Kapı Kolu

Kapı Kolu Fiyatları

Günlük yaşantı içerisinde kapı kolu genel açıdan incelendiğinde, kapılardaki kilit mekanizmasına hareket kazandırılarak tetiklemek için kullanılmakta olan ve bu sayede kapıyı açmaya yarayan aletlerdir. Görsel tasarımları ve işlevsel olarak teknik detayları üzerinden çeşitleri olan ürünlerdir. Durum böyle olunca kapı kol fiyatları değişim gösterebilen ürünler olarak gözlemlenir. Kapı kolları kullanım alanı ve malzemesi gereğince büyük değişiklikler gösterebilen ürünlerdir. Ve sürekli olarak kullanım sağlanmakta olan ürünlerdir. Çeşitli alanlarda çeşitli işlemlere hizmet sağlamakta olan ürünler olarak tanımlamak mümkündür.

Her gün sık sık kullanılmakta olan kapı kolları, üretildikleri malzeme ve modelleri ile alakalı olarak fiyat farklılıkları gösterebilmektedirler. Kapı kolları fiyatı, gerek görsel açıdan gerekse üretim de kullanılan malzeme açısından fiyat farkı ortaya çıkarabilmektedir. Örneğin pirinç kapı kolu modelleri, zamak kapı kolu modellerine nazaran daha pahalıdır. Çünkü üretilmekte olduğu malzeme kıyaslamasında pirinç içerikli kapı kolu fiyatları fark ortaya çıkaracaktır. Kapı kolları, günlük olarak yaşantı içerisinde hiç fark edilmese de sıklıkla temas edilmekte olan yerler arasında bulunurlar. Yaşanan günün geride kalması adına evin kapıları açılarak huzur bularak dinlenilecek alana ilk adımda kapı kolları bulunmaktadır. Şahsi olarak özel durum dışında ofis, hastane, okul, otel ve akla gelebilecek olan hemen her alanda kullanım sağlanması mümkündür. Konumları gereğince sadece kapıların açılması ve kapanması görevini üstlenmekte olan kapı kolları, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Her mekan için kullanım sağlanacak ürünler oluşturulmuştur. Çünkü kendine özgü stilleri ile görsel anlamda farkları bulunmaktadır. Bu nedenle kapı kolu tercihleri sırasında özellikle de kullanılacağı ortam için uygunluğuna fazlasıyla dikkat edilmektedir. Alüminyum, zamak, pirinç, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilmekte olan kapı kolları aynı zamanda kapı kolu model ve fiyatları arasındaki farkların oluşumunu belirler.

Kapı Kolu Modelleri

Kapı kolları son derece işlevsel ürünler olmalarıyla bilinmekte olan ürünlerdir. Aynı zamanda dekoratif bir özelliğe sahip oluşları kapı kolu denildiğinde özel bir yere sahip olmalarını sağlamaktadır. Kapı kolu takım fiyatları ve seçenekleri arasından çok sayıda çeşit ve farklı tasarımlarla karşılaşılması mümkündür. Ürünler üzerinde aranmakta olan özellikler arasında, kaliteli işçilik ve malzeme kalitesi büyük bir önem taşımaktadır. Her ürün üzerinde olduğu gibi kullanıcılar, kapı kolu ürünleri üzerinde de dayanıklılık aramaktadırlar. Ancak ne kadar dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmekte olan ürünler olsalar da bazı durumlar karşısında zarar görmeleri mümkündür. Genel olarak kaplama ürünler olduklarından kaynaklı olarak asit ve kireç çözücü tarzı ürünlere karşı hassas bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle temas etmeleri sonucunda hasar görebilir ve dekor açısından kötü bir görüntüye dönüşebilirler. Temizlik yapılması gereken durumlar için sadece nemli bir bez temizleme işlemini uygulamak için yeterli olacaktır. Böylelikle dekor ve ihtiyaç dahilinde kullanılmakta olan kapı kolu modellerini, daha uzun bir süre kusursuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşılabilmesi mümkün olan kapı çekme kolu modelleri arasında en uygun ürüne karar vererek güzel bir dekoratif görünüm yaratmak son derece kolay ve mümkündür.

Kapı Kolu Çeşitleri

Farklı kapı kolu tür ve çeşitleri bulunmaktadır. Bakıldığında her ne kadar göz önünde durmayan malzemeler olarak görünseler de günlük yaşam içerisinde en çok kullanılan malzemelerdir. Her alanda kullanım ve görünüm olarak farklarını ortaya koymakta olan kapı kolu çeşitleri kendi arasında altı farklı türde incelenebilirler. Bu türleri ise şöyle sıralayabiliriz;

  • Pirinç Kapı Kolları
  • Zamak Kollar
  • Paslanmaz Çelik Kollar
  • Alüminyum Kapı Kolları
  • Sac Metal Kapı Kolları
  • Plastik Kapı Kolları

Bazı kapıların kolları bakıldığında aynı gibi görünmektedir. Ancak malzeme özellikleri ile alakalı olarak büyük farklılıkların oluştuğu görülebilmektedir. Kapı kolları üretiminde kullanılmakta olan malzemeler, ürünün kalite ve fiyatlarını direkt olarak etkileyebilmektedir.

Pirinç Kapı Kolları

Pirinç malzemeden üretilmekte olan kapı kollarıdır. Kaliteli ürünler arasında bulunan pirinç kapı kolları, fiyat olarak da farklılık gösterebilmektedirler. Paslanmaya karşı dayanıklı bir ürün olan pirinç kapı kolları bu konuda sorun yaratmayan türlerdir. Paslanma, kırılma veya hasar alma konusunda çok dayanıklı bir tür olarak sıkça tercih edilmekte olan ürünler arasında gelirler. Özellikle dış mekanlarda kullanımı uygun olan bu tür kapı kolları sürgülü kapı kolu fiyatları ile hemen aynı oranlarda takip ederler.

Zamak Kapı Kolları

Zamak malzemeden üretilmekte olan kapı kolu modelleridir. Pirinç modellere yakın bir kalitede üretilmekte ve bir o kadar da dayanıklılık göstermektedirler. Zamak kapı kolları dış ortamlarda kullanılabilir ürünlerdir. Paslanma ve hasar konusunda son derece dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenden dolayı birçok açık alan kapılarında görülmeleri mümkündür. Zamak kapı kolları pirinç malzemesine benzer bir malzemeden yapılmaktadır. İki tür arasında en önemli ayırt edici özellik hammaddenin barındırmış olduğu renktir. Ürün sarı veya siyah renklerdedir.

Paslanmaz Çelik Kollar

En çok tercih edilen malzemeler arasında gelmektedirler. Paslanmaz çelikten üretilmekte olan bu kol türleri kullanım bakımından farklı bir ayrıcalık sunmaktadır. Sağlamlığı ve dayanıklılığının yanı sıra kötü olan tek özelliği malzemesinden dolayı tasarım olarak detay işlenememesidir. Genel olarak az miktarda çeşidi bulunmaktadır. Ancak Çelik kapı kolu fiyatları konusunda en uygun alana sahip oldukları söylenebilir.

Alüminyum Kollar

Alüminyum kollar, ürünler arasında en sık rastlanacak ürünlerdendir. Dış mekan kapılarında beyaz renkte paslanmalar gözlemlense de iç ve dış mekanlar kapı kolu kullanımında bu kollar en çok tercih edilenler arasında gelmektedirler. Tasarıma uygun yapılarından dolayı farklı modellerini bulmak mümkündür. Dayanıklılığı, kaplama kalitesi ve korozyon ile kıyaslandığında pirinç, zamak, paslanmaz kollara göre biraz daha düşüktür. Ancak uzun süre kullanım açısından hem tasarruflu bir üründür hem de dayanıklıdır. Kullanım alanlarının genişliğini, hemen her evin kapısında alüminyum kapı kolu modellerini görmemizden anlayabiliriz. Kullanım alanı olarak eğer nemin az olduğu bir alanda kullanılacak ise hem uzun süre kullanılır hem de güzel bir görsel oluştururlar.

Sac Metal Kollar

Sac metal kollar ST37 kalite standartlarında siyah sacdan üretilir. Korozyon dayanıklılığı düşük olduğundan kaynaklı olarak üzerine elektrostatik toz boya ile kaplama uygulanmaktadır. Mekanik bakımından incelendiğinde son derece dayanıklı yapıda malzemelerdir. Ancak paslanma karşısında çok fazla dayanıklı olmayışlarından kaynaklı olarak iç kapı kolu fiyatları üzerinden değerlendirmeye alınmaktadırlar.

Plastik Kollar

Kapı kolu sektöründe plastik kapı kolları çok fazla rastlanabilecek türler değildirler. Kullanım alanlarının darlığından sebep üretimleri çok az gerçekleşmektedir. Genel olarak banyo ve tuvalet kapıları için uygundurlar. Plastik oluşlarından dolayı nemden etkilenmedikleri gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra bazen yangın kapıları üzerinde sıcaklığı iletmedikleri için sertifika alınarak kullanım sağlandığı görülebilir. 

En Çok Tercih Edilen Kapı Kolu Modelleri Nelerdir?

Kapı kolu tercihinde özen gösterilen bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlara örnek olarak nem, hasar ve küflenmeye karşı dayanıklı olan modeller tercih edilmektedir.

Kapı Kolu Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlevsel olarak kullanım alanına uyumu, kapı renk ve modeli ile uyumu ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlardandır.

Kapı Kolu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Geniş bir ürün yelpazesinden oluşan kapı kolları malzemesi ve kalitesi üzerinden fiyatlandırılmaktadırlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Kolu Fiyatları

8273 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 8273 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003348/13003369