Zincir Bileme Makineleri

Zincir Bileme Makinesi Fiyatları 

Motorlu bir testere içerisinde zincir bulunur. Bu zincirler makinenin ana işlevsel parçası görevindedir. Özellikle iyi bir kullanım için sık sık bakımı yapılması gerekir. Eğer bakımı gerçekleştirilmeyen makine zinciri varsa yapmış olduğunuz için kalitesini de performansını da doğruda etkileyecektir. Bakımsız bir zincirin olması yapılan işin kalitesini düşürmenin dışında beklenmedik ve ciddi anlamda güvenlik tehlikesi de yaratır. Tüm bu sebepleri de göz önünde bulundurarak kullanmış olduğunuz aletlerin zincirlerinde yavaşlık, sarma gibi problemler var ise ve bunların fark edilmesi durumunda en kısa sürede kesinlikle müdahale yapılması gerekir. Sahip olduğunuz zincir için onarımlarını ne kadar sık bir şekilde yaparsanız alet operatörlerinin de ömrü o kadar uzun olacaktır. 

Ayrıca alet zincirlerinin bakımları için sürekli olarak ürünü servise götürmenize gerek yoktur. Bunun için zincir bileme makineleri oldukça pratik bir kullanıma sahip ürünlerdir. Hem sık hem de istediğiniz zaman aletlerinize ait zincirlerinizin bakımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle zincir bileme makinesi noktasında doğru bir tercih yapıyor olmak oldukça önemlidir. Zinciriniz keskin olmasını istiyorsanız makine noktasında tercihlerinde bu anlamda doğru olması gerekir. Aynı zamanda sahip olduğunuz zincir türünüze uygun olarak taşlama tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu taşlama işlemleri ise zinciriniz için optimum keskinliği geri kazandırmak adına yapılır. Taşlama işlemleri sırasında zincir bileme aparatları kullanılır. Zincir bileme diski gibi kullanımlar sizlere kolaylık sunar. 

Zir bileme makinesinin tercihini doğru yapmak ve kullandığınız kesme aleti operatörünün de hem kullanım süresinde uzamaya yardımcı olur hem de işlemler sırasında sizleri daha az yorar. Böylece istediğiniz sonuçlara daha kolay bir şekilde erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Hemen hemen her ihtiyaca yönelik birçok makine modeli vardır. Zincir bileme makinesi mini tip ve diğer alternatif seçenekler ile istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür. 

Zincir Bileme Makinesi Kullanımı Hakkında

Bilenmesi geciken zincirler, işlemler enasında yüksek yakıt tüketimine ve olması gerektiğinden de fazla aşınmasına sebep olur. Hatta makinenizin bozulmasına kadar bu süreç ilerleyebilir. Zincirli alet operatörlerinizin gün içerisinde sıkça kullanımı söz konusu ise her yakıt dolumu sırasında da zincirin bileniyor olması oldukça önemli bir detaydır. Zincir bileme makinelerini kullanırken talimatlara eksiksiz uyulması büyük önem taşır. Kullandığınız zincirin türü için uygun nitelikte bir taşlama diski ve sıkıştırma aparatı tercih etmelisiniz. Buna uygun olarak da şablonlar yer alır. Cihazınıza yerleştirmiş olduğunuz disk boyutu, kullanım amacı ve zincirin de türüne bağlı olarak farklılık göstermesi mümkündür. Zincir bileme disk taşı bu anlamda uygun boyutlarda satın alınabilir. Aynı zamanda Zincir bileme taşı 3/16 gibi boyutlarına da yer verilir. 

Zincir bileme makineleri için kullanılan disklerin boyutları da genel olarak 3,2 mm ve 4,8 mm arasında değişkenlik gösterir. Zincir bileme taşı 7/32 gibi boyutlarla cihazınız için uygun olan modeli bulabilirsiniz. Bu noktada doğru bir tercih yapmak adına delip çapının ve dış çapının cihazınız için uygun olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Tüm bu noktadaki ilgili bilgileri zincir bileme makineniz içerisinde yer alan talimatlarda ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kesme operatörü için de doğru bir şekilde zincir bileme makinesi tercih etmeniz gerekir. Zincirin keskinliği ise bu noktada oldukça önemlidir. 

Zincir makine tercihinden sonra ona uygun olarak taşlamayı gerçekleştirecek olan diskleri yerleştirirsiniz. Bileme işleminden önce de uygun açı sağlanır. Genellikle 25 ila 30 derece arasındaki açılar kullanılır. Ancak istisnai durumlarda 10 derecelik açı uzunlamasına kesimler için de kullanılmaktadır. Daha küçük tercih edilen bileme açıları ise zincirlerinizin sorunsuz bir şekilde işlem gördüğünün kanıtıdır. Geniş bileme açılarında genel olarak zincirlere daha fazla kesme performansı sağlanmış olur. Zincirin kesme yönüne de dikkat edilerek zincir makinesine yerleşimi sağlanır. Yerleştirme sırasında da zincir bileme aparatı kullanılır. Bu işlemlerin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına otomatik olarak çealışan zincir bileme makinesi ve tam otomatik zincir bileme makinelerini kullanabilirsiniz. 

Zincir Bileme Makinesinin Kesme Gücünün Arttırılması 

Kullanımı son derece kolay olan zincir bileme makineleri sayesinde zincirli kesme aletlerinin de performanslarında oldukça iyi bir artış gözlemlenir. Aynı zamanda makinenin de ömründe uzamalar görülür. Hemen hemen tüm makinelerde yer alan zincir mengenesi, her zincir tasarımına ve eğilimlerine de uyum sağlar şekilde yapılmıştır. Bu sayede de zincir dişlerinin her birinin aynı ölçülerde ve açıda bilenmesine de yardımcı olur. Son derece kolay bir şekilde uygulanabilen compact zincir bileme makinesi seçenekleri içerisinde ihtiyacınıza uygun ürünü kolaylıkla tercih edebilirsiniz. 

Zincir bileme makinelerinde ağırlık, frekans, gerilim, güç gibi çeşitli özelliklerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Böylece ihtiyaca yönelik en iyi ürünler satın alınmış olacaktır. 85 E güç kapasitesine de sahip olan ve giriş voltajı 220 ila 240 V/ 50 Hz, derinlik ayarı ayarlanabilen, bileme diski ve sıkıştırma aparatıyla satılan ürünler oldukça fazladır. Özellikle elektrikli zincir bileme 85 E makineleri bu anlamda en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yüksek seviyede güç ve gerilime sahip olan bileme makinesi modelinden biri de odun kesme motoru için zincir bileme makinesidir. Bunun yanı sıra kesim motoru bileme makinesi de en çok tercih edilen ve rağbet gören ürünler içerisinde yer alır. 

Zincir bileme makinesi 85W ve başka seçeneklerde olan ürünler ile istediğiniz özellikler kapsamında doğru seçeneklere ulaşımlarınızı sağlamanız mümkündür. İşlem sırasında güçlük çıkarmadan ve sizi yormadan tüm dişlerin de hassas bir şekilde taşlanmasını sağlar. Bununla birlikte zincir bileyicileri, zincir taşlama sırasında oldukça fazla malzemenin de çıkarılmasına engel olan bir derinlik sınırlamasına sahiptir. Aynı zamanda taşlama açısı için hassas açı aralığı da ürünlerle birlikte kullanıcılara ulaştırılır. 

Zincir Bileme Makinesi Fiyatları Hakkında

İsterse manuel isterse de otomatik makineler olsun kesme motoruyla çalışan hemen herkes zincir bileme makinelerine ihtiyaç duyar. Kullanılan aletlerin özelliğine ve kullanım sıklığına göre zincirlerinin sık sık bilenmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda sürekli servis detayıyla uğraşmak söz konusu değildir. Zamanı da doru kullanmak adına ve üretim aşamasında aksaklıkların da önüne geçilmesi için en hızlı şekilde işlemlerden faydalanabileceğiniz zincir bileme makinelerinden satın alabilirsiniz. Zincir bileme makinesi fiyatları genel olarak sahip olduğu özellikler kapsamında farklı fiyat aralıklarında yer alır. Sık kullanılan zincir bileme makinası fiyatları ve seyrek kullanılan makineler arasında daha uzun süre kullanılabilmesi adına farklar yer alır. Düşük fiyatlı olan ürünler genellikle daha az kullanım için tercih edilir. 

Zincirlerinizi sık sık bilemek, uzun aralıklarla da bilemenize göre verimli sonuçlar almanızı sağlar. Kısa sürede sağlıklı bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede zincirli alet operatörlerinizi de her an istediğiniz gibi tamir ederek kullanım kolaylığı sağlamış olursunuz. Genellikle zincir bileme makinesi fiyatı frekans, güç, gerilim gibi özelliklere göre farklılık gösterir. Otomatik zincir bileme makinesi diğer bileme makinelerine göre daha çok dikkat çeker. Döner taşlama başlığının yanı sıra özel aydınlatma sistemi ve taşlama çarkı üzerindeki şeffaf kapağı olmak üzere çeşitli birçok fonksiyonel özelliğe sahiptir. Çalışmanızı kolaylaştırdığı üzere sizlere zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olur.Zincir Bileme Makinesi Özellikleri 

Ağaç kesme makinesi, elektrikli testere gibi isimlerle de bilinen bu makineler kesme işlemlerinizi zincirler ile yapar. Zincirlerini ise bilemeye yarayan makineler, zincir bileme makineleridir. Bunlar içerisinde otomatik ve mauel olmak üzere iki farklı ürün yelpazesi vardır. El tipi olan ürünlerde zincir bilemek için bileme açısının kullanıcılar tarafından ayarlanması gerekecektir. Zincirlerin zarar görmesine fırsat vermeden doğru ve hatasız bir bilemenin yapılması için 30 derecelik bir açı tavsiye edilmektedir. Otomatik motorlu olan testere zincir bileme makinelerinde ise bileme açıları makine tarafından ayarlanır. Otomatik olarak kullanılan zincir bileme makinelerinin performansı, motor gücünün yanı sıra ve bir dakikadaki devir sayısı olan RPM değerine bağlıdır. Motor güçleri ise 0,75 hp, 0,95 hp, 2,0 hp olmak üzere farklı değerlerle karşınıza çıkar. Devir sayısı ise 300 rpm ile 4800 rpm arasında değişir. Hemen her makinenin de boş iken yani yüke girmeden sahip olduğu devir hızı ile bileme esnasındaki devir hızı da birbirinden farklılık gösterir. Manuel eğeleme makinası 1107902 modeli gibi ürünlerde farklı modeller tercih ederek istediğinizi bulmanız mümkündür. 

Bileme işlemlerini ise yerine getiren pala boyutları ortalama olarak 60 cm’dir. Ancak zincir bileme makinesi çeşitlerinde bu ölçülerde farklılıklar görmek mümkündür. Bu sebeple disk kalınlığı ve net ağırlığının da cihaza göre farklılık göstermesi normal olacaktır. Genel olarak otomatik zincir bileme makinelerinde tepe açısı, derinlik, hassas bileme açısı gibi ayarlamaların olması da mümkündür. Dolayısıyla da bu cihazlar farklı kalınlıklardaki ve yapılardaki zincirleri görebilmek adına LED aydınlatma sistemine sahiptir. Bunlar içerisinde benzinli, akülü ve elektrikli olarak çalışan modeller kullanıcıların beğenisine sunulur. Solo akülü zincirli bileme 18’li gibi ürünler de çok beğenilen ve rağbet görenler arasında bulunmaktadır. Akülü olan ürünler tamamen kablosuz olarak çalışma prensibine sahiptir. Tıpkı şarjlı elektrikli cihazlara benzer şekilde şarj edilerek kullanılır. Bu makinelerin batarya kapasitesi ise cihazların bazılarında farklılıklar gösterebilir. Bileme işlemlerinde daire testerelerde olduğu üzere disk formundaki kesiciler, mini palalarla gerçekleştirilen makineler daha kontrollü bileme yapılması için şeffaf kontrol penceresine sahiptir. Bu sayede hem güvenli hem de kontrollü kullanım sürecini de desteklemiş olur. 

Zincir Bileme Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zincir bileme makinesi ürünlerini kullanarak kesim aletlerinizin zincirlerini keskin bir hale getirebilirsiniz. Bu anlamda kullandığınız kesim operatörlerine de uygun olarak zincir bileme makinesi ürünlerinden tercihler yapmanız mümkündür. Zincir bileme makinesi ürünlerini de tercih ederken kesim operatörleri ile yapmış olduğunuz işlemlere dayalı olarak kesim operatörü kullanım sıklığınıza bağlı olarak zincir bileme makinesi ürünlerinden uygun olanı tercih edebilirsiniz. Zincir bileme makinesi ürünleri içerisinde farklı kategorilere ayrılan ürünler yer alır. Aynı zamanda tercih edilen ürünün hız ve pratiklik açısından kullanımı adına sizlere artı katıyor olması önemlidir. 

Zincir Bileme Makinesi Yeterli Keskinlik Sağlar mı?

Hiçbir şekilde servise gitme ihtiyacınız kalmadan zincir bileme makineleri sayesinde yeterli keskinlikler elde edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz sonucu alabilirsiniz. 

Zincir Bileme Makinesi Makinelerinizin Ömrünü Uzatır mı?

Zincir bileme makineleri sayesinde düzenli kullanımlar yaparsanız eğer testereli olan kesme makinelerinizde de uzun süreli kullanımlar elde ettiğinizi görmeniz mümkündür. Böylece makineniz uzun ömürlü bir kullanım sağlarken bir yandan da iş güvenliğiniz açısından sizlere faydalı olur. 

Zincir Bileme Makinesi Otomatik midir?

Zincir bileme makineleri içerisinde otomatik ve manuel olmak üzere birçok farklı model yer alır. Kendi ihtiyacınıza uygun olan alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zincir Bileme Makinesi Fiyatları

63 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 63 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?