen kapı kolu sistemleri de bulunur. Oynar mekanizmaya sahip olan bu kapı kolları düz ve hareketsizdir. Hem kapı kolu hem de kilit olan ve çevrilerek açılan Amerikan kapı kolları da modern ve sık kullanılan kapı kolu tasarımları arasındadır.

Çeşitli malzemelerden ve desenlerden üretilen kapı kolu tasarımları arasından kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak tercihte bulunabilir, kapınızla ve mobilyalarınızla uyumu yakalayabilirsiniz. Model ve renk açısından oldukça geniş bir ürün çeşitliliği sunan kapı kolu tasarımlarıyla hayalinizdeki klasik ya da modern dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kapı Kolu Fiyatları

4.811 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hafele Kapı Kolları
  2. Doğanlar Kapı Kolları
  3. Kale Kilit Kapı Kolları
  4. System Kapı Kolları
  5. Azm Hırdavat Kapı Kolları
  6. Sofuoğlu Kapı Kolları
  7. Nobel Kapı Kolları
  8. Ventus Kapı Kolları
  9. Azm Kapı Kolları
  10. Tema Kapı Kolları
  11. Ünlü Kapı Kolları
  12. Opendoor Kapı Kolları
  13. Doğan Kapı Kolları
  14. Eym Kapı Kolları
  15. Arpat Kapı Kolları
  16. Emes Kapı Kolları
  17. DoorAks Kapı Kolları
  18. Anka Kapı Kolları
  19. Camaks Kapı Kolları
  20. Flaş Group Kapı Kolları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003348/13003369
Başa dön