İlaçlama - Sisleme Makineleri

Yaşanılan çevrenin temiz olması herkes için önem arz eden konulardır. Ancak kimi zaman ne kadar temiz tutmaya çalışsak da zaman zaman böcek, haşere ve zararlı mikroorganizmalardan kurtulunmaz Bu noktada da ilaçlama seçeneği ortaya çıkar. İlaçlama makinesi kullanırken püskürtülen ilaç sis şeklinde çıktığı için sisleme makinesi olarak da adlandırılır. İlaçlama kısa sürede geniş bir alanda etkili çözümler sunan bir sistemdir. İlaçlama yöntemi pek çok alanlarda kullanılmaktadır. Bu yüzden çeşitli konular için çeşitli ilaçlama makinesi bulunur. İlaçlama makineleri kullanıldıkları güç kaynağına, atılan ilacın durumuna ve sıvı damlacıklarının büyüklüğüne göre gruplandırılır. Bu gruplandırmalar bize ilaçlama ve sisleme işlemi yapmak istediğiniz alanda bize hangisinin daha faydalı olduğuna dair ipuçları verir. Bu yüzden kişi ürünü kullanmadan önce ürünün ne olduğu, ne işe yaradığı, ne için kullanılacağı gibi konuları belirlemeli ve buna uygun ürünü almalıdır. 

İlaçlama ve sisleme makineleri sıvı ilaçlar için kullanılan aletlerdir. Sıvı ilaçları ısı yardımıyla damlalara dönüştürür ve dışarı sis şeklinde çıkmasını sağlar. Bu sayede özellikle uçucu böceklerde etkili çözümler sunar. Ayrıca ürünün sıvıyken dışarı sis olarak çıkması sayesinde büyük alanlarda hızlı bir şekilde etkili sonuçlar almasını kolaylaştırır. Damlalar dışarı çok küçük parçalar şeklinde çıktığından yüzeylere düzgünce dağılır. Böylece ilaç kaybı en aza indirgenerek en yüksek performans sağlanır. Ürünün kolay kullanılması ve zamandan ve ilaçtan tasarruf sağlaması nedeniyle pek çok lanada kolayca kullanılır. Evlerde, işyerlerinde, apartman temizliğinde kullanılabildiği gibi bitkilerdeki haşerelerin yok edilmesinde de kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken en temel unsur kullanılan ilaçların kimyasal olduğudur. Bu yüzden bu makineler kullanılırken maske, eldiven ve koruyucu giysi giyilmesi tavsiye edilir. Aksi takdirde ciltte tahrişe ya da solunum yollarında kullanan kişiye zarar verme olasılığı fazladır. Önlemlerinizi aldığınız takdirde ürünü kolayca kullanabilirsiniz.

İlaçlama ve Sisleme Makineleri Özellikleri

Bir çok çeşidi bulunan ilaçlama ve sisleme makineleri böceklerin ve haşerelerden kurtulmak için geliştirilmiş bir üründür. İlaçlama ve sisleme yöntemleri de bu doğrultuda çeşitlilik gösterir. Bu yöntemlerin çeşitlilik göstermesinin temel sebebi ilaçlanacak alanın ne olduğuyla alakalıdır. Bir evin ilaçlaması ile bir bitknin ilaçlaması aynı değildir. Bu yüzden makinelerde de belli başlı farklılıklar vardır. Sisyeyicilerde sıcak sisleme ve soğuk sisleme olarak iki çeşit bulunuyor. Bunlar da kendi içlerinde termik sisleyiciler, motor egzozlu sisleyiciler, büyük tip sisleyiciler ve elektrikli sisleyiciler olmak üzere dörde ayrılır. Termik Sisleyiciler; bu sisleme cihazları kısa süreli kullanımlar için uygun olan bir üründür. İki dakika kadar çalışan ürün bir boru ile gaz çıkış borusundan püskürtülür. Böylece dışarı sis olarak çıkar. Motor Egzozlu Sisleyiciler; bu tip sisleyiciler ısıya dayanıklı ilaçlar için kullanılır. Bu ilaçlar egzoz çıkışında sis oluşturarak dışarı bir boru yardımıyla püskürtülür. Bu sisleme yönteminin en büyük avantajı yangın riskinin az olmasıdır. Büyük Tip Sisleyiciler; bu sisleyicilir genel olarak geniş tarım arazileri için kullanılan ürünlerdir. Bir hava üfleyici sayesinde dışarı yüksek bir basınç çıkartılarak geniş arazilere sis gönderilir. Bu yüksek basıncı sağlayan ise yüksek sıcaklıktır. Genellikle kamyonetlerin arkasında konumdırılır. Elektrikli Sisleyiciler; bu sisleme ürünleri küçük boylarda kullanım imkanı sağlarlar. Elde kolayca taşınarak kullanılabilen bu ürün sayesinde pek çok alanda kolayca kullanılabilir.

  • Şarjlı İlaçlama Makinesi

Bu makineler kullanmadan önce şarj edilmesi gereken şarj edildikten sonra da uzun saatler boyunca kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Şarjlı ilaçlama makinesi diğer ilaçlama makinelerine göre taşıması daha kolay olduğu için kullanım açısından daha rahat ve hafiftir. Bu ürün genellikle belirli küçük alanların ilaçlanmasında kolaylık sağlayan ürünlerdendir. Bu ürün genellikle tarımla uğraşan ve küçük bahçelere sahip olan kişilerin kullandığı bir modeldir. Bu ürün bir kere kullandıktan sonra uzun süre bitkilerin ilçalanmasına gereksinim duyulmasını engeller. Bitkilerin çürümesini, meyvelerin kurtlanmasını yahut böcekler tarafından yenmesini engeller. 

  • Benzinli İlaçlama Makinesi

Bu ilaçlama makinesi sabit bir güç kaynağı olmadığı için kolay bir kullanım imkanı sağlayan ürünlerdendir. Özellikle ev ilaçlama ve haşerelere karşı tercih edilir.  Pratik bir şekilde hareket ederek engebeli arazilerde de kolayca kullanım sunar. Atılan ilacın durumuna göre de sıvı ilaç dağıtanlarda püskürtme yapan makineler tercihler arasında ilk sırada geliyor. Diğer modellerden farkı ise motorudur. Ayrıca  ürün her güçte motorun kullanımına da imkan sağlar. 

  • Elektrikli İlaçlama Makinesi

Bu ilaçlama makinesi genellikle küçük alanlarda kullanım sağlayan bir üründür. Hem dezenfektan hemde ilaçlamada yaygın kullanım sağlamaktadır. Bunun asıl sebebi bir güç kaynağına ihtiyaç duymasıdır. Elektriğe takıldıktan sonra erişimin mümkün olduğu yere kadar kullanılabilir. Bu yüzden bu modelde önemli olan unsur kablo uzunluğudur.

Tüm bunların yanı sıra elle pompalama modelleri de bulunur. Bu model taşıması kolay ve pratik bir üründür. Ancak haznesi az olduğu için geniş arazilerde kullanımı zor ve uğraştırıcı olabilir. Daha çok küçük yerlerde, evlerinizdeki bitkilerde veya küçük bahçelerinizdeki çiçekleriniz için kullanımı uygundur. 

İlaçlama ve Sisleme Makinelerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama ve Sisleme Makinelerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken temel konu ürünün hangi amaç doğrultusunda kullanılacağı ve ne kadarlık bir alan için kullanılacağıdır. Özellikle büyük tarıma arazilerinde bir ilaçlama yapılmak isteniyorsa büyük tip sisleyicilerin kullanılması gerekir. Böylece ilaç en az ilaç miktarıyla olabildiğince geniş alanlara ilaç gönderimi sağlanır. Ancak evinizde bir bitkinin ilaçlamanmasını istiyorsanız elle tutulur sprey tipi bir ürünü kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca büyük iş yerlerinin ilaçlamasında benzinli yahut şarjlı ilaçlama makinesinin kullanımı daha pratik ve kullanışlı bir kullanım imkanı sağlarken elektrikli ilaçlama makinesi daha küçük yerlere erişim imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Hepsiburada sayfasında yalnızca makineleri değil makinede kullanılan materyalleri de bulabilirsiniz. Özellikle hortum çubukları, tarla tabancaları, pompalar, tetik mekanik kabze ve regülatör gövde gibi ürünler bunların bazılarıdır. Bu ve benzeri ürünlere bakarak kendinize en uygun ürünü seçebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.Ürünü almadan önce ürün kalitesinin öğrenilmeli ve fiyat durumu da önceden incelenmelidir. Ürünün kullanım alanına göre fiyat performansına uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

İlaçlama ve Sisleme Makinelerinin Fiyatları

İlaçlama ve Sisleme Makineleri edinmeden önce dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de ürünün kalitesi, garanti süresi ve fiyatıdır. Geniş bir fiyat aralığına sahip bu ürün için kendi kullanım amaçlarınıza uygun ideal ürünü seçmek bütçeniz için kolaylık sağlayacaktır. İlaçlama ve sisleme makineleri ürünün türüne göre çeşitlilik gösterir. Elektrikli, akülü veya şarjlı olup olmaması fiyatına etki eden unsurlardandır. Aynı zamanda ürün kalitesi, litre kapasitesi, ağırlığı ve basınca dayanma gücü ürünün fiyatına etki eden unsurlardandır. Bu ürünler çoğunlukla bir iş amaçlı kullanılan ve özel kullanım alanları olan ilaçlardır. Bu yüzden sağlam, dayanıklı ve uzun süreli kullanımlar için uygun olması gerekir. İlaç püskürtme pompasıdır. Bu pompaların boyutu ürünün ne için kullanılacağına göre değişkenlik gösterir. Ev tipi ilaç püskürtme pompaları 2 litrelik hacimlere sahiptir. Bu sebeple de büyük ilaçlama makinelerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Burada kullanım amacınıza ve kullanacağınız ürüne göre kendinize uygun en iyi fiyatlı ürünü tercih edebilirsiniz. 

Son olarak gelişmiş arama motoru ile bütçenize uygun gönye makinelerini görüntüleme imkanınız bulunur. Bu sayede istediğiniz markanın ürünlerini kolaylıkla filtreleyerek ulaşabilirsiniz. Burada beğendiğiniz ve kendi kullanım alanınıza uygun ürünleri işaretleyerek kaydedebilir ve bunlar arasında bir karar sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünler fiyatlandırma açısından da filtreleme imkanına sahiptir. Bütçenize uygun fiyat aralığını minimum ve maksimum olacak şekilde belirleyebilir ve sadece bu fiyat aralığındaki ürünleri görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Ürünleri azalandan artana ya da artandan azalan olacak şekilde listeleyerek dilediğiniz fiyat aralığındaki geniş yelpazedeki ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünü satın almak istediğinizde bütçenize en uygun ürünü kolayca sipariş verebilirsiniz. Bu özelliklerden faydalanarak ürünleri hem bütçe hem de kalite açısından aynı anda değerlendirme olanağına sahip olabilirsiniz. Hepsiburada'nın sağlamış olduğu birbirinden farklı kolaylık ile yapacağını alışverişin keyfine varabilirsiniz.

İlaçlama ve Sisleme Makinesi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İş güvenli her alanda önem arz eden unsurdur. Olası iş kazalarını önlemek için malzemeyi tanımak ve buna göre önlemler almak gerekir. İlaçlama ve Sisleme makineleri içeriğinde kimyasal taşıyan makinelerdir. Bu yüzden ilaç daha kullanılmadan önce bazı önlemlerin alınması gerekir. İlaçlama ve sisleme makinelerinin daima temiz ve bakımlı olmaları gerekir. Özellikle ilaçlama ya da sisleme işlemleriniz bittiğinizde makinenin içinde ilacın bittiğinden emin olmalısınız. Bu hem makineye hem de kullanan kişiye zarar verebilir. Ayrıca işlem sonrası temizlik ve bakım ihtiyaçları kontrol edilmelidir. Özellikle motor bakımı her kullanım sonrası kontrol edilerek uygun koşullarda depoya kaldırılmalıdır. Makinenin konulduğu alan; nem, rutubet ve güneşten koruma imkanları sağlayan alanlar olmalıdır. Bakım için parçaların önce tek tek temizlenmeli gerekir. Herhangi bir materyalin olmaması durumunda ise değişim yapılmalıdır. Ayrıca ürünün yağlaması ve emniyet sisteminin düzenli çalışıp çalışmadığı önceden kontrol edilmelidir. Kullanmak istediğiniz ürüne ne kadar düzenli ve iyi bir bakım sağlarsanız o kadar uzun ömürlü ve verimli çalışmaya devam ederek işinizde kolaylıklar sağlar.

İş güvenliği açısından hemen hemen her iş dalında dikkat edilmesi gereken unsur güvenli elbiselerin ve ekipmanların giyilmesidir. İlaçlama makineleri dışarıya bir sıvı püskürttüğü çin her yere uçabilir ve nefes alırken zarar verebilir. Bu yüzden güvenlikli bir elbise, eldiven ve yüz maskeleri geçirilmesi büyük sis makinelerinin kullanımı için önemlidir. Daha küçük aletler için daha rahat elbiseler giyip maske ve eldiven takılması yeterli olacaktır. Aynı zamanda evlerdeki ve bahçelerdeki bitkiler ilaçlarınızken kendinizi uzaklaştırarak spreyi sıkabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ilaçlanan bölgedeki koku ve ilacın etkisi geçmeden o bölgede kalmamak önemlidir. Aksi takdirde içinize çektiğiniz hava size zarar verebilir. Son olarak işlem sonunda kıyafetlerinizi yıkamalı ve ellerinizi bol suyla yıkamalısınız.

İlaçlama ve Sisleme Makinesi Yorumları ve Satın Alma İşlemleri

Hepsiburada uygulaması sayesinde müşteriler elde ettikleri ürünler hakkında edindikleri bizzat kendi deneyimlerini yazarlar. Bu tavsiye ve yorumlar ürünü ilk kez kullanacak müşteriler için önemli etkenlerden biridir. Bu yorumlar dikkate alınarak ürünün kalitesi hakkında bilgi alınabilir ve iyi yorumlar ile kötü yorumlar değerlendirilebilir. Böylece kullanıcılar deneyimli kullanıcıların beğenileri doğrultusunda en çok satın alınan ya da en çok beğenilen ürünler arasından tercihlerini gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Bu ürünleri satın alma işlemlerinizi istediğiniz zaman ulaşarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli gün ve haftalarda gerçekleştirilen birbirinden farklı indirim ve kampanyalar kullanıcıların imkanına sunuluyor. Bu indirim ve kampanyaları sıkı takip ederek satın alacağınız ürünü uygun fiyatlarla elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Yapılan kampanyalardan yararlanabilir ve böylece satın alacağınız ürün üzerinden bütçe tasarrufu elde ederek alışverişinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İlaçlama - Sisleme Makineleri

1411 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 39 / 1411 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?