Tapalar / Süzgeçler

Süzgeçler-Tapalar

Lavabo süzgeci, sıhhi tesisat sistemine girebilecek katı parçacıkları ve döküntüleri filtreleyen, genellikle paslanmaz çelikten üretilen bir metal elektir. Süzgeç, suyun geçmesine izin verir, ancak büyük nesneleri lavabonun borularına sıkışıp kalmadan önce durdurur. Bu kalıntılar süzgecin üzerinde kalabilir veya sepet gibi ek bir süzgeç bileşenine aktarılabilir. Sonuç olarak süzgeç her koşulda temizlenir ve atıklar çöp kutusuna boşaltılır. Süzgeç olmadan gideriniz, su hasarına ve pahalı tesisat işlerine neden olabilecek büyük parçacıklarla tıkanabilir.

Süzgeçler - Tapalar 

Lavabo süzgeçleri saç, sabun ve diğer döküntülerin lavabo giderini tıkamaması gibi pratik bir işleve sahiptir. Çeşitli stillerde tasarlanmış süzgeçler kesintisiz su akışı sağlayarak hijyenik kullanıma olanak tanır ve estetik açıdan hoş bir görünüm sağlar. Erişilebilir fiyatları ve standart tasarımları sayesinde, doğru lavabo süzgecini bulmak doğru ölçülere sahip olduğunuz sürece genellikle çok kolaydır. Bununla birlikte, sıhhi tesisat sisteminizin tıkanmasını önlemek için kaliteli bir lavabo süzgecine sahip olmak çok önemlidir. Uzun süre dayanabilecek paslanmaz çelik bir süzgeç ile lavabo ya da duş giderini tıkanma gibi sorunlara karşı koruyabilir, kirli su akışını ideal seviyede tutabilirsiniz.

Duş ve Küvet Tapaları

Lavabo ve küvet tapaları, suyu yönetmenin en iyi yolunu sunar. Tüm tapalar aynı amaca hizmet etse de suyu tutmak ve tekrar boşaltmak için birkaç farklı tahliye tapası bulabilirsiniz. Standart tapalar süzgecin boyutlarına uyacak şekilde genellikle plastik, silikon ya da kauçuk gibi su geçirmez malzemeden yapılır. Süzgeçten tamamen ayrılabilen bu modellerin en büyük avantajı uygun fiyatlı olması ve standart süzgeçlere kolayca uyum sağlamasıdır. Harici tapalar dışında süzgeçle bir bütün olarak tasarlanan, şık ve işlevsel tapa modelleri de bulabilirsiniz. Genellikle duşlarda ve küvetlerde kullanılan bu modeller su depolamayı ve tahliyesini hızlı ve konforlu hale getirir. Açma kapama sistemine göre aç / kapa, bas / çek, kaldır / döndür gibi çok çeşitli stillerde tasarlanan tapalar bulabilirsiniz. Bununla birlikte, küvet ve duş tapalarının temel amacının su akışını durdurmak ve istenildiğinde tahliyesini sağlamak olduğunu, bazı modellerin saç ve döküntüleri temizlemeyi oldukça zorlaştırabileceğini unutmamalısınız. 

Soru 1: Banyo süzgeci nasıl olmalı?

Cevap 1: Her süzgeç aynı şekilde performans göstermez. Atıkların gider borularını tıkamasını engellemek çok basit bir işlev gibi görünebilir. Bununla birlikte süzgecin atıkları tutacak ancak suyun akışını kesmeyecek şekilde ideal büyüklükte deliklere sahip olması gerekir. Çok küçük delikler su akışını engeller ve lavabo  tıkanabilir. Büyük delikleri olan bir süzgeç seçerseniz, parçacıklar boruda birikerek tıkanmaya neden olabilir. Kaliteli ve iyi bir tasarıma sahip bir lavabo süzgeci, atıkları yakalarken suyun kolaylıkla geçmesine izin verir.

Soru 2: Süzgeç ve tapa bakımı nasıl yapılır?

Cevap 2: Süzgeçler, gider borusuna sıkışarak su akışını kesebilecek parçacıkları yakalamak için tasarlanmıştır. Süzgeci belirli aralıklarla temizlemezseniz ve boşaltmazsanız, atıklar birikerek su tahliyesini zorlaştırabilir. Lavabonuz ya da duş gideriniz tıkanabilir. Bununla birlikte, süzgecin temizlenmesi kolay değilse, çok sık temizlik yapmak istemeyebilirsiniz. Temizliği kolay bir süzgeç ile temizlik adımlarını daha sık uygulayabilir, tıkanma ve koku gibi sık karşılaşılan sorunların üstesinden pratik bir şekilde gelebilirsiniz.

Soru 3: En iyi süzgeç ve tapa malzemesi hangisi?

Cevap 3: Süzgeçler ve tapalar kullanım amaçları gereği yoğun olarak suya maruz kalır. Pas zaman içinde korozyona neden olarak metal malzemeleri çürütür ve süzgecin işlevini yitirmesine neden olur. Paslı yüzeyler aynı zamanda sağlığınız için bir tehdit de oluşturabilir. Hem dayanıklılık hem de hijyenik nedenlerden ötürü dayanıklı ve  paslanmaz bir süzgeç seçmeniz gerekir. Pirinç ve paslanmaz çelik bu amaçla piyasadaki en iyi malzemelerdir. Bununla birlikte  hem uygun fiyatı hem de stil çeşitliliği nedeniyle paslanmaz çelik en popüler seçimdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Süzgeçler-Tapalar

1280 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1280 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003264/60000414/60001259