Lastik değiştirirken ya da ağır taşıtların bakımını yaparken kullanabileceğiniz krikolar sayesinde güvenli bir şekilde ağırlık kaldırmak mümkün hale gelir. Özel gövde tasarımları ve basınca dayanıklı yapıları sayesinde tamirat işlemlerinde emniyeti artıran krikolar aynı zamanda oldukça az alan kaplar. Hafif olmaları ve bagaja sığabilecek kadar küçük olmalarıyla beraber krikoları yolculuklarınızda arabanızda bulundurabilirsiniz. Kısa sürede yardım almanızın mümkün olmadığı durumlarda bagajınızdaki krikoyu ve stepne lastiği kullanarak lastik değiştirme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Düz tabanları sayesinde zemine dengeli bir şekilde yerleştirebileceğiniz krikolar lastik değiştirirken size emniyet sağlar. Farklı yükseklik seviyelerine ulaşabilen ürün çeşitleri kriko fiyatları ve modelleri bakımından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun opsiyonları size sunar. Otomobilinizi uygun bir şekilde yükselttikten sonra lastik değiştirme ekipmanlarını kullanarak hasarlı lastiği çıkarıp yerine yenisini takabilirsiniz.

Yolculuklarınızda Sürprizlere Hazırlıklı Hale Gelin

Şehirler arası yolculuklarda yaşayabileceğiniz lastik problemlerini kolayca çözebilmek için otomobilinizde kriko bulundurmanız gerekir. Aracınızın ağırlığı doğrultusunda sizin için en uygun kriko modellerini inceleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hava sıcaklıklarından ve yağışlardan etkilenmeyen krikolar otomobil tamiri yapılan atölyelerde ya da garajlarda da verimli bir şekilde değerlendirilebilir. Otomatik kaldırma kolu sistemiyle aracınızı lastik değişimi için uygun seviyede kaldırarak gerekli işlemleri yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Cırcırlı kaldırma kolu desteğine sahip modeller kademeli olarak kaldırma işlemini ayarlayabilmenizi sağlar. Kutularıyla beraber satılan ve kutu tasarımlarıyla daha da az alan kaplayan krikoları satın alarak arabanızın bagajına yerleştirebilirsiniz. Hem otomobiller hem de 4x4 araçlar için geliştirilmiş çok yönlü krikolar sayesinde arabanızı güvenli bir şekilde yükselterek patlak lastiği değiştirebilirsiniz.

Zemin Krikolarıyla Ağırlıkları Kolayca Kaldırın

Tekerlekli tasarımları sayesinde kolayca hareket ettirilebilen zemin krikoları asfalt, beton gibi farklı zeminlerde etkili bir şekilde kullanılabilir. Ürünü yerleştireceğiniz zeminin düz ve dayanıklı bir yüzey yapısına sahip olmasına özen göstererek lastik değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Minimum ve maksimum kaldırma seviyesini göz önüne alarak sizin için en uygun krikoları inceleyip siparişinizi ekonomik olarak verebilirsiniz. Dayanıklı vidalarla tasarımları güçlendirilmiş krikolar uzun ve ergonomik kollarıyla yüksekliği kademeli olarak artırabilmek için idealdir. Ayrı olarak takılıp çıkarılabilen yükselte kolu aparatına sahip modeller minimum seviyede alan kaplayarak arabanızın bagajını daha verimli bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar. Şişe kriko çeşitleri dikey tasarımlarıyla hem alan tasarrufu yaratır hem de farklı yükseltme seviyelerini bir arada kullanabilmeyi sağlayarak değişik araçlarda başarılı bir şekilde kullanılabilir. Metal döküm gövdeye sahip krikolar yıpranmaya ve basınca karşı son derece dayanıklı olmalarıyla ön plana çıkar. Halat gerdirme ürünlerini kullanarak aracınızı çekerken halatınızın ağırlığı daha rahat bir şekilde kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

Seviye Ayarını Kolaylaştıran Tasarım

Vidalı aparata sahip krikolar seviye ayarı yaparken işlerinizi kolaylaştırır. Lastikleri değiştirebilmek için gerekli olan yüksekliği elde ettikten sonra krikonuzu sabitleyerek değişim işlemlerini kısa sürede emniyetli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Dört ayaklı sehpa kriko çeşitleri yükseklik seviyesini artırarak güvenli bir kullanım yaşatır. Dört ayaklı tasarım sayesinde ağırlığı zemine eşit oranda yayan sehpa krikoları düz ve eğimsiz yollarda etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Kriko kolunuzu kriko gövdesine taktıktan sonra yüksekliği artırıp azaltmak için saat yönünde ya da bunun tersi yönde kolu çevirerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Otomobillerden minibüs ve panelvanlara kadar oldukça geniş bir kullanım alanı sunan yüksek kaldırma kapasiteli krikolar hidrolik sistemiyle çalışır. Hidroliğin ağırlığı kolayca kaldırması sayesinde kriko kolunu çevirirken kolunuz yorulmaz. Birden fazla kriko kullanırken arabayı daha dengeli bir şekilde kaldırmak için tüm krikoların aynı seviyede yükseklik oluşturmasını sağlamaya dikkat etmeniz gerekir. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kriko Fiyatları ve Modelleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 538 ürün
Krikolar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Kriko Kriko, kaldırılması zor büyük eşyaları kolaylıkla yükseğe kaldırmayı sağlayan bir araçtır. Elle kaldırması imkânsız eşyalar bile kriko yardımıyla fazla güç sarfetmeden yükseltilebilir. Hidrolik kuvvet desteği ile çalışan krikolar, en yaygın kullanılanlardır. Hızla çalışır ve vakit kaybının önüne geçer. Günümüzde yavaş yavaş mekanik krikolar da yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle lastik değiştirirken kullanıldığı için genellikle her aracın bagajında bir adet kriko bulunur.  Krikoların farklı çeşitleri vardır. Bunlar; vidalı, oto krikolar ve hidrolik krikolardır. Vidalı krikolar, bir tona yakın yükleri kaldırabilir. Emniyetli modeller, yükü istenen süre kadar havada tutabilir. Levye ve anahtar ile kontrol edilen krikolar, kullanışlılıkları ile öne çıkar. Oto krikolar, dişli çubuk hareketi ile araçları kaldırır. Kol serbest bırakıldığında dişliler kolu tutarak aracın düşmesini önler. Kullanıcılar, istedikleri an tırnakları açarak aracın inmesini sağlayabilir. Oto kriko, en fazla yirmi beş ton ağırlığı kaldırır. Hidrolik krikolar, iki silindir ile çalışır. Küçük çaplı olanlar az kuvvet ile hareket eder. Silindir içindeki sıvı basıncı, büyük silindir pistonuna ilerleyerek yükün kalkmasını sağlar. Araç indirilmek istenildiğinde de basınç çekilerek aynı hareket geri alınır.  Büyük makineli krikolar ise sanayi kullanımında tercih edilir. Daha ağır ve daha fazla yük kapasitesi kaldırma özelliğindedir. İş ekipmanı olan büyük krikoların yılda en az bir kez periyodik bakımının yapılması gerekir.  Kriko, küçük boyutlarda ve hafif bir araç olması ile dikkat çeker. Bagajda fazla yer kaplamaz. Her binek araçta, olası bir soruna karşı kriko, bijon anahtarı ve seyyar lamba bulundurulması tavsiye edilir. Lastiğin patlaması hâlinde bu ekipman, dakikalar içinde lastik değiştirebilmeyi mümkün kılar. Kriko yardımı ile kaldırılan aracın lastiği, bijon anahtarı ile sökülerek yenisi takılır.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/264022/264025