Zincir Bileme Makineleri

Zincirli testerelerin üzerinde bulunan farklı boyut ve çaptaki bıçakları bilemeye yarayan zincir bileme makineleri, körelen bıçakların keskinleştirilmesini sağlar. Motorlu testere zincirleri ne kadar keskin ise, işiniz de o kadar kolaylaşır. Keskin bir zincir, kesim işlerini tamamlamak için daha az enerji sarf etmenize yardımcı olur. Kesme verimliliğini önemli ölçüde artırarak, yakıttan ve zamandan tasarruf etmeniz kolaylaşır. Körleşen zincirler kesim işlemini zorlaştırdığı gibi, güvenlik açısından da birtakım olumsuzluklara neden olabilir. Zemine iyi tutunamayan ve sert vuruşlar yapan testere elinizden kayabilir veya kütük üzerinden büyük parçaların çevreye dağılmasına neden olabilir. Bu nedenle, körleşen bıçakların belli aralıklarla bilenmesi ve farklı alanlarda kullanıma uygun hale getirilmesi tavsiye edilir.

Zincir Bileme Makinesi Fiyatları

Zincir bileme makinesi fiyatları; ürünün markasına, modeline, yapısına, fonksiyonel özelliklerine ve teknik detaylarına bağlı olarak farklılık gösterir. Cihazın tezgah üstü veya portatif yapıya sahip olması da fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Otomatik ağızlı bileme makineleri, sayaçlı gergi ayarı sayesinde her bileme işleminden sonra bir diğer zincire geçerek, kısa sürede tüm bıçak ağızlarını keskinleştirir. Kılavuz ayarı, dönme ve taşlama gibi gerekli tüm hareketler, otomatik bileme makinesi tarafından gerçekleştirilir. Üçlü bileme işlemini ayna anda sağlayan cihazlar; dikey, sağ ve sol olmak üzere tüm zincirleri tek tek algılar. Üst üste birkaç dişin eksik olması halinde, makine zincirin zarar görmemesi için otomatik olarak kapanır.

Zincir bileme makineleri sayesinde, yardım almadan motorlu testerelerin bıçak bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Zincir bilemek, sanılanın aksine zor bir eylem değildir. Bıçak ağızlarını doğru açılarda ayarladıktan sonra, bıçakların derinlik ve keskinliğini ayarlayabilirsiniz. Eğer bıçak ve çakı gibi aletleri bilemeye alışıksanız, manuel ağızlı eğeler ya da el eğeleri ile de zincirleri keskin hale getirebilirsiniz. Evde veya açık alanda bileme yaparken, motorlu testerenin düşmeyecek ve oynamayacak şekilde sabitlenmesi gerekir. Testereyi sabitlemek için, klasik sıkıştırma ayakları veya mengene kullanabilirsiniz. Daha sonrasında, kademeli olarak ve diş atlamadan uygun açılarda bıçak ağızlarının keskinliğini artırabilirsiniz. Zincir üzerinde tamir edilemeyecek hasarların oluşması durumunda, hatalı zincirin yenisi ile değiştirilmesi de ihmal edilmemelidir.

Zincir Bileme Makinesi Çeşitleri

Tırtıklı, küt, kancalı ve içe dönük gibi farklı ağızlara sahip motorlu testere zincirlerinin keskinliği artırılırken çeşitli metotlar uygulanır. Testere ağzının genişliğine ve zincirin dönüş yönüne göre eğe yapmak için geliştirilmiş bileme makineleri bulunur. Zincir bileme makinesi çeşitleri; tam kapasiteli tezgah bileme makineleri, 12W güç ile çalışan elektrikli portatif aletler, manuel mekanizmalı eğeler ve ufak zincir bileme araçları şeklinde sınıflandırılır. Hızlı ve konforlu bileme yapmanıza olanak tanıyan tezgah üstü zincir bileme makineleri, otomatik netlik ayarı yardımıyla, zincirleri inanılmaz derecede keskin hale getirir. Tam otomatik zincir bileme makineleri ile kesme açıları, açı ölçeği üzerinden kolaylıkla ayarlanabilir.

Yakıt ile çalışan motorlu testereleri daha çok kırsal ve ormanlık alanlarda kullanıyorsanız, yanınızda portatif zincir bileme makineleri bulundurabilirsiniz. 12W elektrik ile çalışabilen ve araç elektrik ünitesi üzerinden rahatlıkla şarj edilebilen ufak bileyiciler, zor zamanlarda yardımınıza yetişir. Bileme aparatını, zinciri ve kılavuzu sökmeden hızar üzerine sabitleyip, bıçakları hazır hale getirebilirsiniz. Cihaz üstündeki okların dönüş zincirinin yönünü işaret etmesine dikkat ederek, zincir üzerinde eğe yapabilirsiniz. Ayrıca el bileme aletlerini kullanarak da bıçakların kör noktaları ve köşe yüzeylerini keskinleştirebilirsiniz. Kategori içinden, motorlu testerelerinizin tipine ve özelliklerine uygun bileme ekipmanlarına ve otomatik bileme makinelerine ulaşabilir; ihtiyacınıza ve beklentilerinize en uygun ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zincir Bileme Makinesi Fiyatları

91 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 91 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/60003746